Аутор Тема: Да ли смо сами у свемиру?  (Прочитано 267622 пута)

0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже Петар Пантелић

• Starosedelac
  • Поруке: 2.728
  • Године: 55
  • Локација: Гроцка -Пударци
Да ли смо сами у свемиру?
« послато: 16-07-2013, 00:30:04 »
 Колеге пчелари, господо, занима ме ваше мишљење на ову тему. ,Мислите ли, да смо  једина раса која обитава  у свемиру , или  нисмо сами. Знам да ће те помислити,  да нисам сам сам 8). и у праву сте потпуно. Уопште употребите машту. Колико има само видљих звезда. Колико је то планета. Има ли живота на тим планетама? Не мора да буду услови као на земљи.  можда живот у неком другом облику обитава под потпунмо другим условима?

Ван мреже boskovic katarina

• Starosedelac
  • Поруке: 609
  • Године: 38
  • Локација: Sremski Karlovci,pcelinjak u Karasu
Одг: Да ли смо сами у свемиру?
« Одговор #1 послато: 16-07-2013, 06:42:34 »
Da li ste mozda bili na EXITU  ;D.Salim se,moje licno misljenje je da nema nijedna ziva planeta ni u ostalim galaksijama  ;)
Ima istine u recima, da se lepota nalazi u ocima onoga koji gleda.

Ван мреже MiroslavJovanović

• Starosedelac
  • Поруке: 1.222
  • Године: 54
  • Локација: Sarbane, Ub
« Одговор #2 послато: 16-07-2013, 07:17:57 »
Cenjene kolege nedoumice oko ovih pitanja možete rešiti čitanjem KNJIGE NAD KNJIAMA.

Ван мреже Ivan Ristic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.752
  • Године: 42
  • Локација: Negotin
« Одговор #3 послато: 16-07-2013, 08:54:56 »
Па нисмо сами у свемиру и нисмо једина "РАСА" што ми звучи много неонацистички, шта су жиовотиње и биљке ако не неке друге "РАСЕ" које нас окружују или оне служе само за забаву и експлоатацију људи.
Čovek daje malo kad raspolaže samo materijalnim dobrima,ali daje mnogo kad predaje celog sebe.

Ludim proglašavaju onog čije se ludilo ne poklapa sa ludilom većine.

Тек кад и последње дрво буде срушено,последња река затрована,последња риба уловљена,човеку ће постати јасно да се новац не може јести.

Ван мреже Dragan Karancevic

• Starosedelac
  • Поруке: 2.781
  • Локација: Domaszék, Madjarska
« Одговор #4 послато: 16-07-2013, 09:07:18 »
Cenjene kolege nedoumice oko ovih pitanja možete rešiti čitanjem KNJIGE NAD KNJIAMA.

I sta si ti zakljucio, ako smem da pitam?

Ван мреже Радосављевић Ненад

• Starosedelac
  • Поруке: 7.386
  • Локација: Осаоница
  • Чини другима оно што би волео да други чине теби.
« Одговор #5 послато: 16-07-2013, 10:55:00 »
Астрономија је наука која се веома брзо развија и скоро свакога дана се открива нешто ново . Откривене су планете и на местима се сматрало да немогу да се створе . Одкривене су планете око звезда патуљака ,џинова  око бинарних и система са три и више звезда , које лутају у међузвезданом простору па чак и око пулсара. Предпоставља се да свака звезда има свој систем планета.Свака звезда ума око себе простор где су услови за живот погодни . Што је звезда масивнија тај појас је даљи од ње или обрнуто .
Животни век масивних звезда као штосу на пример Ета карине и Мајорс је кратак и траје само неколико милијона година и због таквог кратког животног века сматра се да ту не може да настане живот јер нема довољно времена да се развије . Живот може да се развије на мањим звездама које су у главном низу више милијарди година .

Све што нас окружује је саставни део свемира и земља и сунце и планете и ако је живот настао овде он сигурно је настао и у многим деловима свемира , јер сматрати да смо јединствени у свемиру је најблаже речено неозбиљно и заслужује много тежу реч.
Ово наше сунце је обична звезда и није ништа посебно и слични готово истих звезда има на другим местима у свемиру и наравно да је велика шанса да има живота на планетама око ти зведа.
Добро чини , добру се надај.
Помозимо слабијим и немоћним и људима у невољи јер се добро се добрим враћа.
Да су људи само мало бољи и да имају више вере у Бога , било би нам боље свима.
http://www.pouke.org/forum/index

Ван мреже Sasha Mrkailo

• Starosedelac
  • Поруке: 853
  • Локација: Sombor
« Одговор #6 послато: 16-07-2013, 11:23:47 »

Na koju knjigu mislis? Svaka religija ima svoju, a bilo ih je, i ima ih veoma mnogo.

