Аутор Тема: postoje li šanse za obaranje prijave policije prilikom prevoza pčela?  (Прочитано 33667 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Sreten Puzic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.249
  • Локација: Власотинце
Одг: postoje li šanse za obaranje prijave policije prilikom prevoza pčela?
« Одговор #20 послато: 07-08-2012, 14:42:01 »
Не могу да кажем како је по овом закону али по ранијем је било прописано да после 4-5 сати вожње мора бити пауза 1 сат. Тако да сам то поштовао и продужио долазак до Таша за тих сат времена.
Распитај се да ли још увек постоји тако нешто и ако се уклопе твоје паузе у то можда се ивучеш.

Ван мреже Željko Marić

• Rado viđen gost
  • Поруке: 66
  • Године: 43
  • Локација: Uzice
« Одговор #21 послато: 07-08-2012, 14:55:48 »
sve se uklapa i pauze i sve samo me ukopava ovaj član 244 gde piše neprekidna pauza 11h

Ван мреже Nenad Nessa Markovic

• Starosedelac
  • Поруке: 423
  • Године: 41
  • Локација: Kumodraz - Beograd
« Одговор #22 послато: 07-08-2012, 14:56:17 »
Kolega, ovako ti tesko mozemo pomoci, ako te ne mrzi posalji mi na mail sken tog tahografa, kao i za prethodni period znaci ili uloske tahografa ili neki drugi dokaz da nisi u prethodnom periodu vozio.... i tako dalje ali ti je vazno o kojoj i kakvoj pauyi je rec, dakle pogledaj pravilnik ili posalji da pogledam pa da vidimo sta se tu moze videti, pozxdrav

Ван мреже Željko Marić

• Rado viđen gost
  • Поруке: 66
  • Године: 43
« Одговор #23 послато: 07-08-2012, 15:04:42 »
O.K,
proslediću Vam sutra,ostale su u kamionu,
hvala unapred

Ван мреже marjanovic slobodan

• moderator
  • Поруке: 9.034
  • Године: 58
« Одговор #24 послато: 07-08-2012, 15:16:20 »
Neso, naslucujem da si iz struke, voleo bih ja da Zeljko"utekne" ali jasno pise na prethodnoj strani sam citirao zakon

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.242
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #25 послато: 07-08-2012, 15:29:39 »
Zeljko, malo si nakaradno i formulisao temu "obaranje prijave policije", to ce tesko ici, ali "obaranje resenja sudije za prekrsaje" o tome se moze diskutovati.....mada "zakon je zakon',  komsija sa C kategorijom je bio obavezqan saputnik, a nije vazno ko je vozio....

Ван мреже zdravkoobradovic

• moderator
  • Поруке: 5.214
  • Године: 64
  • Локација: Bačka Palanka
« Одговор #26 послато: 07-08-2012, 16:52:06 »
Zeljko, ako nemas vise kazni po saobracaju, mozes da prodjes sa opomenom, ali obrazlozi sudiji da se pcele voze vrlo pazljivo i to 30-40 km na sat....

Željko ovo Momino shvati ozbiljno   , ovo ti govorim iz ličnog iskustva  napravio sam prekršaj nisu hteli ni da pričaju samnom samo sudiji za prekršaje  takav prekršaj ide 3 meseca dozvola i velika kazna.Nisam uzeo advokata ali sam obrazložio sudiji sve što se desilo ništa nisam poricao ni na suočenju prezentovao sve što sam mislio da je u moju korist i posle tri puta odlaska sa svedocima u sud stigla je presuda oslobadja se krivice.Zato mislim da možeš proći sa opomenom  ali bez svadje mirno i sa obrazloženjem da se pčele voze jako sporo   shvatiće sudija.
                     pozdrav

