Аутор Тема: postoje li šanse za obaranje prijave policije prilikom prevoza pčela?  (Прочитано 33678 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Petar Aleksic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.444
  • Године: 47
  • Локација: Kragujevac, Maršić
  • Ako si mudar, povuci se pred onima koji to nisu!
Одг: postoje li šanse za obaranje prijave policije prilikom prevoza pčela?
« Одговор #40 послато: 08-08-2012, 14:10:35 »
Slobo,ovo o cemu pricamo je postao veliki problem a bice jos veci,kazne su ogromne a uz to negativni poeni u vozackoj,propisi su brojni i relativni,ovo pisem iz mnogogodisnjeg iskustva,naime do pre par meseci sam vozio u medjunarodnoj spediciji,mnoge policije raznih zemalja su mi pregledali taho-listice.Ako imas neko konkretno pitanje o rezimu voznje,raspolozen sam da ti odgovorim,opet kazem to je sirok spektar! :)
Medeni kutak

Posetite moj pčelinjak http://spos.info/forum/index.php?topic=19109.0

Neverovatno je koliko se namnožilo tih likova koji su ubeđeni da im je za uspeh, uz potpuno neznanje, potreban samo bezobrazluk!

Ван мреже Slobodan Stanojkovic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.209
  • Године: 62
  • Локација: vranje
  • ko zna i zna da zna, sledi ga
« Одговор #41 послато: 08-08-2012, 14:15:25 »
Svi ste vi u pravu, sto se tice tahografa i vremena provedenog za volanom, i zakonskih normi, a ljudi i dalje prave udese, i to profesionalci, koji zive od tog volana. Pre 4-5 dana, tacnije u proslu sredu, se kod Loznice prevrnuo autobus pun putnika sa polaskom iz Herceg-Novog, srecom bez zrtava a saopstenje policije je bilo - vozac se uspavao!! Koliko je on to vremena vozio do mesta udesa? Pretpostavljam, manje od propisanog vremena. Na pcelarskim vozilima su tahografi, po meni, suvisni, dok sa druge strane, tamo gde su neophodni opet nesto ne stima. Kazne jesu ogromne, ali je letos bilo i udesa autobusa sa katastrofalnim posledicama, takodje zbog premora vozaca.
Za bolesne - postoji bolnica, za lude - postoji ludnica, za budale nema nista, zato ih ima svuda!

Ван мреже Petar Aleksic

• Starosedelac
« Одговор #42 послато: 08-08-2012, 14:27:35 »
Svi ste vi u pravu, sto se tice tahografa i vremena provedenog za volanom, i zakonskih normi, a ljudi i dalje prave udese, i to profesionalci, koji zive od tog volana. Pre 4-5 dana, tacnije u proslu sredu, se kod Loznice prevrnuo autobus pun putnika sa polaskom iz Herceg-Novog, srecom bez zrtava a saopstenje policije je bilo - vozac se uspavao!! Koliko je on to vremena vozio do mesta udesa? Pretpostavljam, manje od propisanog vremena. Na pcelarskim vozilima su tahografi, po meni, suvisni, dok sa druge strane, tamo gde su neophodni opet nesto ne stima. Kazne jesu ogromne, ali je letos bilo i udesa autobusa sa katastrofalnim posledicama, takodje zbog premora vozaca.
Slobo sve ovo stoji,ipak,zakon je propisao rezim voznje (vreme voznje,broj i trajanje pauza izmedju voznje,trajanje odmora-spavanje,kao i maksimum radnih sati ) u toku 24 sata!Ovo naravno ne znaci da vozac nece biti umoran vec nakon 2 sata voznje i to samo zato sto nije prekrsio zakon!
Medeni kutak

Neverovatno je koliko se namnožilo tih likova koji su ubeđeni da im je za uspeh, uz potpuno neznanje, potreban samo bezobrazluk!

Ван мреже Nenad Nessa Markovic

• Starosedelac
  • Поруке: 423
  • Године: 41
  • Локација: Kumodraz - Beograd
« Одговор #43 послато: 08-08-2012, 14:31:10 »
E veliko je pitanje tih 24 sata, kad gde i kako......e to jos nisu dobro izdiskutovali, razmislite malo....ipak je ovo srbija

Ван мреже zdravkoobradovic

• moderator
  • Поруке: 5.214
  • Године: 64
  • Локација: Bačka Palanka
« Одговор #44 послато: 08-08-2012, 14:36:27 »
Neso, ajde kad te vec davim ako mozes da rastumacis i ovo.
Radi se o sledecem. Meni je potpuno jasan zakon sto se tice pcelarskih vozila (fiksno ugradjene kosnice)
Kakva je mogucnost (moj slucaj) da se kamion registruje kao pcelarski ali za prevoz kontejnera. Vidis da je sve vise takvog nacina pcelarenja. Nije problem jedan pravac (kad je kontejner na kamionu) ali je problem povratak u bazu odakle treba da se preveze sledeci kontejner. Znaci jedan kamion za vise kontejnera. Naravno da se podrazumeva da se ne vozi nista drugo. Nadam se da me razumes.