Uzastopna poruka: 16-07-2013, 11:31:38
Колеге пчелари, господо, занима ме ваше мишљење на ову тему. ,Мислите ли, да смо  једина раса која обитава  у свемиру , или  нисмо сами. Знам да ће те помислити,  да нисам сам сам 8). и у праву сте потпуно. Уопште употребите машту. Колико има само видљих звезда. Колико је то планета. Има ли живота на тим планетама? Не мора да буду услови као на земљи.  можда живот у неком другом облику обитава под потпунмо другим условима?

Bezbroj zvezda je i bezbroj mogucnosti za zivot. Svemir je toliki da je to ljudskom umu tesko shvatljivo. Mislim da je mogucnost da je nasa planeta jedina sa zivotom to jest uslovima za zivot toliko mala, da je to prakticno nemoguce. Sa druge strane pitanje je ako je svemir pun zivota i razlicitih civilizacija, trebalo bi da postoji veoma mnogo signala o tome, recimo komunikacije, koje bi mi mogli da pratimo. I pred dugog skeniranja neba od strane SETI projekta ( Search For Extraterrestrial Intelligence -Potraga za vanzemaljskim inteligencijama) nista nije otkriveno.

Neke tenutne procene su da svemir ima oko: 100-200 milijardi galaksija, od kojih svaka ima stotine milijardi zvezda.

Izvor ovog podatka:
 http://www.universetoday.com/30305/how-many-galaxies-in-the-universe/#ixzz2ZCNIfelv
« Последња измена: 16-07-2013, 11:31:38 Sasha Mrkailo »
Ubi apis, ibi salus. - Gaius Plinius Secundus
Gde su pčele, tu je zdravlje. - Gaj Plinije Stariji

Ван мреже Rodoljub Živadinović

• Predsednik SPOS-a
  • Starosedelac
  • Поруке: 11.658
  • Године: 46
  • Локација: Житковац
« Одговор #7 послато: 16-07-2013, 13:50:22 »

Ако немате непријатеље, значи да нешто нисте урадили како треба (Конфучије).

Веома је тужна судбина оног ко нема непријатеље (Публилије).

"I'm not sorry they stole my ideas, I'm sorry they didn't have their own" - Nikola Tesla

Ван мреже BaneZivkovic

• Stanovnik
  • Поруке: 207
  • Локација: Kljajićevo
« Одговор #8 послато: 16-07-2013, 13:54:29 »
Truth is somewere out there! - odgovara naduvana pčela drugoj pčeli pokazujući prema letu na pitanje gde je trut nestao.  :)

На мрежи Tadić Savo

• moderator
  • Поруке: 11.733
  • Године: 43
  • Локација: Stanišić
  • što ne želiš sebi ne poželi ni drugom.......
« Одговор #9 послато: 16-07-2013, 13:59:22 »
Rodoljube mora i nesto uz citat ,ne može tako poruka da ide ,potpis nije dovoljan...
Ne intresuje ljude toliko ima li još negde života u svemiru već ima li na negde inteligentna vrsta ,tehnološki napredna sa kojom bi mogli da ostvarimo komunikaciju ili ostvarimo kontakt....
http://spos.info/forum/index.php?topic=15387.0

...pčelarstvo je postojalo pre nas ,nadajmo se da će i posle...

Ван мреже BaneZivkovic

• Stanovnik
« Одговор #10 послато: 16-07-2013, 14:04:40 »
Rodoljube mora i nesto uz citat ,ne može tako poruka da ide ,potpis nije dovoljan...
Ne intresuje ljude toliko ima li još negde života u svemiru već ima li na negde inteligentna vrsta ,tehnološki napredna sa kojom bi mogli da ostvarimo komunikaciju ili ostvarimo kontakt....

Iskreno ne verujem, ali u nižim oblicima stadijuma uveren sam da postoji, prilagodjen na surove uslove. Nešto slično našim mikrobima, bakterijama, gljivama itd.

Ван мреже Sasha Mrkailo

• Starosedelac
  • Поруке: 853
  • Локација: Sombor
« Одговор #11 послато: 16-07-2013, 14:11:45 »

Što otvara interesantno potpitanje, da li je inteligencija neminovna pojava u razvoju zivota? I da li je uopšte moguća komunikacija među različitim vrstama... Pitanja je puno, a odgovora malo.
Ubi apis, ibi salus. - Gaius Plinius Secundus
Gde su pčele, tu je zdravlje. - Gaj Plinije Stariji

Ван мреже BaneZivkovic

• Stanovnik
« Одговор #12 послато: 16-07-2013, 14:16:49 »
Da Saša mislim da jeste, inteligencija se povećava sa povećanjem složenosti organizma. Kod čoveka se medjutim javila zbog nesposobnosti da se fizički stopi sa okolinom i preživi, stoga je morao da "nadmudri" prirodu da bi opstao. Pozdrav  iz Kljajićeva.

