Аутор Тема: VEROVALI ILI NE..  (Прочитано 689394 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Drago Duronjic

• Starosedelac
  • Поруке: 553
  • Године: 49
  • Локација: Derventa
VEROVALI ILI NE..
« послато: 27-09-2010, 09:24:51 »
Nisam znao u koju temu da postavim ovaj link, pa otvaram novu temu.
Moram priznati da sam se dvoumio da li da to postavim u rubriku "MALO SMEHA" , ali mislim da je više za plakanje nego za smijanje..
Očit dokaz da ljudska glupost nema granica..

Pogledajte, baš me interesuju komentari.
Neka ovaj dio teksta označen plavim bude moj komentar..

Pozdrav Svima..

Uzastopna poruka: 27-09-2010, 09:25:01
http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/za-ubijanje-mrava-kazna-zatvora-do-tri-godine-51801.php
Ne raspravljajte se sa budalama. Posmatrači neće konstatovati nikakvu razliku.

Ван мреже Vladimir Kovacevic

• Član redakcije časopisa "Pčelar"
  • Starosedelac
  • Поруке: 4.742
  • Године: 51
  • Локација: Kikinda
Одг: VEROVALI ILI NE..
« Одговор #1 послато: 27-09-2010, 09:37:37 »
 Drago...

Apslolutno sam drugačijeg viđenja od tvoga.

Ja ovo vidim kao vrlo dobro zakonsko rešenje i pozdravljam ga svakako.Ako mi ljudi nezaštitimo slabije od nas,kakvi smo to ljudi i šta će ostati našem potomstvu od ove Bogom nam date Prirode.
http://spos.info/forum/index.php?topic=14201.msg220345#msg220345
"Baci dobro niz vodu, voda će opet tebi da donese"

Ван мреже Drago Duronjic

• Starosedelac
« Одговор #2 послато: 27-09-2010, 10:17:31 »
Da, slažem se naravno u tom pogledu, ali razmisli malo Vlado koje se sve mogućnosti otvaraju vladajućima da manipulišu sirotinjim i da drže narod u strahu od kazne.
Mislim da ne treba da navodim primjere..

Pozdrav svima..

• Starosedelac
« Одговор #3 послато: 27-09-2010, 10:55:52 »
 Bacanje jednog opuška u Kaliforniji-SAD,zemlji sa najrazvijenijom demoratijom na svetu,ljudskim pravima i slobodama..,
kažnjivo je sa 1000 američkih dolara.Ja neverujem da ona time drže svoj narod u strahu od kazne.
 Slične kazne onome što si prikazao,a i na ovom mom primeru imamo u svim razvijenim evropskim zemljama te nevidim niti jedan razlog da tako nešto nebude doneto i kod nas,mi smo takođe evropska zemlja.

Ван мреже Vojo Brstina

• Starosedelac
  • Поруке: 6.523
  • Године: 57
  • Локација: Novo Milosevo
  • tel. 063 383 114 i 023 782 015
    • www.kosnicevoja.rs/forum
« Одговор #4 послато: 27-09-2010, 11:05:00 »
Da, slažem se naravno u tom pogledu, ali razmisli malo Vlado koje se sve mogućnosti otvaraju vladajućima da manipulišu sirotinjim i da drže narod u strahu od kazne.
Mislim da ne treba da navodim primjere..

Pozdrav svima..

Dragi moj Drago,

Sve dok novac bude sredstvo razumevanja, sredstvvo pretnje, sredstvo za stvaranje straha i merilo ljudske vrednosti razum neće postojati !!!
[/color]

Pozdrav.....
Српска решења за препород српског пчеларства.

Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света!

Нека блиста српско пчеларство.

Нађи ме у потпису..
http://www.kosnicevoja.rs/forum

Ван мреже Drago Duronjic

• Starosedelac
« Одговор #5 послато: 27-09-2010, 11:40:22 »
Bacanje jednog opuška u Kaliforniji-SAD,zemlji sa najrazvijenijom demoratijom na svetu,ljudskim pravima i slobodama..,
kažnjivo je sa 1000 američkih dolara.Ja neverujem da ona time drže svoj narod u strahu od kazne.

Mislim da ovaj zakon nema blage veze sa bacanjem opušaka.
Doduše ja bi za tako nešto uveo kudikamo strožiju kaznu.

