Аутор Тема: Molbe i primedbe urednistvu foruma 2  (Прочитано 1336917 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Dragoljub Krstic

• Administrator foruma
  • Поруке: 3.585
  • Године: 38
  • Локација: Врбас
  • Следимо дух својих предака...
Одг: Molbe i primedbe urednistvu foruma 2
« Одговор #20 послато: 13-02-2015, 20:48:32 »
Nisam primetio da Vas zanimaju druga misljenja od kolega o pcelarskim temama?

Skupstina je prosla, za sve ostalo imate Vaseg delepata pa nek vam on podnese izvestaj.

Ван мреже stanko grozdic

• Starosedelac
  • Поруке: 725
  • Локација: Kucevo
« Одговор #21 послато: 13-02-2015, 21:04:32 »

Skupstina je prosla, za sve ostalo imate Vaseg delepata pa nek vam on podnese izvestaj.

Nisam ni ja kod Vas primetio objektivnost , pa ni iskrenost u pisanju jer ja nigde ni od koga nikakav izvestaj nisam trazio da podnese,  o pcelama smo sve naucili, moramo i ove teme da savladamo :)

Ван мреже Nikolić Dragan PO

• Starosedelac
  • Поруке: 1.612
  • Године: 50
  • Локација: Požarevac
Molbe i primedbe
« Одговор #22 послато: 13-02-2015, 21:29:50 »
Predlažem urednicima da srede deo foruma "Predstavljanje novih članova",
Naime, veoma je nepregledan. Lepo je da kada udješ u taj deo vidiš odmah čije je predstavljane, imenom i prezimenom u naslovu teme...pa klikneš po želji.
Ovako, ima na stotine tema sa naslovom "predstavljanje" , "moje predstavljanje", "da se predstavim" i slične...
Umesto tih naslova urednik da stavi ime i prezime tog člana foruma.
Biće lepše i preglednije.
A ima dosta da se briše, pa ko voli...:-)

• Administrator foruma
« Одговор #23 послато: 13-02-2015, 21:36:16 »
Ne sumnjam da Vi sve znate i u oblasti pcelarstva, ali verujem da ima nas koji ne znamo sve, i koji bi citali nesto drugo osim o skupstini, statutu, delegatima itd. . .

Ван мреже stanko grozdic

• Starosedelac
« Одговор #24 послато: 13-02-2015, 21:44:05 »
Ne sumnjam da Vi sve znate i u oblasti pcelarstva, ali verujem da ima nas koji ne znamo sve, i koji bi citali nesto drugo osim o skupstini, statutu, delegatima itd. . .

9. Zabranjeno je voditi privatne diskusije na javnim mestima. Privatna diskusija je kada dva, ili više, korisnika vode licni razgovor, koji ne interesuje ostale. Za privatne diskusije postoje "Privatne poruke", ili neki drugi vid komunikacije (email, ICQ, IRC...). Ostalim korisnicima, koji ne ucestvuju u privatnoj diskusiji, nije zanimljivo da citaju licne prepiske, pa se zato privatne diskusije, na javnim mestima, smatraju nekulturnim.

:-X :-X :-X

Ван мреже marjanovic slobodan

• moderator
  • Поруке: 8.788
  • Године: 57
  • Локација: Uzice
« Одговор #25 послато: 13-02-2015, 22:10:22 »
Predlažem urednicima da srede deo foruma "Predstavljanje novih članova",
Naime, veoma je nepregledan. Lepo je da kada udješ u taj deo vidiš odmah čije je predstavljane, imenom i prezimenom u naslovu teme...pa klikneš po želji.
Ovako, ima na stotine tema sa naslovom "predstavljanje" , "moje predstavljanje", "da se predstavim" i slične...
Umesto tih naslova urednik da stavi ime i prezime tog člana foruma.
Biće lepše i preglednije.
A ima dosta da se briše, pa ko voli...:-)

Dragane, u toj temi ispod teksta koji se naveo stoji ime pcelara koji je otvorio temu, tako da nema potrebe za brisanjem,

• Starosedelac
Molbe i primedbe
« Одговор #26 послато: 13-02-2015, 22:20:12 »
Da, može i tako...

Ван мреже vasićpredrag

• Starosedelac
  • Поруке: 340
  • Године: 43
  • Локација: zminjak
« Одговор #27 послато: 14-02-2015, 00:06:20 »
Bas tako ko je raspolozen za prepucavanje otvorite temu za to ili uzmite malo godisnji odmor. Pustite malo da moze neko nesto napisati sto bi koristilo nama koji hoce nesto da nauce.

