Аутор Тема: Какву Србију правимо  (Прочитано 175132 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Tadić Savo

• moderator
  • Поруке: 11.705
  • Године: 42
  • Локација: Stanišić
  • što ne želiš sebi ne poželi ni drugom.......
Одг: Какву Србију правимо
« Одговор #20 послато: 24-08-2013, 17:06:44 »
ostavite drugi svetski rat u proslosti...
http://spos.info/forum/index.php?topic=15387.0

...pčelarstvo je postojalo pre nas ,nadajmo se da će i posle...

Ван мреже Милан Делић

• Starosedelac
  • Поруке: 431
  • Године: 70
  • Локација: Коцељева
  • Милан Делић
« Одговор #21 послато: 24-08-2013, 17:49:07 »
  Оставили би ми њих али неће они нас да оставе,
  изгледа да ни први још није завршен.
Не пада снег да покрије брег ....

Ван мреже Slobodan Stanojkovic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.209
  • Године: 62
  • Локација: vranje
  • ko zna i zna da zna, sledi ga
« Одговор #22 послато: 24-08-2013, 18:16:20 »
Iz danasnjeg Blic-a : U etno-selu Stitkovo, na padinama Cemernice, na Veliku Gospojinu, 28 avgusta
Podizu spomenik za 110 cetnika, iz sedam sela mesne zajednice Bozetici

Mnogima od njih se ne zna ni grob, pa ce im mermerna ploca na kamenom zidu, sa imenom i godinama rodjenja i stradanja, biti jedini spomen-beleg. Kao ni vecini stradalih iz sela na padinama Javora, ne zna se ni mesto na kome je sahranjen i njihov komandant Vuk Kalajitovic - Kalajit. Cuveni cetnik bio je potomak Knezova Raskovica koji su stolovali u Stitkovu, svrseni akademac i Kraljev oficir, a stradao je januara 1948 godine u vrletima Zlatara. Kalajitovic je aktivirao rucnu bombu ispod sebe kako ne bi pao u ruke pripadnika Udbe, a njegovom bezivotnom telu se ubrzo izgubio trag - kaze Vojin Vucicevic, inicijator podizanja spomenika.

Svaka cast ljudima koji nisu dozvolili da se zaborave ljudi stradali u ratu, bez obzira na cijoj strani bili, koji bi mnogi da zaborave. Takodje, ne treba zaboraviti da su ti ljudi predstavljali u to vreme vlast, koja im je krvlju oteta. Treba videti, kako ce to doba predstaviti Rados Bajic, videti istinu ocima drugih ljudi, koja nece liciti na mega-projekte iz 70-ih, poput "Bitke na Neretvi" " Bitke na Sutjesci" i slicnim mega-lazima.
Za bolesne - postoji bolnica, za lude - postoji ludnica, za budale nema nista, zato ih ima svuda!

Ван мреже Dragan Radovic

• Starosedelac
  • Поруке: 417
  • Године: 44
  • Локација: Beograd
« Одговор #23 послато: 24-08-2013, 23:11:41 »

Какву Србију желимо и каквом је правимо?
Да ли смо спремни да се сами боримо за себе?
Да ли и докле ћемо чекати да други одради наш посао?

Au Rodoljube sta ti je ovo trebalo? Odakle covek da pocne? ;D  ;D. Mislim da je narod nekako " umrtvljen" i da vecina misli da ne moze nista da se uradi ni da se promeni, niti nesto ima volju. Svi cekamo da nam evropljani naprave plan i program kako cemo i sta cemo,..jer smo mi izgleda glupi i nesposobni

Prvo da konstatujemo da Srbija ima nesto vise od 7 miliona stanovnika, i da najmanje 80 % jedva krpi kraj sa krajem i da sve više domaćinstava u Srbiji preživljava od samo jedne plate ili penzije! To nije normalna stvar uzeci u obzir kakve potencijale ima Srbija, a posebno iz poljoprivrede. Ja tipujem na poljoprivredu da bi nas ona najpre podigla sa dna, ali trenutno stanje u poljoprivredi Srbije je ocajno! Pa mi uvozimo krompir iz Belorusije i Holandije,paradajz iz Albanije,..uvozimo pasulj,papriku,crni luk,lesnik,..itd, a ove godine smo za prvih 6 meseci uvezli 3.786 tona mesa!! I to kakvog? Najvise se uvozi MOM ( masinski okostano meso ) " Ono služi za prerađevine jer se u najvećem delu evropskih zemalja ne upotrebljava, a kod nas se koristi. Uglavnom se, dakle uvozi takvo meso, a ne bataci – kaže Rade Škorić, predsednik Zajednice živinara. ".
Mi smo toliko nesposobni da nam uvaljuje ko sta stigne. Zivimo kao bednici u ovakvoj zemlji a sa malim brojem stanovnika ( neki gradovi imaju vise stanovnika nego cela nasa zemlja,..npr. Pariz sa periferijom ima 9 miliona stanovnika a u precniku je 50 kilometara). Mi smo toliki kreteni da cemo dozvoliti strancima da kupuju nasu plodnu zemlju!! Pitam se da li bi oni nama prodali neku naftnu busotinu. Pa brate ako treba izdaj i na 100 godina, ali ne mozes da prodas nesto sto nije tvoje...nije ti to deda ostavio!! NISTA BRE NE RADIMO U NASEM INTERESU!!

