Аутор Тема: Прављење и коришћење брикета  (Прочитано 10024 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Zoran Kojić

• Stanovnik
  • Поруке: 243
  • Године: 36
  • Локација: Лозница-Ново Село
Прављење и коришћење брикета
« послато: 30-11-2011, 23:43:51 »
Већина пчелара се неким делом баве столаријом односно сами себи израђује кошнице, а где је столарија ту је и пиљевина. Познато је да се од пиљевине праве брикети за огрев. Да ли има неко од форумаша да је правио и користио брикете за огрев? Ја сам нашао нешто на интернету, делује врло једноставно и занимљиво у вези прављења па ко воли нека изволи и надовеже се на тему.

http://spos.info/forum/index.php?topic=24972.new;topicseen#new

Када би теорија еволуције била тачна онда нису били човеколики мајмуни јер је  по тој теорији мајмун настао пре човека, већ би сада били мајмунолики људи зато што по тој истој теорији прво је настао мајмун а не човек.

Ван мреже Valentin Hubert

• Starosedelac
  • Поруке: 1.051
  • Године: 28
  • Локација: Kruscica
  • Pcelarim sa LR kosnicama
Одг: Прављење и коришћење брикета
« Одговор #1 послато: 01-12-2011, 07:02:49 »
Vrlo lepo i jednostavno resenje.
Ja bi pitao neko ako zna odgovor, dali takvi al manji briketi nogu da posluze za dimilicu umesto  tuda-gljiva?

Pozdrav

Ван мреже Muamer Kurtić

• Starosedelac
  • Поруке: 265
  • Године: 29
  • Локација: Srebrenik, BiH
« Одговор #2 послато: 01-12-2011, 16:57:32 »
Ja koristim u nedostatku gljive,obicno i pljevinu i odlicna je,ne vidim razloga sta ce ti briket.

Ван мреже sirkapavel

• Starosedelac
  • Поруке: 693
  • Године: 71
  • Локација: Padina , Vojvodina
« Одговор #3 послато: 01-12-2011, 18:42:02 »
Nisam pravio ovako brikete,ali sam citao i video slike (ima to vec prilicno vremena) da ljudi prave brikete od raznog materijala i na razne nacine.
Mislim da sam citao da se moze praviti i od novinskog (i drugog) papira, kada se prvo raskvasi,pa zatim iscedi voda pritiskanjem i zatim osusi na suncu (ili na drugi nacin)

Ван мреже Valentin Hubert

• Starosedelac
  • Поруке: 1.051
  • Године: 28
  • Локација: Kruscica
  • Pcelarim sa LR kosnicama
« Одговор #4 послато: 01-12-2011, 18:57:31 »
Ma i ja isto koristim, jer kod mene slabo ima truda-gljive, isto tako koristim i trulo drvece koje je mekano kao sundjer jedina mana mu je sto brzo izgori pa mora cesce da se dodaje u dimilicu.

PozZz iz Kruscice

Ван мреже lazar stamencic

• Rado viđen gost
  • Поруке: 52
  • Године: 69
  • Локација: Kraljevo
« Одговор #5 послато: 01-12-2011, 21:15:49 »
briketi se prave  od piljevine i voskovarine koju bacamo posle pretapanja voska vrlo lepo mirisu i jako sporo sagorevaju

pozdrav iz kraljeva

Ван мреже Zoran Kojić

• Stanovnik
  • Поруке: 243
  • Године: 36
  • Локација: Лозница-Ново Село
« Одговор #6 послато: 01-12-2011, 22:56:10 »
Ја сам читао за брикете да се праве тако што се пиљевина помеша са водом и да се у ту смесу убаце новине односно папир и да он служи као везивна материја да се после не распада. Читао сам још да људи користе и плеву и самлевено грање да би правили брикете и да они дају добру топлоту приликом сагоревања па да се чак дешавало људима да им изгори котао од превелике температуре јер не знајући вероватно га напуне брикетима. То сам све читао али немам практичног искуства...
http://spos.info/forum/index.php?topic=24972.new;topicseen#new

Када би теорија еволуције била тачна онда нису били човеколики мајмуни јер је  по тој теорији мајмун настао пре човека, већ би сада били мајмунолики људи зато што по тој истој теорији прво је настао мајмун а не човек.

Ван мреже sirkapavel

• Starosedelac
  • Поруке: 693
  • Године: 71
  • Локација: Padina , Vojvodina
« Одговор #7 послато: 03-12-2011, 09:34:08 »
Ја сам читао за брикете да се праве тако што се пиљевина помеша са водом и да се у ту смесу убаце новине односно папир и да он служи као везивна материја да се после не распада. Читао сам још да људи користе и плеву и самлевено грање да би правили брикете и да они дају добру топлоту приликом сагоревања па да се чак дешавало људима да им изгори котао од превелике температуре јер не знајући вероватно га напуне брикетима. То сам све читао али немам практичног искуства...
Jos samo da  probamo prakticno......

Ван мреже Ljubomir Radonjic

• Starosedelac
  • Поруке: 324
  • Године: 66
  • Локација: Sremska Kamenica
« Одговор #8 послато: 03-12-2011, 10:01:47 »
briketi se prave  od piljevine i voskovarine koju bacamo posle pretapanja voska vrlo lepo mirisu i jako sporo sagorevaju
1/12 lepka za drvo, 11/12 vode, voskovarina i piljevina = sporosagorevajući briket za dimljenje
"Svak se rodi da jedanput umre. Čast i bruka ostaju dovjeka!" Njegoš

Ван мреже Vucic Dejan

• Starosedelac
  • Поруке: 1.798
  • Године: 44
  • Локација: Trstenik
  • DB12 moj izbor
« Одговор #9 послато: 03-12-2011, 20:58:41 »
Vrlo lepo i jednostavno resenje.
Ja bi pitao neko ako zna odgovor, dali takvi al manji briketi nogu da posluze za dimilicu umesto  tuda-gljiva?

Pozdrav

http://spos.info/forum/index.php?topic=722.60
Proizvodnja i prodaja parnih topionika i ostalih pcelarskih alata 063 81 27 515      vucic.dejan75@gmail.com 

http://spos.info/forum/index.php?topic=24072.0