Аутор Тема: Skok sa 39000m  (Прочитано 8903 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже nenad savic

• Starosedelac
  • Поруке: 5.767
Одг: Skok sa 39000m
« Одговор #20 послато: 14-10-2012, 23:06:27 »
  mozes misliti taj sto je skljocao je ... nas  ;D
Kap nebusi kamen snagom nego cestim kapanjem

Ван мреже Rancic Zoran

• Starosedelac
  • Поруке: 4.542
  • Године: 48
  • Локација: Velika Plana
« Одговор #21 послато: 14-10-2012, 23:10:30 »
Sto bi rekli naski "nije on u svaki budzak"!!!Ovo ne treba da budes hrabar nego lud. ;D

Ван мреже Mirovic Sinisa

• Starosedelac
  • Поруке: 1.794
  • Године: 55
  • Локација: Negotin
  • Negotin
« Одговор #22 послато: 14-10-2012, 23:33:22 »
I sta je time dokazao da covek moze skociti sa 39km  i ...sutra ce druga b... da skoci sa 59 km  i  nevidim sta je cudno mogo je da pogine i svi bi rekli da je budala sto je izazivo djavola .
Ja mu se uopste nedivim vec mislim da nije bas ok i da  ce ici dalje i dalje i tu ce biti kraj .
kao sto nikad nisam razumeo one sto se penju na Mont Everest gde nema kiseonika i tem je debelom minusu rizikuju zivot da se popnu  i sta su postigli ,mnogi stradaju na tom putu neki uspeju i  nisu ni prvi ni posledni koji su uspeli u necemu sto nema svrhe. Ako je to stvar dokazivanja onda ga razume ovako cemu toliko balavljenje za necim nebitnim u pcelarstvu.
http://pcelarmirovic.weebly.com/
Ne bacaj bisere pred svinje jer ce se okrenuti i rastrgnuti te ,a bisere pogaziti.
Bolje ih odnesi u zlataru i prodaj .

Ван мреже Mihajlo Belosevic

• Stanovnik
  • Поруке: 232
  • Године: 41
  • Локација: Lazarevac
« Одговор #23 послато: 14-10-2012, 23:56:23 »
Свако у нечему ужива.

Ван мреже Nenad Ilic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.995
  • Локација: Krusevac
« Одговор #24 послато: 14-10-2012, 23:59:49 »
Na 59 km. je beztezinski prostor Sinisa. Ovo je neka granica slobodnog pada i to treba dokazati, a covek je dokazao.
Eto, ako mozes da razumes.
A recnik ti je toliko prost, da nemam reci stvarno!!!
Govori samo o onom što razumeš, inače ćuti.

Ван мреже zeljko pavlovic

• Doseljenik
  • Поруке: 133
  • Године: 43
  • Локација: Lazarevac,Dusana Petrovica-Saneta 4
« Одговор #25 послато: 15-10-2012, 00:06:32 »
  mozes misliti taj sto je skljocao je ... nas  ;D

Fotograf Predrag Vukojičić Nešo.
"Lako je nauciti zivotinju,lako je nauciti prostaka...ali je tesko nauciti onoga ko je nenaucen vec postao ucitelj drugima"...

Ван мреже nenad savic

• Starosedelac
  • Поруке: 5.767
« Одговор #26 послато: 15-10-2012, 00:08:29 »
  znam pratim ovaj skok celu nedelju  ;)
Kap nebusi kamen snagom nego cestim kapanjem

Ван мреже verica mihajlovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.286
  • čuvaj se besa strpljiva čoveka
« Одговор #27 послато: 15-10-2012, 00:14:10 »
Nije baš tako kolega Siniša ,

Na današnji dan je, pre 65 godina, američki pilot Čak Jeger prvi put u istoriji vazduhoplovstva probio zvučni zid.

Baumgartner se za ovaj poduhvat pripremao pet godina, a glavni cilj misije je bio da se prikupe podaci važni za nauku, koji treba da pomognu povećanju bezbednosti u putovanjima u svemir.

( kretao se   granicama  "mogućeg" i fizike tako kaže  Austrijski kancelar Verner Fajman)

Svaka mu čast , ima "srce" za celu planetu .......

Uzastopna poruka: 15-10-2012, 00:20:22
I sta je time dokazao da covek moze skociti sa 39km  i ...

