Аутор Тема: И ја бих да не сметам  (Прочитано 11976 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Rodoljub Živadinović

• Predsednik SPOS-a
  • Starosedelac
  • Поруке: 11.658
  • Године: 47
  • Локација: Житковац
И ја бих да не сметам
« послато: 25-08-2011, 15:11:40 »
Пошто видим шта се пише у сличној теми, пошто су уредници обрисали силне поруке у којима се види карактер Драгана Шошића и тиме онемогућили пун увид у проблематику свим неутралним и интелигентним посматрачима, а мени је више досадило да трпим његова шеретска подметања, доскочице и зезалице, и ја ћу се на мало дуже време повући са форума. Уморио сам се од таквих бесциљних препуцавања и надмудривања, имам паметнија посла ове јесени. 

Остаћу само у темама везаним за рад СПОС-а. Све остало што имате да ме питате, питајте мејлом, одговараћу радо, као што сам и до сада одговарао. У осталим темама укључиваћу се само кад је СПОС у питању или његова активност.
Ако немате непријатеље, значи да нешто нисте урадили како треба (Конфучије).

Веома је тужна судбина оног ко нема непријатеље (Публилије).

"I'm not sorry they stole my ideas, I'm sorry they didn't have their own" - Nikola Tesla

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.242
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
Одг: И ја бих да не сметам
« Одговор #1 послато: 25-08-2011, 15:17:28 »
Ej ljudi, dokle dogurasmo....?!

На мрежи Dusan Ilic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.596
  • Године: 37
  • Локација: Nis
« Одговор #2 послато: 25-08-2011, 15:34:05 »

Zao mi je sto ranije nisam znao da moze da vam se obrati mejlom, kako ne bih dolazio u nezgodnu situaciju u vezi svog predloga, na koji skolovanom mladom coveku niste rekli nista. Svima sam se hvalio da imamo predsednika na forumu, kome mozemo da se obratimo za sve.
  Potpuno razumem vas stav, da se sklonite. Licno mi je izuzetno zao sto sam vam ne namerno, ishitreno upleo konac oko cene meda.

Pozdravljam vas

Ван мреже Stekic Dragan

• Starosedelac
  • Поруке: 1.858
  • Године: 52
  • Локација: Vladimirci
« Одговор #3 послато: 25-08-2011, 15:37:00 »

?????????????????????????

Ван мреже stojanovic predrag

• Starosedelac
  • Поруке: 5.813
  • Године: 72
  • Локација: Vlasotince
« Одговор #4 послато: 25-08-2011, 15:37:02 »
Da ovo povlačenje nema neke veze sa odkupnom cenom meda?

Pozdrav Peca
Uzimaj med kao hranu da ga ne bi uzimao kao lek.

• Predsednik SPOS-a
  • Starosedelac
« Одговор #5 послато: 25-08-2011, 16:22:06 »
СВЕ у српском пчеларству данас има везе са откупном ценом меда, баш СВЕ, па и ово на посредан начин (додуше, који није овде доминантан).
Боље речено све има везе са тим што је Родољуб то урадио. А баш су га лепо мрзели. И таман се понадали...

"I'm not sorry they stole my ideas, I'm sorry they didn't have their own" - Nikola Tesla

Ван мреже Tihomir Mačkić

• Starosedelac
  • Поруке: 2.008
  • Локација: Banja Luka
« Одговор #6 послато: 25-08-2011, 16:32:26 »
Pametan potez, treba čuvati energiju za bitne stvari.
Puno pozdrava!

Ван мреже Dragoljub Krstic

• Administrator foruma
  • Поруке: 3.820
  • Године: 40
  • Локација: Врбас
  • Следимо дух својих предака...
« Одговор #7 послато: 25-08-2011, 17:02:58 »
Ово што ћу написати се односи на обе теме о сметању, знате које су то.

Замислите једног почетника који дође на форум и који прочита само пар постова ваше препирке? Шта ће помислити?
Нормално да се тако нешто склони, па то ствара ружну слику, људи како не схватате?

Спустимо мало лопту, сви, буквално сви. Нема дељења, нема једне и друге стране, сви смо ту због пчеле, или пчела,  да нешто научимо, помогнемо, саслушамо...колико сам само ствари научио на форуму, не само ја већ многи, посебно од Вас што сметате...
Ако смо ми уредници негде и погрешили, свакако да није намерно и исправићемо све што можемо.

Лепо рече Ненад Илић, биће пчела и после нас. Живот је кратак да би га провели у свађи...оканимо се тога.