• Starosedelac
Molbe i primedbe
« Одговор #28 послато: 14-02-2015, 00:37:18 »
Dobra ideja, tema za prepucavanje... Al neće dozvoliti urednici, Predraže.
Mora, Predraže, biti malo i sukoba mišljenja, forum je ovo.
Ne verujem baš da to toliko smeta tvom učenju.

Ван мреже vasićpredrag

• Starosedelac
  • Поруке: 340
  • Године: 43
  • Локација: zminjak
« Одговор #29 послато: 14-02-2015, 08:12:50 »
Da malo, ali je ovo preteralo svaku meru.Naucio sam ja mnogo ali to ne znaci da vise ne treba da ucim. Mozda bi nekom pocetniku mnogo znacilo da procita nesto
sto nezna ali je to ovde u zadnje vreme postalo ne moguce.Svako moze izneti svoje misljenje ali ga i nametati to je besmisleno.Treba da se bavimo poslom koji radimo a ne da vodimo politiku ima ko je zaduzen za to.Statut nam nece povecati prinos meda.

Ван мреже Slobodan Stanojkovic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.209
  • Године: 61
  • Локација: vranje
  • ko zna i zna da zna, sledi ga
« Одговор #30 послато: 14-02-2015, 08:38:58 »
Pocetnik se ne treba upoznati i sa statutom, ili o necem drugom o cemu se raspravlja?? Ili je njegovo da plati, pa kako bude, ako se vec traze pare od nekoga za nesto, valjda svi imaju isti status i pocetnici i "stari" clanovi?? Ima i "starih" clanova koji trenutno nisu u SPOS-u, iz bilo kojih razloga i mozda ce opet biti "drugovi clanovi" kada to njima bude odgovaralo. Manite se demagogije, statut nece povecati prinose meda u pravu si ;) ali ce odluciti o mnogim stvarima koje se ticu pcelarstva.
Za bolesne - postoji bolnica, za lude - postoji ludnica, za budale nema nista, zato ih ima svuda!

Ван мреже stanko grozdic

• Starosedelac
« Одговор #31 послато: 14-02-2015, 08:55:10 »
Bas tako ko je raspolozen za prepucavanje otvorite temu za to ili uzmite malo godisnji odmor. Pustite malo da moze neko nesto napisati sto bi koristilo nama koji hoce nesto da nauce.

Čovjek je najslobodniji kada nije ni svjestan slobode. Pokliči za slobodom uvijek dolaze uz zveketanje lanaca. Tako je uvijek bilo.

David Herbert Lawrence

Samo dvije sile ujedinjuju ljude - strah i interes.

Napoleon Bonaparte

Ван мреже Aleksandar Lazovic

• moderator
  • Поруке: 2.758
  • Године: 47
  • Локација: Kraljevo
  • FR 480/170 mm
« Одговор #32 послато: 14-02-2015, 09:13:52 »
Napoleon bio pčelar? Nisam znao, za Lorenca sam čuo da je voleo ženama da poklanja teglu meda...
Life will find the way...

Ван мреже stanko grozdic

• Starosedelac
« Одговор #33 послато: 14-02-2015, 09:23:58 »
Napoleon bio pčelar? Nisam znao, za Lorenca sam čuo da je voleo ženama da poklanja teglu meda...

nije u temi, i zbog toga se izvinjavam,,  ali eto malo zanimljivosti, nisam ni ja znao kolega ali slucajno procitah

Velikani – poznati pčelari
Postavio Dejan Ilić dana maj 29th, 2012

Aleksandar Veliki
Pčelarstvo je vijekovima privlačilo pažnju običnih ljudi. Oni su u toj poljoprivrednoj djelatnosti nalazili hranu i izvor prihoda. Međutim, mnoge poznate ličnosti su se posvetile pčelarstvu, vjerovatno, iz ljubavi. Tako među poznatim pčelarima nalazimo velike vojskovođe, političare, naučnike, čak i dobitnike Nobelove nagrade, književnike, filozofe, glumce…

