Аутор Тема: Hleba bez motike  (Прочитано 6744 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Aleksandar Markovic

• Stanovnik
  • Поруке: 221
  • Године: 53
  • Локација: Valjevo,Uzicka 51
Hleba bez motike
« послато: 19-02-2011, 23:07:47 »
     U ovoj temi sam hteo da se prica o svemu sto nije logicno, a odnosi se na razne teme od drzave , propisa , zabrana, dozvola, prepisivanja pametnog i glupog, logicnog i ne, itd.
     Poceo bih sa tim da je rad , znanje i umece vrlina a ne mana. Svaka roba ima svoga kupca. Pitanje je sta se prodaje za sta. Lubav se ne placa kod pcelara, vec proizvod.
    Nisam protiv EU , ali sad treba da nam odrede i sta cemo da jedemo i kada. Ako se sve definise, gde je kreacija, gde je entuzijazam, gde je buducnost, gde i kako naci svoju oazu za prostu egzinstenciju i reprodukciju.  Kako sacuvati zdrav razum i svoj i svoga pokoljuenja.

Ван мреже Nenad Ilic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.992
  • Године: 55
  • Локација: Krusevac
Одг: Hleba bez motike
« Одговор #1 послато: 19-02-2011, 23:28:01 »
Aco,shvatam poentu za otvaranjem ove teme,samo se plasim da ne odemo u svadju i politiku.
Sto ljudi,sto cudi,uvek bilo.
Govori samo o onom što razumeš, inače ćuti.

Ван мреже Bojan Martinovic

• Starosedelac
  • Поруке: 529
  • Локација: Žagubica
« Одговор #2 послато: 19-02-2011, 23:44:00 »
Nesmem ništa da kažem.  Vrlo za.....o
064/ 65 11 297

Ван мреже rajic zivoslav

• Starosedelac
  • Поруке: 1.632
  • Године: 66
  • Локација: kostolac
« Одговор #3 послато: 20-02-2011, 17:06:39 »
Evropejcima su prvo isprali mozak pa su im sipali ono sto su htela i oni misle da sve tako mora.Nas mozak je malo teze isprati pa ce to biti problem.Mnoge evropske drzave su menjale svoje zakone zbog nasih gasarbajtera.Ne znam da li je trac ili istina ali svedjani nisu mogli da veruju da zdrav covek ode da trazi bolovanje.Pa kod nas bolesni i ne idu kod lekara,boje se da im se zdravlje ne pogorsa.
Za coveka je najvaznije da bude istinit.
               Otac Sava Rukumijski.

Ван мреже amir smajlovic

• Gost
  • Поруке: 34
  • Године: 46
  • Локација: Zvornik
« Одговор #4 послато: 22-02-2011, 10:51:45 »
Balkanci su cudo nacice i najmanju rupu u zakonu,ma nismo mi balkanci bas tako naivcine kosto neki zele da nas predstave.U Njemackoj su nam ljudi pokazivali kako se ukljucuje tv i tako neke banalnosti,kao da dolazimo iz srednjeg vijeka.

Ван мреже Ivan Ristic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.752
  • Године: 42
  • Локација: Negotin
« Одговор #5 послато: 22-02-2011, 16:16:49 »
Лично сматрам да нама најлакше манипулишу "ти" о којима причате, најлакше се манипулише гладнима и сиромашнима ,а они су управо то радили задњих 22 године довели нас до готово просјачког штапа па ће сада снама да раде шта хоће
Čovek daje malo kad raspolaže samo materijalnim dobrima,ali daje mnogo kad predaje celog sebe.

Ludim proglašavaju onog čije se ludilo ne poklapa sa ludilom većine.

Тек кад и последње дрво буде срушено,последња река затрована,последња риба уловљена,човеку ће постати јасно да се новац не може јести.

Ван мреже Milanko Bjelic

• Starosedelac
  • Поруке: 486
  • Године: 59
  • Локација: Нова Варош
  • Ко ХОЋЕ нађе начин-Ко НЕЋЕ нађе разлог
« Одговор #6 послато: 22-02-2011, 17:16:54 »
Hleba mozda i bude ako se latimo motike.Nazalost motiku mozemo naci samo jos po negde u prodaji i to uglavnom u selima planinskim nedodjijama.Mislim da veliki broj ljudi nebi znao da nasadi drzalicu na motiku.Sta Vi mislite o tome!!!

Ван мреже Nenad Ilic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.992
  • Године: 55
  • Локација: Krusevac
« Одговор #7 послато: 22-02-2011, 17:39:03 »
Ja mislim da ce da nauci ko ne zna.
Govori samo o onom što razumeš, inače ćuti.

Ван мреже Ivan Ristic

• Starosedelac
« Одговор #8 послато: 22-02-2011, 17:41:00 »
Ово што сте написли колега Миланко је нажалост истина , лакше је закачиш прскалицу па терај само питам се докле, колико још отрова ова земља може да упије, модерна пољопривреда земљу претвара у пустињу коришћењем разних пестицида и вештачких ђубрива.
Čovek daje malo kad raspolaže samo materijalnim dobrima,ali daje mnogo kad predaje celog sebe.

Тек кад и последње дрво буде срушено,последња река затрована,последња риба уловљена,човеку ће постати јасно да се новац не може јести.

Ван мреже Milanko Bjelic

• Starosedelac
  • Поруке: 486
  • Локација: Нова Варош
  • Ко ХОЋЕ нађе начин-Ко НЕЋЕ нађе разлог
« Одговор #9 послато: 22-02-2011, 17:57:24 »
Ja mislim da ce da nauci ko ne zna.
Bojim se da ce biti kasno ako se bude cekalo da onaj ko nezna nauci.

