Аутор Тема: NA DANAŠNJI DAN  (Прочитано 419385 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Vladimir Kovacevic

• Član redakcije časopisa "Pčelar"
  • Starosedelac
  • Поруке: 4.742
  • Године: 52
  • Локација: Kikinda
Одг: NA DANAŠNJI DAN
« Одговор #480 послато: 24-03-2012, 18:52:23 »
Da se ne zaboravi, na danasnji dan je pocelo bombardovanje Srbije!!

http://spos.info/forum/index.php?topic=14201.msg220345#msg220345
"Baci dobro niz vodu, voda će opet tebi da donese"

Ван мреже Slobodan Stanojkovic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.209
  • Године: 62
  • Локација: vranje
  • ko zna i zna da zna, sledi ga
« Одговор #481 послато: 24-03-2012, 21:19:18 »
De da zaboravim? Dva meseca pre danasnjeg dana sam bio u vojsci, sin takodje, na Kosarama, otac mi umro, sedam dana posle danasnjeg! More!!!

Uzastopna poruka: 24-03-2012, 21:21:18
[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=_Ifrmah8vN0[/youtube] >:( >:(
Za bolesne - postoji bolnica, za lude - postoji ludnica, za budale nema nista, zato ih ima svuda!

Ван мреже Sinisa Ognjenovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.261
  • Локација: Zajecar
« Одговор #482 послато: 24-03-2012, 22:46:26 »
Zamislite kako je bilo meni kada su mi bacili bombe na moj rodjendan....
Će ih sve potepam jednog dana...
Pcelarstvo je najplemenitije zanimanje na planeti...
Opravdajmo ga time što ćemo sem što smo pčelari, BITI I LJUDI...

Ван мреже Радосављевић Ненад

• Starosedelac
  • Поруке: 7.389
  • Локација: Осаоница
  • Чини другима оно што би волео да други чине теби.
« Одговор #483 послато: 24-03-2012, 23:11:52 »
Добро чини , добру се надај.
Помозимо слабијим и немоћним и људима у невољи јер се добро се добрим враћа.
Да су људи само мало бољи и да имају више вере у Бога , било би нам боље свима.
http://www.pouke.org/forum/index

Ван мреже Ceric Dino

• Starosedelac
  • Поруке: 478
  • Године: 49
  • Локација: Zenica
  • Apiterapeut
« Одговор #484 послато: 25-03-2012, 19:32:24 »
I ljude poslušaj, i svoje pameti imaj

• Starosedelac
« Одговор #485 послато: 25-03-2012, 19:44:47 »
Ne znam Cericu, svrhu ovog sto si postavio, ovo je tema -Na danasnji dan -  A danas je dan posle pocetka bombardovanja, i jos poneki znacajan dogadjaj se desio.

Dogodilo se na današnji dan - 25. mart
31. - Prvi Uskrs po kalendaru Dionizisa Eksigusa.

1196. - Veliki župan Raške Stefan Nemanja predao je vlast drugorođenom sinu Stefanu, a ne prvencu Vukanu. Na odluku je presudno uticalo to što je u Romeji (Vizantija) 1195. na presto došao car Aleksije III, čija je ćerka Evdokija bila udata za Stefana, ali i Nemanjina procena da je Stefan sposobniji da upravlja državom. Pod prvim srpskim kraljem Stefanom, krunisanim 1217, zbog čega je nazvan Prvovenčani, Srbija je uz državnu zadobila i crkvenu samostalnost. To je zasluga najmlađeg Nemanjinog sina Rastka, koji se oko 1192. zamonašio i uzeo ime Sava. On je 1219. izdejstvovao autokefalnost Srpske pravoslavne crkve, digavši je u rang arhiepiskopije.

1669. - Erupcija Etne ubila je 20.000 ljudi.

1844. - Proglašen je prvi srpski građanski zakonik, koji je odigrao značajnu ulogu u pravnom i društvenom životu Srbije. Ukinut je 1945. dolaskom komunista na vlast.

1882. - Prva javna demonstracija pravljenja palačinaka.

1896. - Počele su moderne Olimpijske igre u Atini.