Zamisli da ne daj bože nađeš na pčelinjaku leglo poskoka.
Vjerovatno ćeš im tu teritoriju, kao humanista i budući evropejac prepustiti, a ti ćeš sebi kupiti komad zemlje na drugoj lokaciji..
Ili ćeš se, mirno, ne obazirući se na njih i dalje raditi i dovoditi svoju djecu da se igraju i pomažu ti..

• Starosedelac
« Одговор #6 послато: 27-09-2010, 11:58:21 »

Zamisli da ne daj bože nađeš na pčelinjaku leglo poskoka.

Na svom uredno održavanom pčelinjaku i svojoj parceli ja to nemogu da zamislim.

A sve i da zategnem takvo leglo u blizini,o tome bih obavestio nadležne-Ministarstvo za zaštitu životne sredine ili Zavod za zaštitu prirode Srbije i sl.,oni bi nešto morali da preduzmu po tom pitanju a ne ja.

Ван мреже nenad savic

• Starosedelac
  • Поруке: 5.767
« Одговор #7 послато: 27-09-2010, 12:13:23 »
   uh vlado oni ce se odmah uputiti nebili ti pomogli   ::) kod mene pale deponiju redovno kome nisam prijavio i nista ama bas nista to je na obodu glavnog grada sta se tek desava u unutrasnjosti mogu samo zamisliti
   nazalost u nasoj drzavi skoro nista nefuncionise donose se zakoni koje kasnije niko nesprovodiili to selektivno radi
   i zamislite gde se donosi ovakav zakon u srbiji u zemlji gde je ekoloska svest na niskom nivou dok se malo pomerite od kuce naletite na neku divlju deponiju a puna nam usta zdrave neostecene prirode vozeci se nekim puten obavezno ce se naci neko ispred vas koji izbacuje nesto iz auta u pokretu  :o
   nema od tog zakona nista ili bar u dogledno vreme vrlo verovatno je napravljen i izglasan zato sto je moralo i pod pritiskom evropske unije kao set zakona ko bre da vas vidi i kazni zato sto zgazite mrava ali sa druge strane ko ubija zivotinje iz cistog zadovoljsva treba ga pijaviti sutra ce i coveka tako
Kap nebusi kamen snagom nego cestim kapanjem

Ван мреже Drago Duronjic

• Starosedelac
« Одговор #8 послато: 27-09-2010, 12:51:00 »
   uh vlado oni ce se odmah uputiti nebili ti pomogli   ::) kod mene pale deponiju redovno kome nisam prijavio i nista ama bas nista to je na obodu glavnog grada sta se tek desava u unutrasnjosti mogu samo zamisliti
   nazalost u nasoj drzavi skoro nista nefuncionise donose se zakoni koje kasnije niko nesprovodiili to selektivno radi
   i zamislite gde se donosi ovakav zakon u srbiji u zemlji gde je ekoloska svest na niskom nivou dok se malo pomerite od kuce naletite na neku divlju deponiju a puna nam usta zdrave neostecene prirode vozeci se nekim puten obavezno ce se naci neko ispred vas koji izbacuje nesto iz auta u pokretu  :o
   nema od tog zakona nista ili bar u dogledno vreme vrlo verovatno je napravljen i izglasan zato sto je moralo i pod pritiskom evropske unije kao set zakona ko bre da vas vidi i kazni zato sto zgazite mrava ali sa druge strane ko ubija zivotinje iz cistog zadovoljsva treba ga pijaviti sutra ce i coveka tako

100% se slažem s tobom.
Uvesti rigorozne kazne za zagađivanje prirode, ali za uništavanje štetočina - čista glupost.
Šta će biti sa onima kojima leptir kupusar napadne na zasad kupusa.
da gledaju kako im gusjenice uništavaju njihovu muku ili da rizikuju stotinak hiljada evra kazne ako odluče da se bore i rade.

Onda po tom rezonu treba uvesti da pčelar za svaku uništenu varou treba da se kazni sa nekih 10 000 din.
To su isto bića koja su slabija od nas i treba ih zaštititi, kako reče Vlado u svom prethodnom postu.