Danas sam mnogo aktivan na forumu  :P

Ван мреже Predrag Brajkovic

• Pepi
  • Starosedelac
  • Поруке: 2.203
  • Године: 61
  • Локација: Zajecar
« Одговор #13 послато: 16-07-2013, 14:44:12 »
Ако је свемир бесконачан, онда има и бесконачан број небеских тела, бесконачан број разлика мећу небеским телима, бесконачан број готово истих небеских тела, бесконачан број ''мртвих'' и бесконачан број ''живих'' небеских тела, бесконачан број виших облика живота и бесконачан број нижих облика живота. То је ако схватите појам бесконачности у правом смислу те речи.

Али ако је свемур коначан, онда се поставља питање, шта је иза коначности? Логично је да је иза коначности опет нешто, а то значи да је увек нешто и да је то нешто ипак бесконачно.

Грдно време изгубих на форуму, Одох да завршавам неке кровове.

Поздрав!

• Starosedelac
« Одговор #14 послато: 16-07-2013, 16:31:24 »

ukoliko se ovako ophodiš prema pacijentima kao prema sagovornicima na forumu sažaljevam slučaj. Ovakav vid komunikacije govori kakav si čovek. Narodski rečeno pošto ja neznam stručno da objasnim mnogo se brate kurčiš. Odgovoriću ti jednom narodnom izrekom: Možeš kako hoćeš ali nemožeš dokle hoćeš. Nadam se da mi se poruka neće uzeti za zlo kao vređanje tako važne ličnosti jer je dotični uvredio mene što je i Sava protumačio a inače je sklon takvim postupcima samo što to niko neće javno da kaže.

• Starosedelac
« Одговор #15 послато: 16-07-2013, 17:09:14 »

Iskreno ne verujem, ali u nižim oblicima stadijuma uveren sam da postoji, prilagodjen na surove uslove. Nešto slično našim mikrobima, bakterijama, gljivama itd.

Ја лично неби волео да смо сами и да нема други ителигетни бића .
Научне чињенице су на страну оних који верују да постоји интелигентан живот и на другим местима у универзуму , а тврдња да нема интелигетни бића је ништа друго само тежња да ми будемо у центру свега.
« Последња измена: 16-07-2013, 17:17:24 Radosavljevic Nenad »

Ван мреже Petkovic Dragan

• Starosedelac
  • Поруке: 529
  • Локација: srpski miletic
« Одговор #16 послато: 16-07-2013, 17:38:51 »
Да ли смо сами  у свемиру?- ;) ne definitivno nismo sami  ;D
Kako posijem tako cu i pozeti plodove svog zivota..

Ван мреже Rodoljub Živadinović

• Predsednik SPOS-a
  • Starosedelac
  • Поруке: 11.658
  • Године: 46
  • Локација: Житковац
« Одговор #17 послато: 16-07-2013, 18:17:36 »

Изгледа да је коначно и мени компјутер прогутао текст! Паметнији је од мене, морам да му признам.

Хтео сам да питам Мирослава на коју књигу мисли?
Ја знам за песму над песмама, али за књигу над књигама нисам чуо (ова реченица је писала, па је волшебно нестала).

Uzastopna poruka: 16-07-2013, 18:19:12

ukoliko se ovako ophodiš prema pacijentima kao prema sagovornicima na forumu sažaljevam slučaj. Ovakav vid komunikacije govori kakav si čovek. Narodski rečeno pošto ja neznam stručno da objasnim mnogo se brate kurčiš. Odgovoriću ti jednom narodnom izrekom: Možeš kako hoćeš ali nemožeš dokle hoćeš. Nadam se da mi se poruka neće uzeti za zlo kao vređanje tako važne ličnosti jer je dotični uvredio mene što je i Sava protumačio a inače je sklon takvim postupcima samo što to niko neće javno da kaže.

Таман посла. Ја се не могу осетити увређеним кад ти пишеш. Не знам зашто, али не могу. А трудио сам се раније, није да нисам, па сам баталио, јер никако не успевам да се увредим.
А кад смо код пацијената, док сам радио у општој пракси, увек сам имао највише пацијената од свих других лекара. Ваљда људи воле будале, не знам шта би друго могло да буде.
Ако немате непријатеље, значи да нешто нисте урадили како треба (Конфучије).

Веома је тужна судбина оног ко нема непријатеље (Публилије).

"I'm not sorry they stole my ideas, I'm sorry they didn't have their own" - Nikola Tesla

• Starosedelac
« Одговор #18 послато: 16-07-2013, 18:44:52 »
Čudi me da tako kapacitetan um ne zna da se za Bibliju kaže knjiga nad knjigama. Neznam šta te je spopalo pa me čepaš gde god stigneš. Što kažu kod mene u selu siđi mi sa kola dzaba ti kirija. Još jedna izreka za kraj prepiske sa Dr. Živadinovićem : Ničija ne gore do zore.

• Starosedelac
« Одговор #19 послато: 16-07-2013, 19:37:15 »
За оне које воле астрономију онлине астрономски магазин http://www.astronomija.co.rs/o-am/7926-astronomski-magazin-online-i-vi.html