Аутор Тема: Molbe i primedbe urednistvu foruma 2  (Прочитано 1335980 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Радосављевић Ненад

• Starosedelac
  • Поруке: 7.210
  • Локација: Осаоница
  • Чини другима оно што би волео да други чине теби.
Одг: Molbe i primedbe urednistvu foruma 2
« Одговор #180 послато: 10-02-2018, 21:54:10 »
Никола, стварно је похвално што си ти избацио шећер, али ти то презентујеш на начин којим овде људима неодговара. Лоше се постављаш према другим људима, а очекујеш да ће други људи благонаклоно гледати на то.
Добро чини , добру се надај.
Помозимо слабијим и немоћним и људима у невољи јер се добро се добрим враћа.
Да су људи само мало бољи и да имају више вере у Бога , било би нам боље свима.
http://www.pouke.org/forum/index

Ван мреже Рајко Борић

• Starosedelac
  • Поруке: 1.228
  • Локација: Београд
« Одговор #181 послато: 11-02-2018, 19:12:43 »
Никола, стварно је похвално што си ти избацио шећер, али ти то презентујеш на начин којим овде људима не одговара. Лоше се постављаш према другим људима, а очекујеш да ће други људи благонаклоно гледати на то.
Дискутабилно. Зависи шта је Николи циљ. Ако жели популарност онда си у праву. Ако хоће да промовише идеју ниси. Мора да се таласа ако желиш да нагласиш поруку јер већина чита површно и углавном наслове. Све је на пристојном нивоу па не видим потребу за интервенцијом уредника.
А шећер је тешко сасвим избацити. Дозвољен је чак и у органском пчеларењу (у изузетним случајевима). За нас обичне баш кад мора а и тада што мање.

Међутим, господо уредници, мислим да маркетиншки, за пчеларство генерално, није добро да се нашироко распреда о ценама и тонама шећера. Стићи ће прича до купаца којима ће пчелар тешко објаснити финесе. Па бих тему о ценама шећера избрисао. Свако уме да се информише о шећеру и другим артиклима у својој радњи.

• Starosedelac
« Одговор #182 послато: 11-02-2018, 20:11:49 »
Рајко, све може да буде дискутабилно. По правилу шечер треба да користимо када је неопходно, али има и они других који га користе када неби смело.

Ван мреже Aleksandar Mosurovic

• Starosedelac
  • Поруке: 618
  • Локација: Novi Beograd
« Одговор #183 послато: 11-02-2018, 20:16:30 »
To je nekad bila bruka velika ko koristi secer. Smatralo se da je los pcelar a i prodaja mu nije bas isla od ruke...To se krilo kao zmija noge a sad vidim predavaci daju recepte za sirup ?!

Ван мреже Milan D. Djordjevic

• Starosedelac
  • Поруке: 2.190
  • Године: 56
  • Локација: Kragujevac
« Одговор #184 послато: 11-02-2018, 20:29:02 »
Nikola, obrisi sliku i bice dovoljno.

Ван мреже Miodrag S Stanković

• Starosedelac
  • Поруке: 1.663
  • Године: 55
  • Локација: Beograd
« Одговор #185 послато: 03-03-2018, 11:47:34 »
Posto nisam clan SPOS-a necu se javljati na temi koja me je podstakla da ovo napisem a onda nek mi clanovi, ljudski pre svega a po svom osecaju dostojanstva, odgovore a pre svega administratori i moderatori...

Zamislite da clanove SPOS-a nazovem "muvama" - sta bi uradili? da li mislite da to nije uvreda clanovima ovog foruma koji nisu clanovi SPOS-a? u kojoj lepoj i kulturnoj konotaciji mozemo da interpretiramo naziv neclanova SPOS-a "muvama" ?

Sta bi se desilo da ja, hipoteticki govoreci odgovorim tamo (a necu jer imam domaceg vaspitana i cenim sve clanove foruma kao ljude pre svega (pa cak i one sa kojima se sukobljavam pricom na temama)) - a na sta "muve" idu? da li bi to bila uvreda? i kako bih bio kaznjen?

Usput ne javljam se na mnogim temama koje imaju za temu rad SPOS-a ali ovo je krajnje neljudski i ponizavajuce pre svega za onoga ko je to rekao a ne za "muve" ... koje se tako nisu izrazavale (ne pisem ali citam) ...

Ван мреже Blagoja Daniloski

• Starosedelac
  • Поруке: 3.738
  • Године: 44
  • Локација: Тајмиште 1069м.н.в,Македонија
« Одговор #186 послато: 03-03-2018, 12:03:16 »
Миодраже,100% си у праву!
Светот го разбирам единствено,како поле за културен натпревар меѓу народите!

