Аутор Тема: Srećan vam dan mladosti!  (Прочитано 3586 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Stanković Miodrag

• Starosedelac
  • Поруке: 2.827
  • Године: 67
  • Локација: Sombor
  • Čoveče,prvo otvori oči pa onda usta!
Srećan vam dan mladosti!
« послато: 25-05-2013, 12:23:08 »
Ko se seće dana mladosti nek mu je srećan današnji dan a oni koji za njega nicu ni čuli nek se raspitaju kod starijih a i njima sve najbolje želim.

Trebalo bi i danas da postoji dan mladosti jer mladost je najveće bogatstvo!

Pozdrav! :D
Kad te ljudi nevole, to je zato što imaš nešto što oni nemaju!
http://spos.info/forum/index.php?topic=19277.0

Ван мреже Slobodan Stanojkovic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.209
  • Године: 61
  • Локација: vranje
  • ko zna i zna da zna, sledi ga
Одг: Srećan vam dan mladosti!
« Одговор #1 послато: 25-05-2013, 14:03:33 »
Hvala, neka misli ko kako hoce, ali se ne moze poreci da je takav dan potreban. Ne iz razloga zbog kojih je postojao, vec zbog mladosti, kojoj ne ostavljamo puno dobrog i lepog. Ne treba praviti razne "sletove" i slicne megalomanske gluposti, niti se vezivati za crvene marame, vec da deci bar koliko-toliko ostavimo nesto, po cemu ce pamtiti, izmedju ostalog, svoje detinjstvo. Taj dan ni ne mora biti u maju, neka bude recimo 1 septembra. Ni ja ne mislim o danu mladosti kao o necemu preko potrebnom, niti o radnim akcijama, ali je to sve skupa imalo svoj "smek", sve je to proizislo iz elana, volje, imali su nasi roditelji briga itekako, ali su znali da ce svako naci svoje mesto pod suncem, ko ne misli tako neka prodje gradom u dva ujutru pa neka onda pita svog oca ili dedu kako je bilo u "njegovo" vreme i koliko je bilo droge, kriminala i slicnog na ulicama i drustvu uopste, ili neka prodje parkom u pola noci. Sta cemo mi ostaviti nasoj deci i unucima?? Ovo vreme sada, i ono koje ce tek doci, cini mi se da se ne mogu porediti sa onim od pre 30-40 godina. Kamo srece da nam se ubrzo "desi" takav standard zivota, do pocetka 90-ih sam imao vecu platu od pojedinih nasih "gastarbajtera, a sad su srecni oni koji, za mesec, prime koliko oni dnevno!! Eto, zbog takvih crnih misli  treba sto cesce biti sa decom i uveseliti ih koliko je to u nasoj moci, to ce na kraju i nama ciniti dobro.
Za bolesne - postoji bolnica, za lude - postoji ludnica, za budale nema nista, zato ih ima svuda!

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.279
  • Године: 69
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #2 послато: 25-05-2013, 15:40:47 »
Hvala Gazda Mile.....Takodje i tebi....kao i svima koji se secaju ovog praznika....

Pozdrav Moma....

Ван мреже zdravkoobradovic

• moderator
  • Поруке: 5.193
  • Године: 62
  • Локација: Bačka Palanka
« Одговор #3 послато: 25-05-2013, 18:57:53 »
uvek sam volio taj praznik  a posebno sad    moji unuci budući pčelari slave rodjendan . tri godine  prodjoše kao tren  .

vatrogasci

Ван мреже Stanković Miodrag

• Starosedelac
  • Поруке: 2.827
  • Године: 67
  • Локација: Sombor
  • Čoveče,prvo otvori oči pa onda usta!
« Одговор #4 послато: 26-05-2013, 10:12:49 »
Ima puno ljudi koji vole taj praznik iz raznih razloga a to se videlo i na televiziji i u Hrvatskoj i u Srbiji meni je on bio praznik druženja upoznavanja novih ljudi

jednostavno skup omladine mladosti iz raznih krajeva bivše nam države.

Eto Gazda Zdravko ima predivan razlog za slavlje,živeli njegovi vatrogasci!

Pozdrav svima! :D
Kad te ljudi nevole, to je zato što imaš nešto što oni nemaju!
http://spos.info/forum/index.php?topic=19277.0