Аутор Тема: HAARP  (Прочитано 79547 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Milos Bogdanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 952
  • Године: 31
  • Локација: Galibabinac-Svrljig
    • Pcelarstvo M. Bogdanovic
Одг: HAARP
« Одговор #20 послато: 13-10-2012, 13:59:24 »
(bas smo mi u Srbiji zapeli za oko svetskim mocnicima) ... 

Potpuno se slazem sa tobom Savo. Ko smo mi da bi neko trosio pare na nas, jer i ako moze da se kontrolise vreme tek tako, to mnogo kosta.
Zvali su ga dar bogova, sok nebeske rose i tecno zlato prirode jer je od vajkada bio i hrana i lek...

Prezentacija pcelinjaka:
http://pcelarstvombogdanovic.weebly.com/

Ван мреже Tadić Savo

• moderator
  • Поруке: 11.705
  • Године: 42
  • Локација: Stanišić
  • što ne želiš sebi ne poželi ni drugom.......
« Одговор #21 послато: 13-10-2012, 14:03:51 »
Citao sam da su kinezi pred olimpijske igre u Pekingu "posipali"oblake necim da kisa ne dodje do Pekinga  za vreme igara .Isto su i rusi radili '86 posle nesrece u Cernobilu da redioaktivni oblaci ne stignu do gusce naseljenih teritorija ...ali da neko to radi radio talasima??? prvo da se odlucimo da li nam menjajumisli ili klimu ili hoce ne daj boze da nas ucine sterilnim (jos gore impotentnim)  :-[
http://spos.info/forum/index.php?topic=15387.0

...pčelarstvo je postojalo pre nas ,nadajmo se da će i posle...

• Starosedelac
« Одговор #22 послато: 13-10-2012, 14:10:07 »
To sam i ja cuo Savo, i za Ruse kad su imali neku godisnjicu. Ali za neko kratko vreme, recimo par sati, su utrosene milijarde dolara  :D
Zvali su ga dar bogova, sok nebeske rose i tecno zlato prirode jer je od vajkada bio i hrana i lek...

Prezentacija pcelinjaka:

Ван мреже Aleksandar Veselinović

• Starosedelac
  • Поруке: 417
  • Године: 47
  • Локација: Riđica
  • "Nije lako biti fin"
« Одговор #23 послато: 13-10-2012, 14:21:19 »
Citao sam da su kinezi pred olimpijske igre u Pekingu "posipali"oblake necim da kisa ne dodje do Pekinga  za vreme igara .Isto su i rusi radili '86 posle nesrece u Cernobilu da redioaktivni oblaci ne stignu do gusce naseljenih teritorija ...ali da neko to radi radio talasima??? prvo da se odlucimo da li nam menjajumisli ili klimu ili hoce ne daj boze da nas ucine sterilnim (jos gore impotentnim)  :-[

Šta god da bacaju ili rade nije sigurno u službi dobrog. >:(

Uzastopna poruka: 13-10-2012, 14:23:32

Potpuno se slazem sa tobom Savo. Ko smo mi da bi neko trosio pare na nas, jer i ako moze da se kontrolise vreme tek tako, to mnogo kosta.

Zrno po zrno pogača...

Ван мреже Радосављевић Ненад

• Starosedelac
  • Поруке: 7.385
  • Локација: Осаоница
  • Чини другима оно што би волео да други чине теби.
« Одговор #24 послато: 13-10-2012, 14:28:41 »
Kolega Nenade, tom ko je postavio taj snimak u vezi tragova na nebu mozete reci slobodno da nema pojma sa zivotom. Taj trag moze ostati nekoliko sekundi, do nekoliko minuta a ako se steknu uslovi moze ostati i nekoliko sati.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Kondenzacijski_tragovi

Uzastopna poruka: 13-10-2012, 12:52:13
A sad sam uzeo i knjigu iz meteorologije, da potvrdim to. Citiram: "U visim slojevim troposfere pri odredjenim meteoroloskim uslovima pri prolasku aviona dolazi do formiranja kondenzacionih tragova slicnih visokim oblacima. Ove bele trake nastaju jer pri sagorevanju kerozina dolazi do obrazovanja vodene pare i cestica sagorevanja koje povecavaju vlaznost vazduha i koncentraciju kondenzacionih jezgara. Koliko ce se avionski tragovi zadrzati na nebu zavisi od zasicenosti vodene pare u okolnom vazduhu. Ako je vazduh nezasicen vodenom parom oni brzo isparavaju i iscezavaju. Kada je vazduh zasiceniji vodenom parom, tada se kondenzacioni tragovi mogu zadrzati i nekoliko casova, postepeno se transformisuci u oblake cirusnih oblika (Ci, Cs, Cc)"

To je rec nauke, ne laika.

