Аутор Тема: 5Г мрежа у Србији  (Прочитано 2927 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

На мрежи Угљеша Булатовић

• Starosedelac
  • Поруке: 499
  • Године: 36
  • Локација: Фекетић
5Г мрежа у Србији
« послато: 11-05-2019, 23:16:02 »
Иако је тема везана за пчеларство,нека је ође. Забрањена у већини земаља,потпуно неиспитана,оно што 3Г мрежа пренесе података за 24 сата 5Г пренесе за 3,6 секунди. Ресорни министар је најавио за следећу годину увођење,а Кинези увелико раде експерименте инвиво по Београду. Дозвољено им је да поставе потпуно бесправно 1000 камера за потребе развоја неког новог софтвера за препознавање лица,мимике,расположења. За то смо добили тапшање по рамену да ћемо бити пионири на тзв. Дигиталног пута свиле. Оператери из региона нису спремни,али политичари инсистирају на новој мрежи,а нови директор МТС је изјавио чак да ни екосистем још увијек није спреман. Коме треба таква брзина и ко мисли да је недовољно зрачења тренутно и да сувише споро умиремо овим темпом,стварно не знам. А некад смо пљували микроталасне рерне и америчку технологију,а у односу на ово што сад долази из Кине је што је била нека храна у рерни,а сада наша глава. А да у држави нема никог и да ће прије камење проговорити је јасно.

Ван мреже Branislav Zivkovic

• Stanovnik
  • Поруке: 209
  • Године: 43
  • Локација: Niš
  • Дипломирани Биолог-еколог
Одг: 5Г мрежа у Србији
« Одговор #1 послато: 11-05-2019, 23:47:31 »
Ima da nas prže samo tako...

Ван мреже Slobodan Jakovljevic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.190
  • Године: 33
  • Локација: Nis
  • Pcelarimo DB 12 kosnicama
« Одговор #2 послато: 12-05-2019, 00:10:42 »
Uglješa, nisam siguran za ovu noviju verziju mreže ali mogu da kažem za starije da su po standardu zračenja podešena tako da su višestruko manja od zračenja koje mogu da stvore neku promenu. Sa udaljavanjem od objekata zračenja ono se smanjuje, tako da tehnička lica koja tu borave i rade, direktno pored antena nemaju nikakvu štetu od istog, a tako i ostali.
Ako se pitamo da li je to zračenje prirodno, ne znam... jeste jer je elektromagnetno koga ima i iz kosmosa. Da li je dobro što je tu...
Pa prirodnije je bez njega, kao i bez mnogo čega drugog kao što su recimo izduvni gasovi, duvanski dim, smog od loženja, buka u gradovima, stres...
Osim efekta zagrevanja nije mi poznato da ima drugih nuspojava od tog zračenja.
Otac je pored tih uređaja proveo čitav radni vek, od završetka srednje škole pa evo do sada, skoro do penzije. Ima više kose od mene, ne pije lekove i nema nikakvih hroničnih tegoba da ne čuje đavo. Zdravlje ga dobro služi... računam ako neko treba da strada od tog zračenja radije će biti on ili njegove kolege nego građanstvo.
Ja takođe dosta vremana provodim pored kojekakvih uređaja jer mi je posao i za sada sam u redu.
Nisam siguran da ima mesta panici, jer se brzina prenosa često ne zasniva na tome da se jače zrači nego se koriste kojekakvi fazoni, matematički i logički kako bi se više nečega prenelo. Uređaji se prave naprednije tako da i oni nude sve veće brzine, tako da to nekako ide.
Ja iskreno dosta sumnjam u naše institucije, jer su se čast izuzecima često brukale, ali eto sačekaćemo da vidimo kako će to da zaživi u drugim zemljama.
Pcelinjak u okolini Niša
Na forumu ga mozete posetiti ovde ;)

“Žao mi što nisam rođen ili malo gluplji, ili malo pametniji. Gluplji da ne primećujem neke stvari oko sebe, ili pametniji da ih primećene, ne komentarišem.”