1903. - Rođen je srpski revolucionar Blagoje Parović - Šmit, jedan od najistaknutijih rukovodilaca Komunističke partije Jugoslavije pre Drugog svetskog rata, u Španskom građanskom ratu politički komesar 13. internacionalne (francuske) brigade. Prema zvaničnoj verziji, poginuo je u borbi sa španskim fašistima u julu 1937. u bici kod Brunete, ali su kasnija verodostojna svedočenja upućivala na zaključak da ga je zapravo ubio agent sovjetske političke policije NKVD, čime je Josif Staljin otklonio mogućnost izbora Parovića za generalnog sekretara KPJ. Posle zavođenja Šestojanuarske diktature 1929, kojom su zabranjene političke stranke, emigrirao je u ŠSR i Kominterna ga je slala u Nemačku i druge zemlje kao partijskog instruktora. Član Politbiroa Centralnog komiteta KPJ postao je 1934, bio je delegat KPJ na Sedmom kongresu Kominterne 1935, a u Španiji je predstavljao Centralni komitet KPJ pri Centralnom komitetu Komunističke partije Španije.

1916. - Ženama je dozvoljeno prisustvo na boks mečevima.

1923. - Jugoslavija je postala deo malobrojne porodice država povezanih vazdušnim saobraćajem, sletanjem na aerodrom u Pančevu aviona na liniji Pariz-Carigrad.

1927. - Svečano je otvoren aerodrom "Beograd" ispod Bežanijske kose.

1941. - Jugoslavija je u Beču potpisala sporazum o pristupanju Trojnom paktu Nemačke, Italije i Japana. Nepuna dva dana potom, vojnim udarom oboreni su vlada i regent, princ Pavle Karađorđević. Tome su prethodile masovne demonstracije u Beogradu i drugim srpskim gradovima koje su izazvale bes Berlina. Nacistička Nemačka je već 6. aprila, bez objave rata, počela napad na Jugoslaviju bombardovanjem Beograda.

1945. - Održana je osnivačka skupština FK Metalac. Sala je bila mala da primi sve zainteresovane, jer se po Beogradu pročulo da je začet novi klub koji je uspeo da okupi sve najbolje fudbalere iz prestonice. Ovaj klub je 1950. vratio svoje prvobitno ime BSK, a 1957. još jednom ga je promenio u sadašnje ime OFK Beograd.

1957. - Ugovorom potpisanim u Rimu, osnovane su Evropska atomska zajednica EUROATOM i Evropska privredna zajednica. Osnivajući ovu organizaciju, države ugovornice bile su nadahnute željom da kroz moćnu nuklearnu industriju modernizuju tehničke procese i na taj način doprinesu opštem razvoju i unapređenju svojih zemalja.

1991. - Umro je srpski pozorišni, filmski i TV glumac Milutin - Mića Tatić, neponovljivi junak TV serije za decu "Na slovo, na slovo". Najmlađe slušaoce Radio Beograda godinama je budio emisijom "Dobro jutro, deco", a deca i sada uživaju u njegovom glasu pozajmljenom Peri detliću, Popaju, patku Dači.

1995. - Bokser Majk Tajson izašao je iz zatvora nakon trogodišnje kazne.

1999. - Savezna Republika Jugoslavija prekinula je diplomatske odnose s četiri vodeće zemlje NATO - SAD, Velikom Britanijom, Francuskom i Nemačkom.

Pomislio bi covek da je nesto drugo u pitanju.
Za bolesne - postoji bolnica, za lude - postoji ludnica, za budale nema nista, zato ih ima svuda!

Ван мреже Ceric Dino

• Starosedelac
  • Поруке: 478
  • Године: 49
  • Локација: Zenica
  • Apiterapeut
« Одговор #486 послато: 25-03-2012, 20:24:24 »
Izvinjavam se greška
I ljude poslušaj, i svoje pameti imaj

• Starosedelac
« Одговор #487 послато: 27-03-2012, 23:28:23 »
Na danasnji dan, pre 13 godina je *nevidljivi sleteo* na njivu u Budjanovcima!!

• Starosedelac
« Одговор #488 послато: 27-03-2012, 23:34:44 »
A ovo je ispovest koja je data mnogo pre ovoga.....

