Аутор Тема: Molbe i primedbe urednistvu foruma  (Прочитано 68232 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Slobodan Pinjo

• Novi stanovnik
  • Поруке: 179
  • Године: 37
  • Локација: Curug
Molbe i primedbe urednistvu foruma
« послато: 26-12-2013, 00:40:52 »
Molio bih postovane kolege urednike foruma da od Nove 2014 godine prociste ovaj ceo forum po svim temama od ne potrebnih i ne korisnih poruka na ovom forumu. Jer vise od 30 % svih poruka je totalno ne svrsishodno ovom ozbiljnom i veoma respektovanom forumu.
Za koju god temu da uzme korisnik foruma da cita i da je analizira i da uci iz nje on bukvalno gubi sate dane i gubi se u prostori i na kraju izgubi volju da bilo sta da procita i nauci ovde.
Vecina ovde clanova nije dobro procitala pravilnik forumu i da li svesno ili ne svesno prave od ovog foruma jednu veliku lakrdiju.
Molio bih isto tako da se zakljucane ne vazne teme obrisu i jednostavno da se uvede neki red ovde da se napravi jedno veliko spremanje.
Poznajem dosta pcelara koji mi u razgovoru govore isto ovo sto sad pisem i jednostavno ce izgubiti volju za ovim forumom kao na kraju i ja.

Uzastopna poruka: 26-12-2013, 01:19:41
Otvorio sam ovu temu sa ovim nazivom da mogu svi korisnici da iznose svoje sugestije.
Ima dosta clanova foruma koji imaju na hiljade poruka i ne pridrzavaju se pravila foruma ili nisu ni citali pravilnik

Evo nekih stavki iz pravilnika koja se svakodnevno ne postuju i ruse ugled foruma :

СПОС Инфо форум је сајт превасходно намењен едукацији и информисању.
СПОС Инфо форум има за циљ да постане водеци домаци Интернет центар за сабирање и проток информација битан за пчеларство.

Корисници СПОС Инфо форума могу расправљати и писати о разлицитим темама везаним за пчеларство, ако су, као сто је наведено, сврсисходне. То подразумева да:
- могу помоћи осталим корисницима, а не да прерасту у чат, односно причаоницу,
- садрже корисне информације до којих многи корисници не долазе лако на другим местима, информације морају бити једноставно размештене и лаке за претрагу,
- нису анкетне теме које се тичу појединих личних укуса корисника,
- нису трачеви, теорије ван званичне науке, квази-научне теме, теорије завера и, пре свега, непроверене алтернативне методе, које могу штетити осталим корисницима,
- нису теме о тренутној политичкој, религијској и националној ситуацији и не крше постојеће законе државе Србије.
Расправе које се воде морају имати сврсисходност, и морају се водити толерантно уз коришћење аргумената.
Ако желите активно да учествујете на форуму, морате се трудити да пишете само поруке које имају смисао и сврху. Немојте писати поруке само да бисте нешто написали
да поштују мишљење других људи
да не вређају, провоцирају, нити омаложавају друге кориснике

Забрањено је водити приватне дискусије на јавним местима. Приватна дискусија је када два, или више, корисника воде лични разговор, који не интересује остале. За приватне дискусије постоје "Приватне поруке",

Ovo sto sam izdvojio je naj vise zbog cega sam reagovao i otvorio ovu temu.
« Последња измена: 26-12-2013, 01:19:41 Slobodan Pinjo »

Ван мреже slobodan ilic

• Starosedelac
  • Поруке: 508
  • Године: 57
  • Локација: Calgary-Kanada
Одг: Molbe i primedbe urednistvu foruma
« Одговор #1 послато: 26-12-2013, 06:40:15 »
Potpisujem svaku gore napisanu rijec i imam par kolega pcelara kojima sam preporucio forum i posle nekoliko poseta vise ga ne posecuju upravo iz gore navedeni razloga,Ja sam davno nesto ovako predlozio i dobio sam vrlo neprijatan odgovor i upozorenje.Ovo je zanimljivo pravilo ali na zalost se krsi svakodnevno i u svim temama i najveci broj clanova foruma upravo zbog ovoga ne uzima ucesce u radu ili ako to i uradi brzo se pokaju i povuku kao i ja.   Sve najbolje Ilic

Citat:
 да поштују мишљење других људи
да не вређају, провоцирају, нити омаложавају друге кориснике

