Аутор Тема: Хрватска улази у ЕУ  (Прочитано 323908 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Rodoljub Živadinović

• Predsednik SPOS-a
  • Starosedelac
  • Поруке: 11.658
  • Године: 46
  • Локација: Житковац
Хрватска улази у ЕУ
« послато: 30-06-2013, 23:37:14 »
Не, овде нема политике.
Ставио сам чак тему у Остале теме ван пчеларства, мада итекако има везе са пчеларством!
Хрватска је одсањала свој сан, у поноћ се буди, а стварност ће бити каква ће бити, једва чекамо да јаве утиске. Срећно!
Ми ћемо да сањамо још извесно време, а дал ћемо се пробудити, видећемо 8)

АЛИ, Србија сада постаје лидер у ЦЕФТИ, то није занемарљива чињеница, јер је Хрватска отишла у ЕУ. То ће довести до извесних турбуленција на тржишту, требало би позитивних по нас, ако нешто не забрљамо.
Колико ће имати утицаја на тржиште меда, видећемо, СПОС ће чинити шта може да тог утицаја буде, али још увек немамо потребну снагу. Кад будемо пустили теглу на тржиште, Србија ће бити јача, не само СПОС, српски пчелари ће бити јачи на тржишту, наши откупљивачи меда ће бити јачи, тако да ако све будемо добро радили, сви ћемо имати користи.
Надам се добрим предлозима са ваше стране, како да српско пчеларство на најбољи економски начин искористи улазак Хрватске у ЕУ.
« Последња измена: 01-07-2013, 00:31:48 marjanovic slobodan »
Ако немате непријатеље, значи да нешто нисте урадили како треба (Конфучије).

Веома је тужна судбина оног ко нема непријатеље (Публилије).

"I'm not sorry they stole my ideas, I'm sorry they didn't have their own" - Nikola Tesla

Ван мреже Dragan Radovic

• Starosedelac
  • Поруке: 417
  • Године: 44
  • Локација: Beograd
Одг: Хрватска улази у ЕУ
« Одговор #1 послато: 01-07-2013, 10:12:29 »
Videcemo kako ce im biti. I Bugarska je u EU pa je stanje ocajno. Prosecna plata u privatnim firmama u Bugarskoj je 182 evra, a cesto imaju neke proteste, uostaloma kao i u mnogim zemljama  u EU U glavnom gradu Sofiji demonstranti su palili račune za struju i optužili vladu što nije uspjela da popravi njihov sve lošiji životni standard i da ih zaštiti od stranih monopola za distribuciju energije. ( http://www.vijesti.me/svijet/gradanski-protesti-bugarskoj-trazi-se-izbacivanje-stranih-distributera-struje-clanak-114311 )

Ван мреже Igor Perić

• Starosedelac
  • Поруке: 304
  • Године: 37
  • Локација: Slavonski Brod
  • Až-maher
« Одговор #2 послато: 01-07-2013, 11:56:19 »
Mislim da će Hrvatska proći bolje jer je prošla najzahtjevnije uvjete do sada, i da će pogurati i pomoći ostale zemlje regije za sobom, a ne kao Slovenija što je ucjenjivala Hrvatsku.

Ван мреже Stanković Miodrag

• Starosedelac
  • Поруке: 2.927
  • Године: 68
  • Локација: Sombor
  • Čoveče,prvo otvori oči pa onda usta!
« Одговор #3 послато: 01-07-2013, 13:06:33 »
Komšijama želim sve najbolje uvek sam se radovao tuđoj sreći, tj. da svi dobiju 50 kg suncokreta po košnici pa ću i ja makar 20,a ako drugi nema ništa nemam se čemu ni ja nadati.

Pozdrav  :D
Kad te ljudi nevole, to je zato što imaš nešto što oni nemaju!
http://spos.info/forum/index.php?topic=19277.0

Ван мреже Drago Pejakovic

• Starosedelac
  • Поруке: 641
  • Године: 65
  • Локација: Bavaniste
« Одговор #4 послато: 01-07-2013, 16:21:45 »
Komsijama zelim sve najbolje i neka im u EU tece med i mleko, a iskreno se nadam da ce i nama uskoro jer nemozemo i mi stalno da brljamo.

Ван мреже Радосављевић Ненад

• Starosedelac
  • Поруке: 7.385
  • Локација: Осаоница
  • Чини другима оно што би волео да други чине теби.
« Одговор #5 послато: 01-07-2013, 16:53:06 »
Нека је са срећом комшијама Хрватима .
Добро чини , добру се надај.
Помозимо слабијим и немоћним и људима у невољи јер се добро се добрим враћа.
Да су људи само мало бољи и да имају више вере у Бога , било би нам боље свима.
http://www.pouke.org/forum/index

Ван мреже Nenad Ilic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.995
  • Године: 55
  • Локација: Krusevac
« Одговор #6 послато: 01-07-2013, 17:11:12 »
Da li je srpsko pcelarstvo imalo neke benificije ili olaksice do sada (investicije, nabavka opreme, izvoz meda...), obzirom da je Srbija clanica CEFTE?
Govori samo o onom što razumeš, inače ćuti.