EKSKLUZIVNO:KAKO SAM SRUŠIO MIT O NEVIDLJIVOM

Pukovnik Zoltan Dani prvi put govori za novine o obaranju americkog bombardera F-117A kod Budjanovaca
SVEDOK
Sredoje Simic

Malo sremsko selo Budjanovci.
Ovde su naši branioci, treće ratne noći, NATO snagama udarili najjači šamar. Oborili su "nevidljivi" lovac-bombarder F-117A, zvani "noćni soko", perjanicu američke "stelt" tehnologije i poslednju reč vojne vazduhoplovne industrije. U smiraj 27. marta 1999. godine, raketaši 3. diviziona 250. brigade PVO spremni su čekali uljeze. Oko 21 sat, jedna za drugom, u razmaku od pet sekundi, u nebo su poletele dve "neve" (odavno proglašene za zastarele rakete). Sve se odigralo kao na filmu. Vatrene strele pretvorile su F-117A u užarenu loptu, koja se, ubrzo, stropoštala u blatnjavu sremsku oranicu. Očevici, tamošnji paori, kažu: "Skinuli su ga ko vrapca"! Tajna brižljivo čuvane "stelt" tehnologije rasprsnula se kao balon od sapunice. Raketaši 3. diviziona 250. brigade PVO i njihov komandant, pukovnik Zoltan Dani(46) otišli su u legendu i ušli u istorijske čitanke. Vest da je naša protivvazdušna odbrana oborila "nevidljivi" avion F-117A, čedo i ponos ratnog vazduhoplovstva SAD, odjeknula je kao "grom iz vedrog neba", postala je prvorazredna svetska senzacija, a u Pentagonu (i Briselu) su se dugo oporavljali od "sremskog šoka". Taj dogadjaj je bio najveći udarac za ratno vazduhoplovstvo SAD do sada. U razvoj aviona F-117A Amerikanci su ulozili više od sto milijardi dolara (jedan kilogram "noćnog sokola" košta kao i 1,5 kg zlata). Dve godine posle... Glavni junak drame, pukovnik Zoltan Dani, "komandant sazdan od ljudskih i vojničkih vrlina", razgrće sećanja. - Obuka na raketnim sistemima je vrlo komplikovana i složena - kaže ekskluzivno za "Svedok". - Sticajem okolnosti, NATO agresiju naš 3. divizion je dočekao u top formi. Tog 27. marta, nalazili smo na položaju u širem regionu Šimanovaca. Prema nama su, iz različitih pravaca, išla četiri aviona. Radarom posebne namene, na vreme smo, na visini od 8.000 metara, uočili F-117A. To je bilo dovoljno da odlično obučena posada odradi drugi deo posla sa nišanskim radarom i raketnim sistemom "neva", čiji je domet 18 kilometara po visini i 17,5 u daljinu. Kad je "nevidljivi" ušao u naše "dvorište" više mu nije bilo spasa. Jurile su ga dve rakete. Sve je bilo gotovo za 18 sekundi! Nije imao vremena za manevar, da pobegne sa naše teritorije i da se, eventualno, prinudno spusti. Pogodak je bio izuzetno precizan. Do te noći, 27. marta, famozni "noćni soko" je harao nebom Somalije, Paname, Libije, Iraka... U zalivskom ratu učestvovala su 42 aviona F-117A i u preko 1.300 borbenih letova, uništivši više od 30 odsto ciljeva "od izuzetnog značaja". Ali, nijedan nikad nije čak ni ogreban, a kamoli pogodjen ili oboren. Smatralo se da je nevidljiv i zato neuništiv. Američki "nebeski bauk" je, prvi put, skončao u crnici Srema. Krila su mu slomljena u Budjanovcima. Najlepši je suvenir 250. raketne brigade PVO koja je, i zbog toga, odlikovana Ordenom narodnog heroja. Kod nas, i u svetu, mnogo se spekulisalo kako su nasi raketaši uspeli da otkriju i obore "noćnog sokola". Tvrdi se da je ova spektakularna akcija izvedena zahvaljujući vremešnom uredjaju, starom ruskom radaru, sa elektronskim cevima, koji radi veoma kratko, a onda se gasi da se ohladi. Zbog toga, navodno, pilot aviona F-117A nije znao da je uhvaćen u radarski snop. Pukovnik