Аутор Тема: "Модерна" просвета  (Прочитано 8093 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Tihomir Mačkić

• Starosedelac
  • Поруке: 2.008
  • Године: 46
  • Локација: Banja Luka
Одг: "Модерна" просвета
« Одговор #40 послато: 06-03-2011, 17:49:56 »
Сад ћу вам испричати истиниту причу, не могу а да не поделим са неким.

Свима који желе да признају како тече реформа нашег школства, јасно је ко дан да тонемо ка праисторији и тоталном незнању за већину становника Србије.
Професорка српског, која је могла још три године да ради, отишла је ипак у пензију пошто је могла. Зашто?
Зато што је данас скоро немогуће да неко понавља јер НЕ ЗНА НИШТА.
Наставничко веће је једном таквом ђаку поклонило 6 оцена, тј. исправило 6 јединица, па је и ова професорка коју одлично знам, морала да њену јединицу преправи у двојку, како би ђак уписао шести разред основне школе.
А онда је дошло време да ђак преузме документацију, али он НИЈЕ УМЕО ДА СЕ ПОТПИШЕ.

И она је рекла да такве ствари не може више да гледа и отишла је у пензију. Можемо ли ми да их гледамо?
Да неко ко не жели прстом да мрдне иде даље... Сутра може и некакав министар да буде, ништа ме не би изненадило више...

Nije samo kod vas. Ja kad bi ti pisao šta sam doživio, dok sam radio u srednjoj školi, teško da bi forum bio dovoljan.
Pozdrav!

Ван мреже Gradimir Avramovic

• O Tim
  • Поруке: 5.538
  • Године: 52
  • Локација: Beograd
« Одговор #41 послато: 06-03-2011, 22:53:23 »
       Да све није црно навешћу два позитивна примера.
Синови Слоба М. близанци,  изузетни момци су захваљујући искључиво својим квалитетима, образовању и људским вредностима недавно су изабрани за асистенте на Грађевинском факултету у Београду. За њих ће се тек чути.
      Неки дан смо у нашем пчеларском клубу анализирали шта је са децом најугледнијих ужичких пчелара уједно и чланова пчеларског руководства. Од десетак пчелара које смо анализирали, нема ни једно дете које није завршило Државни факултет и да није успешно у послу који ради. Од нјих двоје су доктори наука (син Миодрага Петровића и кћерка Борка Тановића, обоје су већ доценти на факултету), двоје су завршили магистарске студије, а троје мастер студије.)  Сигуран сам да нико од њих звање није добио захваљујући политичком утицају или нечијој моћи. То су данас врло успешни млади људи, а све су  деца обичних пчелара и просечно образованих људи. Очигледно да су ти људи умели да васпитају своју децу и да их воде на прави начин ка правом циљу. У томе им није сметао образовни систем са свим манама које заиста има, напротив.
     Ја можда претерујем, али мојим колегама често кажем да само натпросечно интелигентан човек може да буде успешан пчелар.
     Не замерите. Поздрав.

Još jedan, nepobitan, primer da se sve nosi iz porodice...
Kad dete ima pravi primer da nasledi od roditelja, mnogo mu je lakše da dođe do vrednovanja stvari na normalan način.

Ван мреже Milic Vukic

• Doseljenik
  • Поруке: 118
  • Године: 69
  • Локација: Uzice
« Одговор #42 послато: 06-03-2011, 23:16:30 »

Цитат
Gradimir Avramovic Još jedan, nepobitan, primer da se sve nosi iz porodice...

Gradimire, to je nepobitna istina.
i još nešto, sva ta deca, o kojima sam pisao su prevazišla svoje roditelje, bar gledano u vreme kad su im roditelji imali godina koliko oni sada imaju, a to je cilj svakog roditelja. Osim toga, postali su dobri i čestiti ljudi, što je daleko važnije.
    To nikako ne znači da nema onih loših primera o kojima je bilo reči u ovoj temi.
    Pozdrav.

Ван мреже Dragan Radovic

• Starosedelac
  • Поруке: 417
  • Године: 44
« Одговор #43 послато: 02-11-2011, 17:17:44 »
E ljudi samo da vam kazem da udzbenici iz fizike za 7 razred su napisani nakaradno. To mi je rekla komsinica koja radi u Vinci,..inace je doktor fizike. Kaze oni pre neko jutro  piju kafu , citaju udzbenik i krste se,..koliko ima netacnih stvari

Ван мреже Marin Marinic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.768
  • Године: 56
  • Локација: sombor
« Одговор #44 послато: 02-11-2011, 22:29:40 »
E ljudi samo da vam kazem da udzbenici iz fizike za 7 razred su napisani nakaradno. To mi je rekla komsinica koja radi u Vinci,..inace je doktor fizike. Kaze oni pre neko jutro  piju kafu , citaju udzbenik i krste se,..koliko ima netacnih stvari
... i ne samo to nego i udžbenici Tehničkog imaju gomilu netačnih, pogrešno predstavljenih podataka.
To je samo dva primera fizika i tehnika, a šta je sa ostalim udžbenicima to ne znam.
+45° 47' 50.88", +19° 6' 40.11"

Činjenica da postojimo gotovo je nepodnošljivo iznenađujuća.

Ван мреже Радосављевић Ненад

• Starosedelac
  • Поруке: 7.385
  • Локација: Осаоница
  • Чини другима оно што би волео да други чине теби.
« Одговор #45 послато: 02-11-2011, 23:03:54 »
Како је могуће да се уџбеници оштанпају са нетачним стварима?! Па уџбеник није стрип.?!
Добро чини , добру се надај.
Помозимо слабијим и немоћним и људима у невољи јер се добро се добрим враћа.
Да су људи само мало бољи и да имају више вере у Бога , било би нам боље свима.
http://www.pouke.org/forum/index

Ван мреже Marin Marinic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.768
  • Године: 56
  • Локација: sombor
« Одговор #46 послато: 03-11-2011, 01:59:46 »
Како је могуће да се уџбеници оштанпају са нетачним стварима?! Па уџбеник није стрип.?!
Ne diraj mi stripove.
+45° 47' 50.88", +19° 6' 40.11"

Činjenica da postojimo gotovo je nepodnošljivo iznenađujuća.

Ван мреже Dragan Radovic

• Starosedelac
  • Поруке: 417
  • Године: 44
« Одговор #47 послато: 04-11-2011, 17:10:30 »
Moguce je Nenade,..evo ako imas nekoga ko zna malo bolje fiziku, kazi mu da pogleda udzbenik za 7. razred. Ovo mi je rekla komsinica koj je doktor fizike i radi u Institutu Vinca,..pa sad, ako ona mene laze onda lazem i ja vas