Svojim skokom iz stratosfere Baumgartner je želeo da postavi cetiri rekorda -
-najviši let balonom,
- najviši pad padobranom,
-probijanje zvučnog zida jednog čoveka,
 -kao i najduži slobodni pad....
« Последња измена: 15-10-2012, 00:20:22 verica mihajlovic »
BOGAT SI TEK KADA IMAŠ NEŠTO ŠTO NIKADA  NE BI MOGAO KUPITI NOVCEM .

Ван мреже Miodrag Rajcic

• Starosedelac
  • Поруке: 811
  • Године: 31
  • Локација: Veliko Gradiste - Kusice
« Одговор #28 послато: 15-10-2012, 01:47:19 »
cemu toliko balavljenje za necim nebitnim u pcelarstvu.

Naziv ove teme je "Sasvim opuštene teme, nevezane za pčelarstvo " ... mislim da Vam to, kolega Sinisa, daje odgovor na Vase pitanje...

Uzastopna poruka: 15-10-2012, 01:49:07
Inace, coveku svaka cast.... mada treba imati hrabrosti samo da se popnes gore... posle za skok ti ne treba nikakva hrabrost, jer gde bi on da nije skocio... smejala bi mi se cela planeta... zamislite bruke  ;D

Ван мреже Mirovic Sinisa

• Starosedelac
  • Negotin
« Одговор #29 послато: 15-10-2012, 07:08:46 »
Na 59 km. je beztezinski prostor Sinisa. Ovo je neka granica slobodnog pada i to treba dokazati, a covek je dokazao.
Recnik je sa Filoloskog fakulteta ,katedra za Srbistiku, a  to sto se neko odusevljava kozama i drugim stvarima kojima puni ovaj forum samo pokazuje koliko je privatizovan rad foruma.
Inace "odusevljen" sam skokom  i pratio sam ceo dogadjaj i nisam primetio da od poslednjeg skoka Čak Jegera nauka izvukla neku korist.
Zato pocnite da vezbate mozda u vama cuci neki Baumgartner.
Ne bacaj bisere pred svinje jer ce se okrenuti i rastrgnuti te ,a bisere pogaziti.

Ван мреже Slobodan Jevtic

• Dokazani prijatelj foruma SPOS Info
  • moderator
  • Поруке: 18.366
  • Године: 70
  • Локација: St.Kostolac
« Одговор #30 послато: 15-10-2012, 07:51:42 »
balavljenje

Siniša hoćeš biti ljubazan da mi prevedeš ovu reč.
Da bi razumeo celu rečenicu
Ako je to stvar dokazivanja onda ga razume ovako cemu toliko balavljenje za necim nebitnim u pcelarstvu.

Jer treba se znati šta ste vi mislili reći.
veliko hvala na pomoći

Ван мреже nenad stasic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.168
  • Године: 44
  • Локација: Vrnjacka Banja
  • sve vise saznajem da nista ne znam
« Одговор #31 послато: 15-10-2012, 08:21:19 »
Recnik je sa Filoloskog fakulteta ,katedra za Srbistiku, a  to sto se neko odusevljava kozama i drugim stvarima kojima puni ovaj forum samo pokazuje koliko je privatizovan rad foruma.
Inace "odusevljen" sam skokom  i pratio sam ceo dogadjaj i nisam primetio da od poslednjeg skoka Čak Jegera nauka izvukla neku korist.
Kolega dali ste se ikada zapitali zasto vam smetaju slike koza i drugih zivotinja iz naseg okruzenja ?odakle potice ta netrpeljivost?

Ван мреже Dragoljub Krstic

• Administrator foruma
  • Поруке: 3.796
  • Године: 40
  • Локација: Врбас
  • Следимо дух својих предака...
« Одговор #32 послато: 15-10-2012, 08:47:01 »

Нисам сигуран шта у Вама чучи, али ако је то речник са факултета онда стварно немам речи куда ово све иде...
Чиме Ви пуните Форум господине Мировићу? Ружним речима према вашим колегама? Вашим негодовањем свега и свачега? Има ли нешто да је Вама добро? Било шта, не везано за Форум, чини ми се да нема...

ПС. Ако пијете оксалну, чините то поред неког доктора ;)

Ван мреже Branko Nikolić

• Starosedelac
  • Поруке: 3.732
  • Године: 68
  • Локација: Aleksinac, Bovansko jezero
  • Živim i pčelarim na Bovanskom jezeru
    • Poljoprivredno gazdinstvo Branko Nikolić
« Одговор #33 послато: 15-10-2012, 08:56:11 »
Не дижите тензију, свако од нас по нешто воли а нешто не. Синиши бих препоручио да једноставно бира теме које чита и биће све у реду.