Zoltan Dani se na ovo zagonetno smeška, i kaže: - Tada smo F-117A prvi put uočili. Primenili smo posebne taktičke metode, koji su naša tajna. Naziv "stelt" znaci da se radi o avionu manje radarske uočljivosti, a ne da je nevidljiv. Saznali smo kako može lako da se uoči i to primenili u praksi. Radi se o specifičnoj inovaciji, jedinstvenoj do sada, ali to, nažalost, ne možemo da patentiramo. Na radaru se pojavio obris koji je govorio da se, možda, radi o "stelt" avionu. Kad sam to uočio, ništa nisam govorio posadi da ne bih dizao "temperaturu". Nisam hteo da opterećujem saborce. Trebala nam je hladna glava, mirna ruka i brza reakcija. Vreme u kome radar za otrivanje i nišanjenje aviona sme da "zrači" meri se sekundama. Ako se to "zaboravi", lovac začas postaje žrtva. Rizik je veliki pa se uvek, pre svega, vodi bitka s vremenom, često i delovima sekunde. Pilot u avionu, kaže pukovnik Dani, ima uredjaj koji mu signalizira da je ozračen nišanskim radadrom. On čak i ne mora da reaguje. Protivradarska raketa će sama da poleti ako "nanjuši" izvor radarskog zračenja. Zbog toga što o tome posada nije vodila računa, poginuo je i general Ljubiša Veličković. - Bilo mi je najvažnije da sačuvam ljudstvo i tehniku, a da zadatak izvršimo koliko god nam mogućnosti dozvole - priča pukovnik Dani. - Svih 78 dana NATO agresije, za mene je to bilo Sveto pismo. Gadjali su nas 23 puta protivradarskim raketama, a u dva navrata vodjenim bombama i uvek su promašili. Naš najveći uspeh je što niko nije čak ni ogreban, što tehnika nije uništena. Često, u šali, kažem: "Pobedili smo NATO sa 2:0". Jer, pored "noćnog sokola", oborili smo, u noći 1. na 2. maj, američki F-16, koji je pao kod Šapca. A, prešli smo preko 100.000 kilometara seleći se s položaja na položaj. Sve vreme rata nisu uspeli da nas nanjuše. Jednom smo se sa svom tehnikom uvukli u neko smetlište i tako se dobro maskirali da čak i naše starešine nisu mogle da nas nadju. Iskusni raketaš, pukovnik Zoltan Dani, koji je sa odličnom ocenom završio Generalštabnu školu, ne prihvata da je "glavni junak drame" u Budjanovcima. - Za obaranje neprijateljskog aviona, a da ne budete otkriveni i uništeni, potrebna je stručna i savršeno uigrana ekipa - kaže naš sagovornik. - Zato je teško i nezahvalno bilo koga posebno izdvajati. Ipak, najviše zasluga za rušenje F-117A imaju operateri praćenja Dragan Matić i Dejan Tiosavljević, kao i oficir za vodjenje Senad Muminović. U posadi treće smene bili su i Darko Nikolić, DJordje Aničić i Vladimir Ljubenković. Svaki od njih je, na svoj način, dao ogromni doprinos. Bez obzira sto sam odabrao cilj i odredio ga za uništenje, da nije bilo njih, ne bismo ga oborili. Lovci-bombarderi F-117A i F-16 nisu jedini NATO avioni u koje su se zarile rakete 3. diviziona 250. raketne brigade PVO. - Za ta dva aviona imamo "crno na belo" da su oboreni - priča pukovnik Dani. - Pouzdano znamo, medjutim, da smo srušili i američki strateški bombarder B-2A, po imenu "Duh Misurija", koji je pao u Spačvanskoj šumi, 15 kilometara od naše granice, ali to ne možemo da dokažemo. Amerikanci su, ipak, posredno priznali njegovo uništenje, time što "Duh Misurija" više nije na spisku njihovih borbenih aviona. Naš divizion je pogodio još dva NATO aviona, koji su, iako ostećeni, uspeli da prinudno slete van naše teritorije. Radi se o još jednom F-117A i "marijeru" koji je "strelom 2" pogodio stariji vodnik Zoran Tepavac.

