Аутор Тема: postoje li šanse za obaranje prijave policije prilikom prevoza pčela?  (Прочитано 33675 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже marjanovic slobodan

• moderator
  • Поруке: 9.034
  • Године: 58
  • Локација: Uzice
Одг: postoje li šanse za obaranje prijave policije prilikom prevoza pčela?
« Одговор #60 послато: 08-08-2012, 16:57:18 »
8 - 9 god imam moj kamion i morao sam se snalaziti ::)

Salu na stranu, ja sam prvi za to da treba postovati zakon ali smo vrlo cesto prinudjeni da radimo ovako. Meni bagrem nije problem uklapam se u ogranicenja ali je Banat daleko. Nedostaje mi mozda par sati da se uklopim. U protivnom bih morao da dodjem dan ranija kada vracam pcele ili kada ih tamo odvozim da ostanem jos jedan dan.
Pre neko vece sam sticajem okolnosti bio 2. - 3. u koloni kada je bio udes u Brdjanima autobusa i kamiona (28 povredjenih) i onako cekamo da se sve to zavrsi i jedan momak rece u stilu, jadni ovi vozaci kamiona milicija (nije bas tako rekao ;D) ih maltretira na svakom koraku a ovi sto voze autobuse su najgori i najopasniji na putu. I 100% je u pravu. Ovim sto sam rekao ne prejuduciram krivicu bilo koga u tom udesu jer ne znam ,tek onako uopsteno kazem.

Ван мреже Slobodan Stanojkovic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.209
  • Године: 62
  • Локација: vranje
  • ko zna i zna da zna, sledi ga
« Одговор #61 послато: 08-08-2012, 17:07:35 »
Pitanje za Petra i Nenada - Autobus na liniji Kladovo - Oslo ima tri vozaca, bas iz tih razloga ( sa pauzama i brojem sati za volanom )valjda zbog tih zakonskih normi, bar su mi tako objasnili. Kako to onda ide sa tri vozaca, meni je i ovo sa dva malo mnogo komplikovano??
Za bolesne - postoji bolnica, za lude - postoji ludnica, za budale nema nista, zato ih ima svuda!

• moderator
« Одговор #62 послато: 08-08-2012, 17:13:51 »
Pitanje za Petra i Nenada - Autobus na liniji Kladovo - Oslo ima tri vozaca, bas iz tih razloga ( sa pauzama i brojem sati za volanom )valjda zbog tih zakonskih normi, bar su mi tako objasnili. Kako to onda ide sa tri vozaca, meni je i ovo sa dva malo mnogo komplikovano??

Imenjace ne zbunjuj vise ;D mi gledamo kako da svedemo na jednog a ti pitas za tri ;D ;D

Ван мреже stojanovic predrag

• Starosedelac
  • Поруке: 5.814
  • Године: 72
  • Локација: Vlasotince
« Одговор #63 послато: 08-08-2012, 17:32:48 »
Ja bih da promenim temu. Koja je minimakna zapremina PP aparata koji se se vozi u teretnom  kombiju nosivosti 840 kg? Da li je to jedan ili dva litra?

Pozdrav Peca
Uzimaj med kao hranu da ga ne bi uzimao kao lek.

Ван мреже Petar Aleksic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.443
  • Године: 47
  • Локација: Kragujevac, Maršić
  • Ako si mudar, povuci se pred onima koji to nisu!
« Одговор #64 послато: 08-08-2012, 17:33:21 »
Slobo S.-ne znam za 3 vozaca kako ide,sto rece Sloba M.-malo li je 1 i 2,samo nam jos treci fali ;D :o!!!
Medeni kutak

Posetite moj pčelinjak http://spos.info/forum/index.php?topic=19109.0

Neverovatno je koliko se namnožilo tih likova koji su ubeđeni da im je za uspeh, uz potpuno neznanje, potreban samo bezobrazluk!

• Starosedelac
« Одговор #65 послато: 08-08-2012, 17:39:43 »
Imenjace, imaju oni i sjuardese i to dve, cak i bolje su od ovih u avionima. Sa ovima si cela tri dana zajedno, jedino ih nisam primetio da i one voze ;)  Nemo` da nekom padne na pamet da vam , pored tahografa, i njih uvedu kao obavezu. Ipak se pcele nocu sele, uglavnom ;D ;D ;D ;D ;D  Vrlo brzo bi se povecao broj selecih pcelara!!
Za bolesne - postoji bolnica, za lude - postoji ludnica, za budale nema nista, zato ih ima svuda!