-" Mi kupujemo godišnje čak 11 tona nane, Iako u Srbiji možemo da pronađemo zamenu za ovu biljku ili da je sami više proizvodimo"

Jednostavno nema nikakve organizacije,..nema ko da usmeri narod i zemlju kako treba ( ili to mozda nekome ne odgovara i ne zeli da se mi sami razvijemo, vec hoce da nam objasne da smo debili i da ne mozemo nista bez njih, pa ce oni da uzmu sve resurse i mi cemo da radimo za njih).  Ja stvarno ne razumem zasto je to toliki problem da drzava organizuje izvoz nase hrane u inostranstvo i da se naprave otkupne stanice ( kao sto su bile zadruge ) pa da ljudi znaju sta da seju i da znaju po kojoj ceni mogu da prodaju. Ovako sela su prazna i ono malo ljudi sto je ostalo uglavnom svastare i  tako zivotare,..a vecinu vremena sede ispred prodavnice i piju pivo  :o . A sa druge strane kad pogledas normalno je da mladi beze iz sela kada nemaju ni dom zdravlja ni postu ni skolu ni autobus, ama bas nista,..a i nekako smo cudan narod jer im je izgleda lepse u gradu na pasteti nego na selu na pecanju  ???  :o
Izgleda da nasi politicari samo znaju da prodaju,prodaju i opet prodaju,..nista da  urade konkretno,..doduse kada pogledas to su jedni isti u zadnjih 20 godina tako da sta mozes i da ocekujes. A poslednjoj ekipi  ne znam sta su sipali u kafu tamo u Briselu,..ponasaju se svi kao zombiji  :o:o,..skroz drugi ljudi u odnosu na predizbornu kampanju.

Neke zemlje zive od turizma, neke od industrije ja mislim da bi mi trebali da svu snagu usmerimo na poljoprivredu. Pa posto ce najverovatnije i telekom da prodaju za 2 milijarde, a jedan od potpredsednika kaze da moze da proda ali da ne zna sta ce sa parama, ja mu predlazem da bar jednu milijardu ulozi u 1000 sela u Srbiji, pa da u svako od tih hiljadu ulozi po milion evra u podsticaj , da ljudima koji su mladji i imaju uslove pomogne da proizvodi hranu koju ce Srbija da izvozi i dobro za narod i za zemlju. Zamislite da hiljadu sela proizvodi hranu! Bili bi sila za 3 godine ( mozda sam previse optimistican  ;D ;D ;D )

• Starosedelac
« Одговор #24 послато: 24-08-2013, 23:23:13 »
Jel` ti samo na meso mislis??? ;) "Njega"  nam takodje "uvaljuju", kad god mogu!! A i cesce!! ;D ;D
Za bolesne - postoji bolnica, za lude - postoji ludnica, za budale nema nista, zato ih ima svuda!

Ван мреже zivorad ilic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.301
  • Године: 63
  • Локација: Simićevo -44.39°N 21.21°E 90m N.V.
« Одговор #25 послато: 25-08-2013, 10:04:35 »
Vodili smo  ratove protiv  Turaka , Bugara , Švaba , Nemaca , i pobedili ih nekako uz pomoć ,, saveznika" i znalo se gde je front . Danas niko ( ili retko ko ) ne prepoznaje gde je problem , svi upiru prst negde van granice , kao , onaj je kriv ili onaj tamo ili . . . Ma krivci i naši dušmani nisu izvan granica , sede i jedu naš hleb i zamajavaju nas po skupštinama osmišljenim lažima o boljem sutra dok nas permanentno pljačkaju i podištavaju i uništavaju naš trud otkupljuju u bezcenje po svojim cenama po sistemu ,, uzmi ili ostavi " .  Ma kakva evrounija koji lepši dani za Srbiju koji bakrači , doklegod MI sami ne stvorimo bolje sutra  nema nama spasa . Postavlja se jedno ozbiljno pitanje . KAKO ? SA KIME ? . Mi nemamo ko da vodi ovu našu jadnu poharanu državu . Do sada su svi pokazali svoje lice koji god su bili na vlsti - ko da ih je jedna majka rodila . Prepmetan je bio Nikola Pašić kada je izrekao onu njegvu čuvenu .
,,kakvi su ti misli, takav tije život" Otac Tadej.

