Аутор Тема: Alko test  (Прочитано 14584 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Sinisa Jelisavac

• Starosedelac
  • Поруке: 315
  • Године: 28
  • Локација: BiH Novi Grad Radomirovac
    • Koliko je jabuka zdrava? Engleska verzija
Alko test
« послато: 18-06-2013, 22:43:17 »
Da li neko molim vas zna koliko promila alkohola u krvi ima onaj ko popije 3,5 flaše piva/,75L sa 5% alkohola?

Na alko testu je pokzalo 0,64%  ali optuženi to nije video.
Pčelinjak se nalazi na 313-314 metara nadmorske visine.

Pčelarim sa LR i EV kosnicama.

http://www.probux.com/?r=ekosiki

Ван мреже Nenad Nessa Markovic

• Starosedelac
  • Поруке: 423
  • Године: 41
  • Локација: Kumodraz - Beograd
Одг: Alko test
« Одговор #1 послато: 18-06-2013, 22:48:35 »
E e e e Sinisa, nesto sam veceras bas resio tebi da odgovaram, ali sad si pogodio malo neku moju zivotnu oblast, pa da ti pomognem u razmisljanju, proces resorpcije alkohola u organizmu je veoma slozen proces i koji prevashodno zavisi od karakteristika coveka, nejovog psiho-fizickog stanja kao i trenutnog stanja i raspolozenja, konzumirane hrane.......... (hiljade faktora), yatim vreme i nacin konzumiranja, kao i protok vremena od konzumacije do merenja, a onda i utvrdjivanja da li je u fazi resorpcije ili apsorpcije, tako da pouzdan odgovor na tvoje pitanje NIKO NIKAD ozbiljan ti nece dati, jer je to nemoguce na osnovu podataka koje ti imas, nazalost takva je situacija, srdacan pozdrav

На мрежи Slobodan Jakovljevic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.292
  • Године: 34
  • Локација: Nis
  • Pcelarimo DB 12 kosnicama
« Одговор #2 послато: 18-06-2013, 22:49:10 »
Ja mislim da bi trebalo da pokaze i vise od toga, ali to zavisi od mnogo stvari. Moje nestrucno :D misljenje je da zavisi od kilaze, metabolizma tj. koliko organizam moze brzo da se oslobodi alkohola, od toga koliko je vremena proslo do merenja, od starosnog doba... i tako neke stvari. Probaj da izguglas negde, mislim da ima tih kalkulatora na netu... samo pitanje koliko je to sve tacno ;)
Pozdrav
P.S. evo vidim vec je stigo odgovor pre mog :D
Pcelinjak u okolini Niša
Na forumu ga mozete posetiti ovde ;)

“Žao mi što nisam rođen ili malo gluplji, ili malo pametniji. Gluplji da ne primećujem neke stvari oko sebe, ili pametniji da ih primećene, ne komentarišem.”

Ван мреже Milos Bogdanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 952
  • Године: 31
  • Локација: Galibabinac-Svrljig
    • Pcelarstvo M. Bogdanovic
« Одговор #3 послато: 18-06-2013, 22:59:52 »
E e e e Sinisa, nesto sam veceras bas resio tebi da odgovaram, ali sad si pogodio malo neku moju zivotnu oblast, pa da ti pomognem u razmisljanju, proces resorpcije alkohola u organizmu je veoma slozen proces i koji prevashodno zavisi od karakteristika coveka, nejovog psiho-fizickog stanja kao i trenutnog stanja i raspolozenja, konzumirane hrane.......... (hiljade faktora), yatim vreme i nacin konzumiranja, kao i protok vremena od konzumacije do merenja, a onda i utvrdjivanja da li je u fazi resorpcije ili apsorpcije, tako da pouzdan odgovor na tvoje pitanje NIKO NIKAD ozbiljan ti nece dati, jer je to nemoguce na osnovu podataka koje ti imas, nazalost takva je situacija, srdacan pozdrav

KOlega posto je to tvoja oblast, imam jedno pitanje :). Da li je tacno da od nacina duvanja u alko test moze da zavisi koliko ce promia da pokaze? Da li si upoznat sa time? Sa mnogima sam raspravljao, koji tvrde da je moguce "naduvati" manje, ja mislim da to ne moze.
Zvali su ga dar bogova, sok nebeske rose i tecno zlato prirode jer je od vajkada bio i hrana i lek...