Ван мреже Milos Bogdanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 952
  • Године: 32
  • Локација: Galibabinac-Svrljig
    • Pcelarstvo M. Bogdanovic
« Одговор #66 послато: 08-08-2012, 17:45:48 »
Imenjace, imaju oni i sjuardese i to dve, cak i bolje su od ovih u avionima. Sa ovima si cela tri dana zajedno, jedino ih nisam primetio da i one voze ;)  Nemo` da nekom padne na pamet da vam , pored tahografa, i njih uvedu kao obavezu. Ipak se pcele nocu sele, uglavnom ;D ;D ;D ;D ;D  Vrlo brzo bi se povecao broj selecih pcelara!!

Podrzavam predlog za uvodjenje stjuardesa, ili kako bi se vec zvale u transportu pcela :D.
Zvali su ga dar bogova, sok nebeske rose i tecno zlato prirode jer je od vajkada bio i hrana i lek...

Prezentacija pcelinjaka:
http://pcelarstvombogdanovic.weebly.com/

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.242
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #67 послато: 08-08-2012, 18:02:40 »
Stanojkovic:Autobus na liniji Kladovo - Oslo ima tri vozaca,

Slobo i ovi tvoji grese: za Skandinaviju idu 4 vozaca...za Spaniju i Francusku 3, za Grcku i Crnu Goru 2,......izvor: vozac iz jedne renomirane turisticke organizacije

• moderator
« Одговор #68 послато: 08-08-2012, 18:13:39 »
Ja cu ovo izgleda morati da zakljucam jer kako ste poceli ja cu uz kamion morati i putnickim vozilom da vozim vozace ;D

Za stjuardese ce se naci mesto. ::)

• Starosedelac
« Одговор #69 послато: 08-08-2012, 18:28:12 »
Tako znaci, bila je samo jedna stjuardesa, a jedna vozac? :( Vidim ja, jedna malo-malo pa nestane, a ona isla da vozi.  Pa `de ces bolju selidbu, a i policaja ce biti *uvidjavna* vrlo verovatno! :-* Vozi Misko!

Uzastopna poruka: 08-08-2012, 18:32:20
[youtube]
Ko To Tamo Peva-I Tata Bi Sine
[/youtube]

Ван мреже Dobrica Djurcinovic

• Starosedelac
  • Поруке: 409
  • Године: 66
  • Локација: Smederevo
« Одговор #70 послато: 08-08-2012, 20:55:44 »
Slobo UE što se tiče vraćanja praznog kamiona ja to radim već više od 10 godina i do sada nije bilo problema verovatno to nije po propisima ali niko još do sada nije postavio to pitanje a i ako ga postavi gde su pčele odgovaram sada sam ih ostavio ili idem po njih nego oni se muče drugim problemima gume aparat ppz svetlima uvek neko trepće itu su raspraveali uspevam. Ali je lakše kada tre zaustavi tolerantan policajac a ako najidje onaj drugi onda deli kaznu na pola i spašavaj se.

• moderator
« Одговор #71 послато: 08-08-2012, 21:01:10 »
Znam Dobrice, pricali smo o tome.
Sve to traje dok traje ali je dovoljno da dodje jedan "pismen" i odneo car vajdu.
Videcu, ove godine sam registrovao ovako a dalje cemo videti

Ван мреже mihailovic zeljko

• Starosedelac
  • Поруке: 879
« Одговор #72 послато: 09-08-2012, 03:11:45 »
Neso, ajde kad te vec davim ako mozes da rastumacis i ovo.
Radi se o sledecem. Meni je potpuno jasan zakon sto se tice pcelarskih vozila (fiksno ugradjene kosnice)
Kakva je mogucnost (moj slucaj) da se kamion registruje kao pcelarski ali za prevoz kontejnera. Vidis da je sve vise takvog nacina pcelarenja. Nije problem jedan pravac (kad je kontejner na kamionu) ali je problem povratak u bazu odakle treba da se preveze sledeci kontejner. Znaci jedan kamion za vise kontejnera. Naravno da se podrazumeva da se ne vozi nista drugo. Nadam se da me razumes.

Slobo nemo se uzbudjavaš   na praznom kamionu uvek vozaj par praznih košnica .