Kod nas je recimo donesen zakon da je zabranjeno ubiti psa lutalicu.
U poslednje dvije godine ih se toliko namnožilo da više dijete ne smiješ samo pustiti u školu. Na stranu to što ih niko zdravstveno ne kontroliše pa su izvor bjesnila i zaraze, a kad se obratimo opštinskim vlastima koje su bile dužne po tom istom zakonu napraviti azil za pse i mačke i zbrinjavati ih na taj način, uvijek nađu načina da izvrdaju, a u poslijednje vrijeme se smiju građanima u lice (baš nas boli..  Može nam se..  Mi odlučujemo koga ćemo kazniti, pa zašto bi kažnjavali sebe.. i sl..)
Siguran sam da bi bilo nekad humanije ubiti životinju nego se na neodgovoran način prema njoj ponašati i nad njom se iživljavati i liječiti svoje neke komplekse.
Lijepa kuca, ali kad poraste marš na ulicu i nije više moj.. ma nemoj.Dužan si se druže brinuti o životinji i pružiti joj zdravstvenu njegu do kraja njenog života ako si imalo čovjek.A ako nisi u stanju nemoj je ni nabavljati.U komšiluku imam primjer da jedan prelijep pas bude po čitav dan gladan i žedan i vezan na mjestu gdje ga sunce bije dok god ne zađe, jer vlasnik ima neke komplekse pa mora da ima nekog na kog će da viče i dresira jer ni na kog drugog ne smije..

Uzastopna poruka: 27-09-2010, 13:02:01
[/quote]A sve i da zategnem takvo leglo u blizini,o tome bih obavestio nadležne-Ministarstvo za zaštitu životne sredine ili Zavod za zaštitu prirode Srbije i sl.,oni bi nešto morali da preduzmu po tom pitanju a ne ja.
[/quote]

Ma naravno, oni samo čekaju da ih ti pozoveš pa da dođu..
U svakom slučaju možeš da ih testiraš, nazovi ih pa reci kako si napčelinjaku vidio mrkog međeda, poskoka ili šta već, pa ćeš se vidjeti šta će da ti kažu, a i vidjećeš kad će da dođu da ga ulove i šta će da preduzmu..
Svaka vlast samo tumači zakone kako njima odgovara, upravo zato ih i donose (barem kod nas)..

Pozdrav..
« Последња измена: 27-09-2010, 13:02:01 Drago Duronjic »

• Starosedelac
« Одговор #9 послато: 27-09-2010, 13:35:10 »
 Jooooj druže Drago,mi kao da se nerazumemo.

http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/za-ubijanje-mrava-kazna-zatvora-do-tri-godine-51801.php

Uvek mi je draža pčela koja je korisna nego varoa koja je štetna i koja nije na spisku ugroženih vrsta.Pčela mi je draža i od ptice pčelarice ali nju neću ubijati jer je ona Zakonom zaštićena,opet, sigurno iz opravdanih razloga.
 Ovde se radi o pojedinim retkim vrstama kojima preti nestanak,na njih sam mislio da je dobro da se zaštite jer ako se ovako nastavi,buduće generacije neće imati priliku da ih vide osim na slikama.
 Svakako da postoje insekticidi koji se upotrebljavaju za masovno uništavanje štetočina u poljoprivrednim kulturama i to je štetno ali i opravdano jer šta bi onda nama ostalo.Mi smo doveli do ogromnog industrijskog razvoja ali isto tako moramo imati i odgovornost za sve ugrožene vrste.Nemamo pravo da sve uništimo.Priroda neprašta.Da bi se to postiglo mora se menjati svest svih nas,kroz kampanje,priče,prezentacije...,Zakone koji regulišu te oblasti,te svaka dobra namera i delatnost ka postizanju tog cilja je dobrodošla i korisna.Treba vreme za sve,ali se mora odnekud početi.

Slažem se sa nekim tvojim shvatanjima ali se neslažem da treba sve generalizovati.
 Na kraju krajeva druže moj,ja samo ovde iznosim svoje mišljenje i viđenje,a nemam nameru da nikog ubeđujem u suprotno.

Pozdrav
« Последња измена: 27-09-2010, 14:02:27 Vladimir Kovacevic »

Ван мреже stojanovic predrag

• Starosedelac
  • Поруке: 5.740
  • Године: 72
  • Локација: Vlasotince
« Одговор #10 послато: 27-09-2010, 19:01:03 »
Pitanje za Vladu. Imam jednu sadnicu kruške. I redovno krajem maja početkom juna je napadnu lisne vaši. Čekam neko vreme ionda moram da je štitim. E pitanje je kako da uništim biljnu vaš, a da preživi njihov predator - buba mara.

