Sasvim opuštene teme, nevezane za pčelarstvo > Moj grad, moje selo...

Trebinje i još ponešto

(1/24) > >>

Pero Vukalović:
Evo i ja se odlučih da kolegama sa foruma približim svoj kraj.Trebinje je keko neki kažu najljepši mali grad na svijetu.Trebinje je tipičan Hercegovački gradić,nalazi se na samom jugu Republike Srpske.Obiluje sa velikim brojem sunčanih dana u godini.Poslednjih godina se puno ulaže u turizam.Pčelarstvo je sve popularnije,a vinarije niču na svakom koraku.Trebinje je od mora udaljeno oko pola sata vožnje (25km do Dubrovnika,oko 35km do Herceg Novog).Predpostavlja se da ima oko trideset hiljada stanovnika,što nije pouzdan podatak jer popis nismo imali od 1991 god.Za početak evo jedna lijepa pjesma od Miljanića:

Vladimir Kovacevic:
 Pero,svake godine kada sporodicom idem na more u Njivice kod Igala,prolazim kroz Trebinje.Jeste baš lep grad,ali se nažalost nikad nisam zadržavao...žurim još sat vremena pa da se bućnem u vodu :),a kad se vraćam onda sam odmoran pa opet žurim kući :D.Znam da meštani tog dela primorja često vikendom odlaze na ručak-večeru u Trebinje,koliko se sećam,mislim da se radi o jako dobrom restoranu na tvrđavi.

Moma Milovanovic:
Pero Trebinje i okolina su retko lepi krajevi, bio sam u vojci u Bileci pa sam imao prilike da taj kraj prepesacim uzduz i popreko, prakticno od Trebinja do  Gackog i Avtovca....ali mi se najvise svidja predo oko Stepena....Sta reci za Trebinje - grad sa DUSOM....

Pozdrav Moma....

Marin Marinic:
Volim Hercegovinu i sve u njoj.
Krv nije voda.

Pozdrav za Hercegovinu i sve Hercegovce ma gde bili.

Slobodan M. Lukovic:
Provedoh jednu divnu godinu zivota u Trebinju kao pitomac SRIFO..
Secanje na bife ispod platana, na lepe devojke, na divne ljude, na reku Trebisnicu,na sportske susrete sa "Leotarom"
na lep i veoma cist grad u kome cokule nismo mogli isprljati !
Pero, takvo Trebinje u meni i dalje zivi....

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију