Скорашње поруке

Странице: [1] 2 3 ... 10
1
Ostale teme van pčelarstva / Одг: Да ли форум губи своју "драж"?!
« Последња порука Marijan Sebalj послато данас у 17:01:44 »
Mozda smo se malo ulenjili ali ja forum volim vise od svih drustvenih mreza zajedno!Dolazi zima bice lepih tema a i ja cu obecavam da budem mnogo aktivniji.
2
Predstavljanje novih članova / Одг: Predstavljanje Ivica Dimitrijević
« Последња порука Ilić S Goran послато данас у 12:36:57 »
DP Aleksinac (meni posebno)bice drago da te imamo u ekipi....
3
« Последња порука Ivica Dimitrijevic послато данас у 11:36:27 »
Hoću Rašo, uskoro ću otvoriti temu na forumu o vodama u Srbiji.
Biće mi drago razgovarati i na tu temu i izvorištima u Srbiji.
4
« Последња порука zoran petrovic 374 послато данас у 09:11:32 »
Ко жели да научи,чита и пита,ал пре него пита треба да потражи дал је то неко веќ написао и описао!
Што се тиче великих пчелара,ту нема нешто посебно,јер овај форум нема баш ништа од тих великих(част изузетцима),суштина је у иновативности,размену идеја у стваралаштву,то треба форуму,јер сваки форум у почетку је хит,па млитави да би се на крају дошло до тачке размишљања за шта он постоји!
Енциклопедију научничи,писци,инжењери.....пишу годинама,можда и деценијама,овај форум је баш то ЕНЦИКЛОПЕДИЈА ПЧРЛАРСТВА,у коме чланују и професори и сељаци,и политичари и газде,и сви имају бар по једну циглу уграѓену у форум,и  сви се зову Пчелари!
Bato, potpisujem  :).
5
« Последња порука Tadić Savo послато данас у 08:16:33 »
Kako kome, pišeš sebi, stavljaš svoje misli na uvid. Često će tu biti i neka korisna primedba koja će ti tvoj "problem" osvetliti sa druge strane
6
« Последња порука Raša Radivoje Stojanović послато данас у 08:12:42 »
Ivice,
Ne odlučuje urednik o otvaranju teme... slobodno otvori temu pod naslovom kako ti misliš, ( u "Ostale teme vezane za pčelarstvo")  tu ima predivnih tema :" Cvet i pčele" "Kalemljenje..." "Cvetovi, plodovi".
   Voda je jedan od najbitnijih resursa za opstanak, zato te molim otvori temu, baš uživam da pratim stručne teme ljudi koji se bave pojedinim oblastima iz svoje profesije.
7
« Последња порука Miodrag S Stanković послато данас у 07:56:27 »
Igore, samo si delimicno u pravu  ;D ;D

Ovo je forum, drugi vid komunikacije, oslobodjen osnovnih kulturoloskih normi svako se oseca silan i vazan cak i oni koji nikada i nigde ni rec ne kazu vec samo tapsu iz sve snage velikim vodjama (ne mislim konkretno na Rodoljuba vec uopsteno). Padaju teske reci, pretnje omalovazavanja itd.

Covek bi pomislio da ce na svakom sajmu ili vasaru pcelarskom poteci reke krvi kad se sretnu uzivo i licem u lice a ono grljenje ljubljenje i vrlo cesto sadrzajni razgovori. A opet ima mnogo pcelara koji rade isto po 30-40 godina i misle da je sve jos uvek isto ko nekada i ismevaju svaku pa i najmanju promenu koja se uvodi ili je potrebna... i posle - kome da pisem  8)
8
Predstavljanje novih članova / 1
« Последња порука Ivica Dimitrijevic послато данас у 07:40:51 »
Poštovani Rade,
apsolutno ste u pravu i ne zameram Vam uopšte. Svaka napisana reč Vam je na mestu i znanje koje posedujem i primenjujem u ispitivanju voda najviše sam naučio kroz teoriju koristeći knjige a veliki praktični deo na seminarima i praktičnim radom!
Pošto sam početnik tada sam tako i napisao. Dobio sam korisne informacije putem foruma ali su stvarno i napisane razne "gluposti" koje ja nikad ne bih primenio na mom pčelinjaku.
Tu treba razdvojiti bitno od nebitnog i uključiti logiku a po meni treba se malo prepustiti mašti i ući u svet pčela.
Danas je moje iskustvo bogatije iz meseca u mesec.
Najpre, ove nedelje postajem član društva pčelara Aleksinac a i za sada posedujem jednu knjigu o pčelarstvuu "U svetu pčela" V. Umeljića.
PD Aleksinac ima dobru praksu, interesantne seminare, predavače i po mom zapažanju profesionalno i domaćinski čuvaju i neguju to društvo. - Kao nukleus za mlade pčelare!
Hvala na zapažanjima, Rade. Do nekog viđenja, biće mi čast razgovarati sa Vama.