RATNO IME GVOZDEN DJUKIC
Dugo su mediji tvrdili da je jedinicom koja je oborila F-117A komandovao pukovnik Gvozden DJukić. Naš svedok razotkriva (i) ovu enigmu. - Radi konspiracije, svaki naš starešina je, čim je počela NATO agresija, dobio pseudonim. Koristili smo ga svakodnevno i svuda gde smo se kretali, pa i u štampi. Moje ratno ime je bilo Gvozden DJukić. Sve do nedavno javnost nije znala pravo ime komandanta 3. diviziona 250. brigade PVO - kaže pukovnik Dani.

NA POSAO I JAŠUĆI
Pukovnik Zoltan Dani deli sudbinu na hiljade oficira naše vojske. I on je beskućnik. Sa suprugom Irenom, službenicom u SO Pančevo, dva sina i ćerkom, živi kod tašte, u malom selu Skorenovac, kod Kovina, u kući od "nabijača"(Dani: "Dobra je. Leti drzi 'ladovinu, a zimi se brzo zagreje"). Svakog dana putuje na posao u Beograd. Nastavnik je na Vojnoj akademiji, na Katedri za naoružanje i vojnu opremu. Nedavno je, uz pomoć rodjaka, kupio automobil. Pre toga je ustajao u 3,45 sati, biciklom išao u šest kilometara udaljeni Kovin. Odatle autobusom u Pančevo, pa vojnim prevozom do Beograda. Kući se vraćao oko 17,30. U vreme sankcija, kad nije bilo prevoza i benzina, nekoliko puta je u kasarnu u Smederevu, gde je tada radio, stigao jašući, 10-12 kilometara po snegu i studeni, kobilu "Cilu". Do povratka kući o kobili je brinuo pastir koji je, u blizini kasarne, čuvao ovce. - Uh, ne pisite to o "Cili". Zezace me drugovi - kaže pukovnik Dani.

HRVATI NUDILI 500.000 MARAKA
Rat u Hrvatskoj 1991. godine zatekao me na mestu komandanta raketne baze u Zaboku. Bili smo u blokadi i okruženju, ali smo brzo našli rešenje. Nalazio sam se, pre toga, u ekipi koja je išla u pomoć jedinicama JNA u Sloveniji. Znao sam da će se i nama to desiti, da će nam preseći snabdevanje, "zavrnuti" struju i vodu. Zato smo se dobro pripremili – priča Dani i nastavlja: – Kad su nam 13. septembra 1991. isljučili struju, vodu i telefon, naredio sam ljudima da zauzmu svoja mesta, aktiviraju naše izvore napajanja i uključe sva svetla u bazi. Kod Hrvata je nastala panika. Iste noći uhapsili su desetak svojih ljudi odgovornih za snabdevanje. – Posle sedam dana se pojavio njihov oficir sa belom zastavom. Tražio je komandanta. Kad sam pošao prema njemu, rekao sam našem snajperisti: "Oni mene drže na nišanu, a ti drži njih. Ako ja padnem, nemoj da on slučajno ne padne". Tražili su da se predamo, ali nismo pristali. Bivši komandant naše jedinice, major Ivan Peica je prešao na njihovu stranu i bio je zainteresovan da zarobe bar jednu jedinicu PVO. Doneli su mi tašnu sa 500.000 maraka. Hteli su da prodam jedinicu. Nudili su da predjem na njihovu stranu ili da odem bilo gde. Rekli su da su spremni da plate i više. Sve sam odbio. Uspeli smo da izadjemo iz blokade 27. novembra, posle dvadesetak pregovora, i da izvučemo svu opremu - kaže pukovnik Zoltan Dani, koji je, za ratne zasluge, dna puta vanredno unapredjen.

PROSLAVILI UZ PIVO
Radili smo smireno, staloženo, profesionalno i, što je posebno važno, jako brzo. Čim smo ispalili rakete, promenili smo položaj – kaže Zoltan. – Nedugo posle toga, došli su policajci iz Pećinaca i rekli da smo oborili F-117A. Možete da zamislite našu radost i ponos. Proslavili smo uz neko pivo.

http://www.svedok.rs/index.asp?show=30021

Ван мреже Milos Bogdanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 952
  • Године: 32
  • Локација: Galibabinac-Svrljig
    • Pcelarstvo M. Bogdanovic
« Одговор #489 послато: 28-03-2012, 08:03:56 »
Ma to im se f117 pokvario, ili je bila neka test verzija, ili natocili gorivo u Srbiji pa od "kvaliteta" poceo da stuca :D
Zvali su ga dar bogova, sok nebeske rose i tecno zlato prirode jer je od vajkada bio i hrana i lek...