• Starosedelac
« Одговор #27 послато: 07-08-2012, 21:55:09 »
Slobo, od toga zivim, u pcelama uzivam, vazno je pazlivo citati sve do detalja i pokusati onda da nadjes nesto pozitivno za sebe, zato i kazem da prvo pogledam detaljno sve mozda se potkralo nesto njemu u korist pa da pokusa covek sebi da pomogne, pozdrav

• moderator
« Одговор #28 послато: 07-08-2012, 22:04:18 »
Dobro je da znas da procitas tah. listic.
Kakve sam dozivljaje imao sa policijom oko tah listica je za plakanje
Reci mi ovo.
Ko koristi kamion cesto on mora cuvati 6 zadnjih listica a ja koji ga koristim iskljucivo za pcele i vozim ga samo kad selim. Dali su mi ovi od kojih sam kupio tahograf neku kao potvrdu koju ispunim kad se vratim sa tacnim datumom i satom parkiranja kamiona i kada krecem (npr za 10 dana) ispunim sledecu rubriku na istoj potvrdi sa datumom i satom polaska. da li je to ispravno?

Ван мреже Dobrica Djurcinovic

• Starosedelac
  • Поруке: 409
  • Године: 66
  • Локација: Smederevo
« Одговор #29 послато: 07-08-2012, 22:28:29 »
Rasčistismo li mi dali za pčelarska vozila treba ili ne treba  tahograf. Zaustavi me zadnji put u Kučevu i prvo što pita a tahograf. objašnjavah mu ja da za pčelare nije obavezan tahograf ali on kaže da je to glupost i da to nije istina ti si u saobraćaju i tu nema razlike. Hoće biti neće biti zadrža me jedno 20 minuta i na kraju me pusti uz naznaku da je on dobar čovek inače pokazao bi on meni da nisam u pravu. I tako ova godina prodje bez kazni a vrlo je malo trebalo.

• moderator
« Одговор #30 послато: 07-08-2012, 22:56:18 »
Dobrice neka ti pise prijavu...ne treba tahograf za pcelarska vozila
Ovo je najnovije od 4. maja

Tahograf iz stava 1. tačka 2) podtačka (2) i tačka 5) podtačka (5) ovog člana ne moraju
imati:

1) vozila koja su u vlasništvu ili u zakupu policije, vojske, službi za vanredne situacije i
civilne zaštite kada se prevoz obavlja u svrhu izvršavanja zadataka tih službi i pod njihovim
nadzorom;Pravilnik o podeli motornih i priključnih vozila i tehničkim uslovima za vozila u saobraćaju na putevima (SG 40/12)
SRPSKI KOMITET ZA BEZBEDNOST SAOBRAĆAJA
54
2) vozila koja se prema obliku karoserije ubrajaju u specijalna:
(1) SC ambulantna vozila (vozila opremljena sredstvima i uređajima kojima
se obavljaju određene medicinske intervencije),
(2) SG vozila za obavljanje telekomunikacionih servisa, radio i TV reportažna vozila i vozila
za detekciju radio i TV signala,
(3) SG vozila za prevoz cirkuske opreme i zabavnih parkova (vozila
opremljena sredstvima i uređajima neophodnim za prevoz životinja ili rekvizita, odnosno
sredstvima i uređajima koji se neposredno koriste u zabavnim parkovima ili pri izvođenju
cirkuskih predstava),
(4) SG vozila za prevoz košnica;
(5) SG vozila kojima se obavljaju komunalne delatnosti;
(6) vozila koja se koriste za skupljanje mleka i vraćanje kontenera za mleko;
3) motorna vozila kojima sa obavlja probna vožnja;
4) vozila od istorijskog značaja (oldtajmer);
5) vozila ili skupovi vozila, u vlasništvu fizičkih lica, čija najveća dozvoljena masa ne prelazi
7,5 t i koja se koriste za sopstvene potrebe;
6) vozila za pomoć na putu, kada obavljaju prevoz najdalje do 100 km od baze vozila.

• Starosedelac
« Одговор #31 послато: 07-08-2012, 23:14:14 »
Slobo, da ne pisem iz glave ve sutra lepo sve proverim u pravilnicima, ali sustina je da uvek kod sebe vozac vozila sa tahografom mora da ima potvrdu o prethodnom radu i odmoru. Dakle bilo to u vidu prethodnih ulozaka tahografa na kojima se vidi vreme odmora u prethodnom periodu, bilo kao pisanu potvrdu odgovornog lica. Dakle kod pravnih lica to je jasno ili ulozak ili potvrda o odsustvu, overena potpisana od odgovornog lica. Sad je samo pitanje kod prevoza za sopstvene potrebe ko i kako potvrdjuje, verovatno je tako kako su ti i naveli, iskreno jos me ta tematika nije toliko zanimala da je detaljno pogledam, a i retki su slucajevi pcelara kod nas u praksi, tako da u svakom slucaju odredjena potvrda mora postojati pravilno popunjene koja potvrdjuje da niste prekoracili dozvoljeno vreme voznje dnevno i nedeljno...., sutra pogledam i detaljno objasnim, pozdrav

• moderator
« Одговор #32 послато: 08-08-2012, 00:55:33 »
Piyam te za to sto bi bilo glupo u kamionu menjati uloske a on parkiran,
Tahograf je jednodnevni.

Ван мреже Рајко Борић

• Starosedelac
  • Поруке: 1.457
  • Локација: Београд
postoje li šanse za obaranje prijave policije prilikom prevoza pčela?
« Одговор #33 послато: 08-08-2012, 08:32:41 »
Проблем ти је решио решио гос`н Слоба, ако си возио после 4 маја 2012. одштампаш ово
http://www.kbs.rs/userfiles/files/news/p%20vozil%20kbs%202012.pdf
и пошаљеш препоручено са повратницом у суд кад добијеш позив.

У пропратном писму напиши број предмета, име судије, време и број суднице и следећи текст:

Правилник о подели моторних и прикључних возила и техничким условима за возила у саобраћају на путевима објављен је у „Сл. гласнику РС“, број 40/2012 од 26. априла 2012. године а примењује се од 4. маја 2012. год.

Члан 79. правилника, ред 54 текста гласи:
...
Тахограф из става 1. тачка 2) подтачка (2) и тачка 5) подтачка (5) овог члана не морају имати:
...
(4) СГ возила за превоз кошница;
...

• Starosedelac
« Одговор #34 послато: 08-08-2012, 12:16:28 »
Evo mene ponovo, nazalost bez dobog resenja, ovo sto je Sloba pisao i postavio iz pravilnika vazi za vozila GRUPE SG (druge vrste specijalnih vozila) sto znaci da vazi samo za vozila koja su registrovana kao specijalna (citaj sa fiksno ugradjenim dodacima, kosnicama) dakle ne odnose se na vozila GRUPE N (teretna voyila) na koja je kao teret stavljeno nesto drugo (kosnice ili bilo sta drugo). Znaci ako ti kamion nije registrovan kao specijalno voyilo, a sto predpostavljam da je slucaj, nema pomoci. Dakle tahograf se nemora imati u vozilima koja su specijalno konstruisana samo za prevoz kosnica, i kao takva registrovana.

Zeljko ovaj ulozak ne pokazuj ako ne moras, imas malo odstupanja pri belezenju brzine, ispisuje manju od stvarne, kao i jos po nesto, ...