• Starosedelac
« Одговор #3 послато: 12-05-2019, 17:29:07 »
Пуно тога смо некритички прихватили. 5Г је забрањена у САД и већину европских земаља. Само сам за то да не будемо пионири код овако крупне и неиспитане ствари,а иначе одавно смо полигон за најразличитије експерименте.

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.010
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #4 послато: 12-05-2019, 18:33:19 »
A smejali smo se Orvelovoj "1984'-toj..... ::)

На мрежи ilic igor

• Starosedelac
  • Поруке: 2.432
  • Године: 43
  • Локација: Beograd-Borca
« Одговор #5 послато: 12-05-2019, 19:07:13 »
Sve je u igri.
Lako je reci istinu ili obmanuti.
Ne zalim sto su drugi pokrali moje ideje. Zalim sto nemaju svoje.           Nikola Tesla

063--711-6-345
065--820-75-10

IZRADA KOSNICA
http://spos.info/forum/index.php?topic=20736.0  

Moj pcelinjak
http://spos.info/forum/index.php?topic=18340.0

• Starosedelac
« Одговор #6 послато: 12-05-2019, 19:35:27 »
Jeste, slažem se za kritičnost to treba da bude u osnovi svakog društva i podržavam što kažeš da se ne uzima zdravo za gotovo ništa i da se uvek čuje i drugo mišljenje.
Ja napisah što znam, a ovo što je Igor postavio je vrlo moguća varijanta jer oko tih inovacija ima utrkivanja... para je to, tržište čuda. Pravi i najzdraviji novci se zaradjuju na znanju i inovacijama, tako da je tu najveće guranje i najveća para.
Takođe treba znati da sa povećanjem frekvencije, zračenje slabije prodire kroz tkivo. Svetlost od sunca je na neki način elektromagnetno zračenje, odnosno priroda mu je slična. Sve su to neke stvari za razmišljanje... verovatno se dosta toga već može naći i na internetu.

Pcelinjak u okolini Niša

“Žao mi što nisam rođen ili malo gluplji, ili malo pametniji. Gluplji da ne primećujem neke stvari oko sebe, ili pametniji da ih primećene, ne komentarišem.”

• Starosedelac
« Одговор #7 послато: 12-05-2019, 20:52:51 »
Само знам да кад транснационалне структуре зајашу кинеског змаја као нову ударну песницу кукаћемо за каубојима и хатишерифима. Почетком ХИХ вијека да би једна вијест обишла земљу било је потребно 8 мјесеци да би средином ХХ дошло до преноса у реалном времену. Дошло је до енормног убрзања у свим сферама,од кубура и јатагана смо дошли за мање од два вијека до Ратова звијезда. Рече Ајнштајн,не знам како ће се водити Трећи свјетски рат,али четврти ће се водити тољагама. 

Uzastopna poruka: 12-05-2019, 20:56:29
Велико је убрзање,човјек је изложен информацијама које не може да упије,а и које су му бескорисне. Сваког секунда се на јутјуб качи пола сата нових садржаја. Не кажем да треба ићи у пећину,али полудјела наука нас упрао тамо шаље. Што рече ава Јустин за прошли вијек,ово је вијек атомске технике и шумске етике.

Uzastopna poruka: 12-05-2019, 20:58:31
Немам никаког повјерења у тзв.науку и тзв.научике,наука је одавно у служби капиталиста и профита,а људи су одавно само ресурс и ситан кусур,а најчешће колатерална штета.
« Последња измена: 12-05-2019, 20:58:31 Угљеша Булатовић »

