Аутор Тема: Какву Србију правимо  (Прочитано 174961 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Radovan Mandic

• Starosedelac
  • Поруке: 932
  • Године: 44
  • Локација: Vrbas
  • http://www.youtube.com/watch?v=ogWzNuj3Kw4
Одг: Какву Србију правимо
« Одговор #920 послато: 04-04-2017, 18:11:02 »
Odrastamo kao demokratska drzava i sve su ovo decije bolesti (na zalost u politickom odastanju ima zrtava) posle visestranacja i rusenja jedne diktature dosli su na vlast vecinom losi ljudi i politicari i drustvo je nastavilo sa lopovlukom i korupcijom. Zbog takvog sistema sad imamo opet diktaturu. Istroseni politicari vise nemaju moc u opoziciji a za koju godinu i ove na vlasti koji su produkt proslovekovne politike cemo srusiti pa ce doci neki treci, ali ce ti znati sta ih ceka. To postaje politicka zrelost a nasa prezrelost i strunucemo dok to docekamo ;) Demokratije u drzavama traju vekovima a kod nas je to tek 20ak godina.
Pcelarska zadruga TRUT Vrbas

Ван мреже marjanovic slobodan

• moderator
  • Поруке: 8.935
  • Године: 58
  • Локација: Uzice
« Одговор #921 послато: 04-04-2017, 19:48:50 »
Devedesetih sam bio mlad kao vi sad, i svuda me bilo ne mojom voljom, i mislio sam proci ce, kao sto rece Marko, imao sam nadu. Mislio sam Sloba mi uze 10 najboljih godina ali neka prodje i on, a posle evo prodje jos 17, svaka gora od prethodne, jos malo prodje i zivot. Do pre neku godinu sam jos i imao nadu, sada vise ne. Tuzno je kad svoju decu savetujes da idu, tuzno ali je tako.

Ван мреже Sasa Blagojevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.078
  • Године: 38
  • Локација: Negotin
  • Lr+fr, f8
« Одговор #922 послато: 04-04-2017, 20:47:23 »
Pre nas učili uci sine da se ne mucis kao mi, a danas teramo decu da uce da odu odavde. Negotin i okolina inace su opština sa najvećim godišnjim odlivom ljudi na zapad. I na zapadu nije kao sto je bilo ali opet je mnogo mnogo bolje. Negotin jedino tada i zivne kada dodju gastosi. U mom zivotu samo prvih 10 je bilo onako da ne kazem dobro ovo ostalo ratovi i tranzicija.

Ван мреже miroslav sretenović

• Starosedelac
  • Поруке: 1.608
  • Године: 62
  • Локација: arandjelovac
  • 250 mnv, LR
« Одговор #923 послато: 04-04-2017, 23:17:42 »
Zadnja dobra godina mi je bila 90-ta: dobio kadrovski(jednosoban, da podvučem) stan od firme i ćerku Danicu.
Od tada je svaka godina bila sve gora, a nada da će sledeća biti bolja više ne postoji. Moja čerka ove godine puni 27.
Ceo jedan život je prošao u nadi. Sin mi je rodjen hiperinflatorne, 1993. Uspeli smo da vaspitamo dva dobra čoveka i jake
ličnosti, supruga i ja. A sad im želim samo sreću i bistru pamet. I da oni imaju nadu. Ja je nemam, mada sam optimista
uvek, pa i sada, što će reći da moj optimizam nema realnu osnovu. Ne bih dalje da objašnjavam, ovo je informacija, recimo.
Nisam bio na internetu, možda ovo nije tačno, sin mi kaže da se protesti nastavljaju a da smo BLIC i N1 izveštavaju, i INSAJDER
ali da nema slike. Možda nije potpuno tačno, ali suština se ne menja. Ako državna TV ne izveštava realno o ovakoj pojavi, onda
nema ni D od demokratije ni slobode medija. Neka mi oproste ovi koje ću pomenuti, ali parada ponosa je bila propraćena
od svih medija sa analizama i komentarima, a nije bio važniji dogadjaj od ovog, o brojnosti da ne govorimo.
Ako nećeš na kuću, kuća će na tebe
Kućni prag je najveća planina
Šapat kuću ruši
Okaljane haljine kod kuće se peru

Ван мреже Vojo Brstina

• Starosedelac
  • Поруке: 6.521
  • Године: 57
  • Локација: Novo Milosevo
  • tel. 063 383 114 i 023 782 015
    • www.kosnicevoja.rs/forum
« Одговор #924 послато: 04-04-2017, 23:43:12 »
Задњи радни дан ми је био 1990 године док нисам дошао у своју Србију. Клекао, пољубио српску земљу и наставио да живим. Коначно се испунио мој животни сан, сан из детињства.