Prezentacija pcelinjaka:
http://pcelarstvombogdanovic.weebly.com/

• Starosedelac
« Одговор #4 послато: 18-06-2013, 23:05:08 »
Svasta moze kolega, svasta ne bi ste ni poverovali, to je uredjaj koji detektuje kolicinu alkohola u dahu (vazduhu) koji uduvate u uredjaj, dakle u avisnosti ot toga sta uduvate on ce ocitati odredjenu procentualnu vrednost, tako da ako uduvavate vazduh sa manjom koncentracijom alkohola on manje i pokaze,

za primen sada ima za ove nove pametne telefone (znam za Iphone) dodatak koji radi kao alkometar, pokusajte ako ste u prilici nekad, ja sam pokusao i nebiste verovali do kojih sam granica naduvavao a da ni kap alkohola nisam popio, u pitanju je vazduh daha i zato je ovo ne pouzdana metoda, pouzdanije se utvrdjuje samo vadjnjem krvi i to na adekvatan propisan nacin, jer u suprotnom i to nije pouzdan metod, iako ga cesto tako koriste

• Starosedelac
« Одговор #5 послато: 18-06-2013, 23:09:18 »
Možda su bolji stari alko testovi.

• Starosedelac
« Одговор #6 послато: 18-06-2013, 23:14:28 »
Svasta moze kolega, svasta ne bi ste ni poverovali, to je uredjaj koji detektuje kolicinu alkohola u dahu (vazduhu) koji uduvate u uredjaj, dakle u avisnosti ot toga sta uduvate on ce ocitati odredjenu procentualnu vrednost, tako da ako uduvavate vazduh sa manjom koncentracijom alkohola on manje i pokaze,

za primen sada ima za ove nove pametne telefone (znam za Iphone) dodatak koji radi kao alkometar, pokusajte ako ste u prilici nekad, ja sam pokusao i nebiste verovali do kojih sam granica naduvavao a da ni kap alkohola nisam popio, u pitanju je vazduh daha i zato je ovo ne pouzdana metoda, pouzdanije se utvrdjuje samo vadjnjem krvi i to na adekvatan propisan nacin, jer u suprotnom i to nije pouzdan metod, iako ga cesto tako koriste

Da ne poveruje covek. Ja sam mislio da za alko test treba dosta vazduha, da ne moze da se naduva iz usta, vec da je potreban veci kapacitet. Hvala kolega na odgovoru.
Zvali su ga dar bogova, sok nebeske rose i tecno zlato prirode jer je od vajkada bio i hrana i lek...

Prezentacija pcelinjaka:

Ван мреже Nenad Ilic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.995
  • Године: 55
  • Локација: Krusevac
« Одговор #7 послато: 18-06-2013, 23:19:34 »
Sinisa, posto si bas mlad, dacu ti jedan savet...
Ne bi trebao da se opterecujes tim stvarima. Jednostavno, ako treba da vozis, ne moj da pijes. Postoji hiljadu razloga za ovakvu odluku.
Govori samo o onom što razumeš, inače ćuti.

Ван мреже Tadić Savo

• moderator
  • Поруке: 11.733
  • Године: 43
  • Локација: Stanišić
  • što ne želiš sebi ne poželi ni drugom.......
« Одговор #8 послато: 18-06-2013, 23:21:07 »
ne sedajte pod dejstvom alkohola za volan .... onda se ne morate bojati nikakvih testova...Neso vec napisa
http://spos.info/forum/index.php?topic=15387.0

...pčelarstvo je postojalo pre nas ,nadajmo se da će i posle...

• Starosedelac
« Одговор #9 послато: 18-06-2013, 23:24:30 »
Ma ja ne pijem ni kad ne vozim :D

Prezentacija pcelinjaka:

Ван мреже Nenad Ilic

• Starosedelac
« Одговор #10 послато: 18-06-2013, 23:30:03 »
Miso, imam sinove tvojih godina i sve mi je jasno i u toku sam... :D
Isto to i njima kazem. Nagledao sam se svega na putevima. Djavo nikada ne dolazi sam, uvek ga mi sami pozovemo!

