Аутор Тема: Заштита животиња - осим пчела.  (Прочитано 11983 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Радосављевић Ненад

• Starosedelac
  • Поруке: 7.385
  • Локација: Осаоница
  • Чини другима оно што би волео да други чине теби.
Одг: Заштита животиња - осим пчела.
« Одговор #20 послато: 01-12-2010, 23:01:43 »
Свакако Саша , али то је само знак да је нарушен ланац у исхране у еко систему.
Добро чини , добру се надај.
Помозимо слабијим и немоћним и људима у невољи јер се добро се добрим враћа.
Да су људи само мало бољи и да имају више вере у Бога , било би нам боље свима.
http://www.pouke.org/forum/index

Ван мреже Vucic Dejan

• Starosedelac
  • Поруке: 1.798
  • Године: 43
  • Локација: Trstenik
  • DB12 moj izbor
« Одговор #21 послато: 01-12-2010, 23:05:36 »

Dejane, u takvim slucajevima, kada lutalica napadne  coveka, odgovorna je opstina a odstete se mere desetinama pa i stotinama hiljada dinara, ako se dobro secam pisanja u novinama. Nema bas direktne veze bas sa temom ovo sto sam rekao, ali indirektne svakako.

Moja tasta naplatila od opstine odstetu. Ja trazio pola ili cu da svedocim da je ona drazila psa :D :D
Ljudi Slobi bas krenulo...hoce ga para ;D
Proizvodnja i prodaja parnih topionika i ostalih pcelarskih alata 063 81 27 515      vucic.dejan75@gmail.com 

http://spos.info/forum/index.php?topic=24072.0

• Starosedelac
« Одговор #22 послато: 01-12-2010, 23:06:28 »
Da nisi ti drazio psa pa pustio na tastu. ;) :D

Ерне није такав Слободан. :D

Sasa Colak

• Гост
« Одговор #23 послато: 01-12-2010, 23:17:56 »
Свакако Саша , али то је само знак да је нарушен ланац у исхране у еко систему.

Vrlo cesto mi nismo krivi tome ( e evo nas na temi, napokon). U Banatu par godina nisi mogao da vidis lisicu ni za "lek". Nisam lovac, nego sam slusao price ljudi da su lisice obolevale od neke suge, sta li i masovno uginjavale. Zeceva se toliko namnozilo da su ulazili sasvim slobodno u sela. O fazanima da i ne govorim. Veceras, oko 17 sati na 200 metara od centra sela, licno sam video jato fazana (mladih, verovatno letos pustenih iz fazanerije, nasi lovci su stvarno vredni ljudi, iskreno to mislim) i smatram da takve stvari nisu normalne ali da se mogu ocekivati kad krene borba za opstanak. Medjutim, zecevi i fazani nisu izvor zaraze za coveka (bar ne onoliko koliko su glodari) i u tome ne vidim nista lose, ali svakako vidim lose kada pacovi setaju po dvoristima, misevi po sobama, a ja treba da se plasim da ne dobijem neku bolestinu, a zakon me sprecava da se legalno borim za svoju egzistenciju. Vidi, ako misevi, pacovi ili agresivni psi lutalice ugrozavaju mene, pa prirodno je moje pravo da se od njih branim svim sredstvima. Neprirodno je da pas lutalica ima pravo da me ujetde, jer u meni vid plen, a ja nemam pravo da ga ubijem jer sam opravdano uplasen za svoj zivot. Nisu svi psi lutalice obicne dzukele, ima tu i onih zveri sto im je celjust veca od glave...

Nikad nisam ubio psa, cisto da se zna, da me neko ne bi pogresno protumacio. Cak ni autom nisam naleteo na njega.

• Starosedelac
« Одговор #24 послато: 01-12-2010, 23:25:34 »
Nenade,moju komsinicu je pas lutalica ujeo kod hale sportova u Trsteniku.To je bio cetvrti slucaj za 3 dana.isti pas na istom mestu i nikom nista.ti znas da je to na 100 metara od skole.