Никада нисам престао да волим своју земљу и свој народ. Боље је умрети од глади клечећи и молећи Бога за своју земљу и свој народ, љубећи своју земљу него зарађивати у туђој земљи.

Недајте деци да напуштају своју земљу ради материјалне користи, овде сунце најлепше греје, овде се дише пуним плућима, овде се спава мирним сном макар и гладан овде се најлепше спава и најлепши снови снивају.

Погледам данас једни трактори спремају земљу за сетву, други трактори сеју по њивама, жита се зелене, све њиве чисте и лепе, има ли те лепоте игде у свету. Трње на све стране расцветало, шљиве, трешње, вишње, крушке, јабуке у цвету а на врбама гране се од цвета и полена савиле.
 Детелине се зазелениле, по баштама маслачак расцветао, коприва по каналима кренула, испред кошница пчеле се веселе, има ли лепше земље на свету.

У пољани на ливадама видим стада крава, мало даље стада оваца...

То је све моје и мог народа. Ту лепоту нико ми не може узети и нико никаквим новцем овог света не може платити.   

Поздрав драгом роду... 
Српска решења за препород српског пчеларства.

Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света!

Нека блиста српско пчеларство.

Нађи ме у потпису..
http://www.kosnicevoja.rs/forum

Ван мреже Milan D. Djordjevic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.048
  • Године: 58
  • Локација: Kragujevac
« Одговор #925 послато: 05-04-2017, 08:12:04 »
Vojo o cemu pricas.
Zemlja, narod, zavicaj, ulica, sokak nije tema.
Govorimo o demokratiji, o zloupotrebi vlasti i jednoumlju o koje nas prati dugo.
Isprani mozgovi i istorijska nacionalna zaslepljenost nas gura u sve vecu apatiju i politicke manipulacije.
Ova aktivnosti nase dece, daje nadu nastavku nase nedovrsene price i stoga iz od srca podrzavam.

Ван мреже Marko Volarevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.547
  • Године: 36
  • Локација: Novi Banovci
  • 10xLR, 3xNukleus
    • http://mojmed.rs
« Одговор #926 послато: 05-04-2017, 09:03:37 »
Kao sto rekoh, nema nade!
A evo kakvu Srbiju pravimo mama mi je imala neki mikro slog ali ipak je slog. A znate kada su joj zakazali skener glave u debembru 2017. Alooo
Za to je odvajala ceo zivot socijalno, zdravstveno... Na sve to mora i za jos jedan problem verovatno rak na magnetnu. To isto ajmo privatno...
A svi u porodici ceo zivot placamo uredno poreze i doprinose. Pa neka crkne do tada koga bole cosak. Ali zivela Srbija aha... more sto dalje odavde.
Ali sekund reklame kosta 27000din... A cela u proseku 3240000din. A njih dnevno brdo i tako danima.... Pa od cijih para?! A ja da vodim mamu da ne crne privatno... ili da je ubedim da saceka dve godine pa ce biti bolje?! A bolest ce da saceka.... aha
More da bog da svi odavde otisli i ostali samo drugovi i drugarice da se glodju medjusobno kada ostanu sami kao pacovi u buretu!

Ван мреже predrag jovanovic

• Novi stanovnik
  • Поруке: 160
  • Године: 42
  • Локација: Grocka
« Одговор #927 послато: 05-04-2017, 09:10:32 »
bravo marko ali ja moju gospoju ne mogu da ubedim da bezimo odavde da nam bar deca zive kolko normalno ali slaba vajda  :o

Ван мреже Рајко Борић

• Starosedelac
  • Поруке: 1.405
  • Локација: Београд
« Одговор #928 послато: 05-04-2017, 11:45:46 »
Можемо боље али се не слажем да је све црно. Добра вест је да је најозбиљнији кандидат за премијера такорећи пчеларка.

Мислим да треба остати овде и допринети будућности Србије како ко уме. Садњом дрвећа например. У реду је да се неко време ради напољу али тамо остарити је траћење живота. `91 сам радио на западу, у нашој фирми, на високом положају. Добио сам позив у резерву и наравно вратио се. Никад нисам зажалио због тога. Овде припадамо и најбоље се осећамо. Недаћа има свуда, ове наше некако лакше савладавам.