Ван мреже Драгољуб Мијајловић

• Starosedelac
  • Поруке: 4.671
  • Године: 65
  • Локација: Ражањ
« Одговор #187 послато: 03-03-2018, 12:53:09 »
Posto nisam clan SPOS-a necu se javljati na temi koja me je podstakla da ovo napisem a onda nek mi clanovi, ljudski pre svega a po svom osecaju dostojanstva, odgovore a pre svega administratori i moderatori...

Zamislite da clanove SPOS-a nazovem "muvama" - sta bi uradili? da li mislite da to nije uvreda clanovima ovog foruma koji nisu clanovi SPOS-a? u kojoj lepoj i kulturnoj konotaciji mozemo da interpretiramo naziv neclanova SPOS-a "muvama" ?

Sta bi se desilo da ja, hipoteticki govoreci odgovorim tamo (a necu jer imam domaceg vaspitana i cenim sve clanove foruma kao ljude pre svega (pa cak i one sa kojima se sukobljavam pricom na temama)) - a na sta "muve" idu? da li bi to bila uvreda? i kako bih bio kaznjen?

Usput ne javljam se na mnogim temama koje imaju za temu rad SPOS-a ali ovo je krajnje neljudski i ponizavajuce pre svega za onoga ko je to rekao a ne za "muve" ... koje se tako nisu izrazavale (ne pisem ali citam) ...

Миодраже, није му ово први пут, наш млађани  Радован, у заносу, само у неколико реченица, написа  више увредљивих речи и учини
кршења Правилника на више начина, шта рећи, вероватно ће, када поново прочита, сам предложити да се исте бришу.
Спорне реченице: "Misliš na "muve"? Bez brige doleteće. Ako krenu i ovde mnogo da zuje, briši postove, udaljavaj, banuj sve neselektivno!!! I ovako imamo mnogo problema i nerešenih pitanja. Samo nam oni trebaju.
« Последња измена: 03-03-2018, 13:01:11 Драгољуб Мијајловић »

Ван мреже Gradimir Avramovic

• O Tim
  • Поруке: 5.483
  • Године: 51
  • Локација: Beograd
« Одговор #188 послато: 03-03-2018, 13:18:12 »

Mislim da je problem samo retoričke prirode i da se Radovan malo više zaneo nespretno koristeći poznatu metaforu.
    Ko ne poznaje dosadašnje "konstruktivne" diskusije- stvarno može da zazvuči rogobatno ali bilo je sličnih uvreda iz više usta...nije to ništa novo. Meni više smeta kada pročitamo nešto "mi ćemo njih" ili "neće nama oni", tj. podele na "nas" i "njih" a kada bih morao da forumaše nateram da budu"fini" morao bih da počnem prvo od sebe ;)

Ван мреже kolundzic radovan

• Stanovnik
  • Поруке: 248
  • Године: 39
  • Локација: beograd
« Одговор #189 послато: 03-03-2018, 13:21:24 »
Nemam ništa protiv, treba obrisati!
 Izvinjavam se, onima koje ta reč pogađa i shvataju je kao uvredu... Reč  "muva" je stavljena pod navodnike, ali je pogrešno shvaćena... Na prvoj strani "mog pčelinjaka" su citirane reči svetog oca Pajsija, ja sam mislio na taj način... Naravno, nisu svi to pročitali a što bi i čitali...
Sa gospodninm Miajlovićem, se često ne razumem, ali poštujem vnjegovo mišljenje...
MOJ PČELINJAK
http://spos.info/forum/index.php?topic=30672.msg682579#msg682579
"A u ruke Mandušića Vuka, biće svaka puška ubojita"
                                             Petar Petrović Njegoš
A u ruke dobroga pčelara, svaka košnica biće puna meda...

• Starosedelac
« Одговор #190 послато: 03-03-2018, 13:25:32 »
Радоване,ти би поново онако успутно.....ал ниси поново мислио,и то потенцирао,сви које мисле својом главом називаш недолично,требало је ово одавно да ти предочи неко,и свештеник којег цитираш је прво човек,па све остало.....

• Stanovnik
« Одговор #191 послато: 03-03-2018, 13:40:45 »
Ne slažem se sa vašim mišljenjem...
Pogrešno ste me razumeli...
Izvinio sam se onima, koji su me pogrešno razumeli, nije mi bila namera da bilo koga uvredim.
Poštujem svačije mišljenje, ali sam pritiv mišljenja, onih koji ne vode konstruktivan i argumentovan dijalog, koji sve najbolje znaju i na svakoj su temi a nemaju ni jedan valjani argument...
Ne bih da ulazim u dalje rasprave i objašnjenja. Hvala!
MOJ PČELINJAK
                                             Petar Petrović Njegoš

Ван мреже Драгољуб Мијајловић

• Starosedelac
  • Поруке: 4.671
  • Године: 65
  • Локација: Ражањ
« Одговор #192 послато: 03-03-2018, 14:11:25 »
Nemam ništa protiv, treba obrisati!
 Izvinjavam se, onima koje ta reč pogađa i shvataju je kao uvredu... Reč  "muva" je stavljena pod navodnike, ali je pogrešno shvaćena... Na prvoj strani "mog pčelinjaka" su citirane reči svetog oca Pajsija, ja sam mislio na taj način... Naravno, nisu svi to pročitali a što bi i čitali...
Sa gospodninm Miajlovićem, se često ne razumem, ali poštujem vnjegovo mišljenje...