Нисам ово писао да би неког молио да се врати, јер сви смо зрели људи и свако доноси одлуку какву мисли да треба, а ми ћемо се трудити да Форум очувамо, и да буде као и до сада.

• Predsednik SPOS-a
  • Starosedelac
« Одговор #8 послато: 25-08-2011, 17:33:50 »
Тај почетник треба одмах да схвати да нису сви пчелари оно што по књигама пише, и да има и оваквих и онаквих. А не да му причамо бајке о пчеларству, док нас неки продају за динар. А сам нека закључује ко је ко, кад има на основу чега, јер се мишљење никоме не може наметнути, већ мора сам да га створи на бази инпута у свој мозак. Ви сте део инпута обрисали, и сад све више нема смисла.
Ако хоћете да бришете, бришите одмах кад до прекршаја дође, а не кад кулминира. Знате да сам ја апсолутно против брисања принципијелно, сем кад нешто стварно не додирује деловање против државе по кривичном праву, а то нисмо још имали и не верујем да ћемо. Све остало нека се чита, шта је ту лоше? Зашто да се уоколо препричавају разне приче, нема разлога, одмах у чело, и то овде.

А то што ја више не могу да трпим инсинуације разних генијалаца како ја примам мито, то је моја лична ствар, јер тад полудим без пардона. И то сам ја написао, не неко други. Никад ми се свест није помрачила да не знам шта пишем, и стојим иза својих речи УВЕК 100%.
НИКО ВИШЕ НИКАДА неће моћи тако нешто да прича о мени, а да ја ћутим, одмах ћемо од сад на суд. Доста сам ја пуштао разне генијалце да уоколо причају како сам примио мито за Апигард, како примам мито за извоз меда и сличне глупости, које су лако проверљиве, јер је данас све јавно. Ко данас краде, тај је тешка будала, ако мисли да га неће ухватити. Зна се ко данас сме да краде, само онај коме је дозвољено. А и тај је будала ако мисли да га онај који му је дао дозволу неће продати. Чак дубоко верујем да ме због свих тих оговарања прислушкује БИА, и то је добро, КАМО СРЕЋЕ да прислушкују свакога у овој земљи, онда би полиција одмах знала ко је протурио неистине у Куриру, а не бих ја морао да им дојављам.
Посебно ме то погађа јер потичем из породице која већ пар стотина година уназад (толико знамо) није трпела неправду ни од каквих ауторитета и све их је слала тамо где су и заслужили. Лажне ауторитете Живадиновићи не признају, па и да су професори факултета или не знам ко.
Мој далеки предак је живео на територији данашње општине Алексинац, и не желевши више да трпи зулум, приклао два Турчина, и пребегао у другу општину са најстаријим сином. Мој деда је изгубио посао јер је за новине, као радник пољопривредне задруге, у јеку комунизма, написао текст "Куд се деде задружно благо" и морао је суд да га врати на посао. Мој отац нешто слично у Здравственом центру Алексинац. А ја сам најгори. Изметнуо се. Не трпим муфљузе и то ти је. Тако ми дају снагу што су гори, да је то невероватно. Добро сам ситуиран, сви у породици радимо, и не продајем се за динар. Да сам склон миту, не бих изабрао специјализацију из епидемиологије, већ из хирургије, а могао сам да бирам. Специјализацију где доктор иде код пацијента, а не пацијент код доктора, и где пацијент нема разлога да за било шта моли доктора.
Испада глупо што ово пишем, али видим да ви ништа не разумете шта ја овде пишем. Причам чувајте мед, а ако га продајете, ћутите, а ви причате. И оде цена доле, јер сте показали слабост. Ах да, цена меда нема везе са тим, заборавио сам да цитирам већ споменуте генијалце, извињавам се... А тек откупна цена меда у Србији, па то тек нема везе са СПОС-ом и Родољубом... Нека се стиде своје памети.
Ах, да, ја возим џип, мора да сам лопов, па да, како се тога нису сетили. А што не питају кад сам га купио? ПРЕ него што сам постао председник СПОС-а. Али, то нема везе, удри по човеку, јер где човек да се види, удри...
Ма јок, изаберите ви лепо неку сиротињу за председника СПОС-а да вас прода за динар, па да сви уживамо. Ја верујте највише, бар ће ми глава бити мирна.

Ван мреже Srdjan Velickovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.289
  • Године: 42
  • Локација: Vladicin Han
  • Nemam sve sto volim,ali volim sve sto imam !
« Одговор #9 послато: 25-08-2011, 17:50:32 »
Ej ljudi, dokle dogurasmo....?!

Dokle smo dogurali dogurali smo , samo da ne doguramo jos dalje . Bilo bi steta .
Jedini normalan u svetu ludih,ili jedini lud u svetu normalnih...