Забрањено је водити приватне дискусије на јавним местима. Приватна дискусија је када два, или више, корисника воде лични разговор, који не интересује остале. За приватне дискусије постоје "Приватне поруке",

Ван мреже Nikola Petrović

• Novi stanovnik
  • Поруке: 155
  • Године: 39
  • Локација: Пожега
« Одговор #2 послато: 26-12-2013, 09:08:19 »
Слажем се са свим овде наведеним. А предложио бих уредницима да кад буду уређивали теме пођу и од чињенице која је то информација или информације битне за ту тему да би те исте свако одмах могао да види и прочита а не да губи сате читајући све са те теме док недобије-нађе тај податак.
Нпр. тема оксална киселина како почетник да нађе одмах како се иста справља и како се друштва третирају што је по мени у тој теми битна информација за све а тек после разна искуства у вези ње. Кад неко и упита добије прочитај тему до краја а ова само има 136 страница.

Ван мреже nenad savic

• Starosedelac
  • Поруке: 5.767
« Одговор #3 послато: 26-12-2013, 11:15:36 »
  od jutros razmislajam na ovu temu ...
  sta mislite da otvorimo novu temu pa u nju strogo naprimer o oksalnoj napise se desetak postova sama srz tu temu zakljucamo postavimo je lepljivom i svako ko zeli srz ima je ko zeli opustenu varijantu koja tece ima onu staru i svi zadovoljni ili da iz postojecih tema izvadimo desetak postova koji su sama srz ostalo da ide kao do sada vidite nemozete neke postove brisati jer u njima ima deo teme a drugi deo je caskanja pa opet dali ste svesni da pola nas u datom trenutku napravi bunu gde mu je post kao da ga je od zlata klesao i uvek urednici krivi
  to trenutno radimo sa temom "recepti za pogace" ljudi moji znate to je ogroman posao nije da nema dovoljno urednika mozemo da se prihvatimo posla ali to ce jako dugo da traji a ni mi nesedimo zaludni
Kap nebusi kamen snagom nego cestim kapanjem

Ван мреже Stokic Dragan

• Novi stanovnik
  • Поруке: 172
  • Године: 51
  • Локација: cacak,moskow,bavaniste
« Одговор #4 послато: 26-12-2013, 11:59:43 »
  od jutros razmislajam na ovu temu ...
  sta mislite da otvorimo novu temu pa u nju strogo naprimer o oksalnoj napise se desetak postova sama srz tu temu zakljucamo postavimo je lepljivom i svako ko zeli srz ima je ko zeli opustenu varijantu koja tece ima onu staru i svi zadovoljni ili da iz postojecih tema izvadimo desetak postova koji su sama srz ostalo da ide kao do sada vidite nemozete neke postove brisati jer u njima ima deo teme a drugi deo je caskanja pa opet dali ste svesni da pola nas u datom trenutku napravi bunu gde mu je post kao da ga je od zlata klesao i uvek urednici krivi
  to trenutno radimo sa temom "recepti za pogace" ljudi moji znate to je ogroman posao nije da nema dovoljno urednika mozemo da se prihvatimo posla ali to ce jako dugo da traji a ni mi nesedimo zaludni
Nenade neces verovati ali isto sam nocas I ja rasmisljo dok sam nocas trazio nesto po forumu,dosao s posla u 2 nocas I jutros do 6 nasao neku informaciju
Evo ja kao pocetnik kada neke osnovne stvari trazim moram procitati nekoliko tema I skakati sa jedne na drugu,jednom me sin pitao zasto imam otvoreno 6 tabova u cromu I svi su sa sposa
Ukratko srz neke teme I da se zakljuca I mozda cak u neki poseban podforum bilo bi odlicno
Pozdrav iz moskve
Ako dirneš strast u čovjekovom biću,
istine, bez sumnje, nikad nećeš naći
 jesenjin

Ван мреже Nikola Petrović

• Novi stanovnik
  • Поруке: 155
  • Године: 39
  • Локација: Пожега
« Одговор #5 послато: 26-12-2013, 13:17:09 »
Ја сам за то да се из постојећих тема извади срж те теме и постави као нова тема или како год ал која ће бити закључана и у којој нико неби могао да пише. На тај начин би свима нама било лакше доћи до праве информације. Знам да је то огроман посао ал ипак мислим да ми тежимо усавршавању сви као пчелари па што онда неби и овај наш форум усавршили.
 А незнам чини ми се да ће у будућности овај форум бити ограничен за коришћење свима само ће чланови СПОС-а исти моћи да користе у овом обиму па би и те нове теме могле да остану доступне само члановима СПОС-а јер ипак што би наши уредници радили за неке који нису чланови.