• Starosedelac
« Одговор #11 послато: 18-06-2013, 23:30:39 »
Imenjace, svaka ti ka Njegoseva,
ja bi za voznju pod uticajem, iskljucivao iz saobracaja ali ne samo privremeno kao sad, nego ne dozvolise nam ovi sa zapada da budemo rigorozniji od njih, takvi vozaci ne ugrozavaju samo sebe i svoj zivot vec sve ostale ucesnike u saobracaju a posredno i mnoge njihove (.....rodjake prijatelje.....) nikad nemojte sesti da vozite pod uticajem bilo kakvih sredstava
razmislite o tome,
 ako bi voleli da vidite zasto bi to trebalo rado cu podeliti sa vama razlicite fotografije i iskustva ali naravno ne ovako javno jer bi bilo ugrozavanje tudje privatnosti ali uz kafu uvek, kome nije dovoljan argument reci, moze da pogleda razne strahote zivota

Ван мреже Радосављевић Ненад

• Starosedelac
  • Поруке: 7.386
  • Локација: Осаоница
  • Чини другима оно што би волео да други чине теби.
« Одговор #12 послато: 18-06-2013, 23:32:42 »
То поготово важи за возаче мотора . Ја када узјашим мопед , знам да сам најслабији у саобраћају и као такав морам да имам очи на грбине и да не окусим ни кап алкохола. ;D ;D
Незгодно је када те зобилази , а у том тренутку иде ауто из супротног смера . По закону има права на то јер не гази пуну линију , а дали је то безбедно за онога на двоточкашу то је друго питање јер често прођу веома близу и понекад те приморају да сиђеш са пута.
« Последња измена: 18-06-2013, 23:40:03 Radosavljevic Nenad »
Добро чини , добру се надај.
Помозимо слабијим и немоћним и људима у невољи јер се добро се добрим враћа.
Да су људи само мало бољи и да имају више вере у Бога , било би нам боље свима.
http://www.pouke.org/forum/index

Ван мреже Slobodan Stanojkovic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.209
  • Године: 62
  • Локација: vranje
  • ko zna i zna da zna, sledi ga
« Одговор #13 послато: 18-06-2013, 23:36:57 »
Sta se sve prodaje, i u sta se sve veruje, sacuvaj me Boze!! Da bi se popila koja vise i "prevarila" policija!! Koliko li ce nevinih ljudi ovo platiti glavom ili ostati invalidi?? Ovo je direktni atak na zivot i zdravlje ljudi, ali je dobilo "zeleno svetlo"  >:( @#^&&$*$3

"Antipolicaj" uništava
tragove pića i marihuane
Kod nas su registrovane kao bombone za svež dah, ali na sajtu ruskog proizvođača piše da smanjuju nivo alkohola u plućima sa 60 na 10 odsto

BEOGRAD - Ruske tablete "antipolicaj" koje su kod nas, za razliku od Hrvatske, dobile saglasnost granične sanitarne i tržišne inspekcije, a na osnovu analiza beogradskog Zavoda za zaštitu zdravlja, registrovane su u Srbiji kao karamel bombone za osvežavanje daha. Kao i kod svih drugih bombona i kod "antipolicaja" je ispitivano da li su one štetne po zdravlje, da li mogu da se konzumiraju, koji im je sastav i slično. Na osnovu toga one su dobile saglasnost za uvoz, ali kakvo je njihovo stvarno dejstvo niko nije ispitivao.

Vezuje alkohol u krvi

Pa čak ni posle reklame na bilbordima na kojima zgodna policajka nudi novo rešenje "Anti...", a koje se sastoji u tome, kako prenose svetski mediji, da "antipolicaj" čak u roku od pet minuta eliminiše tragove alkohola u krvi, a kontrolu duvanja u balon vozač sigurno prolazi. Ovakvu informaciju uvoznik nije želeo da komentariše za naš list, a nadležni u Ministarstvu zdravlja za takav efekat bombone nisu ni znali, pa samim tim ga nisu ni proveravali. Za sva dalja pitanja upućivali su nas na direktora Gradskog zavoda za zaštitu zdravlja, ali je on juče bio nedostupan novinarima.

U sanitarnoj inspekciji kažu da je ispitana štetnost tablete, a uz to je uz zahtev uvoznika dostavljen sertifikat Ministarstva zdravlja Rusije pa, kako oni kažu, nije bilo razloga za sumnju.

Policija bez komentara

Saobraćajni policajci, koji su tokom jučerašnjeg prepodneva patrolirali centrom Beograda, bili su više nego neraspoloženi za priču o novom preparatu "antipolicaj" i njegovom dejstvu na pripite vozače. "Nećemo da pričamo o tome bez odobrenja nadležnih", grubo nam je odbrusio stariji čikica u policijskoj uniformi, pa smo komentar zato pokušali da dobijemo od viših instanci. Ni tu nismo imali više sreće. "Ne možemo zasad ništa da komentarišemo o tome, iz više razloga. Ne mogu da vam kažem koji su ti razlozi, jer ne želim da pričam o tome", rekao nam je ljubazno Stojadin Jovanović, načelnik saobraćajne policije.
Dvojica policajaca, doduše ne saobraćajnih, rekli su nam da su za tablete čuli, ali da o njima ništa ne znaju. "Bilo bi, međutim, katastrofalno ako uklanjaju zadah, jer bi u tom slučaju svaki pijanac mogao da se nađe za volanom, bez šanse da ga uhvate", rekao nam je jedan od njih.
A. K.