Ван мреже Tadić Savo

• moderator
  • Поруке: 11.705
  • Године: 42
  • Локација: Stanišić
  • što ne želiš sebi ne poželi ni drugom.......
« Одговор #7 послато: 01-07-2013, 17:41:58 »
Da li je srpsko pcelarstvo imalo neke benificije ili olaksice do sada (investicije, nabavka opreme, izvoz meda...), obzirom da je Srbija clanica CEFTE?
imalo je ,laksi izvoz meda u Makedoniju i CG npr.Firma sa kojom dosta saradjujem dosta meda prodaje u CG i to u malim pakovanjima
http://spos.info/forum/index.php?topic=15387.0

...pčelarstvo je postojalo pre nas ,nadajmo se da će i posle...

Ван мреже Randjić Jovica

• Starosedelac
  • Поруке: 5.305
  • Године: 56
  • Локација: Bela Crkva
« Одговор #8 послато: 01-07-2013, 21:36:54 »
Moze nam pomoci jedino ako med u Hrvatskoj mnogo poskupi pa ce gradjani iz Hrvatske kupovati nas jeftin med....Nisam nigde cuo da smo izvozili med u Hrvatsku....Sve je moguce....Ja jos uvek ne berem visnje po Rumuniji a oni su u EU a njihovi bogme beru.po Srbiji...Inace pitam jednog kolegu iz Rumunije sto jeftino prodaje med kad je u EU a on mi rece Rumunija jeste u EU ali je Belobreska gde zivim u Rumuniji....Pustite euforiju za druge forume.....

Ван мреже zdravkoobradovic

• moderator
  • Поруке: 5.212
  • Године: 63
  • Локација: Bačka Palanka
« Одговор #9 послато: 01-07-2013, 21:47:56 »
meni je sve ostalo isto samo sad kad idem na pčlelinjak idem kroz evroppsku uniju  i moram imati pasoš propusnice više ne važe .

• Predsednik SPOS-a
  • Starosedelac
« Одговор #10 послато: 01-07-2013, 22:01:07 »
Уз добру економску политику, Србија може да има ОГРОМНЕ користи од изласка Хрватске из Цефте.
АЛи, како рекох, ДОБРУ.
Проблем је само у томе што све претходне године нису показале нашу способност да користимо оно што је добро, а елегантно заобилазимо оно што је лоше. Ми или хвалимо или кудимо, средину никад не умемо ни да видимо, а камоли да је нађемо.

"I'm not sorry they stole my ideas, I'm sorry they didn't have their own" - Nikola Tesla

Ван мреже Драган Д Јовановић

• Starosedelac
  • Поруке: 345
  • Године: 60
  • Локација: Грљан
« Одговор #11 послато: 01-07-2013, 23:09:26 »
Ако је народ Хрватске желео улазак у ЕУ онда им од свег срца честитам.

Ван мреже Милан Делић

• Starosedelac
  • Поруке: 431
  • Године: 70
  • Локација: Коцељева
  • Милан Делић
« Одговор #12 послато: 01-07-2013, 23:38:28 »
  Да се и ми мало окористимо.
Не пада снег да покрије брег ....

Ван мреже Петар Пантелић

• Starosedelac
  • Поруке: 2.702
  • Локација: Гроцка -Пударци
« Одговор #13 послато: 02-07-2013, 17:01:45 »
 Моје искрено с......е ;D

Ван мреже Milos Bogdanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 952
  • Године: 31
  • Локација: Galibabinac-Svrljig
    • Pcelarstvo M. Bogdanovic
« Одговор #14 послато: 02-07-2013, 17:05:59 »
EU jedino NE odgovara neradnicima i jurisnicima.
Zvali su ga dar bogova, sok nebeske rose i tecno zlato prirode jer je od vajkada bio i hrana i lek...

Prezentacija pcelinjaka:
http://pcelarstvombogdanovic.weebly.com/

Ван мреже Петар Пантелић

• Starosedelac
  • Поруке: 2.702
  • Локација: Гроцка -Пударци
« Одговор #15 послато: 02-07-2013, 18:17:30 »
  Само полако и без панике :) Видећемо ми корист 1. 1. 2014. године! Тада ће лепо наше границе да буду потпуно отворене према ЕУ а њихова  неће за нас!   САд неко лепо нек ми објасни какву ће мо то имати корист? Када сва њихова роба буде дошла код нас без царина и других баријера. Коме ће мо ми продати нашу робу? Пропашће и оно мало што вреди и што производимо.  Још горе. Од 1. 1. 2014 странци ће легално моћи куповати земљиште! Обрали смо зелен бостан и колибу запалили!!! >:(