• Starosedelac
  • 10xLR, 3xNukleus
« Одговор #929 послато: 05-04-2017, 11:59:50 »
Pa da zivimo kao kornjace sa galapagosa ne bi docekali bolje. Kao sto vidim sta pisu iskusniji iznad i slusajuci sve oko sebe svima je zivot proleteo u cekanju tog boljeg. Bice to Cekajuci Godoa... :)
Prenecu mami da se strpi malo posto idu bolji dani, samo sto nisu... Mozda ih doceka... a mozda i umre cekajuci na lekarski pregled... Ali bice bolje samo sto nije.

Ван мреже Slobodan Jakovljevic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.222
  • Године: 34
  • Локација: Nis
  • Pcelarimo DB 12 kosnicama
« Одговор #930 послато: 05-04-2017, 12:06:43 »
Pcelinjak u okolini Niša
Na forumu ga mozete posetiti ovde ;)

“Žao mi što nisam rođen ili malo gluplji, ili malo pametniji. Gluplji da ne primećujem neke stvari oko sebe, ili pametniji da ih primećene, ne komentarišem.”

Ван мреже Угљеша Булатовић

• Starosedelac
  • Поруке: 511
  • Локација: Фекетић
« Одговор #931 послато: 05-04-2017, 13:10:39 »
Народ и земља и сокак наравно да су тема. Не знам баш ђе то има демократије,који би то били примјери демократских земаља и зашто би демократија била неки идеал. Тоталитаризам потмогнут технологијом и електроником је углавном свуда завладао. Традиционалне и хришћанске вриједности су свуда угрожене. У скандинавским земљама социјалне службе имају дискреционо право да вам отму дијете ако им се нешто не допаднете,приоритет и посластица су им породице руског и пољског поријекла. На прсате Швеђанке се апелује да не узбуђују придошлице са Блиског Истока. Лидера Алтернативе за Њемачку,традиционалистичке и антиимигрантске странке из покрајине Баден-Винтерберг чува и прати у стопу полиција,љевичари и Зелени су му у неколико наврата бацали молотовљеве коктеле на кућу. Јерг Хајдер из Слободарске партије Аустрије је убијен у саобраћајној несрећи. Можда се браћа Руси као стари империјалистички народ не слажу баш све са Путином и Лукашенком,али тамо опозиција и не постоји. Ердоган је завео султанат,ускоро ће почети да стријеља људе.  У католичкој Италији су уклоњена Распећа из школских установа јер је тако наложио неки бриселски комесар. Читава та распадајућа ЕУ је један комесарско-бирократски монструм и тек ту не треба тражити никакве узоре.

• Starosedelac
  • 10xLR, 3xNukleus
« Одговор #932 послато: 05-04-2017, 13:24:21 »
Sve sto ste rekli je 100% tacno. Ali pored svega toga u bilo kojoj od tih EU zemalja je neuporedivo bolje nego ovde. Prosto je glupo i da krenemo da poredimo.
Nije sve stvar te mantre o demokratiji. Neka bude i jednopartiski sistem ili kraljevina bole me cosak! Ali daj da valja za narod. A ovde ne valja ama nista.
Nemoj da bude ja sam faraon i uzesmo sve bata i ja. To je problem. Neka se proglasi za faraona sto se mene tice ali da bude minimalac kao u Norveskoj 14e/1h a ne 1e/1h
Ali zato njemu i njegovoj ekipi tece 10000000e/1h E tu je problem. Kada se zivi normalno nikoga nije briga kako se zove premijer, kralj, faraon, sta god...
A to sto nestaju neke tradicije i tzv"hriscanske vrednosti" pa svet se menja. Pa i te vrednosti. To je normalno. Bilo je Srba i pre nego sto smo bili hriscani bice valjda Srba i posle hriscanstva. Samo nije ovde bitna vera ili sta god. Nego ocajno stanje.

• Starosedelac
« Одговор #933 послато: 05-04-2017, 14:28:41 »
У окупацији и неслободи не може да се очекује нека правна и социјално праведна држава. Није срамота бити сужањ,срамота је бити слуга. Немам ништа против новца и економског благостања и комфора,али не могу минималац и пун фрижидер да буду идеал државе и друштва,нису наши војници због тога бранили земљу. Има нешто изнад материјалног. Без духовне вертикале је све промаја. Србија је скупо плаћена и биће опет каква треба да буде,кад као народ то заслужимо.