Međutim, ukoliko se ustanovi da tableta neutrališe prisustvo alkohola tako da ga ni balon ne detektuje, uvoznik će odgovarati za lažno predstavljanje proizvoda. Za sada se nigde u reklami ovog proizvoda kod nas ne navodi da on neutrališe alkohol, već uklanja zadah alkohola, duvana i drugih jakih mirisa, ali se na ruskom zvaničnom sajtu mogu pročitati ovakve karakteristike "antipolicaja".

Tako se na sajtu njnjnj. ifc. ru/antipolizei može pročitati da su "antipolicaj" smislili islandski naučnici još 1981. godine, da je to proizvod koji uništava miris alkohola na nivou molekula, a ne samo da ga prikriva svojom aromom (eukaliptusa). "Antipolicaj" prosto veže alkohol u krvi, doprinosi njegovom rastvaranju u organizmu tako da na kraju smanjuje nivo alkohola u plućima, na primer sa 60 na 10 odsto. Proizvod je ubrzo počeo da se proizvodi i u Kanadi i u Americi, gde nije korišćen u smislu zaštite od saobraćajne policije, jer se tamo drakonski kažnjavaju vozači u pijanom stanju pa je ovakva ružna osobina maltene iskorenjena.

Odrasli Amerikanci su više proizvod koristili kao osveživač daha, ali je zato "anipolicaj" zadobio ogromnu popularnost među omladinom. Uz ovaj proizvod mladi, kojima je zabranjen alkohol pre 21. godine, mogli su slobodno da piju i da ih, zahvaljujući tome, ne otkriju ni roditelji ni nadležni organi. Još kad su otkrili da "antipolicaj" briše tragove marihuane, mogli su slobodno da se prepuste poročnom životu, ne strahujući od roditelja.

Balon zbunjen posle 15 minuta

Za razliku od drugih osveživača daha, koji deluju tako što posle rastvaranja u želucu čestice alkohola, duvana i drugih mirisa izlaze na nos i grlo, "antipolicaj" veže čestice alkohola ili nikotina u krvi, ali one ne završavaju u alveolama, pa samim tim nema ih ni u vazduhu koji dunemo u balon.

Ove vezane čestice alkohola i nikotina izlaze na kožu. Kako piše na ovom sajtu, organizmu je potrebno oko 15 do 20 minuta da "antipolicaj" očisti pluća od ovih čestica i njihova istraživanja su pokazala da nivo alkohola u krvi, posle 15 minuta od uzimanja tablete, bude toliko nizak da aparati nemaju šanse da registruju sadržaj alkohola u dahu.

I što je posebno zanimljivo, kod Rusa su žene veći korisnici ovog proizvoda sa 55 odsto u odnosu na muškarce koji ga ipak češće od žena uzimaju zbog alkohola.
D. Stanimirović
Autor: SerbianFighter :
Reporteri Glasa javnosti, u saradnji sa Vojnomedicinskom akademijom, testirali "antipolicaj"
Alko-test prevaren za 30 odsto!
Analize krvi još nisu završene, ali verujem da će pokazati da tablete deluju samo na dah, a da alkohol u krvi ostaje, izjavio nam je dr Dragan Joksović, načelnik Centra za kontrolu trovanja VMA

BEOGRAD - Imajući u vidu da se na oficijelnom sajtu firme koja proizvodi "antipolicaj" navodi da ove tablete služe za neutralisanje prisustva alkohola u plućima (pa tako vozači mogu bezbrižno da voze i pijani ne strahujući od saobraćajne policije), Glas je u saradnji sa Vojnomedicinskom akademijom proverio efikasnost ovih tableta koje se kod nas prodaju kao bombone za osvežavanje daha.

Naime, naš reporter Uroš Kandić popio je četiri čašice viskija, što je sasvim dovoljno da u nekoj kontroli saobraćajne policije padne na alko-testu. Petnaest minuta posle konzumiranja alkohola naš novinar je "duvao u balon" i ovaj alko-test je pokazao da u njegovoj krvi ima 0,99 promila alkohola.