Kada je kod nas predsednik opstine bio Raka Radovic,dali su predlog da se lutalice hemijski kastriraju,a Raka kaze:"nece ono mene da j..e nego ce da me uje ;D ;D ;D

Ја сам написао да треба их уклонити. То је без дилеме.
Већина паса луталица су били нечији љубимци. Власници избаце напоље и шта мислиш , ко је ту крив?

Саша лисице има мало , сове такође.Једино има мачака , али оне саме не могу да изађу на крај са мишевима. Због тога се мишеви пренамноже.
« Последња измена: 01-12-2010, 23:33:00 Radosavljevic Nenad »

Sasa Colak

• Гост
« Одговор #25 послато: 01-12-2010, 23:39:10 »
Nenade,moju komsinicu je pas lutalica ujeo kod hale sportova u Trsteniku.To je bio cetvrti slucaj za 3 dana.isti pas na istom mestu i nikom nista.ti znas da je to na 100 metara od skole.

Kada je kod nas predsednik opstine bio Raka Radovic,dali su predlog da se lutalice hemijski kastriraju,a Raka kaze:"nece ono mene da j..e nego ce da me uje ;D ;D ;D

Ја сам написао да треба их уклонити. То је без дилеме.
Већина паса луталица су били нечији љубимци. Власници избаце напоље и шта мислиш , ко је ту крив?

Sad bas nisam siguran da su vecina pasa lutalica bili neciji ljubimci, mada svakako da ima i takvih puno. Licno, ne iskljucujem krivicu coveka, ali ne mogu da razumem to da ako neki pas napadne bilo koga ja ne smem da uzmem debelu granu i da odbranim svoju vrstu... Jednako kako oni zele da nahrane ili odbrane svoju. Ja mislim da su tu sasvim poremecene mere vrednovanja. Vredan je zivot psa, ali meni je vredniji zivot coveka, a bezvredan mi je zivot pacova, koji uzgred moze i kugu da prenese pa se tako prema svemu i odnosim. Kaze neko ' za potrebe ishrane treba ubijati" ok, mi ubijamo svinje  i goveda, a sta cemo sa Kinezima koji tradicionalno jedu pasje meso?... ili da ne idemo u kinu, jer je to druga i rasa i kultura i sve ostalo, daj da se zadrzimo na nama evropejcima.

Da li je ovo humano?

Slike su vrlo eksplicitne, jako uznemirujuce i ne preporucujem ih nikom da ih gleda ko ima slabo srce ili emocije.

A o cemu se radi? Pa ni o cemu posebno, klanice kakvih ima svaki grad. Pa sad.... Da li da zbog ovog prestanemo da jedemo meso? Da li da ne branimo svoju vrstu? Ja jos nisam upoznao ni jednu zivotinjsku vrstu koja brani coveka.... No, opet ce se neko naci sa kontraargumentom da smo mi razumni, superiorni i da treba da budemo zastitinici... To je otprilike prica o koki i jajetu....

Uzgred, ako neko misli da su scene na ovom filmu zaista prejake, neka kaze, sklonicu ...

• Starosedelac
« Одговор #26 послато: 01-12-2010, 23:50:18 »
Саша ово је тотално нехумано.

Sasa Colak

• Гост
« Одговор #27 послато: 01-12-2010, 23:58:21 »
E to je to Neso druze moj, ne da je nehumano, nego je jezivo nehumano. Kad vidimo ove slike, onda dah zastaje, a mi cemo da placamo globu od 4000 dinara za jednog misa ako se ne varam. Ne volim te standarde u kojima neko kaze da je misa nehumano ubiti, a recimo tele ili prase jeste humano. Mi smo sitne ribe da raspravljamo o tome i uglavnom se na kraju sve svede na dobru nnameru diskutanata, ali oni koji zele da nam utuve u glavu humanost, bar 1000% su nehumaniji od nas. Oni cija kultura nam namece da zbog pacova treba da se robija, dnevno u klanicama ubiju na hiljade i hiljade goveda. Spaljuju citave prasume da bi tu dogodine rasla trava i da bi goveda pasla i za par godina od svega ostaje pustara, necije guze pune hrane, a necije para... a sta je sa onim domorocima (ljudima, na nekom niskom stepenu drustvenog razvoja)? Ma neeee, nama ce da zamazuju oci.