Ван мреже rajic zivoslav

• Starosedelac
« Одговор #10 послато: 22-02-2011, 19:14:00 »
Ne mogu Srbi da shvate da je komunizam(zivot bez motike) nepovratno prosao i da mora da se radi ako hoce da se jede .Veliki broj veruje da ce "ulaskom" u Evropu on da se vrati,da cemo da dobijemo plate od po1500-2000eura i da opet necemo nista da radimo.I dok se to ne dogodi sta ce nam Milanko da uglavljujemo ta drzalja bolje da razmisljamo gde cemo na odmor kad stigne blagostanje.
               Otac Sava Rukumijski.

Ван мреже Aleksandar Markovic

• Stanovnik
  • Поруке: 221
  • Локација: Valjevo,Uzicka 51
« Одговор #11 послато: 22-02-2011, 19:52:31 »
       Posto mi sestra zivi i radi u Nemackoj, u jednoj osiguravajucoj kuci, upravo mi je saopstila jednu sokantnu vest: U njenoj firmi od ove nedelje , da bi na radnom mestu koristila hemisku olovku, potrebno je da napise trebovanje za istu olovku.
       Takve i slicne stvari sam video u firmama u kojim sam radio , i iz kojih sam pobegao, jer su to bili sigurni znaci zasto se davljenici hvataju.
        Igra mecka, a gde ce sve jos i kad da zakuca , videcemo.

Ван мреже Milan Sovrovic

• Starosedelac
  • Поруке: 755
  • Године: 51
  • Локација: Niš
  • Stacionarno-LR 500 m.n v - Zaplanje
« Одговор #12 послато: 22-02-2011, 20:13:03 »
A i ovi na bliskom istoku hteli leba bez motike,pa dobise motiku bez leba. 8)

Ван мреже Радосављевић Ненад

• Starosedelac
  • Поруке: 7.385
  • Локација: Осаоница
  • Чини другима оно што би волео да други чине теби.
« Одговор #13 послато: 22-02-2011, 20:24:51 »
Ово што сте написли колега Миланко је нажалост истина , лакше је закачиш прскалицу па терај само питам се докле, колико још отрова ова земља може да упије, модерна пољопривреда земљу претвара у пустињу коришћењем разних пестицида и вештачких ђубрива.

Ако се овако настави кроз коју годину мораћемо да ставимо мртвачку главу на сваки пољопривредни производ.
Добро чини , добру се надај.
Помозимо слабијим и немоћним и људима у невољи јер се добро се добрим враћа.
Да су људи само мало бољи и да имају више вере у Бога , било би нам боље свима.
http://www.pouke.org/forum/index

Ван мреже Ivan Ristic

• Starosedelac
« Одговор #14 послато: 22-02-2011, 20:43:21 »
Цитат
Ако се овако настави кроз коју годину мораћемо да ставимо мртвачку главу на сваки пољопривредни производ.
Плашим се да је то време већ дошло само немамо начина да докажемо колико отова већ сада има у храни.   

Ван мреже Slobodan M. Lukovic

• Starosedelac
  • Поруке: 345
  • Године: 84
  • Локација: Ivanjica
« Одговор #15 послато: 22-02-2011, 21:07:45 »
Badava je sto motika ima dršku- ako nema podršku.E tu leži zec.

Ван мреже Radomir Perić

• Starosedelac
  • Поруке: 383
  • Локација: Požarevac
« Одговор #16 послато: 22-02-2011, 21:28:45 »
Ko nije probao -nezna! Nije lako držati motiku u ruke i njome okopavati biljke od jutra do mraka.
Videli ljudi da je teško pa su po zakonu prirode prešli na lakši način stvaranja sredstava za život.
Kada bi se postavila anketa u školama o motiki čemu služi i kako izgleda ? rezultat bi bio katastrofalan.Alat zaboravljen, a odhranio nas je!!!

Ван мреже Randjić Jovica

• Starosedelac
  • Поруке: 5.274
  • Године: 56
  • Локација: Bela Crkva
« Одговор #17 послато: 22-02-2011, 21:36:56 »
Kad sam bio mladji voleo sam da sednem na biciklu i da se vozim po ataru.Narocito kad pocinje bagrem da cveta,kopa se mladi kukuruz i suncokret,zastanes pored ljudi progovoris koju rec i teraj dalje.Kad naidjes na prijatelje prezalogajis parce leba i sunke i pivce uglavnom vec mlako.Toga vise nema,sve smrdi na hemiju,kad prodjes pored vocnjaka prosto udara u glavu.Ako ima neka njiva pod suncokretom pre bagremove sume pcele padaju po suncokretu kao snoplje,tih dana se suncokret prska protiv korova i kako sredstvo isparava pcelice koje prelecu padaju svuda po njivi. Da se zalis ne mozes jer nije prskano u cvetu.Nigde kopaca ni motike a sve smrdi i mi to jedemo.......Inace u pcelarstvu svi znamo ko jede leba bez motike al med nije vise 100 dinara.

Ван мреже Ivan Ristic

• Starosedelac
« Одговор #18 послато: 22-02-2011, 22:46:10 »
Цитат
..Inace u pcelarstvu svi znamo ko jede leba bez motike al med nije vise 100 dinara.
Ово је много добро речено

Ван мреже rajic zivoslav

• Starosedelac
« Одговор #19 послато: 23-02-2011, 19:19:00 »
Zeljan seljak da stane na svoju njivu:pooretraktorom,poseje traktorom,isprska traktorom,obere traktorom.U njivu samo stane ako mu se traktor pokvari.A ti Jovice hoces hleb i sunku.Mozes samo naftu da dobijes. Na to radi onaj sto obradjuje njivu.Ovi sto su radili na hleb i sunku odavno ne rade.
               Otac Sava Rukumijski.