Odmah zatim, u pripitom stanju, dao je i krv na analizu u ovoj visokostručnoj zdravstvenoj ustanovi. Posle toga, po uputstvu proizvođača "antipolicaja" sažvakao je dve tablete. Petnaest minuta posle žvakanja ispostavilo se da bombone deluju jer je na ponovljenom alko-testu reporter Glasa "naduvao" 0,64 promila. Lekari nisu mogli da veruju da za tako kratko vreme padne za toliko nivo alkohola u krvi.

- Tablete su skinule nivo alkohola u dahu za oko 30 odsto. Neposredno posle popijenog alkohola probnim balonom pokazano je 0,99 promila alkohola u krvi, a 15 minuta posle sažvakanih bombona bilo je 0,64 alkohola u krvi. Analize krvi još nisu završene, ali sumnjam da će biti smanjen nivo alkohola u krvi posle tableta. Odnosno, verujem da ove tablete deluju samo na dah, ali alkohol u krvi ipak ostaje - izjavio je juče za Glas dr Dragan Joksović, načelnik Centra za kontrolu trovanja Vojnomedicinske akademije.

Uostalom, takve činjenice su i objavljene na sajtu proizvođača pa se postavlja pitanje kako je na naše tržište moglo da stigne nešto i predstavi se kao bombona, a ustvari to nije, već je nešto što će omogućiti pijanima da voze i prevare saobraćajnu policiju.

- Kako sam se osećao pre tablete, tako je i bilo posle, nisam bio ništa trezniji. Bombona sama po sebi ima ukus kao mnoge od žvakaćih guma sa ukusom eukaliptusa i posle nekog vremena se rastvori u ustima - kaže reporter.

Lekari koje smo juče zvali za izjavu, a koji se bave bolestima zavisnosti, bili su oštro protiv uvoza ovih tableta, navodeći da je to nešto kao promovisanje alkoholizma, ali ovakvo mišljenje nisu bili spremni da daju u zvaničnoj izjavi.
D. S - U. K.
Za bolesne - postoji bolnica, za lude - postoji ludnica, za budale nema nista, zato ih ima svuda!

• Starosedelac
« Одговор #14 послато: 18-06-2013, 23:38:12 »
Nisam u pitanju ja već moj otac čak nisam ni bio tu sa njim.

Uosalom ne pijem alkohol a pivu ne volim nikako.

Ван мреже verica mihajlovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.286
  • čuvaj se besa strpljiva čoveka
« Одговор #15 послато: 18-06-2013, 23:38:57 »
Samo kad ne bi bilo zakona ....pojedini su zaslužili da budu pregaženi i to bez  konzumiranja alkohola  8)
BOGAT SI TEK KADA IMAŠ NEŠTO ŠTO NIKADA  NE BI MOGAO KUPITI NOVCEM .

Ван мреже Nenad Ilic

• Starosedelac
« Одговор #16 послато: 18-06-2013, 23:48:43 »
Verice, da ja bezim kad te vidim za volanom, za svaki slucaj!  :D

• Starosedelac
« Одговор #17 послато: 18-06-2013, 23:54:00 »
Tema jeste alkotest, ali ajd da iskoristim priliku i apelujem na kolege selece pcelare bez propisne svetlosne signalizacije na svojim voyilima, razmislite tek kakva je to opasnost na putu, neki mozda i znaju da su neke kolege pcelari grdno stradali zbog toga, zato trezan, ispravan i obelezen samo u saobracaj

Ван мреже Радосављевић Ненад

• Starosedelac
  • Поруке: 7.386
  • Локација: Осаоница
  • Чини другима оно што би волео да други чине теби.
« Одговор #18 послато: 18-06-2013, 23:55:37 »
Ма немој Верице , била би греота. ;D ;D
Добро чини , добру се надај.
Помозимо слабијим и немоћним и људима у невољи јер се добро се добрим враћа.
Да су људи само мало бољи и да имају више вере у Бога , било би нам боље свима.
http://www.pouke.org/forum/index

Ван мреже verica mihajlovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.286
  • čuvaj se besa strpljiva čoveka
« Одговор #19 послато: 19-06-2013, 00:16:41 »
]
Verice, da ja bezim kad te vidim za volanom, za svaki slucaj!  :D

Za "svaki slučaj" .....ne brini ne  bih ja da pregazim nedužne ;)
Ма немој Верице , била би греота. ;D ;D
Žalosno je kad neodgovoran nedužnom presudi .... 8)
BOGAT SI TEK KADA IMAŠ NEŠTO ŠTO NIKADA  NE BI MOGAO KUPITI NOVCEM .