Ван мреже Stokic Dragan

• Novi stanovnik
« Одговор #6 послато: 26-12-2013, 13:29:36 »
Ја сам за то да се из постојећих тема извади срж те теме и постави као нова тема или како год ал која ће бити закључана и у којој нико неби могао да пише. На тај начин би свима нама било лакше доћи до праве информације. Знам да је то огроман посао ал ипак мислим да ми тежимо усавршавању сви као пчелари па што онда неби и овај наш форум усавршили.
 А незнам чини ми се да ће у будућности овај форум бити ограничен за коришћење свима само ће чланови СПОС-а исти моћи да користе у овом обиму па би и те нове теме могле да остану доступне само члановима СПОС-а јер ипак што би наши уредници радили за неке који нису чланови.
Da ovo je odlican predlog
Takodje ako se sve posmatra sa neke tacke u buducnosti mislim da bi te zakljucane teme, posto im se izvadi srz da unutar njih budu iskljucivo one informacije iza kojih stoji spos kao organizacija,posto vidim da sve ostalo krece ka nekim standardizacijama,i to bi bila neka osnovna informacija koja bi bila polazna I odakle mi poicetnici mozemo da crpimo osnovu bez raznih primesa I razvodnjavanja ili vec kakvih rasprava
Pozdrav iz moskve
 jesenjin

Ван мреже Rodoljub Živadinović

• Predsednik SPOS-a
  • Starosedelac
  • Поруке: 11.658
  • Године: 45
  • Локација: Житковац
« Одговор #7 послато: 26-12-2013, 14:07:19 »
Може тако, само НИКАКО такве теме не смеју имати форму званичне препоруке, јер званична препорука мора бити рецензирана. А рецензирање је ОГРОМАН посао који никад ни не може бити завршен.
Тема може имати само форму најважнијих постова из неке друге теме, никако не сме бити званична препорука.
Не знам да ли сам добро објаснио.
Ако немате непријатеље, значи да нешто нисте урадили како треба (Конфучије).

Веома је тужна судбина оног ко нема непријатеље (Публилије).

"I'm not sorry they stole my ideas, I'm sorry they didn't have their own" - Nikola Tesla

Ван мреже Slobodan Jevtic

• Dokazani prijatelj foruma SPOS Info
  • moderator
  • Поруке: 18.287
  • Године: 68
  • Локација: St.Kostolac
« Одговор #8 послато: 26-12-2013, 14:23:29 »
Може тако, само НИКАКО такве теме не смеју имати форму званичне препоруке, јер званична препорука мора бити рецензирана. А рецензирање је ОГРОМАН посао који никад ни не може бити завршен.
Тема може имати само форму најважнијих постова из неке друге теме, никако не сме бити званична препорука.

Jeste lepo objašnjeno, zvanična preporuka nečija sa foruma, neko je primeni,
i uginu mu pčele, sada dolazi ono što se zove sud.

Ван мреже Slobodan Pinjo

• Novi stanovnik
  • Поруке: 179
  • Године: 37
  • Локација: Curug
« Одговор #9 послато: 26-12-2013, 15:09:38 »
Mislim da je najbolje da se drzimo pravilnika jer svako razuman kad otvori bilo koju temu vidi koje su poruke po pravilniku a koje nisu i taj visak treba odstraniti ako ne pripadaju datoj temi .

I nema ljutnje sto je npr. sad bas moja poruka izbrisana a ne pripada toj temi .Odgovor je jednostavan nije po pravilniku i tacka.

Znaci apelujem da ne bih izmisljali , komplikovali i produbljivali stvari drzimo se pravilnika i radimo po njemu i to je resena stvar.  Samo treba dobra volja da se ovo sprovede u delo od kojeg ce svi imati veliku korist.