• Starosedelac
  • 10xLR, 3xNukleus
« Одговор #934 послато: 05-04-2017, 15:25:34 »
Uz svo duzno postovanje to je najblaze receno suplja promaja prica. Sve je to prazna prica. Zivot je samo jedan a posle te jedu crvi. Hocu da ga prozivim lepo i udobno.
To je ono sto ova zemlja uskracuje svojim gradjanima. I nemoj da palamudimo kako su krivi Amerikanci i vanzemaljci.
A te duhovne price su super ali punog stomaka i kada se zadovolje potrebe za normalnim zivotom. Onda mozemo da palamudimo o duhovnosti do sutra. Kada racuni budu placeni, kada budemo mogli da imamo normalno lecenje. To su gluposti.
Da kazem mami da se duhovno uzdigne na nekoj promaji mozda da doceka nekako ziva preglede. Ne nego cu da zavucem ruku u dzep i da izvadim stvarni novac ne viruelni duhovni i platim privatno skenere i magnetne rezonance da ne bi crkla cekajuci to bolje sutra!

Ван мреже Slobodan Jakovljevic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.222
  • Године: 34
  • Локација: Nis
  • Pcelarimo DB 12 kosnicama
« Одговор #935 послато: 05-04-2017, 15:31:45 »
Sve tačno Uglješa... voleo bih da kažem možmo mi ovako još dugo ali izgleda da ne možemo. Ne treba zaboraviti da živimo na strani kredit i da ćemo to debelo plaćati, a ako ne budemo mogli da platimo ode nama sloboda odlučivanja. Dovoljno je pogledati u svakodnevnom životu kako prolaze oni što duguju i kako im se popisuje imovina. Jednog dana će neko otuda da kaže stop, kad niste mogli da se sami uredite sad ćemo mi da vam kažemo šta treba da radite i tad više nećemo moći ni da se bunimo.
Vertikala i sistem je nešto što može da nas izvadi iz problema na duže staze a iz nekog razloga se to ovde godinama izbegava i odlaže. Možda kratkoročno bude problem nekima, a sigurno će biti teško svima al na duže staze je blagotvorno.
Pcelinjak u okolini Niša
Na forumu ga mozete posetiti ovde ;)

“Žao mi što nisam rođen ili malo gluplji, ili malo pametniji. Gluplji da ne primećujem neke stvari oko sebe, ili pametniji da ih primećene, ne komentarišem.”

• Starosedelac
« Одговор #936 послато: 05-04-2017, 16:12:30 »
Од прве антихришћанске револуције у Европи,несрећне и крваве Француске револуције 1789-те чији је највећи домет била гиљотина стално се шири лаж о неком мрачном Средњем вијеку. У историји Европе нема свијетлије и радосније епохе од Средњег вијека. У средњовјековној Европи владари су се такмичили у изградњи катедрала,цркви и задужбина,а иза данашњих хијена или пустош или још горе нека скаламерија од стакла и метала. На врху хијерархије су били суверени,племство,мудраци,светитељи,свештеници,витезови,а најсиромашнији ратар је био цијењенији од најбогатијег лихвара,лихва је сузбијана и световним и црквеним законима,а у овој антихришћанској и одрођеној Европи лихвари,најгори шпекуланти и трговци дрогом се налазе на врху пирамиде богатства. Средњевјековне државе су узимале десетак,а ови паразити данас 50-60 процената дохотка. У Средњем вијеку се празновало преко 150 дана годишње,државни,календарски,црквени празници,сваки други дан је био радост,карневал,свечаност,а модерни синдикалци су се изборили за 1.мај и 8.март. Ратови су у поређењу с модерним били дјечија игра. У ратове су ишли професионалци,мале групе људи,некада би се битке завршиле пуким увидом чија је стратешка позиција боља или двобојем војсковођа или опуномоћеника. Од Француске револуције ратови су тотални,захтијевају тоталну мобилизацију,а жртве су неизмјерне. Убиством руског Цара је завршен обрачун са монархијским системом вриједности и утицајем Цркве на друштвена питања. Резултати су познати. Између традиционалне националне државе са јасном духовном вертикалом и њу ејџ зверињака бирам ово прво.

Uzastopna poruka: 05-04-2017, 16:34:08
Не разумијем што се успаљујеш? И Цетињани су се опаметили,има наде и за Бановце.

Uzastopna poruka: 05-04-2017, 16:38:06
Политика ,,мијењам крсте за масне прсте" нас је и довела довде.
« Последња измена: 05-04-2017, 16:38:06 Угљеша Булатовић »

Ван мреже Младен Јањић

• Novi stanovnik
  • Поруке: 190
  • Локација: Čačak
« Одговор #937 послато: 05-04-2017, 19:01:53 »
Да цитирам једног професора са Филозофског факултета у Београд: „Што је прошлост даља, то се чини лепша“.