Prezentacija pcelinjaka:
http://pcelarstvombogdanovic.weebly.com/

• Starosedelac
« Одговор #490 послато: 28-03-2012, 10:17:34 »
Zato i kazem da je *sleteo*, malo busan, doduse. A i uspeo sam da dodjem do jednog njegovog srafa, sasvim je vidljiv! ;) Nije kao u vicu. Pricao mi sin, kad je dosla vojna policija, zatekli coveka sa traktorom u njivi gde vezuje otpali motor sa *nevidljivog* lancima, a naroda kao na vasaru! Ispalo je da je to bila njegova njiva, jedva ga oterali od motora! :D ;D

Ван мреже Milos Bogdanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 952
  • Године: 32
  • Локација: Galibabinac-Svrljig
    • Pcelarstvo M. Bogdanovic
« Одговор #491 послато: 28-03-2012, 10:57:35 »
Zato i kazem da je *sleteo*, malo busan, doduse. A i uspeo sam da dodjem do jednog njegovog srafa, sasvim je vidljiv! ;) Nije kao u vicu. Pricao mi sin, kad je dosla vojna policija, zatekli coveka sa traktorom u njivi gde vezuje otpali motor sa *nevidljivog* lancima, a naroda kao na vasaru! Ispalo je da je to bila njegova njiva, jedva ga oterali od motora! :D ;D

Mozda covek hteo da ugradi u traktor :D, da brze ore a jos i nevidljivo ;). Covek po pravilu, u cije imanje se zatekne njegovo je. A sta je bilo sa pilotom? Daj deo price ne znam, jel su ga uhvatili ili? Pretpostavljam da se katapultirao.
Zvali su ga dar bogova, sok nebeske rose i tecno zlato prirode jer je od vajkada bio i hrana i lek...

Prezentacija pcelinjaka:
http://pcelarstvombogdanovic.weebly.com/

• Starosedelac
« Одговор #492 послато: 28-03-2012, 13:25:50 »
Srpski pukovnik koji je oborio "nevidljivi" F-117 i američki pilot postali veliki prijatelji
Momčilo Petrović | 18. 10. 2011. - 13:30h | Komentara: 484

Zoltan Dani, pukovnik protivvazdušne odbrane Vojske Jugoslavije, komandovao je 3. raketnim divizionom PVO, 250. raketne brigade 27. marta 1999. godine, kada je njegova jedinica oborila „nevidljivi“ F-117, a i pilota Dejla Zelka u ataru sremskog sela Buđanovci.

Od nepoznatih neprijatelja postali poznati porodični prijatelji: Dejl i Zoltan pored dela oborenog „stelta” u muzejuDanas sa troje dece i ženom živi u selu Skorenovcu kod Kovina, gde ima pekaru.
Pre četiri godine reditelj Željko Mirković snimio je o njemu film “21 sekund”.

- Tu je i scena u kojoj me stariji sin Atila poziva da zajedno pogledamo izjavu pilota Zelka. Sin je to skinuo sa interneta - Zelko priča o tome kako mu je bilo kada je bio oboren iznad Jugoslavije. Mi to tada slušamo i sin me u jednom trenutku spontano pita šta bih ja rekao g. Dejlu kad bi se jednog dana sreli? Odgovorio sam da ne bih imao ništa protiv jer smo obojica bili profesionalci i izvršavali smo zadatke koje su pred nas postavljali naši pretpostavljeni i da bih mu rekao: hajdemo na po jedno piće! Tog momenta je Željku Mirkoviću sinula ideja da se to i ostvari i počeli smo da radimo na filmu “Drugi susret”.

Uspostavljen je kontakt preko interneta, Dani i Dejl razmenjivali su pisma, uglavnom o porodici i svakodnevnim temama i problemima.