Ван мреже Ivan Ristic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.752
  • Године: 42
  • Локација: Negotin
« Одговор #28 послато: 02-12-2010, 16:34:44 »
Радио сам на фарми пилића( кокшака ) и много је нехуманије него на клипу за животиње али и за људе који тамо раде
Čovek daje malo kad raspolaže samo materijalnim dobrima,ali daje mnogo kad predaje celog sebe.

Ludim proglašavaju onog čije se ludilo ne poklapa sa ludilom većine.

Тек кад и последње дрво буде срушено,последња река затрована,последња риба уловљена,човеку ће постати јасно да се новац не може јести.

Ван мреже stojanovic predrag

• Starosedelac
  • Поруке: 5.725
  • Године: 72
  • Локација: Vlasotince
« Одговор #29 послато: 02-12-2010, 16:52:28 »
Pokraj svih zaštita ‚‚jadnih" miševa i pacova u svakoj veterinarskoj apoteci može se kupiti otrov namenjen specijalno njima. Da li su veterinarske apoteke saučesnici u ubistvu malih jadničaka.
Šta da rade radnici u mlinovima i silosima. Pa njima miševi i pacovi bukvalno jedu uši.

pozdrav Peca
Uzimaj med kao hranu da ga ne bi uzimao kao lek.

• Starosedelac
« Одговор #30 послато: 02-12-2010, 18:05:14 »
E to je to Neso druze moj, ne da je nehumano, nego je jezivo nehumano. Kad vidimo ove slike, onda dah zastaje, a mi cemo da placamo globu od 4000 dinara za jednog misa ako se ne varam. Ne volim te standarde u kojima neko kaze da je misa nehumano ubiti, a recimo tele ili prase jeste humano. Mi smo sitne ribe da raspravljamo o tome i uglavnom se na kraju sve svede na dobru nnameru diskutanata, ali oni koji zele da nam utuve u glavu humanost, bar 1000% su nehumaniji od nas. Oni cija kultura nam namece da zbog pacova treba da se robija, dnevno u klanicama ubiju na hiljade i hiljade goveda. Spaljuju citave prasume da bi tu dogodine rasla trava i da bi goveda pasla i za par godina od svega ostaje pustara, necije guze pune hrane, a necije para... a sta je sa onim domorocima (ljudima, na nekom niskom stepenu drustvenog razvoja)? Ma neeee, nama ce da zamazuju oci.

Саша ,на жалост ми као ситна риба увек извучемо дебљи крај. И на нама тренирају строгоћу. Они други само мисле да зараде и не мисле о последицама својих поступака.
Што се тиче мишева , ја имам мачку која заједно са неколико комшиских мачака сасвим лепо обаве посао и немам потребе за отровом , а што је најважније ,не треба да се плашим казне.
Постављањем  отрова не страдају само мишеви већ и животиње које се се хране мишевима.

Ван мреже KRSTICACA

• Starosedelac
  • Поруке: 1.202
  • Године: 41
  • Локација: Donja lomnica Vlasotince
  • 063 8 455 510 / 016 873 331
« Одговор #31 послато: 02-12-2010, 19:14:12 »
Ja delim na one sto moraju da stradaju (npr.za ishranu) i one sto ne moraju ,te sto ne moraju njih trebamo zastititi.
www.kosnica.rs

Kada bi svi ljudi radili kao pcela zivot na Zemlji bio bi savrsen.
Ako cutis pomislice da si glup, ako progovoris onda ces to i dokazati.

http://spos.info/forum/index.php?topic=12055.0

• Starosedelac
« Одговор #32 послато: 02-12-2010, 20:07:39 »
Ацо , слажем се са тобом. Ево слике јелена.