То за Средњи век се не бих баш сложио, чак је код нас у Србији био далеко светлији него у тој Западној Европи, сетимо се само Инквизиција шта је радила и како су људи потказивали једни друге.

Чинило се да се живело у изобиљу, јер је историју писала елита, пошто је она једина и била писмена, а та елита сигурно није писала како је живела сиротиња.

И данас, ови богаташи у Србији кад би били једини писмени, писали би историју по којој ови радници што раде за 200€ месечно живе к'о лордови.

Што се тадашњих ратова тиче, краљеви су имали своју релативно малу војску, а већина војника је припадала кнежевима и другој локалној елити, јер су практично они штитили њихова имања и другу имовину, али су ти кнезови имали обавезу према краљу да шаљу своју војску ако се којим случајем зарати са неком другом државом.

Наравно, доласком капитализма све вредности се мењају, новац долази на прво место, па отуда и велика деградација у духовности и култури, али је капитализам пружио нешто чега није било у феудализму - и неко ко је пореклом из сиромашне радничке породице је могао, неким генијалним проналаском или вредним радом, да напредује коју класу више, па да породица кроз неколико генерација постане и сама власник неке фабрике, што је у феудализму било малтене незамисливо.

Да ли је онда био бољи феудализам или је бољи капитализам?
За обичан народ није добро ни једно ни друго, али све док постоји новац и док се око њега све врти, идеалан систем нећемо имати.

Него, Србији да се вратимо, да видимо шта ћемо ми и са собом и са Њом.
Прво, морамо све око себе учити да МОРАЈУ да се мењају, да сви морају да се труде да буду бољи, да свако мора да научи да свој посао ради што боље и да морамо научити да кажњавамо политичаре на сваким изборима.

Ја увек кажем свима које познајем, да смо мењали власт на сваким изборима, до сада би сви политичари који су икада имали неку власт били у политичкој пензији. Али, наш народ убија менталитет и размишљање по систему „ови су се ваљда накрали довољно, па неће више, и зато је боље да они остану на власти - узели су довољно за себе, сад ће ваљда и нама нешто дати“.

Ево колико смо избора имали само у задњих 5 година, да смо на сваким сурово казнили оне који су пре избора били на власти, сви би се опаметили и почели би колико-толико да раде добро за државу и народ.

Кад се промени свест народа, кад почнемо да размишљамо као јапанци (знате за сцену после оног цунамија, разваљена продавница и остављена порука да свако узме флаша воде колико има чланова породице, и сви тако раде и остављају новац за воду - а знамо шта би код нас било и колико би та вода коштала на улици), мораће да се промене и политичари.

Ван мреже Randjić Jovica

• Starosedelac
  • Поруке: 5.303
  • Године: 56
  • Локација: Bela Crkva
« Одговор #938 послато: 05-04-2017, 19:25:33 »
Na zalost mi nismo ni svesni kako je nas narod siromasan i kako mnogi zive u bedi...gledam moje komsije preko granice i neke porodice koje hleba nisu imali da jedu i dolazili kod nas i sluzili za sitne pare sada menjaju dobra auta dolaze kod nas da jedu po restoranima,u odnosu na mene puni su kao brod a ja bas i nisam neki slepac..svako ko ima mogucnosti da radi pristojan posao u EU ili slicno treba da hvata put pod noge a kada mu u tudjini bude tesko neka se seti plate od 22 260 d i bice mu odmah lakse a ko bas mnogo voli svoju zemlju neka radi za te pare i bude srecan sto zivi u njoj...prodjose mi najbolje godine u paklu Balkana...

• Starosedelac
« Одговор #939 послато: 05-04-2017, 20:19:52 »
Ту сам увијек за теме из историје,увијек капа доље за право знање и праву диплому. Не дијелим људе по томе,али ме обрадује. Читао сам давно европске традиционалисте,али имамо ми све то само пуно боље. Бити Србин је и немала одговорност,али нажалост Срби неће Светог Саву и Карађорђа,хоће Сулејмана,одбацили ћирилицу,па ћемо тумачити ускоро арапско писмо. Оставили шуму и ливаду и старце на село и дошли да радимо за неким стругом у некој халетини,од српског сељака аристократе извршили мутацију у малограђанина. Велики број људи је неповратно отпао из националног корпуса. Како год,бити Србин значи и прогутати неправди и претрпјети разних фрустрација,али да нисам Србин било би ми досадно :) Иначе један велики Србин и филозоф двадесетог вијека рече: Шта рећи кад нам се највећи историчари презивају Слијепчевић и Ћоровић?  :) :) :)