Ko zna da ne zna - poduci ga, ko ne zna da zna - podseti ga, ko zna da zna - sledi ga...Ko ne zna da ne zna - bezi od njega!!!

Ван мреже Srdjan Miladinovic

• Rado viđen gost
  • Поруке: 75
  • Године: 36
  • Локација: Glavinci,Jagodina
« Одговор #10 послато: 25-08-2011, 18:14:24 »
Dzabe nama med da bude i 100evra/kg,doslo vreme da se kupi karta u jednom smeru i sto dalje,mladi ljudi razmislite o tome...

Ван мреже darko karamanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 721
  • Године: 41
  • Локација: Smederevo
« Одговор #11 послато: 25-08-2011, 23:24:12 »
Da čovek ne poveruje!!!

Ван мреже Радосављевић Ненад

• Starosedelac
  • Поруке: 7.389
  • Локација: Осаоница
  • Чини другима оно што би волео да други чине теби.
« Одговор #12 послато: 25-08-2011, 23:34:12 »
Ја поржавам преседника ,и апелујем на њега , да га овакве ствари не поколебају. Сматрам да највећи број чланова цени оно што је он досад урадио.
Добро чини , добру се надај.
Помозимо слабијим и немоћним и људима у невољи јер се добро се добрим враћа.
Да су људи само мало бољи и да имају више вере у Бога , било би нам боље свима.
http://www.pouke.org/forum/index

Ван мреже Miroslav Spasojevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.938
  • Године: 48
  • Локација: Pozega
« Одговор #13 послато: 26-08-2011, 08:45:27 »
Ово што ћу написати се односи на обе теме о сметању, знате које су то.

Замислите једног почетника који дође на форум и који прочита само пар постова ваше препирке? Шта ће помислити?
Нормално да се тако нешто склони, па то ствара ружну слику, људи како не схватате?

Спустимо мало лопту, сви, буквално сви. Нема дељења, нема једне и друге стране, сви смо ту због пчеле, или пчела,  да нешто научимо, помогнемо, саслушамо...колико сам само ствари научио на форуму, не само ја већ многи, посебно од Вас што сметате...
Ако смо ми уредници негде и погрешили, свакако да није намерно и исправићемо све што можемо.

Лепо рече Ненад Илић, биће пчела и после нас. Живот је кратак да би га провели у свађи...оканимо се тога.

Нисам ово писао да би неког молио да се врати, јер сви смо зрели људи и свако доноси одлуку какву мисли да треба, а ми ћемо се трудити да Форум очувамо, и да буде као и до сада.
Bravo Krle!
            a tek zamislite ove sto vrse monitoring foruma iz Kurira i zluradu konkurenciju kada vide povlacenje i jednog i drugog. Imam osecaj da i dalje idemo napred, ali sa podignutom rucnom do pola..........
Ajde prekinite to vise....
Mikosh, Požega

Ван мреже Nikola Gavrilovic

• Starosedelac
  • Поруке: 2.810
  • Локација: Аранђеловац
« Одговор #14 послато: 26-08-2011, 09:09:42 »
И ја сам против брисања оштријих дискусија.
Јер то је увек на штету оног ко улаже енергију у писање.
А они што пишу са пола мозга и без аргумената - њима је свеједно да ли ће нешто бити обрисано.
Не очекујте медаље, признања и похвале – очекујте људске жаоке.

Никола Гавриловић
из никад објављеног текста:
"Друштвени притисци у пчеларству"
http://spos.info/forum/index.php?topic=28287.msg692117#msg692117

Ван мреже Vlada Jovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.158
  • Године: 50
  • Локација: Nis,
« Одговор #15 послато: 26-08-2011, 09:46:37 »
I ja sam licno protiv bilo kakvih iskljucenja sa grupe, dobrovoljnih i prinudnih.
Bio sam i protiv iskljucenja Djoke Zecevica, i protiv iskljucenja Zike Stojanovica. Oni su iskljuceni zbog pravilnika foruma koji moze kao i nas zakon da se tumaci na 100 nacina, odnosno po potrebi, kako kome i kad odgovara.
Ne svidja mi se odlazak Ivana Brndusica u poluilegalu, a pogotovu sam protiv ovoga, sto se desava sada.
Na kraju ce forum da ostane za pocetnike i hobiste (ja sebe mogu da smestim u obe grupe).
Zato bi trebali sve te i druge koji vise nisu na grupi da uz izvinjenje pozovemo da se vrate i ukljuce u rad, ako to posle svega zele. Siguran sam da i oni makar povremeno pogledaju sta se desava na forumu.
I ja sam izbacem sa jedne grupe (pcela), odnosno bio sam pozvan da se dobrovoljno iskljucim, jer nisam poltron.
To mi ne smeta da svakodnevno pogledam sta se tamo radi, jer i tu ima pametnih ljudi.
Jedino ne citam poruke Predraga Cvetkovica, to sam retko radio i dok sam bio na grupi, jer mislim da su uglavnom prazna filozofija i resavska skola, odnosno cisto prepisivanje.
Pa valjda i ovde moze isto da se uradi. Ako ti se neko ili  nesto napisano ne svidja jednostavno ga preskoci.
Pcelinjak na Oblacinskom jezeru
43*18' 08" N, 21*40'30" E
303m.n.v.