Slobo nemo se uzbudjavaš   na praznom kamionu uvek vozaj par praznih košnica .

Ван мреже Željko Marić

• Rado viđen gost
  • Поруке: 66
  • Године: 43
  • Локација: Uzice
« Одговор #45 послато: 08-08-2012, 14:42:35 »
Pitanje za Petra,
malo bih se nadovezao i na Slobovu diskusiju
moj tahograf u vozilu je za dva vozača,ja nisam profi da bih znao sve detalje,da li  je prekršaj ako drugi vozač stavi novu traku,umesto da prebaci na drugog vozača iako u oba slučaja nema opravdanje za prethodnih 6 vožnji,jer se ne bavi tim poslom a recimo da ima potrebne kategorije za vožnju?

• Starosedelac
« Одговор #46 послато: 08-08-2012, 14:50:18 »
Zeljko nisam Petar ali da prokomentarisem, mislim da ce se i Petar sloziti, ipak tako pise, kad je udvojena posada, znaci dva vozaca sve vreme voznje oba uloska se moraju nalayiti u tahografskom uredjaju, jeran na radu a drugi na mestu drugog vozaca, dakle nema naknadnog ubacivanja uloska, jer u tom slucaju zapis nije prihvatljiv za nadlezne organe, pozdrav

Ван мреже marjanovic slobodan

• moderator
  • Поруке: 9.034
  • Године: 58
« Одговор #47 послато: 08-08-2012, 14:51:18 »
Jedno pitanje ;D
Zamislite da je ovo th listic ::)

18.oo postavljanje listica
18.00 - 18.30  voznja
pauza do 11.00 sledeceg dana
voznja do 15.30
pauza do 16.45
voznja do 17,30
--------------------------------------
18.00 menjam traku
pauza do 20.30 (utovar ;D)
voznja do 01.00
pauza do 1.45
voznja do 3.30
kraj

Ima li prekrsaja?

Ван мреже Petar Aleksic

• Starosedelac
« Одговор #48 послато: 08-08-2012, 15:02:05 »
Pitanje za Petra,
malo bih se nadovezao i na Slobovu diskusiju
moj tahograf u vozilu je za dva vozača,ja nisam profi da bih znao sve detalje,da li  je prekršaj ako drugi vozač stavi novu traku,umesto da prebaci na drugog vozača iako u oba slučaja nema opravdanje za prethodnih 6 vožnji,jer se ne bavi tim poslom a recimo da ima potrebne kategorije za vožnju?
Kolega Zelko,svaki vozac od te dvojice mora imati svoju traku u momentu kontrole,plus toga,mora biti pokriven trakama za predhodna (u Srbiji ) 6 dana,znaci za ove dane mora imati trake ili odgovarajucu potvrdu (da nije vozio ),ja sam ove potvrde dobijao od firme,ne znam kakve bi ste potvrde vi mogli nabavljati!
          Kolega,ako imas tahograf za dva vozaca,onda se u njega ubace dve potpisane trake...Prva traka je za vozaca koji trenutno vozi a druga za kolegu!Prilikom zamene vozaca menja se mesto trakama,inace jedinu kod voznje u dvojku je dozvoljeno otvaranje aparata (radi promene traka ),jedan vozac ne sme otvarati tahograf osim kod zamene trake zbog isteka (kazljivo je)!
Medeni kutak

• Starosedelac
« Одговор #49 послато: 08-08-2012, 15:08:13 »
Slobo bas o tome sam i pricao, zakon kaze ne sme u toku od 24 sata upravljati tim vozilom duze od devet sati......bez obzira na ulozak, pa zato i traze prethodne,

Ovo je ozbiljno pitanje i razvila se zesca diskusija na ozbiljnim nivoima sta je to --u toku od 24 sata--, pozdravljam

Ван мреже Petar Aleksic

• Starosedelac
« Одговор #50 послато: 08-08-2012, 15:09:38 »
Jedno pitanje ;D

18.00 - 18.30  voznja
voznja do 15.30
pauza do 16.45
voznja do 17,30
18.00 menjam traku
voznja do 01.00
pauza do 1.45
voznja do 3.30
kraj

Ima li prekrsaja?

Slobo,ovde su probijeni radni sati u toku 24 sata i to dosta,prekrsaj!
Medeni kutak

• Starosedelac
« Одговор #51 послато: 08-08-2012, 15:12:31 »
Petre tu je zestoko pitanje, sta je 24 sata, nigde ne pise u toku svaka 24 sata, niti pise u toku 24 jednog dana, Sloba je prepoznao problematiku idealno, reci su u pitanju, jedna koja nedostaje ili tu ne treba da bude, ali .....tu je glavno pitanje

Ван мреже Petar Aleksic

• Starosedelac
« Одговор #52 послато: 08-08-2012, 15:27:53 »
Neso cim se napravi pauza od 11 sati (izuzetno 9)vreme se racuna iz pocetka,dakle gledaju se samo naredna 24 sata i desavanja u njima!Sloba je aktivnosti zapoceo u 11 sati narednog dana (posle dobre pauze) i sve je u redu osim radnih sati u jednom turnusu.Naime,sve aktivnosti (voznja,odmori,utovar,kafana,SVE)mora da se zavrsi za 13 radnih sati (izuzetno 15),posle toga opet pauza!Ne znam dali sam jasno objasnio!
Medeni kutak

