Аутор Тема: Gacko.. i okolina  (Прочитано 307740 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Угљеша Булатовић

• Starosedelac
  • Поруке: 283
  • Године: 35
  • Локација: Фекетић
Одг: Gacko.. i okolina
« Одговор #400 послато: 17-10-2018, 20:56:58 »
Ау,дивота! Свиђа ми се и прича са авионима,нисам знао да то може да се прати,али уз ово може да се гусла! Прелијепо. Поздравите колегу Лојовића,надам се да су му ушле пчеле под кожу и да иде како треба.

Ван мреже Vidoje Kulic

• Starosedelac
  • Поруке: 283
  • Године: 80
  • Локација: Сомбор
« Одговор #401 послато: 17-10-2018, 21:09:05 »
Ове планине и брда су ми нешто познате. Прешао сам пешке са Равног- Шљивовице Врбе, Горњих Бодежишта до Гацка, Автовца и назад до  Равног. Предели су дивни понекад сурови.

Ван мреже Petar Petrović

• Starosedelac
  • Поруке: 992
  • Године: 60
  • Локација: Gacko
« Одговор #402 послато: 18-10-2018, 19:56:47 »
"Ове планине и брда су ми нешто познате. Прешао сам пешке са Равног- Шљивовице Врбе, Горњих Бодежишта до Гацка, Автовца и назад до  Равног. Предели су дивни понекад сурови."

Navedena maršuta je za duboko poštovanje svih onih koji poznaju taj teren.Zbog toga su brda i planine poznate, jer je fotografisano sa Ponikava, iznad jezera Klinje. Od današnjih, tri zadnje su sa prostora Dražljeva. 

"Поздравите колегу Лојовића,надам се да су му ушле пчеле под кожу и да иде како треба."

Pošto smo zajedno u kancelariji, pozdravi odmah jutros preneseni. Kao i ostalim stvarima u životu, Aco se i pčelama posvetio ozbiljno i očekujem da će postati dobar pčelar.

Ван мреже Petar Petrović

• Starosedelac
« Одговор #403 послато: 20-10-2018, 21:48:27 »
Lijepo vrijeme još traje, pa sam ga iskoristio za šetnju po krševitim terenima.

Ван мреже Petar Petrović

• Starosedelac
« Одговор #404 послато: 25-10-2018, 00:11:04 »
Kolega Ivica Kostić iz Surdulice je organizovao posjetu pčelara iz više udruženja Gacku, Bileći i Trebinju. Jučer su bili u Gacku i uveče produžili za Bileću. Više detalja sutra, a večeras samo fotografije.

Ван мреже Savo Todorović La

• Starosedelac
  • Поруке: 259
  • Године: 51
  • Локација: Lazarevac
« Одговор #405 послато: 25-10-2018, 07:15:00 »
Svaka čast Ivici na odabiru destinacije.Mnogo toga se može naučiti od Hercegovačkih pčelara,kao i mnogo toga lepog videti.Mogu samo reći da mi je sada žao što nisam deo tog karavana.Lepo druženje i prijatan boravak u Hercegovoj zemlji od srca vam želim.

Ван мреже zoran petrovic 374

• Starosedelac
  • Поруке: 2.676
  • Године: 49
  • Локација: Lajkovac
« Одговор #406 послато: 25-10-2018, 08:38:38 »
Svaka čast i na ovako lepim fotografijama.
,,Pčelice PETROVIĆ'' Lajkovac

Ван мреже Petar Petrović

• Starosedelac
« Одговор #407 послато: 25-10-2018, 20:01:45 »
Hvala momci.
Vjerujem da će Ivica, kada stigne, dati više podataka o ogranizatoru i cjelokupnom putovanju. Ja ću navesti samo pčelarska udruženja čiji su članovi bili prisutni i koji su nas obradovali svojom posjetom.
Radi se o sledećim udruženjima:
UP "Matica" - Surdulica,
UP "Radilica" - Bosilegrad,
UP "Trmka" - Staro Nagoričane  (Makedonija)
UP "Polen 2012" - Bujanovac,
UP "Matica" - Kriva Palanka
UP "Pčela" - Kumanovo
Volio bih da je druženje moglo duže trajati jer smo upoznali dobre ljude, sa različitim iskustvima i sa kojima bi se moglo danima razgovarati.
Hvala svim kolegama koji su nas posjetili.
« Последња измена: 25-10-2018, 20:09:03 Petar Petrović »

Ван мреже Raša Radivoje Stojanović

• O Tim
  • Поруке: 2.417
  • Године: 52
  • Локација: Novi Beograd - Barajevo
« Одговор #408 послато: 25-10-2018, 21:38:41 »
Južnjaci, meraklije, vole da obiđu a bogami i da im se dođe. Petre, verovatno je Ivica pozvao da Vam uzvrati gostoprimstvo na obali Vlasinskog jezera :)
Мој пчелињак

"Искуство је најбоља школа, само је школарина врло скупа". Сократ

"Добро чини, добром се надај"

Ван мреже milijan trifunovic

• Član redakcije časopisa "Pčelar"
  • Starosedelac
  • Поруке: 1.980
  • Локација: Gornji Milanovac
« Одговор #409 послато: 26-10-2018, 13:49:04 »
Tako rade prava udruženja pčelara, na višestruko zadovoljstvo njihovih članova, kako gostiju tako domaćina.
Čestitam momci, posebno Ivici, a vidim i Gospodina Zvonka Vasić, poznatog prerađivača voska, a i izvrsnog
sirupa za jesenju prihranu pčela, ušta sam imao prilike da se pre dva meseca uverim na mom pčelinjaku.
Odskora je počeo da proizvodi i lekove za pčele, štoće siguran sam biti kvalitetno kao sve do sada u ponudi.