Uzastopna poruka: данас у 07:54:40
Evo malo i da predstavim naše bogatstvo vodom! Pored cvetova biljaka neobhodna za opstanak života!
Ako moderator odluči, može se pokrenuti i nova tema na forumu.
Verujem da u našoj Srbiji ima mnogo,mnogo lepih i izdašnih izvora, koje treba ovekovečiti na našem forumu!
Ovo je izvorište čiste pijaće vode u Krupcu pored Niša!
Vrlo interesantno izvorište gde su ronioci spuštali dubuko u otvor.
9
« Последња порука ilic igor послато 15-10-2018, 22:44:26 »
Miodraze , samo si delimicno u pravu.
Profesora i takve epp pcelare ne racunam.
Najcesce se ljudi sklone zbog omalovazavanja i onog sto di naveo, novog pogleda i misljenja koje se izvrce ruglu i to najcesce od pocetnika.
Takodje je iritantno ocekivanje pocetnika koji se odmah ljute sto rece Sloba ako im niko ne odgovori za 2 min.
Ali isto tako kad god otvoris forum makar i na svakih sat vremena , tu su postovi uvek nekolicine i nemaju veze ni sa temom ni forumom.
Potreba pojedinaca da budu primeceni je bezpotrebna kao i njihovo ubedjenje da su u necemu pomogli i nesto razjsnili , a pri tom hiljade poruka i tek svaka stota ima neke veze sa temom , a obicno je prosipanje pameti ili ,,humora,,.

Na Tas-u u  Subotu je sve bilo brzo , razgovori,pozdravi , kratka druzenja i nije bilo vremena za neke ozbiljne teme.
Tek sa jednim kolegom smo zagrebali nesto kvalitetnije i otvorio mi je neke nove teme za razmisljanje.
Prakticar, cesto u nekim analizama i pomalo cudnim namerama.
Vrlo sadrzajnih 30-40min

U nedelju vec lakse za razgovor i na moje zadovoljstvo susret sa trojicom izuzetnih kolega.
Ukupno 4-5 sati u razgovoru(pretezno odslusanih).

Toliko novih i inovativnih stvari nisam ovde procitao dve godine minimum.
Na moje pitanje zasto ne napisu nesto na ovim stranicama samo bi slegli ramenima i pitali kome,cemu?

Ima toliko detalja koje propustamo u radu da je prosto cudo , ali ipak je tako.
Takodje su se pozali na ismevanje nekolicine koja juri tekstove po netu i misli da je sve napisano uvek i bezpresprekorno tako.

Nije samo sujeta kriva , a steta je nenapisanih postova sa njihove strane.

10
« Последња порука Blagoja Daniloski послато 15-10-2018, 22:09:26 »
Ко жели да научи,чита и пита,ал пре него пита треба да потражи дал је то неко веќ написао и описао!
Што се тиче великих пчелара,ту нема нешто посебно,јер овај форум нема баш ништа од тих великих(част изузетцима),суштина је у иновативности,размену идеја у стваралаштву,то треба форуму,јер сваки форум у почетку је хит,па млитави да би се на крају дошло до тачке размишљања за шта он постоји!
Енциклопедију научничи,писци,инжењери.....пишу годинама,можда и деценијама,овај форум је баш то ЕНЦИКЛОПЕДИЈА ПЧРЛАРСТВА,у коме чланују и професори и сељаци,и политичари и газде,и сви имају бар по једну циглу уграѓену у форум,и  сви се зову Пчелари!
Странице: [1] 2 3 ... 10