Kukaj moli sta drugo da ti kazem, osim ako ti je vozilo registrovano kao specijalno samo za prevoz kosnica, tada nisi morao da imas tahograf pa pokusaj tako,

Sto se tice diskusije oko mase nosivosti tezine.... zakon kaze najveca dozvoljena masa vozila, sto znaci da ni po tom osnovu nemozes da izbegnes tahograf, pozdrav

Slobo, proverio sam i za odredjene potvrde, nigde nije definisano kakve su i ne postoje standardne, dakle necim moras da dokazes da prethodno nisi vozio i to je jedino vazno, kako nije definisano, potvrda koju sam sebi izdajes je najlaksa i najbolja, postoje i drugi nacini, pozdrav

• moderator
« Одговор #35 послато: 08-08-2012, 12:45:05 »
Neso, ajde kad te vec davim ako mozes da rastumacis i ovo.
Radi se o sledecem. Meni je potpuno jasan zakon sto se tice pcelarskih vozila (fiksno ugradjene kosnice)
Kakva je mogucnost (moj slucaj) da se kamion registruje kao pcelarski ali za prevoz kontejnera. Vidis da je sve vise takvog nacina pcelarenja. Nije problem jedan pravac (kad je kontejner na kamionu) ali je problem povratak u bazu odakle treba da se preveze sledeci kontejner. Znaci jedan kamion za vise kontejnera. Naravno da se podrazumeva da se ne vozi nista drugo. Nadam se da me razumes.

• Starosedelac
« Одговор #36 послато: 08-08-2012, 13:05:28 »
Slobo, to jeste sustinski problem, cim sa kamiona skines kontejner, to vise nije specijalno vozilo, vec je kamion, dakle, sad postaje vozilo grupe N, odnosno ti si mu protivzakonito promenio kategoriju, tako da za ovakav poduhvat moras imati kamion grupe N na koji ces kao teret stavljati kontejner, i tada naravno imas sve obaveze kao da je svaki drugi kamion u pitanju. U ovom slucaju nema izuzetka da se smatra specijalnim vozilom. Dakle specijalno vozilo je samo ono koje ima tehni;ke prepravke izvrsene na vozilu, kao jedinstvenom sklopu, zato i nema mogucnosti da bude specijalno kad mu skines platformu, odnosno kad ostavis pcele na terenu.

Nazalost u tvom slucaju je to vozilo N kategorije i u slucaju prevoza kontejnera je kao da prevozis bilo koji drugi teret a ne kosnice,

Malo pre si pomenuo da cesto vozite u paru, pa da vas samo malo podstaknem na razmisljanje, u zakonu pise da u slucaju dvojne posade mora postojati taho uredjaj za dva vozaca, tako da jedan uvek bude pputnik a drugi vozac, da nedodjete u situaciju da vozilo nije ispravno,

Veliki pozdrav

• moderator
« Одговор #37 послато: 08-08-2012, 13:50:01 »
Nrso, tako sam i mislio da jeste. Iz tog razloga sam pre par meseci i registrovao moj kamion redovno da ne bih bio u toj situaciji.
O ovome za dva vozaca ...nemam tahograf takav vec za jednog. Ovo je ipak voznja maksimum do 6 sati u jednom pravcu. Iz tog razloga ja vozim jedan pravac a on drugi. On i ne mora biti sa mnom u kamionu dok ja vozim ;D ceka me tamo a u drugom pravcu stavim novi listic za drugog vozaca. ::)

Ван мреже Petar Aleksic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.437
  • Године: 47
  • Локација: Kragujevac, Maršić
  • Ako si mudar, povuci se pred onima koji to nisu!
« Одговор #38 послато: 08-08-2012, 13:53:00 »
Uh Slobo,onda je taj drugi vozac u problemu,on nema pokrice za 6 dana,sledi mu prijava!Dvojka se ne vozi tako!
Medeni kutak

Posetite moj pčelinjak http://spos.info/forum/index.php?topic=19109.0

Neverovatno je koliko se namnožilo tih likova koji su ubeđeni da im je za uspeh, uz potpuno neznanje, potreban samo bezobrazluk!

• moderator
« Одговор #39 послато: 08-08-2012, 14:01:35 »
Uh Slobo,onda je taj drugi vozac u problemu,on nema pokrice za 6 dana,sledi mu prijava!Dvojka se ne vozi tako!

U pravu si Petre ali drugog izbora nemam
Moram nekako smisliti da dresiram kamion i da ga pustim samog da ide ;D ;D