Радоване, можда још неко зна речи Пајсија (људи пчеле и људи муве...) и шта је хтео тиме рећи?
Ово што си горе написао (подвучено) ништа не значи, неразумевања има , али је за све потребан  corpus delicti, да се види суштина неразумевања.
Навео сам где си погрешио, а и ОВДЕ(зато сам написао да ти није први пут) где си изнео више увреда. Испада да неваља онај који укаже на грешку , а не онај који погреши. ;D

• Starosedelac
« Одговор #193 послато: 03-03-2018, 14:26:43 »
Ne slažem se sa vašim mišljenjem...

Izvinio sam se onima, koji su me pogrešno razumeli, nije mi bila namera da bilo koga uvredim.
Poštujem svačije mišljenje, ali sam pritiv mišljenja, onih koji ne vode konstruktivan i argumentovan dijalog, koji sve najbolje znaju i na svakoj su temi a nemaju ni jedan valjani argument...
Ne bih da ulazim u dalje rasprave i objašnjenja. Hvala!
Значи поново иста прича,и поново онима који су те.......погрешно разумели!!!
Ја нисам од тих са којима си конверзације водио на другим темама,ал ето видиш,ти би поново недолично све људе које се тобом не слажу,и не размишљају исто,поново би онако културно(подилазеќи) нарекао исто!
Изгледа се не обазиреш на савете,па ако теби није стид,онда и мени неќе,у најмању руку било би ме срамота кад би био на твом месту!

• Stanovnik
« Одговор #194 послато: 03-03-2018, 14:41:20 »
Rekoh da više ne želim raspravu!
Urednici su ti koji odlučuju i čija je poslednja!
Ako sam zaslužio da me banuju, nemam ništa protiv!
Očigledno trebaju vas da uzmu za urednika... I na "mom pčelinjaku" vi meni radite recenzije! http://spos.info/forum/index.php?topic=30672.100
Da li mislite, da to što vi radite i što mi delite lekcije o lepom ponašanju u redu?
Svi bi trebali da počnu do sebe...
Vide trun u tuđem oku, a u svom ne vide balvan!
Blagoja, nije me sramota!!!
Ne želim više sa vama da ulazim u rasprave, ni ni jednoj temi!
Ljubazno vas mojim, da me zaobiđete!
Pozdrav! Sve najbolje!
MOJ PČELINJAK
                                             Petar Petrović Njegoš

Ван мреже Goran Cirovic

• Starosedelac
  • Поруке: 859
  • Године: 50
  • Локација: Arandjelovac
« Одговор #195 послато: 03-03-2018, 14:51:14 »
Zasto toliko dizanje tenzija...nista se nije desilo sto se ranije nije desavalo...Mislim da ste mnogo u zatvorenom prostoru...strpite se malo...dolazi prolece...

• Starosedelac
« Одговор #196 послато: 03-03-2018, 14:58:23 »
Радоване,не знам дал мислиш на мене,јер на твојој теми ја нисам делио савете теби,чак сам био одушевљен причом свештеника и уз добродолици теби на форум,пожелео сам сви да тежимо групи пчела!

Што се тиче уредника и модератора,поново се петљаш тамо где не би смео,мој и твој посао то није,изгледа да су те превише исфорсирали!
Заобилазим те ја од када си на форуму,јер ти другачији дојам и не остављаш,ја па ја и нико други,после мене мрак,такво понашање не могу да преќутим,једноставно за људско то није својствено!

• Starosedelac
« Одговор #197 послато: 03-03-2018, 16:11:18 »
Сви смо ми људи који понекад грешимо. Радован се извинио и нема много људи који су у стању да отворено кажу реч "извињавам се,,. Не видим разлога што се диже тензија.

Ван мреже Dragoljub Krstic

• Administrator foruma
  • Поруке: 3.573
  • Године: 38
  • Локација: Врбас
  • Следимо дух својих предака...
« Одговор #198 послато: 03-03-2018, 16:56:55 »
Порука је обрисана, упозорен је, а и човек је упутио извињење, немојмо га сад даље нападати.

Свакако је неко ко има шта и да каже и покаже.

Ван мреже Рајко Борић

• Starosedelac
  • Поруке: 1.228
  • Локација: Београд
Molbe i primedbe urednistvu foruma 2
« Одговор #199 послато: 03-03-2018, 17:26:02 »
Нема много везе са горњом расправом али не подсетило да су у неким крајевима Војводине пчеле називали мувама. Остали синоними:
чела; ћела; дарда; пчелица; меденица; мн: пчеле; челе; [муве]; хајван