• Starosedelac
« Одговор #8 послато: 12-05-2019, 21:23:04 »
Iako mi je to posao trudim se da savremene tehnologije što manje koristim kad sam kod kuće. Televiziju već skoro deceniju ne gledam ili gledam jako malo, a do skora nisam ni imao tv tu gde boravim. Pčele su mi ventil od toga i takođe mislim da je pogrešno da deca provode suviše vremena sa telefonia internetom i čudima i da rano kreću da se zanimaju time. Bolje je da to vreme zamene boravkom napolju.
Šta da kažem, to je savremena tekovina i treba je koristiti za dobre stvari ali svako preterivanje nije dobro. Teško je odviknuti se od interneta i društvenih mreža i odraslima, a komo li deci. Stvara veliku zavisnost i zatrpava raznim sadržajem.
Često stvara osećaj nekog privida znanja i informisanosti, ali pravo znanje i edukacija je i dalje u knjigama :)
Samo vreme može da pokaže šta i kako utiče na čoveka od tih savremenih stvari.
Pcelinjak u okolini Niša

Ван мреже Vasiljevic Dejan

• Starosedelac
  • Поруке: 864
  • Године: 42
  • Локација: Beograd
« Одговор #9 послато: 14-05-2019, 00:56:54 »
Пуно тога смо некритички прихватили. 5Г је забрањена у САД и већину европских земаља. Само сам за то да не будемо пионири код овако крупне и неиспитане ствари,а иначе одавно смо полигон за најразличитије експерименте.

Bilo bi lepo, a pri tom i dobro kada biste makar izneli i napisali istinu.
USA je jedan od pionira uvođenja 5G mreže https://www.sdxcentral.com/5g/definitions/5g-network-countries/, a većina evropskih zemalja ubrzano postavlja bazne stanice za 5G, što je potpuno suprotno od ovih vaših navoda. Drugo, ni jedna zemlja nije zabranila 5G mrežu, jesu zabranjivali neke firme da postavljaju svoje linkove (australija , novi zeland su zabranili huawei-ju da radi, ali ne i 5G mrežu). Kod nas imate u prodaji samsung S10 koji je 5G tel, a ta mreža je kod nas u test fazi odavno... Počev od Niša  ;)

• Starosedelac
« Одговор #10 послато: 14-05-2019, 07:30:31 »
И то је као добро,треба да будемо срећни? Швајцарска и Белгија су забраниле,а у САД сигурно није дозвољена у свим државама. Како год,ради се све нешто испод жита.

Ван мреже Vasiljevic Dejan

• Starosedelac
  • Поруке: 864
  • Године: 42
  • Локација: Beograd
« Одговор #11 послато: 14-05-2019, 09:27:31 »
U švajcarskoj 5G radi i biće do kraja 2019.god pokriveno oko 90% teritorije, a najveći provajder je Swisscom, njihova državna firma. Pri tom imaju još nekoliko drugih provajdera.
https://www.thelocal.ch/20190417/swisscom-launches-5g-network-in-102-locations-in-switzerland
Inače je 5G u švici prisutan od 2016.god https://www.swisscom.ch/en/about/company/portrait/network/5g.html i https://www.swisscom.ch/en/about/medien/press-releases/2016/06/20160616-MM-5G-for-Switzerland.html

Što se tiče Belgije, oni se ciganišu kao ovi naši na vlasti, pa oni ne mogu da se medju kantonima dogovore kako će da dele pare od prodaje 5G opsega, pa im je najjednostavnije bilo da zaustave implementaciju 5G mreže dok se ne dogovore. Zvuči veoma ludo, ali , barem smo mi ovde navikli na tako nešto i to nam je postalo potpuno normalno...samo da se braća podele i utvrde koliki je čiji deo.. ;D ;D ;D https://www.mobileworldlive.com/featured-content/top-three/belgium-5g-rollout-hits-roadblock/

USA nije ni u jednoj državi zabranila 5G mrežu i svuda se radi na implementaciji, ali su i oni zabranili huawei da radi "šta mu padne na pamet" kao australia, canada, novi zeland.... Jer je huawei poleteo malo više nego što je smeo... ;)

Uzastopna poruka: 14-05-2019, 09:30:18
Što se tiče sreće i radosti oko uvođenja novina, novih tehnologija i sličnog, uvek je to bio mač sa dve oštrice, počev od vatre, naizmenične struje, televizije itd...