Ово ме подсети на пре пар година када се на ТВ-у приказивали порнићи мало чешће. У посети код таста, он ми се жали какве све глупости приказују. Ја му на то одговорих, дедо па то није неки проблем, даљински ти је у руке - промени канал.  ;) :D

На форуму има доста тема, и да хоћу немогу све да их пратим. Пратим можда десетак.

Поздрав и опуштено!  8)

Ван мреже Mirovic Sinisa

• Starosedelac
  • Negotin
« Одговор #34 послато: 15-10-2012, 09:44:19 »
Не дижите тензију, свако од нас по нешто воли а нешто не. Синиши бих препоручио да једноставно бира теме које чита и биће све у реду.

Ово ме подсети на пре пар година када се на ТВ-у приказивали порнићи мало чешће. У посети код таста, он ми се жали какве све глупости приказују. Ја му на то одговорих, дедо па то није неки проблем, даљински ти је у руке - промени канал.  ;) :D

На форуму има доста тема, и да хоћу немогу све да их пратим. Пратим можда десетак.

Поздрав и опуштено!  8)

U pravu ste ali pri otvaranju foruma doceka vas sijaset novootvorenih tema nevezanih za pcelarstvo i to gusi pregled i zdrav razum ,pa teme cestitke ili koze ,skokovi i muzika samo dodatno zamaraju.
Sto se tice kolege koji se cudi mojim zapazanjem oko koza neka pogleda temu i vidi da ja gajim koze vec duzi niz godina i da nesmarama ljude na pcelarskim forumima o mojim kozama jer smatram da nije ni mesto niti je umesno.Radim jos sijaset stvari osim pcelarstva pa nepokrecem temu na pcelarskom forumu o tome jer za to postoje drugi forumi.

Ван мреже Miodrag Rajcic

• Starosedelac
  • Поруке: 811
  • Године: 31
  • Локација: Veliko Gradiste - Kusice
« Одговор #35 послато: 15-10-2012, 09:55:37 »
U pravu ste ali pri otvaranju foruma doceka vas sijaset novootvorenih tema nevezanih za pcelarstvo i to gusi pregled i zdrav razum ,pa teme cestitke ili koze ,skokovi i muzika samo dodatno zamaraju.
Sto se tice kolege koji se cudi mojim zapazanjem oko koza neka pogleda temu i vidi da ja gajim koze vec duzi niz godina i da nesmarama ljude na pcelarskim forumima o mojim kozama jer smatram da nije ni mesto niti je umesno.Radim jos sijaset stvari osim pcelarstva pa nepokrecem temu na pcelarskom forumu o tome jer za to postoje drugi forumi.

Ono sto sam ja naucio kao mladi "pcelar" o pcelarima je da su pre svega dobri ljudi, koji vole zivotinje, prirodu, zivot! I bas je lepo i kulturno, ljudski, da se nekom cestita rodjenje deteta, rodjendan - ma sve sto je veselo! I kao sto vec jednom rekoh, ako Vas gospodine ne interesuje nista drugo osim pcelarstva na ovom forumu, jednostavno ne morate da otvarate temu "Sasvim opuštene teme, nevezane za pčelarstvo" i da dizete tenziju u istim... Hvala

Ван мреже Ljilja Sretenovic

• Starosedelac
  • Поруке: 2.397
  • Локација: Nocaj
« Одговор #36 послато: 15-10-2012, 11:42:28 »
Kolega Sinisa ima svije vidjene i stavove mislim da ima pravo iste i da iskaze pa bilo to i negodovanjem. 8)
Naravno izrazi koima to cini nisu adekvatni a ni prijatni ???
Smatram da teme cestitki ,koza... i td, mogu nas samo pribliziti jedne drugima kroz upoznavanje zajednickih interesovanja.
 Radovati se necijem vencanju rodjenu,uspehu necije dece ,veoma je lep osecaj.
 Nesto sto volimo ili ne volimo je individualno tako da se sami mozemo ukljuciti ili iskljuciti bez prisile.
.A nije strasno reci ni javno. 8)
Znanje cesto osiromasi dobrotu, dobrota uvek obogati znanje.                
                                             NIkolaj Velimirovic

