Аутор Тема: ORA  (Прочитано 47800 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

На мрежи stojanovic predrag

• Starosedelac
  • Поруке: 5.706
  • Године: 72
  • Локација: Vlasotince
Одг: ORA
« Одговор #100 послато: 02-04-2019, 12:32:17 »
Po mnogo čemu se ne slažem sa Nenadom.  Ali sa ovim

Interesantno je da najnegativnije priče o SFR Jugoslaviji iznose oni, koji u njoj nisu živeli, ili su bili klinci, pa se ne sećaju.

se u potpunosti slažem.

Pozdrav Peca
Uzimaj med kao hranu da ga ne bi uzimao kao lek.

Ван мреже Randjić Jovica

• Starosedelac
  • Поруке: 5.254
  • Године: 55
  • Локација: Bela Crkva
« Одговор #101 послато: 02-04-2019, 17:13:55 »
proveo sam najbolje godine zivota u Jugoslaviji,nije mi je zao,smatram da nikad nije ni trebala da postoji....bolesna ambicija jednog ludog kralja....neznam koliko je Nenad upoznat ali Petar je u pravu prve posleratne ORA bile su u velikom procentu prisilne..posebno za jatacke porodice....Brcko..Banovici je pojela mnogo mladosti .pogotovu iz cetnickih porodica...naravno o tome se nije smelo do skoro pricati a sad to nikog skoro i ne zanima....najvaznije je da ste vi koji ste bili na njima zadovoljni i imate lepe uspomene..

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
  • Поруке: 2.258
  • Године: 59
  • Локација: Pančevo
    • Pčelarska i radio-amaterska stranica
« Одговор #102 послато: 02-04-2019, 17:59:47 »
proveo sam najbolje godine zivota u Jugoslaviji,nije mi je zao,smatram da nikad nije ni trebala da postoji....bolesna ambicija jednog ludog kralja....neznam koliko je Nenad upoznat ali Petar je u pravu prve posleratne ORA bile su u velikom procentu prisilne..posebno za jatacke porodice....Brcko..Banovici je pojela mnogo mladosti .pogotovu iz cetnickih porodica...naravno o tome se nije smelo do skoro pricati a sad to nikog skoro i ne zanima....najvaznije je da ste vi koji ste bili na njima zadovoljni i imate lepe uspomene..
Lično, mislim da je Jugoslavija najviše odgovarala nama, Srbima i da Aleksandar nije bio lud, već je gledao unapred.
Zašto nama? Pa zato što je Srba mnogo živelo i u Hrvatskoj i u Crnoj Gori, u Bosni i Hercegovini i Makedoniji, naravno i u obe srpske pokrajine. Kako unitarizam u neku Veliku Srbiju nije mogao doneti comforan i lagodan život (izvin'te Dr V.Š.), verovatno najbolje rešenje je bila država, baš kakva je formirana.
Moj deda, koji nije bio četnik ( a i partizan tek od 1944), je išao u rudnik, na radnu akciju, odmah posle rata. Otišao je dobrovoljno i ostao 3 meseca, posle čega je istupio iz KPJ, jer su rukovodioci", koji su agitovali za akciju, ostali samo 7 dana. Nije bilo reprekusija zbog tog istupanja.
Moj otac, koji nije četničko dete, išao je na jednu radnu akciju sasvim dobrovoljno.
Ni ja nisam bio dete, ni unuče kraljeve vojske u otadžbini i išao sam na 4 radne akcije, sasvim dobrovoljno i sa lepim utiscima i uspomenama. Nisam zažalio ni jedan, jedini put. ORA su bile prave škole života i sredina za socijalizaciju mladih. Ideje, koje su promovisane imale su univerzalnu vrednost.

Inače, sve više mi se čini, da su partizani pobili oko 2 do 2 ipo miliona četnika, kada počnem da sabiram izjave i novinske članke.. Da su ti brojni vojnici, verni kralju, napravili neku akciju, mogli su najuriti komuniste dok si rek'o "keks". Danas, niko više nije bio komunista. Nikad, daleko bilo.
Svi su bili, ili četnici, ili simpatizeri, ili njihovi potomci. Evo i ovde, na forumu ima nas par, koji smo bili "crveni". Mora da smo bili baš pametni i sposobni, kad je nas šačica uspela da drži podjarmljene tolike četnike od 1945. do 1987.
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ako se ne preteruje u količinama šećera i pravilnim prihranjivanjem nema bojazni da šećer dospe u med za vrcanje i nema bojazni da se slabi imunitet pčela.  - Rade Stanković
Kakvih nas ima, takvih nas i treba - Radićeva baba