Tek sam se sada ukljucio na forum i videh puno interesantnih stvari pa da se i ja nadovezem.
Moj kamion Zastava Turbo Zeta je nekada bio mlekarski furgon a ja sam ga kupio bez nadgradnje znaci samo gola sasija.Dobio sam broj telefona od coveka koji radi atest i pozvao ga da ga pitam sta ja moram da uradim sa kamionom da bi mogao da se registruje kao pcelarski.Odgovor je bio sledeci uradi ga kako tebi odgovara i nema problema.Tako je i bilo,ja sam na kamionu uradeo samo ravnu platformu kao kod slep sluzbe
 i pozvao ih da dodju da urade atest.Posle par dana covek je dosao necu javno da pisem odakle (ako nekom treba mogu na PP) slikao kamion sa par snimaka ja mu dao 200 eura inace atest kosta 16000 dinara i posle tri dana mi na kucnu adresu stigao papir sa atestom u kome pise:Vozilo je prepravljeno od fugona na platformu za prevoz pcela i nista vise.Masa praznog vozila 3100 nosivost 5000 ukupna masa 8100 kg.
E sada ja se celo leto vozim kamionom i sa pcelama i bez njih i jos me policija nije zaustavljala tako da neznam sta bi rekli ali verovatno ne mogu nista jer se vozilo vodi kao platforma za prevoz pcela.
Znaci neznam da li me razumete ja nemam ni stranice na kamionu bukvalno platforma i kosnice vezem spanerima u jednom nivou stane 40 DB. kosnica a kada podignem u dva reda stane 80 komada sa po jednim polumedistem. Jos nesto u saobracajnoj nigde ne pise da je vozilo specijalno jedino kad pokazem list sa Atesta.
Toliko za sada a sutra cu zamoliti mog sina da postavi i slike vozila sa kosnicama i bez njih da bi vam bilo jasnije.
Pozdrav iz Vrazogrnca.

Ван мреже SLOBODAN MLADENOVIC

• Starosedelac
  • Поруке: 549
  • Године: 67
  • Локација: Beograd - Zemun
« Одговор #73 послато: 09-08-2012, 11:55:31 »
 Meni je prosle nedelje saobracajac na ulasku u Zrenjanin pisao prijavu kod sudije sto sam vozio neregistrovanu prikolicu ! Mozda cu i otici da kukam a kaznu cu platiti na jedno 10 rata ! nemam odakle - penzioner sa minimalnom penzijom  :(  :'(

Ван мреже Stekic Dragan

• Starosedelac
  • Поруке: 1.858
  • Године: 52
  • Локација: Vladimirci
« Одговор #74 послато: 09-08-2012, 12:07:40 »
Po starom pravilniku (Sl.glasnik br.64/2010) članom 79 propisano je bilo da TAHOGRAF NEMORAJU IMATI :
1) VOZILA U VLASNIŠTVU FIZIČKIH LICA KOJA SE KORISTE ISKLJUČIVO ZA LIČNE POTREBE;

Po ovom novom pravilniku ta tačka je očigledno izbačena a ubačena ova:
5) vozila ili skupovi vozila, u vlasništvu fizičkih lica, čija najveća dozvoljena masa ne prelazi
7,5 t i koja se koriste za sopstvene potrebe;

Slično ali se sada pominje nosivost što nama koji vozimo zastave nebi trebalo da predstavlja problem ...

Ван мреже Dragan Arsenijevic

• Starosedelac
  • Поруке: 562
  • Године: 49
  • Локација: Užice
« Одговор #75 послато: 18-08-2012, 01:28:35 »
Zastava nosivosti 5t ne prolazi 80.10 i 80.12

Ван мреже nenad svetozarevic

• Novi stanovnik
  • Поруке: 167
  • Године: 39
  • Локација: Kamenovo selo pcelara :)
  • Pidza 062-333-640
« Одговор #76 послато: 10-09-2012, 12:53:41 »
Pcelarsko voyilo vise nemora da koristi tahograf...
milon posto ako hocete mogu da vam i skeniram. slao sam vec jednom kolegi.

Ван мреже Rancic Zoran

• Starosedelac
  • Поруке: 4.601
  • Године: 48
  • Локација: Velika Plana
« Одговор #77 послато: 10-09-2012, 13:21:49 »
Nocas su me zaustavili "sto" puta,sta sam im ja toliko bio simpatican s pcelama?Mozda sto sam jedini ludak koji vozi u 1 nocu!

Ван мреже Rade Stevanovic

• Ambasador SPOS-a
  • O Tim
  • Поруке: 3.443
  • Године: 55
  • Локација: Apatin
  • Član DP "Dunav" Apatin, SPOS-a i SPOV-a
« Одговор #78 послато: 10-09-2012, 15:28:23 »
Nocas su me zaustavili "sto" puta,sta sam im ja toliko bio simpatican s pcelama?Mozda sto sam jedini ludak koji vozi u 1 nocu!

Znači da rade svoj posao :), tako i treba, još da su te malo ispitali čije su pčele, odakle voziš i sl. manje bi bilo krađa košnica.

Ван мреже Rancic Zoran

• Starosedelac
  • Поруке: 4.601
  • Године: 48
  • Локација: Velika Plana
« Одговор #79 послато: 10-09-2012, 17:46:29 »
Sve me drugo pitali sem toga! ;D