Ime velikog osvajača Aleksandra Velikog može se često naći u pčelarskoj literaturi. On je umro hiljadama kilometara daleko od kuće. Da bi sačuvali njegovo tijelo, vojnici su ga nosili u zlatnom kovčegu ispunjenom medom. Tako je veliki osvajač ušao u pčelarsku literaturu. Sasvim drugačije u pčelarske knjige ušao je čuveni Napoleon Bonaparta. On je koristio pčelu kao simbol svoje besmrtnosti. Na svom crvenom plaštu imao je oslikanu pčelu. Istoričari su zapisali i da je Ramzes treći, egipatski faraon, bogovima žrtvovao 15.000 kilograma meda, koliko je prosuo u Nil da je istovremeno sirotinja umirala od gladi. Ali, faraon je  faraon. Još jedna istorijska ličnost Stare Grčke zapisana je u pčelarskoj literaturi. To je Likurg, osnivač Sparte. On je bio toliko impresioniran pčelama i njihovom požrtvovanošću i organizovanošću da je uzeo pčelinje društvo kao model za funkcionisanje Sparte.

Ван мреже Darko Dukić

• Starosedelac
  • Поруке: 290
  • Године: 40
  • Локација: Bor
« Одговор #34 послато: 23-02-2015, 17:56:38 »
Ne stižu mi obaveštenja sa tema na mail od 05.02.2015.god.Da li može da se otkloni taj problem, ili ja treba nešto da uradim.Bio bih zahvalan na obaveštenju.

• Administrator foruma
« Одговор #35 послато: 23-02-2015, 18:26:34 »
Ne stižu mi obaveštenja sa tema na mail od 05.02.2015.god.Da li može da se otkloni taj problem, ili ja treba nešto da uradim.Bio bih zahvalan na obaveštenju.

Pogledajte u spam folderu?

Ван мреже Sasa Radovanovic

• Stanovnik
  • Поруке: 212
  • Године: 41
  • Локација: Valjevo
« Одговор #36 послато: 23-02-2015, 18:50:53 »

Kolega Dragoljube dali si toliko siguran da sve odluke koje su doneta da su dobre i najbolje posto se tako postavljate.Sto ne pokazete malo razumevanja za dobronamerne savete na svaku poruku visoko dizete gard mislim da nema potrebe
 pozdrav
060/323 70 75

• Administrator foruma
« Одговор #37 послато: 23-02-2015, 19:17:29 »

Kolega Dragoljube dali si toliko siguran da sve odluke koje su doneta da su dobre i najbolje posto se tako postavljate.Sto ne pokazete malo razumevanja za dobronamerne savete na svaku poruku visoko dizete gard mislim da nema potrebe
 pozdrav

Нисам нигде коментарисао донешене одлуке, а да ли су добре то ћемо видети, тј време ће показати.
Такође нисам видео да је неко упутио мени савет, можда само пропустио?

Све што сам видео и на шта сам реаговао је то да не мора стално да се врти једна иста прича и да има људи, међу њима и ја, који желе нешто да науче овде, виде, прочитају...не мора стало о СПОС-у, одлукама, делегатима...итд

Ван мреже Sasa Radovanovic

• Stanovnik
  • Поруке: 212
  • Године: 41
  • Локација: Valjevo
« Одговор #38 послато: 23-02-2015, 23:27:12 »
Postujem kolega Dragoljube ali za sve ima otvorena tema ako komentarisu u okviru teme teba pustiti kolege da kazu stazele bilo dobro ili lose za SPOS.Ja mislim da je SPOS svih nas.Verujem da rukovodstvo zeli da pomogne pcelarima a sta ce mo ako se pokaz da za godinu dve njihove odluke nisu dobre da nisu dobre za pcelare sta ce mo onda?
060/323 70 75

Ван мреже Aleksandar Lazovic

• moderator
  • Поруке: 2.758
  • Године: 47
  • Локација: Kraljevo
  • FR 480/170 mm
« Одговор #39 послато: 24-02-2015, 07:30:24 »
Članstvo će da smeni rukovodstvo, izabraće novo i teraj dalje. Ako ima osnova za krivičnu odgovornost - pozvaće se one čike, koje će sve lepo da isproveravaju.
Sledeća godina je izborna, ajde barem da dok traje pčelarska sezona ne pričamo o tome ako nemamo ništa epohalno novo da dodamo. Pre pisanja valja proveriti u pretraži da li ima već nečega sličnog.
Biće vremena od jeseni za razne priče nevezane za vrcanje, rojenje i pripremu PZ za zimu :)
Life will find the way...