Ван мреже nenad savic

• Starosedelac
  • Поруке: 5.767
« Одговор #16 послато: 02-07-2013, 22:22:14 »
  politike nema u ovoj temi
Не, овде нема политике.
  pocetna poruka je bila jasna zato ce svaka poruka koja iole lici na politicenje biti obrisana nemojte se mnogo cuditi gde je obrisana je jer i po pravilniku na ovom forumu nece je biti
Kap nebusi kamen snagom nego cestim kapanjem

Ван мреже Srdjan Velickovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.289
  • Године: 42
  • Локација: Vladicin Han
  • Nemam sve sto volim,ali volim sve sto imam !
« Одговор #17 послато: 02-07-2013, 22:27:27 »
Ne ljutim se ja koji god da je razlog sto je obrisana ako treba nek obrisu i prethodnu nemam nista protiv ako pravila tako nalazu .
Ne poricem ni to da bi trebalo da sada bez hrvata imao vecu korist od cefte ali problem je u tome sto mi nemamo nase ljude na vlasti koji bi trenutno stanje u cefti iskoristili u nasu korist .
Problem je upravo taj da nasu drzavu vode ljudi ko zna odakle a da su ovi sto se slikaju pred kamerama samo njihove makse i odane sluge koji se u medju vremenu samo jos vise bogate i ne obaziru na narod jer su videli da naroda ovde vise i nema . Sta god da mu jos nametnu ovo sto bi trebalo da se zove narodom ce bez pogovora prihvatiti i cutati , jer da bi neko mogao da nesto kaze mora prvo da se uspravi a da bi se uspravio mora da ima kicmu a kicmu su mu ovi ne samo savili vec i slomili i sad moze da radi ko sta i kako hoce .
Zivi bili pa videli kako nam se pise !!!
Jedini normalan u svetu ludih,ili jedini lud u svetu normalnih...

Ko zna da ne zna - poduci ga, ko ne zna da zna - podseti ga, ko zna da zna - sledi ga...Ko ne zna da ne zna - bezi od njega!!!

Ван мреже Иван Илић

• Starosedelac
  • Поруке: 788
  • Године: 44
  • Локација: Лазаревац
  • IC ХC NI KA
« Одговор #18 послато: 03-07-2013, 13:04:21 »
 :D
Cevovod za med i mleko iz EU instaliran na granici sa Hrvatskom

Nekada su ovim cevovodom proticali ugalj i čelik

ZAGREB, 30. jun 2013, (Njuz) – Cev kojom će početi da dotiču med i mleko iz EU i zvanično je instalirana na hrvatskoj granici dan pre zvaničnog ulaska zemlje u evropsku zajednicu.

Cevovod koji iz Brisela vodi prema svim zemljema Evropske Unije u Hrvatsku će ući kroz Sloveniju, a prve količine meda i mleka se očekuju odmah po zvaničnom pristupanju Uniji.

- Prečnik cevi iznosi osam metara, da bi sva količina meda i mleka, negde oko milion tona na sat, mogla nesmetano da protiče u svim pravcima. Tvrdnja koja se ustalila u narodu da u EU ne teku med i mleko ne može biti dalja od istine, i to će se pokazati već sutra, kada će ove dve dragocene tekućine poteći Hrvatskom u potocima – kaže za Njuz Vesna Pusić, ministarka spoljnih i evropskih poslova i jedna od glavnih zagovornica uvođenja cevovoda u Hrvatsku -Mešavina meda i mleka je jedna od najvećih tekovina evropske civilizacije, a sad će napokon i Hrvatska moći da se napoji tom poslasticom – dodaje ona.

Građani Hrvatske će još nekoliko meseci morati da žive uz nestašicu meda i mleka, a lekari savetuju da se sa konzumacijom proizvoda ne sme preterivati u prvim danima jer su posledice dalekosežne i mogu dovesti do trajne zavisnosti od ovog proizvoda.

Cev kroz koju teče mešavina meda i mleka puštena je u pogon još daleke 1958. godine kada su kroz nju prvobitno pušteni ugalj i čelik. Nakon pridruživanja većeg broja članica i opadanja potražnje, ugalj i čelik su postepeno zamenjeni proizvodima koja i danas teku prema sve većem broju članica. Hrvatska se obavezala da neće praviti prepreku da cev sa medom i mlekom pređe preko njene teritorije kada bude došlo vreme da i ostale balkanske zemlje pristupe EU.

Viktor Marković

http://www.njuz.net/cevovod-za-med-i-mleko-iz-eu-instaliran-na-granici-sa-hrvatskom/

• Predsednik SPOS-a
  • Starosedelac
« Одговор #19 послато: 03-07-2013, 17:52:37 »
 ;D 8) 

Пре пар дана сам пукао од смеха, кад је прекомпонована власт у Власотинцу. Питају новинари РТС-а пролазнике шта мисле о томе, а један мртав ладан каже:
ОДМАХ СЕ ВИДИ БОЉИТАК. И оде човек...
 :-X