Pozdrav Peca
Uzimaj med kao hranu da ga ne bi uzimao kao lek.

Ван мреже Drago Duronjic

• Starosedelac
« Одговор #11 послато: 27-09-2010, 19:17:17 »
Pitanje za Vladu. Imam jednu sadnicu kruške. I redovno krajem maja početkom juna je napadnu lisne vaši. Čekam neko vreme ionda moram da je štitim. E pitanje je kako da uništim biljnu vaš, a da preživi njihov predator - buba mara.

Pozdrav Peca

Pozdrav Peco,
I ja bih dao svoje mišljenje, ako ne zamjeraš, mada pitanje nije upućeno lično meni.

Naime, neću te savjetovati čime da prskaš, jer na tržištu imaš mali milion insekticida koji uspješno suzbijaju lisne vaši, već samo pišem o svom ličnom iskustvu sa pomenutim insektima.
Od deset sadnica kruške viljamovke koje je lisna vaš redovno napadala baš negdje u maju, ostala mi je samo jedna u toku ovih pet godina kako sam ih zasadio.
Negdje u maju pojave se lisne vaši, zatim na njh napadnu i mravi koji prave mravinjake oko korijena kalema i on se osuši.
Nisam htio ničim da prskam, jer sam se nadao da će preživjeti i oporaviti se, ali nažalost nije tako bilo.
Sve su se posušile sem jedne, a i ona je počela i mislim da će na godinu da i ona strada.
Nisam prskao za to što nisam želio da upotrebljavam otrove koji će naškoditi i meni i mojoj djeci, a ne zato što mi je bilo žao lisnih vaši ili bubamara.. ???
Ovo ti je moje iskustvo, pa ti sam odluči šta ćeš.. ;)

Ван мреже Радосављевић Ненад

• Starosedelac
  • Поруке: 7.385
  • Локација: Осаоница
  • Чини другима оно што би волео да други чине теби.
« Одговор #12 послато: 27-09-2010, 19:46:30 »
Jooooj druže Drago,mi kao da se nerazumemo.

Uvek mi je draža pčela koja je korisna nego varoa koja je štetna i koja nije na spisku ugroženih vrsta.Pčela mi je draža i od ptice pčelarice ali nju neću ubijati jer je ona Zakonom zaštićena,opet, sigurno iz opravdanih razloga.
 Ovde se radi o pojedinim retkim vrstama kojima preti nestanak,na njih sam mislio da je dobro da se zaštite jer ako se ovako nastavi,buduće generacije neće imati priliku da ih vide osim na slikama.
 Svakako da postoje insekticidi koji se upotrebljavaju za masovno uništavanje štetočina u poljoprivrednim kulturama i to je štetno ali i opravdano jer šta bi onda nama ostalo.Mi smo doveli do ogromnog industrijskog razvoja ali isto tako moramo imati i odgovornost za sve ugrožene vrste.Nemamo pravo da sve uništimo.Priroda neprašta.Da bi se to postiglo mora se menjati svest svih nas,kroz kampanje,priče,prezentacije...,Zakone koji regulišu te oblasti,te svaka dobra namera i delatnost ka postizanju tog cilja je dobrodošla i korisna.Treba vreme za sve,ali se mora odnekud početi.

Slažem se sa nekim tvojim shvatanjima ali se neslažem da treba sve generalizovati.
 Na kraju krajeva druže moj,ja samo ovde iznosim svoje mišljenje i viđenje,a nemam nameru da nikog ubeđujem u suprotno.

Pozdrav

Владимире ја се у потпуности слажем са тобом.
Драго и ја бих се сложио у многим стварима и са тобом ,али зар ти се не чини да су људи криви за те ствари. Када то кажем , мислим на псе луталице и мачке.То су животиње које се воде својим истиктима. Нисам за то да се животиње убијају. Треба наћи нека друга решења.
Добро чини , добру се надај.
Помозимо слабијим и немоћним и људима у невољи јер се добро се добрим враћа.
Да су људи само мало бољи и да имају више вере у Бога , било би нам боље свима.
http://www.pouke.org/forum/index

Ван мреже Zarko Djordjevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.162
  • Године: 63
  • Локација: Bač
« Одговор #13 послато: 27-09-2010, 20:03:59 »

Pozdrav Peca

Ima neko sredstvo na bazi repičinog ulja i nije otrov. Ima nešto , zove se ches i deluje na principu da ubija volju vaške za hranom i ona ugiba. Ali pakovanje je samo za veće površine pa za amatere neisplativo, košta preko 2000 din.