• Starosedelac
« Одговор #12 послато: 14-05-2019, 10:17:55 »
Онда да ставимо сви по једну антену на главу,3Д наочаре и ојха. Финска научница која је радила на развоју бежичне техологије је рекла да је то највећи пораз човјечанства и да то није смјело да заживи у овом облику. Тај лажни технички прогрес неког радује,а мене забрињава јер амерички научно фантастични филмови нису маштарија него манифести какав свијет нам спремају,од паметних градова,аутомобила без возача до планете без људи.

Ван мреже stojanovic predrag

• Starosedelac
  • Поруке: 5.725
  • Године: 72
  • Локација: Vlasotince
« Одговор #13 послато: 14-05-2019, 10:51:24 »
Pošto sam ja čovek starog kova, molim nekog da me prosveti i objasni u čemu je opasnost (čitaj štetnost) te 5G mreže. Ne prihvatam objašnjenje sa komercijalnim razlogom, već samo štetni uticaj na čovekovu okolinu i zdravlje čoveka. Naravno to objašnjenje očekujem od dovoljno kvalifikovane osobe.
Ovde je neko spomenuo naizmeničnu struju. Za nju je Edison tvrdio da je mnogo opasnija od jednosmerne struje. Naravno on je bio neiskren, jer je već posedovao razvijenu mrežu za distribuciju jednosmerne struje.

Pozdrav Peca
Uzimaj med kao hranu da ga ne bi uzimao kao lek.

• Starosedelac
« Одговор #14 послато: 14-05-2019, 11:00:30 »

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.010
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #15 послато: 14-05-2019, 11:43:01 »
'OKO' magazin je "vrlo jaka" referenca...Da je u pitanju "Trece oko" onda bih i poverovao i to bez navodjenja referenci... :) ;)...Sada ce neko tvrditi i da "tesline struje" (zbog visokih frekvencija) stete ljudima, iako se skoro ceo vek koriste u medicini...Komercijala i borba za profit su po meni naveci covekovi neprijatelji...Pitanje je da li bi sve to bilo onako kako se tvrdi da su i pitanju americke, a ne kineske IT kompanije...

Najnovi primer je "Monsanto" bivsa amer. kompanija koju je pre dve godone kupio nemacki "Bajer" za 63 milijarde dolara...Cim je kompanija prodata Ameri su pokrenuli sudske postupke o navodnoj stetnosti njenih pojedinih proizvoda, pa je "Bajer" osudjen da plati stetu od 2 milijarde dolara, iako je steta nastala dok je kompanija bila u americkom vlasnistvu...Toliko o fer-pleju i americkom postenju....

Pozdrav Moma...

Ван мреже stojanovic predrag

• Starosedelac
  • Поруке: 5.725
  • Године: 72
  • Локација: Vlasotince
« Одговор #16 послато: 14-05-2019, 13:54:06 »
Da, da Momo. Ubedili su me. Pa oni su ‚‚autoriteti".  :o

Pozdrav Peca

Uzimaj med kao hranu da ga ne bi uzimao kao lek.

Ван мреже Jovica Velickovic

• Starosedelac
  • Поруке: 260
  • Године: 52
  • Локација: Vladičin Han
« Одговор #17 послато: 14-05-2019, 18:31:49 »
Evo nešto sa Ruskog govornog područja o ovoj pošasti dvadeset prvog veka :o

Error 404 (Not Found)!!1

https://www.youtube.com/watch?v=XDY-1EWlWuw&t=232s

Error 404 (Not Found)!!1

https://www.youtube.com/watch?v=9lr-4KVvv8M
Sudbina vodi onoga koji hoće, a vuče onoga koji neće.

Ван мреже Ivica Dimitrijevic

• Rado viđen gost
  • Поруке: 65
  • Године: 45
  • Локација: Niš - pčelinjak okolina Svrljiga