Za oblike cirusnih oblaka prilazem ovaj sajt:

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A6%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81

Дај Боже да је тако , али ја нисам сигуран јер такве трагове виђам у задњи неколико година , раније такви трагови нису постојали.
Добро чини , добру се надај.
Помозимо слабијим и немоћним и људима у невољи јер се добро се добрим враћа.
Да су људи само мало бољи и да имају више вере у Бога , било би нам боље свима.
http://www.pouke.org/forum/index

Ван мреже Aleksandar Veselinović

• Starosedelac
  • Поруке: 417
  • Године: 47
  • Локација: Riđica
  • "Nije lako biti fin"
« Одговор #25 послато: 13-10-2012, 14:29:25 »
Do pre pedeset godina niko nije mogao ni zamisliti da će čovek stupiti na mesec, pa se eto desilo... 8)

• Starosedelac
« Одговор #26 послато: 13-10-2012, 14:29:51 »

Šta god da bacaju ili rade nije sigurno u službi dobrog. >:(

Uzastopna poruka: 13-10-2012, 14:23:32

Zrno po zrno pogača...

Kolega a kako znate da nije u zluzbi dobrog? Da li znate hemijsku formulu te supstance koju su bacali i kako deluje na nas organizam? Ja ne znam, i ne tvrdim da je to dobro, ali ne mogu da tvrdim ni da je lose.

Uzastopna poruka: 13-10-2012, 14:34:36
Kolega Nenade, tom ko je postavio taj snimak u vezi tragova na nebu mozete reci slobodno da nema pojma sa zivotom. Taj trag moze ostati nekoliko sekundi, do nekoliko minuta a ako se steknu uslovi moze ostati i nekoliko sati.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Kondenzacijski_tragovi

Uzastopna poruka: 13-10-2012, 12:52:13
A sad sam uzeo i knjigu iz meteorologije, da potvrdim to. Citiram: "U visim slojevim troposfere pri odredjenim meteoroloskim uslovima pri prolasku aviona dolazi do formiranja kondenzacionih tragova slicnih visokim oblacima. Ove bele trake nastaju jer pri sagorevanju kerozina dolazi do obrazovanja vodene pare i cestica sagorevanja koje povecavaju vlaznost vazduha i koncentraciju kondenzacionih jezgara. Koliko ce se avionski tragovi zadrzati na nebu zavisi od zasicenosti vodene pare u okolnom vazduhu. Ako je vazduh nezasicen vodenom parom oni brzo isparavaju i iscezavaju. Kada je vazduh zasiceniji vodenom parom, tada se kondenzacioni tragovi mogu zadrzati i nekoliko casova, postepeno se transformisuci u oblake cirusnih oblika (Ci, Cs, Cc)"

To je rec nauke, ne laika.

Za oblike cirusnih oblaka prilazem ovaj sajt:

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A6%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81

Дај Боже да је тако , али ја нисам сигуран јер такве трагове виђам у задњи неколико година , раније такви трагови нису постојали.

Ja to vidjam od kad znam za sebe, nije to dug period, iznad mog sela Galibabinca, izmedju 15-18 h, svakodnevno prelece masa aviona, nekad ostavljaju tragove koji su vidljivi i po nekoliko sati a nekad su i neprimetni, sve zavisi od uslova. U prolece i jesen kada sunce ima blazi ugao, a verovatno zavisi i od pritiska, kolicine prasine i polena, boje su razlicite. Od pravca vetrova zavisi koji oblik ce dobiti ti tragovi, nekad bude bas mozaicno i prelepo.

Prezentacija pcelinjaka:

Ван мреже Петар Пантелић

• Starosedelac
  • Поруке: 2.702
  • Године: 55
  • Локација: Гроцка -Пударци
« Одговор #27 послато: 20-10-2012, 18:02:49 »

Колега послушах те погледах около тј у небо. Цео дан сам радио код пчела по подне пред крај рада са пчелама видео сам необичан призор. Нека ми н еко објасни Зашто од неких авиона траг нестаде скоро одмах а од неких  уместо да се изгубе трагови, направише скоро облаци,пригушише и сунчеву светлост. Од куда она светла тачка на небу поред суннца? Добро ајд да кажемо рефлексија, одсјај али од чега? Од гасова из авиона? Ма ајде.