Čovek je dobar advokat za svoje greške ,
a jako dobar sudija za tuđe greške !

Ne sudite ljudima po izgledu , jer neznate šta ko nosi na dusi !

Немојте по оскудности мојих речи, судити о дубини мојих осећања.
Никола Тесла

Ван мреже Dejan Stepanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 750
  • Године: 44
  • Локација: Kovacevac
« Одговор #26 послато: 25-08-2013, 22:24:01 »

Srbija koju pravimo je Srbija u kojoj ispravljamo mnoge stvari kojih se do juce svi drzase po strani.Sramotno je bilo sto sta ali vremena se menjaju i istina uvek pobedjuje .
 Nazalost ti cestiti ljudi nemaju nista od ispravljene sramote i nepravde davno ucinjene.
Srbija treba da se okrene buducnosti  ali da povrati davno izgubljen duh domacinstva,vrednovanja.Nisam pristalica onih otrcanih fraza kako je sve nekad bilo bolje ali iz svajkog vremena treba
sacuvati najbolje za pokoljenja.
 Medjutim mi bahato odbacujemo sve sto je nase,sve tudje je uvek bolje,cak i tudje G.... manje smrdi od naseg.
Oni koji misle da nesto prave i to koriste na sve moguce nacine su danas u Srbiji lako prepoznatljivi.Kako prepoznati coveka koji je na lak nacin dosao do necega .
Obicnio je zadrigao,debeo,pun sebe,prica sta hoce ,neslusa nikoga ,Ne bira ni nacin ni mesto gde ce pregaziti nekoga.
 Istini za volju sve ih je vise.
Sta ovakvi nazovi ljudi ocekuju od drugih,posebno podcinjenih ili nizwe rangiranih.Pa da im se slepo veruje,da bez njih piramida pada,da ih je Bog poslao kao slamku spasa.
Niko vise nikoga ne ceni,danas se druzi iz potrebe,ovakve ili onakve.Sve vise je interes na prvom mestu.Odgovor je vrlo prost .
Nije se narod pokvario jer on nije JELO da se kvari vec ga muka natera da bude i ono sto nije zbog ovih debelih u besnim dzipovima,i autistima.
 Svoju Srbiju pravim tako kroz moju divnu decicu koja su lepo vaspitana,postena i vredna.Sada sam ponosan a jednog dana ce mi biti krivo sto ce se
suocavati sa naslednicima ovih guzonja koji gaze sve pred sobom .
Mastam o mnogim obecanjim stvarima i verujem u njih iako ZNAM da se nece ispuniti ali sta drugo da radim u danasnje vreme kad vrednosti koje niosim
nisu u trendu i ne donose milione.

Ван мреже Sandić Marko

• O Tim
  • Поруке: 188
  • Године: 34
  • Локација: Futog
« Одговор #27 послато: 25-08-2013, 23:40:07 »
Složio bih se sa Draganom Radovićem oko velike većine stvari što je rekao, samo što mislim da ne vredi oslanjati se na državu. Već su dosta zemlje dali u bescenje, a planiraju još više, vlast uvek ima istu viziju razlike su u nebitnim nijansama! Od 1. septembra Srbija ima rok od 4 godine, da dozvoli strancima kupovinu poljoprivrednog zemljišta. http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=08&dd=24&nav_id=746057 Kao pokrenuli su neku inicijativu da se to odloži, ali je to sve mazanje očiju javnosti. Sponzori "prethodnih" su već nakupovali zemljišta za vreme njihove vladavine (MK, Matijević, Mišković itd. itd. itd.), e sad kad sponzori "sadašnjih" nakupuju još toliko, tj kad se sve rasproda za tepsiju ribe onda će pustiti strance. Samo je pitanje koliko će im vremena trebati da to ostvare! Ja sam prošle godine kupio 1h zemljišta, planiram da u naredne 4 godine pazarim još šta je moguće dok je to još uvek moguće (po koliko toliko normalnim cenama), što bih i vama preporučio. Dolazi vreme ili si gazda ili si rob!
Pozdrav. Marko

