Аутор Тема: Америчке федералне резерве  (Прочитано 4275 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Rodoljub Živadinović

• Predsednik SPOS-a
  • Starosedelac
  • Поруке: 11.658
  • Године: 46
  • Локација: Житковац
Америчке федералне резерве
« послато: 01-07-2012, 13:48:12 »
Имамо банкаре на форуму.
Шта је од овога истина?

!
Ако немате непријатеље, значи да нешто нисте урадили како треба (Конфучије).

Веома је тужна судбина оног ко нема непријатеље (Публилије).

"I'm not sorry they stole my ideas, I'm sorry they didn't have their own" - Nikola Tesla

Ван мреже Dragan Djordjevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.239
  • Године: 38
  • Локација: Zaječar
  • pčelar početnik
    • Društvo Pčelara Grljan
Одг: Америчке федералне резерве
« Одговор #1 послато: 01-07-2012, 14:54:46 »
 Pa ako izuzmemo patriotizam radi ljudi samih, onoga što jesu i postojanje moralne i viteške odgovornisti, naravno, nekada i uradimo paralelu sa ponašanjem MMF-a danas i baziranjem vrednosti novca pojedinih zemalja "po tržišnim zakonitostima" (što je apsurd - u stvari genijalni plan za pljačku, više moći i moći i potpunoj kontroli kao krajnji cilj), sve je istina.
 Jedini način za opstanak tako velikog sistema koji teži samouništenju, nepovratno i konačno, jeste privremeno porobljavanje drugih nacija. Prosto rečeno: takva zla zver mora da se nahrani. Sistem je toliko porastao da će ili da se uruši, ili će ljudi na planeti da ga u krvi ruše, ili mora izaći van granica naše planete. Jednostavno je potrebno iz dana u dan toliko resursa koliko, tvrdim, naša zemlja ne može da ostvari za 10 godina unapred.
   Da li ste se nekada pitali kako nastaje 1 dinar? Šta taj 1 dinar predstavlja? Koji je to procenat ukupne vrednosti naše ekonomije (ovo ko odgovori tačno od mene dobija moj kompletan pčelinjak, auto, kuću i okućnicu)? Da li naša država još uvek štampa menice? A novac?  ;D ;D ;D ;D

"We are legion" ...

Ako pažljivije zagledate ovaj "crtani film" videćete da je obračun predstavljen fizički: ratom i krvoprolićem, e to je druga teza koju treba zameniti, pojmovima kao što su: terorizam, vandalizam, ultra-desničarske organizacije i svaki vid borbe staviti van snage i onesposobiti ga. Kuda to kolege pčelari vodi? Deca će da nam gladuju, razboljevaju se i crkavaju kao pseta na ulici. Mislite o tome.

Baš mi je drago što je naš predsednik imao dovoljno hrabrosti da nešto ovako javno prezentuje i na taj način, možda nenamerno podrži reči istine! A ja ću. još jednom da predložim link:

http://www.youtube.com/user/ZeitgeistMovie/videos

"Samo udruženi možemo opstati. Združivanjem u ostvarivanju zajedničkog cilja koji je jednostavan opstanak slobode kakvom nam je tvorac namerio, nije čin zla, pretnje ili terorizma, već čin proistekao iz nužde i opravdanog straha ljudi koji u današnjim teškim vremenima imaju dovoljno snage i smelosti da pogledaju dalje od vrhova svojih cipela... strah od onoga šta može da se desi..." - predložio bih da se i mi vodimo ovim, ako hoćemo da opstanemo.

" Da bi zlo triumfovalo dovoljno je da par dobrih ljudi ne učini ništa" - ne činiti ništa da sprečite zlo je isto kao i činiti zlo i davati mu vetar u leđa...

P.S. nemojte da se trudite da mi odgovorite na pitanje koje sam postavio o dinaru... obrazac ima 10 000 000 000 promenljivih, a oni koji to znaju, njima 1 sekund vredi 100 puta više nego sve što sam naveo da ću pokloniti onom ko da odgovor. :)
" Bolje je upaliti i jednu malu svetiljku nego proklinjati tamu. " ( Konfucije )
"Ljudi izvikuju mnoge istine, ali, kako to čine bez stila, one nemaju dejstva"
"Ne volim političare. Zašto bi ih voleo? To je kao da imaš kamen u žuči: treba para da bi se uklonio. Pa zašto bi ga onda imao?" (Bukovski)