Ван мреже Радосављевић Ненад

• Starosedelac
  • Поруке: 7.242
  • Локација: Осаоница
  • Чини другима оно што би волео да други чине теби.
« Одговор #10 послато: 26-12-2013, 15:13:40 »
А као званична препорука може стојати и ово.
Свако је одговоран за поступке у свом пчелињаку .Ово треба нагласити.
Добро чини , добру се надај.
Помозимо слабијим и немоћним и људима у невољи јер се добро се добрим враћа.
Да су људи само мало бољи и да имају више вере у Бога , било би нам боље свима.
http://www.pouke.org/forum/index

Ван мреже Stokic Dragan

• Novi stanovnik
« Одговор #11 послато: 26-12-2013, 15:28:17 »
А као званична препорука може стојати и ово.
Свако је одговоран за поступке у свом пчелињаку .Ово треба нагласити.
Ovo je nesto sto bar po meni samo po sebi se podrazumeva

Savrseno mi je jasno,i shvatam da odgovornost u ovakvim slucajevima treba da lezi na onome koji primenjuje a ne onome koji preporucuje ali takodje cete se sloziti da mora da postoji neka osnova I polaziste koje u moru ovih informacija je trenutno vrlo tesko razabrati,bar meni
Jeste lepo objašnjeno, zvanična preporuka nečija sa foruma, neko je primeni,
i uginu mu pčele, sada dolazi ono što se zove sud.
Ma necemo na sud daleko od toga  :)

jesenjin

Ван мреже Aleksandar Lazovic

• moderator
  • Поруке: 2.764
  • Године: 47
  • Локација: Kraljevo
  • FR 480/170 mm
« Одговор #12 послато: 26-12-2013, 16:23:13 »
Ја сам за то да се из постојећих тема извади срж те теме и постави као нова тема или како год ал која ће бити закључана и у којој нико неби могао да пише.

Ovo je super, ali moje je mišljenje da je bolje da se izvuku linkovi na određene poruke sa opisima i naslovima i da se slože u jednu zasebnu temu.
Ako be se iz teme izvukle poruke koje su najbitniji deo te teme, a ostanu samo odgovori, postavlja se pitanje svrsishodnosti ostanka takve očerupane stare teme.
Life will find the way...

Ван мреже miodrag jovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.457
  • Локација: Donja Rasovača
« Одговор #13 послато: 26-12-2013, 16:39:34 »
U potpunosti podržavam predlog (više puta sam to tražio po raznim temama).

Nisam za dupliranje ("Ја сам за то да се из постојећих тема извади срж те теме и постави као нова тема или како год ал која ће бити закључана и у којој нико неби могао да пише"), jer će tako biti još više tema pa ko da se snađe, a i javiće se:"Ako be se iz teme izvukle poruke koje su najbitniji deo te teme, a ostanu samo odgovori, postavlja se pitanje svrsishodnosti ostanka takve očerupane stare teme.".

Znači pobrisati sva "ćaskanja", odgovore tipa "super", "odlično", raznorazna čestitanja po temama (ima za to predviđeno mesto) itd., razglabanja van teme....

Pozdrav

Ван мреже nenad savic

• Starosedelac
  • Поруке: 5.767
« Одговор #14 послато: 26-12-2013, 16:48:43 »
I nema ljutnje sto je npr. sad bas moja poruka izbrisana a ne pripada toj temi .Odgovor je jednostavan nije po pravilniku i tacka.
  joj kako bi to lepo bilo  :) nisi u urednistvu da vidis sta se radi naprimer covek zbog jedne obrisane poruke bude kaznjavan 2 puta  ::) zbog jednog neodgovornog postupka zatvaramo PP na 10 poruka zbog penjanja broja poruka na jednoj temi zatvaramo forum zbog ... nikad urednistvu nije palo na pamet neka ogranicenja uvek dodju kao iznudjeno resenje i naravno mi smo krivi  :o
  polako stvara se jedna slika kako radti pratimo dalje u urednistvo ce ovih dana naraviti jedanu temu pa da vidimo sta dalje ovde idu predlozi dalje sugestije razgovaramo da forum bude bolji
  treba nam predlog koja tema da ide kao pilot proekat? u svakom slucaju trebace par dana po temi jer neke imaju po 200 strana prelistati iscitati sve lako je predloziti treba uraditi kako valja
  zahvaljujemo se svima  :)
Kap nebusi kamen snagom nego cestim kapanjem

Ван мреже Rodoljub Živadinović

• Predsednik SPOS-a
  • Starosedelac
  • Поруке: 11.658
  • Године: 45
  • Локација: Житковац
« Одговор #15 послато: 26-12-2013, 17:15:00 »
Znači pobrisati sva "ćaskanja", odgovore tipa "super", "odlično", raznorazna čestitanja po temama (ima za to predviđeno mesto) itd., razglabanja van teme....