Небо изнад Србије, Шумадије 20. 10. 2012. по подне

http://imageshack.us/g/687/dsc00198bd.jpg/

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.037
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #28 послато: 20-10-2012, 18:15:46 »
Pero izgled i oblik traga koje ostavljaju putnici avioni na koridoru iznad Srbije (i bilo gde na drugom mestu) zavise iskljucivo od visine aviona, kolicine vodene pare u vazduhu i brzine i smera vetra.....(izvor profesionalni pilot JAT-a).....

• Starosedelac
« Одговор #29 послато: 20-10-2012, 18:27:57 »
И ја сам то исто видео.

Ван мреже Zoran Jončić

• Starosedelac
  • Поруке: 393
  • Године: 48
  • Локација: Lapovo
« Одговор #30 послато: 20-10-2012, 19:44:57 »
Prvi put u svom životu sam danas video da svetlost sunca pri prolasku kroz oblačak dobija crvenu boju. Inače, dva oblačka, slična ovome na prethodnoj slici su se preklapala. Svetlost koja je prolazila kroz gornji oblak bila je uobičajena, a donji oblak je propuštao crveni zrak. To je bilo oko 16.30 iznad sela Resnik kod Kragujevca. Nisam bio neko ko je verovao u teorije zavere, ali poslednjih par meseci otkako su na temi o GMO i ovde postavljeni linkovi i iznete mnoge informacije koje nisam znao, ne mogu baš da budem siguran. Neka je samo 10% tačno, mnogo je.

Ван мреже Петар Пантелић

• Starosedelac
« Одговор #31 послато: 20-10-2012, 20:46:19 »
Pero izgled i oblik traga koje ostavljaju putnici avioni na koridoru iznad Srbije (i bilo gde na drugom mestu) zavise iskljucivo od visine aviona, kolicine vodene pare u vazduhu i brzine i smera vetra.....(izvor profesionalni pilot JAT-a).....

Колега Момо а она светла тачка? Рефлексија од чега? Ови да кажем облаци немају кише, капи.

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.037
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #32 послато: 20-10-2012, 20:59:31 »
PP:Ови да кажем облаци немају кише, капи.

Pero,  ali na 33.ooo fita  (10,5 - 11 km), ima kristala leda....koji su uglavnom prizmaticnog oblika...pa su reflaskije i refrakcije vrlo ceste....

Ван мреже Vojko Aleksic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.779
  • Године: 66
  • Локација: Pozarevac

Ван мреже IvanMilosevic

• Starosedelac
  • Поруке: 2.155
  • Године: 43
  • Локација: Калиште, 12311 Мало Црниће
« Одговор #34 послато: 21-10-2012, 09:13:29 »

Mene samo zanima, šta ova tema traži u "Akcijama SPOS-a" !
Da nije možda Rodoljub montirao ove antene ?
Od kada sam čuo ispovest jednog od uredika, kako se izmišljaju ove priče i kako se spinuju, opasno sam zabrinut za naš narod, jer se takve izmišljotine u Srbiji najbolje primaju  :-[

• Starosedelac
« Одговор #35 послато: 21-10-2012, 14:16:32 »
Управу си ова тема није требала да буде у теми "Акције споса"
Што се тиче измишљања прича има сигурно и тога доста , али има ствари које се јављају задњи година које се нису јављале раније .
Бели трагови се који остају дуго и полако се шире то се појавило од скора . Дали је то последица већег загађења или нешто друго ми не знамо , али у одсуству неког званичног обавештења ,нормално је да у народу круже разне приче.

Ван мреже Vojko Aleksic

• Starosedelac
« Одговор #36 послато: 21-10-2012, 19:35:35 »
Auh Vojko, ala ti kasnis ;) *Bajati* su ti linkovi :D ;D

Хвала колега Слободане.

Нисам стигао све да исчитам, па сам се мижда и поновио, тј. измислио врућу воду. 8)

Веклики поздрав из Пжаревца.

Ван мреже Петар Пантелић

• Starosedelac
« Одговор #37 послато: 21-10-2012, 19:48:45 »
  Значи нису кристали леда.

• Starosedelac
« Одговор #38 послато: 26-10-2012, 18:42:53 »
Данас су авијони баш запрашивали, удаљена брда су се једва видела.
« Последња измена: 26-10-2012, 18:48:07 Radosavljevic Nenad »

Ван мреже Vojko Aleksic

• Starosedelac
« Одговор #39 послато: 26-10-2012, 20:43:27 »
Данас су авијони баш запрашивали.

Nenade, potpuno si u pravu, kad sam pogledao u nebo, samo što se nisam šlogirao.

Srećom, navikli smo.

Samo, da ne bude, taman smo se lepo navikli, kad, ono, pocrkasmo ko komarci od Rajda, na mrtvo. >:( :(

Pozdrav.