Zoltan se osmehuje na pitanje o prvom susretu. “Prvi susret je bio u Buđanovcima”, kaže.

A drugi, mirnodopski, zbio se, po ideji reditelja filma Mirkovića, u pekari u Skorenovcu.

Susret u Buđanovcima: Zoltan Dani i Dejl Zelko sa rediteljem Željkom Mitrovićem i Atilom Danijem- Osećaj je bio nesvakidašnji, vrlo neobičan, a istovremeno i kao da je to samo običan susret sa komšijom. U toku naše prepiske i pripreme tog susreta postepeno se stvarao osećaj da je to, ipak, nešto posebno, kako za Dejla tako i za mene. Naš odnos je sada vanpolitički i potpuno ljudski - kaže za “Blic” Zoltan Dani i dodaje:

- Ni u jednom trenutku nisam imao dilemu da li da se sretnem sa Dejlom Zelkom. Potpuno sam ubeđen u to da je uvek bolje družiti se i razgovarati o osnovnim vrednostima porodice i društva nego ratovati. Zar i vi ne mislite tako?

Na vest o ovom nesvakidašnjem susretu, na internet forumima rasplamsale su se diskusije u kojima se iznose oprečne ocene - od potpunog odobravanja ovog poteza do isključivih stavova i osuda. Zoltan Dani, ratnik u penziji, o ovome kaže:
- Negativni komentari dolaziće od ljudi negativne energije i njih iz tih pozicija neće niko moći da pomeri. Ohrabrujuće je da nas je više ovakvih koji razmišljaju i rade u smislu pozitivnih vrednosti ljudskog roda. Naš odnos se razvio od u početku “nepoznatih neprijatelja” do sada, kad mogu da kažem “poznatih porodičnih prijatelja”. Mi smo stvarno postali prijatelji koji se svaki dan “sretnu” na internetu i razmenjuju mišljenja o raznim običnim temama. Želimo da pošaljemo poruku svetu da je mir među narodima i državama neprikosnoven i da je bolje širiti iskrene prijateljske odnose nego ratnohuškačke. Dejl Zelko i ja smo u tom ratu bili vojnici, a posle njega ljudi koji se bore za mir. Kad neko doživi rat i skoro sve njegove strahote, shvati svu besmislenost rata. A kad to prođe, prvo je sretan što je preživeo, a posle poželi da se to više nikome nikada ne dogodi. Ovaj film upravo treba da prenese takvu poruku - kaže Zoltan Dani, pukovnik u penziji, ratni heroj, sada pekar i menadžer u Skorenovcu.

Premijera u septembru 2012.
 Film “Drugi susret” do sada su podržali Ministarstvo kulture Republike Srbije, Pokrajinski Sekretarijat za kulturu AP Vojvodine, Grad Niš, a Marinković i njegova produkcijska kuća “Optimistic film” premijeru su najavili za septembar sledeće godine, jer će drugi deo filma biti snima u SAD.

Potvrdjeno je pravilo da se zlocinci kad-tad vracaju na mesto zlocina!!

• Starosedelac
« Одговор #493 послато: 28-03-2012, 13:31:10 »
Kako mi se svidja ova muzika!! 8) ;)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=fLqpC0o-X9Y[/youtube]

• Starosedelac
« Одговор #494 послато: 28-03-2012, 13:31:53 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=fLqpC0o-X9Y[/youtube]

Ван мреже Slobodan Jevtic

• Dokazani prijatelj foruma SPOS Info
  • moderator
  • Поруке: 18.392
  • Године: 70
  • Локација: St.Kostolac
« Одговор #495 послато: 01-05-2012, 07:11:14 »
1 maj 2012
srećan praznik

potsetnik

1999. - U putničkom autobusu "Niš-ekspresa" prepolovljenom projektilom iz NATO aviona dok je prelazio most u Lužanima, 18 kilometara severno od Prištine, ubijeno je najmanje 60 ljudi, uključujući 15 dece. Most nije uništen, a napad je izveden oko podneva, pri potpuno vedrom vremenu, što znači da su piloti jasno videli šta gađaju. Vozila hitne pomoći gađana su oko 50 minuta kasnije i pri tom je teško ranjen jedan lekar.