• Starosedelac
« Одговор #53 послато: 08-08-2012, 15:32:59 »
Pete, ja to tumacim, nemoj da brines, ONI to mogu da tumace na razne nacine, ispravno ili ne, jedno pise, a to sto pise ko zna da koristi on i koristi, nemoze neko da nesto gleda ili po svom nahodjenju, to je uvek jasno definisano (doduse kod nas manje ili vise) u zakonu i podzakonskim aktima. E samo da znas koliko se ljudi naplacalo a neki i nalezali bajboka zbog nekih koji su to samovoljno tumacili a oni nisu znali koga da pitaju,

Petre, u timu koji je pisao predlog zakona se i sad vodi polemika oko ovog pitanja, ovi posle preuredjivanja se malo zajebalji pa sad to tako pise, pitanje je samo ko ce kad i gde da tumaci

pozdrav

Ван мреже Petar Aleksic

• Starosedelac
« Одговор #54 послато: 08-08-2012, 15:44:00 »
Jedno pitanje ;D

18.00 - 18.30  voznja
voznja do 15.30
pauza do 16.45
voznja do 17,30
18.00 menjam traku
voznja do 01.00
pauza do 1.45
voznja do 3.30
kraj

Ima li prekrsaja?

Ovde imamo efektivnu voznju u trajanju od ukupno 11,5 sati,dozvoljeno je 9 izuzetno 10 sati-prekrsaj
Dalje imamo radne sate u trajanju od 16,5 sati,dozvoljeno je 13 izuzetno 15 sati-prekrsaj.
Medeni kutak

• Starosedelac
« Одговор #55 послато: 08-08-2012, 15:53:07 »
Efektivna voznja - sta je to i u odnosu na sta  ako pogledas clanove 243 a i 244 ZBS-a videces tacno kako je definisano pa onda koristi ono sto ti najvise odgovara, Zakonom definisana norma je najbolje oruzije, ko ume da je iskoristi negova dobit,

To i jeste bio razlog sto sam rekao kolegi da mi posalje uloske i za prethodni period da vidimo sta ima od mogucnosti aili nazalost kod njega situacija nije ni nalik na ovu sto je Sloba naveo, ovaj Slobin se izvuce samo ako se dobro pomuci sigurno

Ван мреже marjanovic slobodan

• moderator
  • Поруке: 9.034
  • Године: 58
« Одговор #56 послато: 08-08-2012, 16:09:33 »
Ovo sto sam vas pitao sam dobio od poznanika (koji se malo razume)kao mogucnost da budem prilicno cist

Petre potpuno te razumem i ti si u pravu sto tako razmisljas. Ovde je samo nedoreceno kao sto Nesa rece sta predstavlja 24 sata. Nigde ne pise da se mora to raditi u kontinuitetu. U svaka24 sata koje sam naveo ja sam potpuno ispravan. Ja sam zapoceo voznju i napravio pauzu. Tamo pise najmanje 11 sati ali ne pise kad i pise da u toku 24 sata mogu voziti max 9. Moja 24 sata se zavrsavaju promenom trake.

Opet kazem ti si u pravu a ovo moje je vadjenje.

• Starosedelac
« Одговор #57 послато: 08-08-2012, 16:23:33 »
Slobo, samo o tome govorimo, sta se moze izvuci u konkretnoj situaciji, Petre nemoj da se ljutis ti ispravno razmisljas, ali je problem sto pojedini clanovi zakona imaju ''RUPE'' pa to pojedini ljudi mogu da koriste kad je frka, Slobo opasan si igrac, ovo malo ljudi zna

Nedao Nam BOG da bilo kome zatreba moja strucna pomoc, ali za kolege pcelare sam uvek tu, Veliki pozdrav

Ван мреже Petar Aleksic

• Starosedelac
« Одговор #58 послато: 08-08-2012, 16:44:04 »
Sva desavanja sa jedne trake se nadovezuju na drugu,zamena traka ne menja stvar!Ja sad zvucim kao sudija koji jedva ceka da proglasi krivicu,sto nikako ne zelim bilo kome!Sta da vam kazem borite se pa nam javite sta ste uradili!
Medeni kutak

• Starosedelac
« Одговор #59 послато: 08-08-2012, 16:52:20 »
Petre, ja se tu ne borim, samo pojasnjavam, inace sam sudski vestak iz oblasti saobracaja, pa to radim svakodnevno i tim specifikama se bavim, a ko zeli da placa i bilo staq drugo samo napred, oni to NE ZNAJU oni traze da im mi to tumacimo, zato i ukazujem na moguci prostor za trazenje resenja za eventualne probleme sa vremenom rada, razmisli malo o svim mogucim kombinatorikama, velike se pare stede kad dobro optimizujes rad posada, tako a su to ljudi gulili i gulili, pozdrav