Ван мреже Радосављевић Ненад

• Starosedelac
  • Поруке: 7.385
  • Локација: Осаоница
  • Чини другима оно што би волео да други чине теби.
« Одговор #28 послато: 26-08-2013, 21:01:07 »

Srbija koju pravimo je Srbija u kojoj ispravljamo mnoge stvari kojih se do juce svi drzase po strani.Sramotno je bilo sto sta ali vremena se menjaju i istina uvek pobedjuje .
 Nazalost ti cestiti ljudi nemaju nista od ispravljene sramote i nepravde davno ucinjene.
Srbija treba da se okrene buducnosti  ali da povrati davno izgubljen duh domacinstva,vrednovanja.Nisam pristalica onih otrcanih fraza kako je sve nekad bilo bolje ali iz svajkog vremena treba
sacuvati najbolje za pokoljenja.
 Medjutim mi bahato odbacujemo sve sto je nase,sve tudje je uvek bolje,cak i tudje G.... manje smrdi od naseg.
Oni koji misle da nesto prave i to koriste na sve moguce nacine su danas u Srbiji lako prepoznatljivi.Kako prepoznati coveka koji je na lak nacin dosao do necega .
Obicnio je zadrigao,debeo,pun sebe,prica sta hoce ,neslusa nikoga ,Ne bira ni nacin ni mesto gde ce pregaziti nekoga.
 Istini za volju sve ih je vise.
Sta ovakvi nazovi ljudi ocekuju od drugih,posebno podcinjenih ili nizwe rangiranih.Pa da im se slepo veruje,da bez njih piramida pada,da ih je Bog poslao kao slamku spasa.
Niko vise nikoga ne ceni,danas se druzi iz potrebe,ovakve ili onakve.Sve vise je interes na prvom mestu.Odgovor je vrlo prost .
Nije se narod pokvario jer on nije JELO da se kvari vec ga muka natera da bude i ono sto nije zbog ovih debelih u besnim dzipovima,i autistima.
 Svoju Srbiju pravim tako kroz moju divnu decicu koja su lepo vaspitana,postena i vredna.Sada sam ponosan a jednog dana ce mi biti krivo sto ce se
suocavati sa naslednicima ovih guzonja koji gaze sve pred sobom .
Mastam o mnogim obecanjim stvarima i verujem u njih iako ZNAM da se nece ispuniti ali sta drugo da radim u danasnje vreme kad vrednosti koje niosim
nisu u trendu i ne donose milione.

Дејане ово си веома лепо написао и у највећем делу се у потпуности слажем са тобом .
Добро чини , добру се надај.
Помозимо слабијим и немоћним и људима у невољи јер се добро се добрим враћа.
Да су људи само мало бољи и да имају више вере у Бога , било би нам боље свима.
http://www.pouke.org/forum/index

Ван мреже MiroslavJovanović

• Starosedelac
  • Поруке: 1.222
  • Године: 54
  • Локација: Sarbane, Ub
« Одговор #29 послато: 27-08-2013, 16:35:17 »
Odgovor na poruku    #4. Zašto svašta. Ja sam već poodavno zaključio da si prerastao sadašnju funkciju i da su tvoje aspiracije daleko veće.  Stanojković je skoro do detalja dao program samo da se malo dotera i prilagodi današnjem vremenu. Ja te već vidim kako se srdačno pozdravljaš sa gospođom Eston.

Ван мреже Rodoljub Živadinović

• Predsednik SPOS-a
  • Starosedelac
  • Поруке: 11.658
  • Године: 46
  • Локација: Житковац
« Одговор #30 послато: 27-08-2013, 16:43:17 »
Odgovor na poruku    #4. Zašto svašta. Ja sam već poodavno zaključio da si prerastao sadašnju funkciju i da su tvoje aspiracije daleko veće.  Stanojković je skoro do detalja dao program samo da se malo dotera i prilagodi današnjem vremenu. Ja te već vidim kako se srdačno pozdravljaš sa gospođom Eston.

Хвала на поверењу!  ;D
Биће ми драго да је упознам 8)
Ако немате непријатеље, значи да нешто нисте урадили како треба (Конфучије).

Веома је тужна судбина оног ко нема непријатеље (Публилије).

"I'm not sorry they stole my ideas, I'm sorry they didn't have their own" - Nikola Tesla

Ван мреже MiroslavJovanović

• Starosedelac
  • Поруке: 1.222
  • Године: 54
  • Локација: Sarbane, Ub
« Одговор #31 послато: 27-08-2013, 21:48:15 »
"Kanda bi se obradovo da dođu" (maratonci Mića Tomić).