Ван мреже Milos Bogdanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 952
  • Године: 32
  • Локација: Galibabinac-Svrljig
    • Pcelarstvo M. Bogdanovic
« Одговор #2 послато: 01-07-2012, 15:46:07 »
Upravo tako kolega Dragane, MMF je veliko ZLO, ali postavlja se pitanje da li u zemlji kao sto je nasa gde nerad caruje moze da se opstane na drugaciji nacin osim pomocu tog ZLA? Ljudi koji najvise kukaju da nemaju su po mom iskustvu najveci neradnici.  Recimo kod mene u Svrljigu, za druga mesta ne mogu da govorim, ljudi ce pre na narodnu kuhinju nego da odu u selo i zasade bastu ili bilo sta, a u Svrljigu preko 90% ljudi ima neku kucu u selu, ali ce oni radije da sede u Svrljig, da rade u propalim firmama ili kod privatnika za 14.000 (to je najcesca plata), nego da sami sebi obezbede egzistenciju. Poljoprivreda, koja je najbitnija za Srbiju, je potcenjena.

Zvali su ga dar bogova, sok nebeske rose i tecno zlato prirode jer je od vajkada bio i hrana i lek...

Prezentacija pcelinjaka:
http://pcelarstvombogdanovic.weebly.com/

Ван мреже marjanovic slobodan

• moderator
  • Поруке: 9.029
  • Године: 58
  • Локација: Uzice
« Одговор #3 послато: 01-07-2012, 15:54:04 »
Milose slazem se svim  sto si rekao... ali ima i druga strana
evo vec nekoliko dana su pakleni a najavljuju i sledecih deset.

Sta mislis kako je na 38 (u hladu) ceo dan brati maline i tako iz dana u dan. Ne pricam o meni. Ja sam podelio na pola i berem od 5 do 12 pa koliko naberem. Sta propadne..ako.
Sladje je tih 14 000.

• Starosedelac
  • pčelar početnik
    • Društvo Pčelara Grljan
« Одговор #4 послато: 01-07-2012, 16:20:31 »
 Miloše, s obzirom da znam gde je Galibabinac (majka mog prijatelja je iz tog sela) i znam kakva je situacija u mom kraju moram da se složim donekle sa tobom, ali... Kod nas mito i korupcija, politička pripadnost, rodbinske veze i kako ko izgleda predstavljaju merila vrednosti za zapošljenje. Da ne detaljišem dalje: lako se upravlja nepismenim i neobrazovanim narodom - to su u principu veliki radnici - recimo da ih nazovemo udarnici (bez uvrede za starije kolege i članove foruma - nekog drugog - možda boljeg doba). Robovi u staro doba nisu opismenjavani, već zastaršivani i zlostavljani - eksploatisani, a mrvica dobrote im je predstavljala svo plavo nebo sveta. To što ti nazivaš platom od 14 000, to je neznaje - čisto. Po zakonu je minimalna plata nešto veća, ako se ne varam? Doprinosi su valjada obavezni i za jedan sat rada i za 40 godina rada? Što nas dovodi do druge stvari. To nije posao, već prinuda, izrabljivanje i kriminal. Ne plaća ti se doprinos, nemaš kasniju sigurnost - nemaš radno vreme, nemaš prava na odmor, na "crnom si" u rođenoj zemlji. Ne u inostranstvu, nego u svojoj zemlji. Pa bolje raditi na crno u Americi nego kao budala u Srbiji. E to je istina.
 Što se tiče zemlje i poljoprivrede, u ovom trenutku je ta konstatacija o neophodnosti toliko smešna, da verovatno ovi gore plaču od smeha. Uvoz je jeftiniji od domaćeg proizvoda a samim tim i pristupačniji potrošačima Kome ćeš neorganizovano da prodaš svoj proizvod? Na pijaci ne mogu svi da prodaju po 100 tona mesečno luka i paprike. A i kojom mehanizacijom će se to proizvesti?

Organizovani i udruženi u kakve-takve privredne subjekte ili poljoprivredne zadruge,a kasnije i u izvozno orijentisane subjekte može se opstati u narednim godinama i nikako drugačije. ALI podjednake vlasničke strukture. Ostalo će biti ravno pljački (nateraće pojedince da pokažu svoje lice).

Opet dolazimo na početni kapital! To je kredit kod lokalnih banaka ili novac od prodaje imovine. I jedno i drugo iziskuje garancije banke. U oba slučaja najmanje jedan subjekt uzima kredit i to onaj najnepovoljniji. Kao što si video subvencije države za pčelare i poljoprivredu u opšte,se ostvaruju kroz MMF. Sve to vodi do prelivanja novca od građanja u ruke bankara uz prosečnu dvostruku kamatu.
  Početi od nule je najteže. A oni koji hoće sada da se bave poljoprivredom ili pčelarstvom ili bilo čime, ne kreću od nule - zaduženje po glavi stanovnika + projektovana inflacija za period otplate kredita + poreza + takse države + troškovi birokratije + kamata na pozajmljeni novac + glavnica + lokalne takse = cena početka = glad beda i jad !!!!!!!!! E to je problem. Tu svaka nada prestaje i najhrabriji se u......

