Аутор Тема: AUTOHTONE SORTE POVRĆA I VOĆA (KAKO IH UZGAJATI BEZ PRSKANJA)  (Прочитано 560488 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже rajic zivoslav

• Starosedelac
  • Поруке: 1.632
  • Године: 66
  • Локација: kostolac
Одг: AUTOHTONE SORTE POVRĆA I VOĆA (KAKO IH UZGAJATI BEZ PRSKANJA)
« Одговор #40 послато: 19-02-2011, 16:52:34 »
Dragane ovako:u bure uguras kojiko god moze koprive i napunis vodom,bar sam ja tko rado.Ostavis toliko prazno da mozes da mesas.A nije losa kombinacija sa djubrivom koje se dobija o kokosijeg izmeta.Isto se kokosiji izmet pomesa sa vodom ostavi 40 dana da provri i isto 1 litas smese sa 10 litara vode.Samo moram da nadjem u knjigama koji je odnos izmeta i vode.Nisu mi trenutno pri ruci.Ali ima vremena jer se to djubre koristi tek od juna.A za zastitu od zlatice dobra je kombinacija maslacka i belog luka(po 0,5 kg sa 10 l. vode)Ostavi se da prenoci a sutra se prska.Treba poceti od nicanja krompira svakih 5-7 dana.Krompirovu zlaticu privlaci miris krompira a ova mesavina ga prikriva.Desi se da neka zlatica naidje ali to skupljam svakog jutra.Vazno je da ne polozi larve.Sve sto sam radio ja sam zapisivao pa kada prodjem kroz te sveske otkricu jos neke tajne.
Za coveka je najvaznije da bude istinit.
               Otac Sava Rukumijski.

Ван мреже dragan.rakic

• Rado viđen gost
  • Поруке: 64
  • Године: 60
  • Локација: Кучево
  • dobro dobrim dobri
« Одговор #41 послато: 19-02-2011, 17:17:57 »
   Hvala lepo komsija Zivoslave, skapirao sam. Sve te elemente imam pred nosinom, a nisam znao da smuckam i prospem, ustedeo bih svakodnevno "patroliranje" oko krompira!
   Pozdrav i zdrav mi bio.

Ван мреже Vladimir Kovacevic

• Član redakcije časopisa "Pčelar"
  • Starosedelac
  • Поруке: 4.742
  • Године: 51
  • Локација: Kikinda
« Одговор #42 послато: 19-02-2011, 17:22:47 »
 Piti svaki dan čaj od mlade koprive,sveže ili sušene-nebitno...prava je blagodet za ljudski organizam.Što više tog čaja pijemo, to je bolje po nas.

Živoslave u pravu ste za sve što ste napisali,tako rade pravi EKO proiizvođači povrća.
http://spos.info/forum/index.php?topic=14201.msg220345#msg220345
"Baci dobro niz vodu, voda će opet tebi da donese"

Ван мреже rajic zivoslav

• Starosedelac
  • Поруке: 1.632
  • Године: 66
  • Локација: kostolac
« Одговор #43 послато: 19-02-2011, 18:00:55 »
Kada sam poceo da se interesujem za eko bastu nisam mogao da verujem da sav korov koji nas okruzuje ima svoju upotrebnu vrednos.Sve sto priroda daje nije za bacanje.Bokvica ili zilolist je nezamenljiv kod upalnih procesa koje prati gnoj.Ulje kantariona kod svih upala sluzokoze i unutra i spolja,bokvica pomesana sa medom ili caj od troskavca dosta pomazu kod cira u zeludcu.Jedino sto mora da se bude uporan u tretmanima.Mada bokvica uraslu i zagnojenu dlaku izvlaci za 2 dana,kao i upaljenu podkoznu bubuljicu.Covek samo da se sagne i obere,ne treba recept.
Za coveka je najvaznije da bude istinit.
               Otac Sava Rukumijski.

Ван мреже Рајко Борић

• Starosedelac
  • Поруке: 1.388
  • Локација: Београд
AUTOHTONE SORTE POVRĆA I VOĆA (KAKO IH UZGAJATI BEZ PRSKANJA)
« Одговор #44 послато: 20-02-2011, 09:46:11 »
Воће и поврће у радњама садржи до 67 разних пестицида
http://shine.yahoo.com/channel/food/10-dirty-fruits-and-veggies-2451593/
ко хоће на српском нек убаци горњу адресу у преводилац http://translate.google.com/#en|sr|

Ван мреже milan luzajic

• Doseljenik
  • Поруке: 130
  • Године: 45
  • Локација: sid
« Одговор #45 послато: 20-02-2011, 11:26:23 »
Presadio sam divljih jabuka koje planiram kalemiti sa starim sortama.Interesuje me na kojoj visini je najbolje izvrsiti kalemljenje na procep i dali je jos nesto moguce kalemiti na divlju jabuku osim jabuke?

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.006
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #46 послато: 20-02-2011, 14:35:31 »
Presadio sam divljih jabuka koje planiram kalemiti sa starim sortama.Interesuje me na kojoj visini je najbolje izvrsiti kalemljenje na procep i dali je jos nesto moguce kalemiti na divlju jabuku osim jabuke?

Milane, na divljaku jabuku ide samo jabuka. Ako kalemis u procep na oko 1 m visine, ali izbor visine zavisi i od kvaliteta divljake... vise moze, ali nize od 90cm nije kasnije prakticno....

POzdrav Moma,,,,

Ван мреже milan luzajic

• Doseljenik
  • Поруке: 130
  • Године: 45
  • Локација: sid
« Одговор #47 послато: 20-02-2011, 15:57:33 »
Cika Momo hvala Vam na odgovoru,tako cu i raditi.Pozdrav i sve najbolje.