Ван мреже Милан Делић

• Starosedelac
  • Поруке: 431
  • Године: 70
  • Локација: Коцељева
  • Милан Делић
« Одговор #32 послато: 27-08-2013, 23:56:56 »
   Стварно, какву Србију правимо?
   Добро Марко рече, долаи време или си газда или си роб.
Не пада снег да покрије брег ....

• Starosedelac
« Одговор #33 послато: 28-08-2013, 00:25:40 »
 Какву Србију правимо? Nikakvu!! >:(

Ван мреже Tadić Savo

• moderator
« Одговор #34 послато: 28-08-2013, 08:58:30 »
   Стварно, какву Србију правимо?
   Добро Марко рече, долаи време или си газда или си роб.
to svako resava sam sa sobom ,kolicina materijalnih dobara to ne odredjuje

Ван мреже Blagoja Daniloski

• Starosedelac
  • Поруке: 4.127
  • Године: 45
  • Локација: Тајмиште 1069м.н.в,Македонија
« Одговор #35 послато: 28-08-2013, 09:21:38 »
Саво,је си ли ти некад радио у приватној фирми?
Светот го разбирам единствено,како поле за културен натпревар меѓу народите!

Ван мреже Tadić Savo

• moderator
« Одговор #36 послато: 28-08-2013, 09:27:57 »
Jesam ...i stojim iza svojih reci ,,,sve je u glavi.Covek treba da juri svoje snove a ne tudje .

Ван мреже Blagoja Daniloski

• Starosedelac
  • Поруке: 4.127
  • Године: 45
  • Локација: Тајмиште 1069м.н.в,Македонија
« Одговор #37 послато: 28-08-2013, 14:53:59 »
Ја не живим у земљу Србију,али ово што се код вас сада дешава,код нас се дешавало!
Наиме,ради се о истом стању,једноставно те банке притискују да мораш да тражиш кредите-како?
банке су узајамно(глобално)повезане,па филијале од какве ти ја знам имају краке у свим земљама па тако и у Србију
не желим брдо порука јер свако има свој начин и приступ у главу,али наивно је то да ќе свако да добије заслужену зараду,јер тога
никад-али пази никад није било мера.Сада ќе наравно сви реќи да је добробит земље у питању,али никада нико није радио за добробит земље,
веќ првенствено за самог себе па онда за своју земљу,и наравно ако остане нешто сиќа,даќе и држави,али(увек има оно али) све земље које су одавно веќ у капитализам
имају правне основе да би спровели закон око краѓу државе(и код све земље ) на жалост то се код нас неќе спровести још много година,јер ми смо генерације које смо навикли на
БАШИБОЗУК-турцизам за хаос и општозло.
Неверујем да ќе и код вас нешто за краќе време брзо променити,(иако је Европа на праг) јер сви хоќе брзу зараду,а то у европу(барем у јавност) нико није урадио,па тако ни сви ми(транзиционери)
Неверујем уопште да ќе неко и да засука рукаве,па да на томе и поради ради добробит земље,веќ обрнута ствар,радиќе на томе да башибозук што дуже потраје
она народна да се у мутној води лови риба све више ќе доќи до изражаја,и извештаји ќе бити сваке године све дебљи и дебљи,као да ми не знамо шта нам смета(подсвест је чудо)!
поздрав
Светот го разбирам единствено,како поле за културен натпревар меѓу народите!

Ван мреже Радосављевић Ненад

• Starosedelac
  • Поруке: 7.385
  • Локација: Осаоница
  • Чини другима оно што би волео да други чине теби.
« Одговор #38 послато: 28-08-2013, 16:21:44 »
У праву си Саво , много тога је у нама , јер не видим начина како може неко да ми одузме оно што ја осећам у себи.
Добро чини , добру се надај.
Помозимо слабијим и немоћним и људима у невољи јер се добро се добрим враћа.
Да су људи само мало бољи и да имају више вере у Бога , било би нам боље свима.
http://www.pouke.org/forum/index

Ван мреже Sandić Marko

• O Tim
  • Поруке: 188
  • Године: 34
  • Локација: Futog
« Одговор #39 послато: 28-08-2013, 21:44:04 »
Jesam ...i stojim iza svojih reci ,,,sve je u glavi.Covek treba da juri svoje snove a ne tudje .
Moj san je da mi dete sutra ne bude nečiji rob. E sad tu meditacija, joga, vere... ne pomažu puno...