• Predsednik SPOS-a
  • Starosedelac
« Одговор #16 послато: 26-08-2011, 09:57:49 »
Али не иде и да се пуштају дезинформације. Живослав Стојановић није искључен, већ је сам отишао. Ђоко Зечевић је искључен јер је и као уредник и као члан грубо прекршио правила форума, и поседовао туђе ПП, од којих је чак једну објавио на јавном делу форума, то сви знају. Ти можеш да сматраш да је то банално, али по Закону није.

Ван мреже Vlada Jovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.158
  • Године: 50
  • Локација: Nis,
« Одговор #17 послато: 26-08-2011, 10:16:43 »
Rodoljube,
jedno laicko pitanje, molim te ne smatraj ga za provokaciju.
Ako je tako lako da se udje u privatne poruke, koja je njihova svrha. Da li je to nacin da moderatori i administratori "citaju nase misli". Onda bi u tom delu trebali da zaobilazimo forum.
I tada a i sada tvrdim da ni Djoko, a ni 99% nas sa grupe nemamo tehnicka znanja da udjemo u tudje poruke.
Za Ziku sam verovatno napravio neki previd, jer sam mislio da je izbacen sa foruma. Znas i sam, ako se secas, koliko sam bio protiv njegovog ostanka na mesto Predsednika SPOS-a, zbog toga sam i izbacen sa Pcele, ali ne volim revansizam.
Jedini covek kome bi dozivotno zabranio bilo kakav rad u SPOS-u i povratak na forum je tadasnji moderator, ne iz licnih razloga jer ga i ne poznajem, nego zbog sramnog cina gasenja foruma, u svrhu "predizborne kampanje".

Pcelinjak na Oblacinskom jezeru
43*18' 08" N, 21*40'30" E
303m.n.v.

Ван мреже Dragoljub Krstic

• Administrator foruma
  • Поруке: 3.820
  • Године: 40
  • Локација: Врбас
  • Следимо дух својих предака...
« Одговор #18 послато: 26-08-2011, 10:21:42 »
Rodoljube,
jedno laicko pitanje, molim te ne smatraj ga za provokaciju.
Ako je tako lako da se udje u privatne poruke, koja je njihova svrha. Da li je to nacin da moderatori i administratori "citaju nase misli". Onda bi u tom delu trebali da zaobilazimo forum.
I tada a i sada tvrdim da ni Djoko, a ni 99% nas sa grupe nemamo tehnicka znanja da udjemo u tudje poruke.
Za Ziku sam verovatno napravio neki previd, jer sam mislio da je izbacen sa foruma. Znas i sam, ako se secas, koliko sam bio protiv njegovog ostanka na mesto Predsednika SPOS-a, zbog toga sam i izbacen sa Pcele, ali ne volim revansizam.
Jedini covek kome bi dozivotno zabranio bilo kakav rad u SPOS-u i povratak na forum je tadasnji moderator, ne iz licnih razloga jer ga i ne poznajem, nego zbog sramnog cina gasenja foruma, u svrhu "predizborne kampanje".

Није упућено мени, али се спомињу уредници и админ...

НИКО не може да чита ваше ПП поруке, у овом случају до њих се стигло на неки други начин...углавном, овде и преко форума, поготово уредници и ја не можемо да читамо туђе поруке.

• Predsednik SPOS-a
  • Starosedelac
« Одговор #19 послато: 26-08-2011, 10:27:08 »
Владо, Закон је јасан, забрањено је поседовати такве ствари. Само поседовање је дело које се веома строго кажњава.
А да Ђоко нема, као ни многи други, стручног знања за тако нешто, па наравно да нема. Он је на интернет групи АПИКУЛТ и признао одакле му информације о ПП са форума, рекавши да је то неки, цитирам (да не буде после да ја неког нападам), "господин Вукић из Ужица", али пошто му не знамо име, не можемо ништа да учинимо.