Ван мреже Dragan Karancevic

• Starosedelac
  • Поруке: 2.781
  • Локација: Domaszék, Madjarska
« Одговор #37 послато: 15-10-2012, 13:08:27 »
Ne mislim da podrzim Sinisin stav po pitanju ovog hrabrog ili ludog skakaca svejedno, nebitno u ovom trenutku. Jedan takav hrabar ili lud ili besposlen, opet svejedno, razbio se pre neki dan o ledinu ovde kod mene jer mu se nije otvorio padobran... Lokalni mediji jedva prokomentarisali...
Ovaj slucaj ocigledno je finansirao neko sa visokim budzetom i jos visim ciljevima... Ne bih vise o tome...

Medjutim, pitanje koje pokrece Sinisa svojom, po meni spontanom reakcijom, mozda nije za ovu temu ali trebalo bi da zainteresuje vlasnike i administratora Foruma. Forum poslednjih meseci vise ne lici na sebe, bar ne na Forum od pre 3-4 godine. Pogledajte, bez uvrede, koje teme dominiraju, mozda tek svaka deseta poruka ima neke veze sa pcelarstvom, izgubilo se duh koji je prvenstveno vladao... Kome god padne na pamet nesto da pita, otvara novu temu, u sumi postojecih postalo je skoro nemoguce pronaci nesto za cega sam siguran da postoji vec. Nemam ja nista protiv druzenja, muzike, raznih slobodnih tema, ali svemu treba znati meru...

Pre neki dan sam podrzao stav Rodoljuba po pitanju prijavljivanja broja kosnica i njihovih tipova, medju njima i RV pa mi je poruka obrisana, nadam se da ce i sada biti tako... Samo bez tenzija molim.

Svima prijatan dan

Ван мреже Lazar Rajcic

• Starosedelac
  • Поруке: 2.518
  • Локација: Kalgari Alberta Kanada
  • Član pčelarskog društva "Dunav" - Apatin
« Одговор #38 послато: 15-10-2012, 15:21:57 »
Koliko ja vidim ni Sinisa nam nije u poslednjih pola godine mnogo pisao o stanju na svom pcelinjaku. Doduse bilo je nesto malo informacija na temu kako napraviti najjevtiniji skupljac polena u drzavi ali nikako da dodjemo do podataka koliko polena je skupljeno pomocu njih. Sta je sa proizvodnjom matica i matucne mleci? Koje linije su se pokazale najbolje i koje daju najvise meda, da li su sve pcele mirne na sacu ima li nekih sto oce da bodu?
Forum je po prirodi stvari steciste ljudi sa razlicitim interesovanjma pa se to ogleda i izboru tema na kojima se ljudi odlucuju da pisu. Neko voli samo pcele, neko ljude, neko muziku a neko nista od svega toga ponudjenog pa smo opet na neki nacin svi tu zajedno.
U ranom detinjstvu sam naivno vereovao da je moguce skociti i ostati ziv sa osmog sprata solitera uz pomoc kisobrana. I od tog vremena visine su me uvek fascinirale. Ubrzo sam krenuo da se bavim planinarstvom a kasnije i alpinizmom. To je trajalo nekako do zavrsetka studija. Po neki put sam mozda rizikova vise nego sto je trebalo ciniti, mladost ludost. Ko moze da se pohvali da nije napravio neku ludost tokom celog svog zivota. Taj bice da nije ni ziveo. Makar bilo to preticanje kolone automobila na punoj liniji.
50°46'53.40"  Ni Aljaska nije daleko od naše kuće
113°56'11.73"

Ван мреже Valentin Hubert

• Starosedelac
  • Поруке: 1.051
  • Године: 27
  • Локација: Kruscica
  • Pcelarim sa LR kosnicama
« Одговор #39 послато: 15-10-2012, 15:54:43 »
Da se malo nasalim, svaka mu dala pa makar i casu hladne vode  ;D
Svaka mu cast, covek je stvarno br jedan u skokovima!
Gledao sam juce na tv od pocetka njegovok skoka i stvarno sam mu se divio, odma sam se setio kada je skakao sa najvise zgrade sveta, tada sam isto posmatrao taj skok i pitao se da li je normalan, sumnjao sam da ce preziveti skok, juce dok sam to posmatrao bio sam 100% ubedjen da ce oboriti rekord.