Ван мреже Todor Popov

• Starosedelac
  • Поруке: 2.085
  • Године: 63
  • Локација: Novo Miloševo
  • Deda i unuka
    • Bee Cloud
« Одговор #33 послато: 02-12-2010, 21:46:48 »
Da mi je znati dali zna moralista koji je napsao zakon i oni koji su ga usvojili kolko sa svojim a islužbenim automobilima pored štetočina ubili i korisnih životinja    pravi su licemeri   pozdrav
Život je kratak,iskoristite ga maksimalno!
http://bee-cloud.co - Web aplikacija za pčelare

Ван мреже Zoran Rađenović

• Doseljenik
  • Поруке: 101
  • Године: 41
  • Локација: Bač
« Одговор #34 послато: 02-12-2010, 21:58:45 »
Ja delim na one sto moraju da stradaju (npr.za ishranu) i one sto ne moraju ,te sto ne moraju njih trebamo zastititi.
Ko smo mi da određujemo ko mora da strada a ko nemora, ajde napravite listu.

Ван мреже Marin Marinic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.768
  • Године: 56
  • Локација: sombor
« Одговор #35 послато: 02-12-2010, 22:48:35 »
Moramo se pomiriti da su neke zivotinje u lancu ishrane, sto je prirodno.
Normalno je da se borimo protiv stetocina za mesto na ovoj planeti. Isto tako se i one bore za sebe.

Treba da dignemo glas protiv istrebljenja zivotinja i preteranog izlovljavanja da bi uopste opstale na planeti. To ne znaci da treba stititi svaku jedinku po cenu gladi i zabrane da se koriste za ishranu, ili po cenu stete koju mogu da nacine npr misevi ili pacovi i po cenu sirenja zaraze, ili ne daj boze da stitimo pse koji napadaju decu ili bilo koga.
Nikome ne pada na pamet da je mnogo gore to sto se unistavaju mikroorganizmi koji zive u zemlji, pomazu truljenje, zrenje ili jos stosta. Da nije tih mikroba ne bi se raspala ni jedna lesina kad strada neka veca zivotinja ili biljka. Mislim da bi prizor i miris bili velicanstveni.
+45° 47' 50.88", +19° 6' 40.11"

Činjenica da postojimo gotovo je nepodnošljivo iznenađujuća.

• Starosedelac
« Одговор #36 послато: 03-12-2010, 16:15:46 »
Према неким проценама, сваки дан изумире по неколико животиских врста. У току је масовно изумирање животинских врста , али овог пута није узрокована природним катастрофама , већ деструктивним деловањем људи. На крају цемо и сами себи угрозити опстанак.

• Starosedelac
« Одговор #37 послато: 04-12-2010, 17:19:28 »
У Русији је ступио на снагу закон који предвиђа казну затвора од дванаест година који убије "Азиског тигра".

• Starosedelac
« Одговор #38 послато: 07-12-2010, 18:18:42 »
A šta ja da mislim o zaštiti pasa lutalica, posle jednog napada čopora na mene. Moja je sreća što ja volim pse i prilično poznajem njihovu psihologiju. Shvatio sam da se, zapravo, oni boje mene i ja sam ih oterao time što sam jurnuo na njih. Drugom prilikom oni će biti gladniji, a tada i hrabriji.
Zato treba ih humano uklanjati sa ulice, pa makar i eutanazijom.
Što se tiče lovaca, smatram da su oni jedina živa bića koja ubijaju iz zadovoljstva. Uh ‚‚ubiće" me lovci.

Pozdrav Peca

Пси ретко нападају када су сами. Када су у чопору и када нападају ,а човек нема где да се склони, он ниуком случају несме да бежи .Пси када човек бежи они га нападају. Када човек крене према њима они беже. Они се понашају као и пси у дивљини када јуре неку животињу.

• Starosedelac
« Одговор #39 послато: 16-12-2010, 22:35:23 »