Кад боље размислим и ставим све за и против на вагу, сматрам да си потпуно у праву и да је то једино право решење, које нема недостатке.
Уосталом, форум не служи да се из њега све научи, већ да се дискутује о наученом на другом месту (књиге, часописи, предавања...), а овде да се само доучи.
Ко знање тражи САМО на интернету, неће далеко догурати у пчеларству, јер се у шуми неће снаћи на адекватан начин.
Ако немате непријатеље, значи да нешто нисте урадили како треба (Конфучије).

Веома је тужна судбина оног ко нема непријатеље (Публилије).

"I'm not sorry they stole my ideas, I'm sorry they didn't have their own" - Nikola Tesla

Ван мреже Aleksandar Lazovic

• moderator
  • Поруке: 2.764
  • Године: 47
  • Локација: Kraljevo
  • FR 480/170 mm
« Одговор #16 послато: 26-12-2013, 17:22:05 »

Кад боље размислим и ставим све за и против на вагу, сматрам да си потпуно у праву и да је то једино право решење, које нема недостатке.
Уосталом, форум не служи да се из њега све научи, већ да се дискутује о наученом на другом месту (књиге, часописи, предавања...), а овде да се само доучи.
Ко знање тражи САМО на интернету, неће далеко догурати у пчеларству, јер се у шуми неће снаћи на адекватан начин.

Drugari, čitajte pravilnik, sve u njemu piše:
Цитат
4) Trudite se da vaši postovi imaju svrhu.
A) Ako želite aktivno da učestvujete na forumu, morate se truditi da pišete samo poruke koje imaju smisao i svrhu. Nemojte pisati poruke samo da biste nešto napisali, svaka vaša poruka treba da ima svoju svrhu u diskusiji. Kada odgovarate na neku temu, nemojte samo sa reč-dve da odgovorate, već se potrudite da svoje mišljenje obrazložite. Poruke koje su nerazumljive, bespotrebne, ili koje sadrže samo jednu reč ili smajli će biti obrisane. Ovo se posebno odnosi na pohvale, npr. "Super je tekst", "Ideja je fenomenalna", itd. Ako već nešto hvalite, napišite barem šta vam se to svidelo, a ne samo kratak komentar da je nešto 'super' i slično.

Urednici po ovoj tački Pravilnika dnevno izbrišu brdo poruka!!! Ako nešto propustimo, uvek možete takvu poruku da prijavite, biće sklonjena...
Life will find the way...

Ван мреже Goran Stanojevic

• Urednik foruma
  • Поруке: 4.670
  • Године: 46
  • Локација: Smederevska Palanka
« Одговор #17 послато: 26-12-2013, 17:22:54 »
Evo ja u svoje i ime svih urednika da kazem koju. Vi kad vidite tj naidjete na takve poruke prilikom citanja, prijavite tu poruku ( ima opcija prijavi uredniku ), i napisite u polju razlog prijave, a mi posle uradimo sta treba. Nemojte ocekivati od nas da imamo toliko slobodnog vremena, pa da krenemo sa citanjem svih tema od pocetka, i sklanjanju nepodobnih poruka.

Ван мреже popovicdragan

• Prolaznik
  • *
  • Поруке: 1
  • Локација: jagodina
« Одговор #18 послато: 26-12-2013, 17:35:11 »
Nema potrebe za dupliranjem tema kada se sve to moze lako odraditi tako sto se izmeni prva poruka u obilnoj temi i iskopira odgovor, ili se ostave linkovi ka porukama koje su od znacaja kao u temi Pčelinjak Slobоdana Jevtića

Ван мреже Nenad Ilic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.936
  • Године: 54
  • Локација: Krusevac
« Одговор #19 послато: 26-12-2013, 18:03:04 »

Ovo je po meni jedini pravi odgovor.
Sta mislite, koliko bi vremena trebalo da se sada potrosi da se sve nepotrebno izbrise?  ::)
Druga stvar... sta je za nekog ispravan nacin pcelarenja, za drugog nije. Sta sad brisati? Ovde mozete procitati more nacina i radnji, a na vama je da odabereta sta je za vas prihvatljivo...
U svakom slucaju, kada bi se striktno postovao Pravilnik, mnogo bi se teme lakse iscitavale. To zavisi od Vas, clanova Foruma! Urednistvo koliko moze da stigne u toku dana, pobrise nepotrebno, a to je brdo poruka verujte.
Govori samo o onom što razumeš, inače ćuti.