Ван мреже ivica kostic

• Starosedelac
  • Поруке: 496
  • Локација: Surdulica
  • Um caruje snaga klade valja
« Одговор #410 послато: 26-10-2018, 22:13:22 »
Nemogu nista dodati i oduzeti Petar je reko sve samo mogu da se zahvalim na svemu .Poneome utisak odnosno psle toliko godina opet u tom kraju a i Miretov pcelinjak na Avtovcu nadomak reke Musnice gde sam se kupao kao pitomac i to samo na nekoliko metara od pcelinjaka naravno tada nije bio tu..Hvala Petre Miro na svemu jos jednom vas pozivam da budete nasi gosti ocekujemo vas.....

Uzastopna poruka: 26-10-2018, 22:15:54
Inace poseta je bila u Gacko Bileci i Trebinju divni ljudi dobri domacini i pcelari...

Ван мреже milosbjelogrlic

• Prolaznik
  • *
  • Поруке: 0
  • Локација: Beograd
« Одговор #411 послато: 27-10-2018, 10:02:43 »
Hvala i vama na lijepom druženju i nadam se budućem druženju.

Ван мреже Petar Petrović

• Starosedelac
« Одговор #412 послато: 29-10-2018, 20:44:56 »
"Petre, verovatno je Ivica pozvao da Vam uzvrati gostoprimstvo na obali Vlasinskog jezera"

Tako je Rašo, poziv je ponovljen više puta. Takođe, gosti su nas darovali i prikladnim poklonima.

"Čestitam momci, posebno Ivici, a vidim i Gospodina Zvonka Vasić, poznatog prerađivača voska, a i izvrsnog sirupa za jesenju prihranu pčela"

Milijane, potpuno si u pravu. Imao sam zadovoljstvo sa gospodinom Zvonkom razgovarati u restoranu i pogledati neke snimke iz pogona.Čovjek jednostavno osjeti zadovoljstvo kada vidi da je neko uspio tako uspješno razraditi posao i da ima tako savremenu opremu. Usput sam saznao i za njegovu drugu ljubav- ribolov. Bilo je dosta fotografija dobrih ulova. Na kraju, sasvim slučajno, saznao sam da smo ja i njegov zet iz istog naselja u Tuzli, pa mi je omogućio i razgovor sa njim. Još jedna potvrda da je svijet tako mali.

"Nemogu nista dodati i oduzeti Petar je rekao sve "

Na žalost, nisam baš sve rekao. U prvoj poruci nisam spomenuo tvoj poziv i poklone  ::). Osim toga, izostavio sam jedno udruženje. Kako mi se to dogodilo, ni sada mi nije jasno. Izvinjavam se zbog nepotpune informacije. Na spisku koji mi je Ivica dao, bilo je i UP Crna Trava. Prema tome, u posjeti su nam bili članovi iz sledećih udruženja:
UP "Matica" - Surdulica,
UP "Radilica" - Bosilegrad,
UP "Trmka" - Staro Nagoričane  (Makedonija)
UP "Polen 2012" - Bujanovac,
UP "Matica" - Kriva Palanka
UP "Pčela" - Kumanovo
UP "Crna Trava"

Naredni dan poslije posjete naših novih prijatelja, otišao sam sa kolegom Aleksandrom (koji je prisustvovao druženju) i njegovim ocem Vladimirom do njihovog pčelinjaka. Pošto su tek "uplovili u pčelarske vode" željeli su provjeriti tri društva na prisustvo varooe, koja su im u prethodnom periodu pravila probleme. Rezultat odličan, na ulošku nismo pronašli ni jednu varoou.  Već je bilo popodne, a bilo je još pčela koje su izlijetale. U "normalnim" godinama, u Gacku je u ovom periodu obično dosta hladnije. Ova godina za naše uslove i nije baš normalna. Naletio sam i na nekoliko zakašnjelih cvjetova.

Ван мреже Aleksandar Lojović

• Prolaznik
  • *
  • Поруке: 1
  • Године: 31
« Одговор #413 послато: 30-10-2018, 14:43:19 »
Ау,дивота! Свиђа ми се и прича са авионима,нисам знао да то може да се прати,али уз ово може да се гусла! Прелијепо. Поздравите колегу Лојовића,надам се да су му ушле пчеле под кожу и да иде како треба.

Колега Угљеша, јављам се са закашњењем. Фотографије које Петар поставља приказују само дио природних љепота Херцеговине а уживо је још љепша. ;) Тако да вам препоручујемо да се угледате на колеге са југа Србије и сјевера Македоније који су били у организованом обиласку Херцеговине и уживо се увјерите у то.
Иначе, полако улазим у свијет пчеларства и ове године сам "убрао" прве плодове свога рада на пчелињаку, што ме је додатно охрабрило.
"Човјек који може побиједити друге - јак је; човјек који побједи себе - свемоћан је."

Ван мреже Petar Petrović

• Starosedelac
« Одговор #414 послато: 08-11-2018, 19:35:01 »
Lijepo vrijeme još traje, pa evo nekoliko fotografija prije samog ulaska u NP Sutjeska (iz pravca Gacka). Do rata je tu radio vrlo prijatan motel "Izgorka". U tom periodu je devastiran i od tada ne radi. Zato je preko puta njega proradila kafana/restoran "Sastavci" (po gazdarici, većinom ga nazivaju "kod Mitre") i pored njih prolaze svi oni koji ovim putem prolaze na more.

Ван мреже Petar Petrović

• Starosedelac
« Одговор #415 послато: 15-11-2018, 21:26:39 »
Jezero Klinje, prije par dana.