Sasa Colak

• Гост
« Одговор #14 послато: 27-09-2010, 20:11:27 »
Taj sto je pisao te propise o misevima bi trebalo ove jeseni, kao i svake do sad, da mi dodje u goste na koji dan a ja cu posklanjati misolovke, lepak i otrove kad glodari nagrnu iz atara.

Ван мреже nenad savic

• Starosedelac
  • Поруке: 5.767
« Одговор #15 послато: 27-09-2010, 20:45:38 »
  meni vec pokvarili dva nastavka ramova ( zaboraravio sam ih nezasticene ) mali misici i jos mi pobegao nisam uspeo da ga nafatam pre ovog zakona
Kap nebusi kamen snagom nego cestim kapanjem

• Starosedelac
« Одговор #16 послато: 27-09-2010, 21:11:10 »

Pozdrav Peca

Pozdrav Peco!

Ovde se mogu naći neka pojašnjenja i načini zaštite voća od vaši.

http://insekti.infobay.rs/

Ван мреже stojanovic predrag

• Starosedelac
  • Поруке: 5.740
  • Године: 72
  • Локација: Vlasotince
« Одговор #17 послато: 28-09-2010, 11:58:50 »
Nezavisno čime tučem biljnu vaš, ja uništavam hranu buba mari. A ako je buba mara gladna, ona će uginuti. A ko je uzročnik njene smrti?

Pozdrav Peca
Uzimaj med kao hranu da ga ne bi uzimao kao lek.

• Starosedelac
« Одговор #18 послато: 28-09-2010, 12:32:07 »
Nezavisno čime tučem biljnu vaš, ja uništavam hranu buba mari. A ako je buba mara gladna, ona će uginuti. A ko je uzročnik njene smrti?

Pozdrav Peca

Dobro znate da se biljne vaši hrane biljnim sokovima a da nije samo voće i povrće ono bilje koje luči te sokove.Biljne vaši imaju izbor da jedu gde hoće,a za njima dolaze i buba mare koje idu za svojom prirodnom hranom.
 Prema tome,lanac ishrane se ne prekida.

Ван мреже Drago Duronjic

• Starosedelac
« Одговор #19 послато: 18-12-2010, 10:51:35 »

KRUŠKA RODILA NA -5

NIŠ - Sve se preokrenulo! Pa i kruška po drugi put rodila, i to usred zime!
U domu Marislava Stevanovića u naselju Ratko Jović u Nišu, kruška „julska lepotica“ rodila je drugi put ove godine. Plodovi i zeleno lišće hrabro prkose hladnoći i snegu, a oduševljeni Marislav, inače bivši profesor matematike Svetlane - Cece Veličković, sprema se da pred Novu godinu obere rod.

- Kruška je prvo rodila u julu, kao što joj i ime kaže. Tada je napolju bilo plus 40 stepeni! A u u oktobru je ponovo procvetala, rod se pojavio u novembru i decembru. Jeste da ih ima duplo manje nego letos, ali su rumene, a ima i novih zelenih grana - kaže Marislav, dodajući da se ranije dešavalo da voćke dva puta cvetaju, ali ne i da rode na minus pet.

Stevanović kaže da je čuo da u ovakvom slučaju rod treba brati u januaru, te da voćka koja drugi put rađa u godini najavljuje dugu i opaku zimu. Tako će se „julska lepotica“, kaže Marislav, na kraju ove godine prekrstiti u „januarsku lepoticu.“

Inače, za iskusne voćare - čuda nema! Marislavljeva kruška rodila je u decembru zbog neuobičajeno visokih temperatura za ovo doba godine. Voćari iz kraja tvrde da je na 20 stepeni u oktobru vegetacija ponovo krenula, pa su baš zato i šljive čačanke u selu Hum ponovo cvale.

MIODRAG STANKOVIĆ

Preuzeto iz "Kurira"