Sve što mi možemo i smemo jeste da se: "uzdamo u se i svoje kljuse". Udruživanje i zajednički nastup na tržištu i kod nas i u svetu. Mislim na pčelare, jer i ja spadam tu.

« Последња измена: 01-07-2012, 16:27:03 Dragan Djordjevic »
" Bolje je upaliti i jednu malu svetiljku nego proklinjati tamu. " ( Konfucije )
"Ne volim političare. Zašto bi ih voleo? To je kao da imaš kamen u žuči: treba para da bi se uklonio. Pa zašto bi ga onda imao?" (Bukovski)

• Starosedelac
« Одговор #5 послато: 01-07-2012, 16:21:35 »
U pravu se gospodine Slobodane, znam kako je raditi na visokim temperaturama, nije lako, ali kad nesto mora da se odradi, mora. Prosle godine sam radio na kucnom vodovodu krajem jula, pocetkom avusta, isto su vrucine bile ogromne ali sa kracim pauzama za odmor, mada ni tad nije lako. Ali problem je sto za tih 14.000 cesto mora istrpeti dosta ponizenja i uvreda, sto je mnogo teze od vrucina, opet pricam za Svrljig, ne znam kakva je situacija u ostalim mestima.

Kolega Dragane, jeftiniji je uvoz zato sto nam je proizvodnja skupa, PRESKUPA. A za to nisu krivi Amerikanci, nego neznanje i nerad, i kako si ti naveo neorganizovanost. A sta osim poljoprivrede mi mozemo da ponudimo? Da proizvodimo automobile, avione, tehniku sve je to tesko.

E da kolega Dragane, jel si bio nekad u Galibabincu? Ako prolazis nekad, navrati.
« Последња измена: 01-07-2012, 16:31:43 Milos Bogdanovic »
Zvali su ga dar bogova, sok nebeske rose i tecno zlato prirode jer je od vajkada bio i hrana i lek...

Prezentacija pcelinjaka:

Ван мреже nenad savic

• Starosedelac
  • Поруке: 5.767
« Одговор #6 послато: 01-07-2012, 17:42:11 »
  naravoucenije ako zelite srecnu kucu neidite u banku  ;)
  neznanje je cudo i zato necete nikad biti ministri finansija  ;D evo stiva koje moze bar malo da nas priblizi istini ... dizbalans debalans
SOJIC I JANACKO - TI ZNACI NEZNAS STA JE DIZBALANS DEBALANS
Kap nebusi kamen snagom nego cestim kapanjem

Ван мреже Sinisa Ognjenovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.261
  • Локација: Zajecar
« Одговор #7 послато: 01-07-2012, 17:54:32 »
Puno ljudi poput mene ubija banke svaki dan. Ako nekoga bas interesuje da nam se pridruzi molim pisite na pp.
Hvala
Pcelarstvo je najplemenitije zanimanje na planeti...
Opravdajmo ga time što ćemo sem što smo pčelari, BITI I LJUDI...

Ван мреже MiroslavJovanović

• Starosedelac
  • Поруке: 1.222
  • Године: 55
  • Локација: Sarbane, Ub
« Одговор #8 послато: 01-07-2012, 18:20:09 »
Siniša nisam te baš najbolje razumeo.

Ван мреже Vojko Aleksic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.779
  • Године: 66
  • Локација: Pozarevac
« Одговор #9 послато: 02-07-2012, 01:12:13 »
Ненаде, добар ти је овај  dizbalans debalans.

• Starosedelac
  • pčelar početnik
    • Društvo Pčelara Grljan
« Одговор #10 послато: 02-07-2012, 15:53:12 »
Kolega Dragane, jeftiniji je uvoz zato sto nam je proizvodnja skupa, PRESKUPA. A za to nisu krivi Amerikanci, nego neznanje i nerad, i kako si ti naveo neorganizovanost. A sta osim poljoprivrede mi mozemo da ponudimo? Da proizvodimo automobile, avione, tehniku sve je to tesko.

E da kolega Dragane, jel si bio nekad u Galibabincu? Ako prolazis nekad, navrati.
Ako me nanese put javljam se  ;)

• Starosedelac
« Одговор #11 послато: 02-07-2012, 15:56:26 »

Ako me nanese put javljam se  ;)

To je bar malo selo, trazis kucu Momcila Bogdanovica, na kraju sela ne mozes da promasis :D

Prezentacija pcelinjaka: