Аутор Тема: Какву Србију правимо  (Прочитано 174960 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Milan D. Djordjevic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.048
  • Године: 58
  • Локација: Kragujevac
Одг: Какву Србију правимо
« Одговор #940 послато: 05-04-2017, 20:43:50 »
Kolega Ugljesa

Vas sesti post i svi van osnovne teme.
Jeste li pcelar ili sta vec.
Jeste li ovde zbog pcelarskih komentara ili zbog politike.
Postoje neka pravila, valja ih se pridrzavati, lepo bi bilo.....

Ван мреже milic dragoslav bozevac

• Starosedelac
  • Поруке: 988
  • Године: 69
  • Локација: bozevac
  • Pcelarim kosnicom Rodna Voja
« Одговор #941 послато: 05-04-2017, 20:46:39 »
Nama nude Svetog Savu i carstvo nebesko a Oni sebi Mercedes B M V i ostale ovozemaljske igracke.

Ван мреже Угљеша Булатовић

• Starosedelac
  • Поруке: 511
  • Године: 36
  • Локација: Фекетић
« Одговор #942 послато: 05-04-2017, 21:01:28 »
Надам се Милане да ћемо бити колеге једног дана,тек треба да запчеларим,па се зато јављам на непчеларским темама,ако дозвољавате. По мени апсолутно нису ван теме,тек политике ниђе нема,иако је има свуда,ал ако сте примјетили нешто скрнаво и неприкладно тражићемо да се обрише,никакав проблем. За брисање је ово што пишу и вријеђају нечија вјерска осјећања,ал нек виде људи.

• Starosedelac
« Одговор #943 послато: 05-04-2017, 21:08:46 »
Van osnovne teme si.
Prvo o pcelama.

Ван мреже miroslav sretenović

• Starosedelac
  • Поруке: 1.608
  • Године: 62
  • Локација: arandjelovac
  • 250 mnv, LR
« Одговор #944 послато: 05-04-2017, 21:33:56 »
Tema je Kakvu Srbiju pravimo. Sadašnje vreme. Šta SADA radimo, ovog trenutka.
Od istorije nismo ništa naučili, samo se pozivamo na nju, posebno oni koji žele da vladaju nama.
Ne politički i odgovorno da vode Srbiju i njene narode u najbolje realno moguću bidućnost, već da VLADAJU!!!
Kad ovo pišem prvo želim da se izjasnim da sam nezadiovoljan opozicijom koja ima toliko slabosti da nisu ni zaslužili da udju u drugi krug.
S druge strane,čovek koji je pobedio na izborima to je učinio sa pozicija apsolutizma vlasti i mehanizma koji mu to omogućuje.
Za mene su neregularni izbori u kojoj ne izadje 75% birača, a to mora da se omogući (recimo kao u Grčkoj).
Za mene je demokratski onaj lider ili stranka koji ne prihvata pobedu ako na izborima nije bilo 75% izašli.
Ya mene je ključno pitanje što bar još 20% mojih sugradjana nije izašlo na izbora
Za mene je diktatura u zemlji u kojoj se ne informiše o svim bitnim i masovnim dogadjajima, u kojoj mediji ne vaspitavaju nego podilaze...
Mi ne pravimo Srbiju. Mi je razvodnjavamo, pravimo bućkuriš. SVI.
Tačno je da treba krenuti od sebe. Recimo od srpske narodne: Prvo ispred svoga praga počisti.
A naš osnovni zadatak je da pravimo što više kvalitetnog meda, da se borimo za svoj zanat i profesiju, da probnadjemo načina da nam med ima adekvatnu cenu, da u taj posao uključimo porodicu a porodice nema bez dece.
A deca treba da ostanu ovde. Kao u pesmi Alekse Šantić. Skoro da se ništa nije promenilo.
I treba se na pravi načim boriti da ta deca ostanu sa nama i posle nas.
Jedini je problem prodaja prirodnih resursa. Ako in prodamo, a počelo je, ništa više neće biti naše.
Može da se uvede i neki drugi jezik kao zvanični.
Izvinjavam se, svašta mi se mota po glavi u ovom trenutku, nisam mislio ovoliko.
Ako nećeš na kuću, kuća će na tebe
Kućni prag je najveća planina
Šapat kuću ruši
Okaljane haljine kod kuće se peru

Ван мреже radovan ilic

• O Tim
  • Поруке: 1.241
  • Године: 62
  • Локација: lazarevac
« Одговор #945 послато: 05-04-2017, 21:50:27 »
Kolega Ugljesa

Vas sesti post i svi van osnovne teme.
Jeste li pcelar ili sta vec.
Jeste li ovde zbog pcelarskih komentara ili zbog politike.
Postoje neka pravila, valja ih se pridrzavati, lepo bi bilo.....
Pravo u centar. Čista desetka.
http://spos.info/forum/index.php?topic=23042.0

Želja i ljubav, to su krila za velika dela.
Johan Volfgang Gete

Ван мреже Nikolić Dragan PO

• Starosedelac
  • Поруке: 1.612
  • Године: 52
  • Локација: Požarevac
« Одговор #946 послато: 05-04-2017, 22:24:26 »
" Ne slažem se sa tvojim stavom, ali ću se svom snagom boriti za tvoje pravo da ga izneseš..."

Ван мреже Randjić Jovica

• Starosedelac
  • Поруке: 5.303
  • Године: 56
  • Локација: Bela Crkva
« Одговор #947 послато: 06-04-2017, 08:23:35 »
Tema nije pcelarstvo i Ugljesa po meni nije van teme....to sto napise je njegovo vidjenje a osvrtom na srednji vek je hteo da objasni neke danasnje stvari...postali smo narod bez vere,pun straha,bede i neznanja...i sto je najgore sve sto bih napisao ispalo bi da sam protiv vlade i vlasti a licno sam nezadovoljan kako ide zadnjih 27 g..rasprodaja drzavne imovine je davno pocela a ostala je jos zemlja i voda.....lepo napisa covek iz CIE...unistice vam se industrija,uzece rudna bogatstva i bicete jeftina radna snaga u sopstvenoj zemlji...ko radi za 22 260 d. sta je nego rob ili kmet..sto rece Ugljesa u srednjem veku je bar imao verske praznike da se odmori a sad nosi pelene i rintaj po ceo dan..

• Starosedelac
« Одговор #948 послато: 06-04-2017, 11:29:32 »
Jovice, tacno je da tema nije pcelarstvo, ali namece se utisak da Ugljesino prevashodno prisustvo na forumu nije vezano za edukaciju i sirenje informacija pcelarske prirode, vec obracanje po necijem nalogu. U suprotnom prvi postovi bili bi pcelarske sadrzine.

A aboliranje, nosioca vlasti zadnjih tridesetak godina, na nacin da su za stanje u kojiem se mi trenutno nalazimo krivi iskljucivo neki drugi, sto je vrlo cesta teorija, uopste ne stoji. Mudrost i zadatak drzavnika je upravo ta da zastiti drzavu, teritoriju i narod da ne dodje do ovoga sta se nama desilo i da ti koji to hoce da urade to i ne urade. A oni je nisu imali i nemaju je ni danas - sareni voz, nasa radna snaga najjeftinija to je marketing drzave, izvoz sirovina-sve sume i bagrenje nam posekose, pogledajte dnevno, pedeset slepera graje dnevno ide samo za Tursku, a plus ostalo...
Najveci krivci smo mi, neobrazovani gradjani koji ne mogu da prepoznaju  istinske vrednosti patriotizma i drzavnistva i da razdvoje to od opste pohleposti za vlast i materijalna bogatstva nafilovanim rodoljubljem i brigom za nas.
Isto kao sto je nas posao da gajimo pcele, i ne vodimo politiku jer znamo mnogo bolje o pcelama nego o politici.
Ali dokle.... dokle da gledamo da tamo neki nas rad i nasu decu i nasu zemlju i sve sveto stavljaju iza svojih licnih ineresa i ambicija,  tu nema kraja....

Ван мреже Randjić Jovica

• Starosedelac
  • Поруке: 5.303
  • Године: 56
  • Локација: Bela Crkva
« Одговор #949 послато: 06-04-2017, 13:01:45 »
Slazem se Milane ali najgore je biti luconosa...kada narod sam ne moze da shvati tesko mu je dokazati...ja i nisam reper za ovu temu meni se bukvalno sve zgadilo...

• Starosedelac
« Одговор #950 послато: 06-04-2017, 14:09:32 »
Јел можда треба да држим предавање о пчеларству? То сам планирао тек следеће године. Причате о демократији,а овамо бројите постове( и то погрешно) и оћете да цензуришете шта Вам се не свиђа.

Ван мреже Radovan Mandic

• Starosedelac
  • Поруке: 932
  • Године: 44
  • Локација: Vrbas
  • http://www.youtube.com/watch?v=ogWzNuj3Kw4
« Одговор #951 послато: 06-04-2017, 14:47:57 »
Komsija, jos jednom. Dobro dosao na forum ;)
Pcelarska zadruga TRUT Vrbas

• Starosedelac
« Одговор #952 послато: 06-04-2017, 15:06:34 »
  :) :) :)

Ван мреже Vlada Jovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.158
  • Године: 50
  • Локација: Nis,
« Одговор #953 послато: 06-04-2017, 16:52:15 »

Ali dokle.... dokle da gledamo da tamo neki nas rad i nasu decu i nasu zemlju i sve sveto stavljaju iza svojih licnih ineresa i ambicija,  tu nema kraja....

Milane, stavljamo se sami. U nedelju su svi imali olovke i mogli da zaokruze sta su hteli. Nisam glasao, bio sam na vikendici i uzivao, ali ne vidim koja je alternativa ponudjena sadasnjoj vlasti. To je pokazao i rezultat Belog.
Sada se nude setnje i protesti, bez programa i cilja. Cist idiotizam koji nema dodirnih tacaka sa demokratijom. Nismo uspeli milom, ajmo sada silom

Pozdrav
Pcelinjak na Oblacinskom jezeru
43*18' 08" N, 21*40'30" E
303m.n.v.

• Starosedelac
« Одговор #954 послато: 06-04-2017, 17:36:09 »
Hajde jedno hipotekticko pitanje.
Radnja devedesetih, pred rat. Sa danasnjeg stanovista dali bi glasali ponovo za Slobu i usli u gradjanski rat ili za izajnike i strane placenike ( kako ih je rezim okarakterisao- a vidim i slicnost i u danasnje vrema)-SPO kao najacu politicku stranku, koja bi mozda izbegla ovu katastrofu.
E to je isto razmisljanje kao i to o kome Vlado ti sada razmisljas.

Ван мреже Slobodan Jakovljevic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.222
  • Године: 34
  • Локација: Nis
  • Pcelarimo DB 12 kosnicama
« Одговор #955 послато: 06-04-2017, 17:43:10 »
Izgleda da su siti političara...
Kažu jahali ste mi dedu i oca mene nećete i tako to...  ::) sad baš čitam po novinama. Nisam siguran da im treba zameriti
Pcelinjak u okolini Niša
Na forumu ga mozete posetiti ovde ;)

“Žao mi što nisam rođen ili malo gluplji, ili malo pametniji. Gluplji da ne primećujem neke stvari oko sebe, ili pametniji da ih primećene, ne komentarišem.”

Ван мреже Sreten Puzic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.130
  • Локација: Власотинце
« Одговор #956 послато: 06-04-2017, 17:58:53 »
    Тај аут или по нашки пауза уз: https://www.youtube.com/watch?v=BwW7hfwpOCI&list=RDBwW7hfwpOCI#t=661
« Последња измена: 06-04-2017, 18:12:02 Sreten Puzic »

Ван мреже Vlada Jovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.158
  • Године: 50
  • Локација: Nis,
« Одговор #957 послато: 06-04-2017, 20:00:03 »
Milane, da je u pitanju par procenata razlike, da se razmislja o kradji kao kod Milosevica, pa ajde na ulice. Ali ovde covek osvojio vise nego duplo od ostalih. Nije najbolji, ali dajte boljeg, pa da glasamo za njega.
Ko je trebalo od ponudjenih da bude izabran?
Jeremic? Po mom misljenju beskorisna masa. "Mi 10 godina pokusavamo da napravimo bebu". Najjadnije sto sam cuo u kampanji. Pa nadji sestro boljeg majstora.
Jankovic? Godinama funkciju zastitnika gradjana koristi za izgradnju svoje politicke karijere, a ne za ono zasta je bio placen, i to debelo, oko 3.000 EURA mesecno.Ako se setite pred svake izbore demokratska stranka izbaci neku nestranacku licnost ili organizaciju, nekad je to bio i Ceda Jovanovic, da bi pokupili neki glas vise.
Sada se podmecu studenti i "studenti" da protestvuju. 80% njih ne zna sta ce tamo, ali ajde idem i ja da budem in. Stavi na celo 2-3 lepe devojcice i 2-3 manekena, kazi da je dobro zezanje i za cas skupis gomilu. Ko je organizator? Niko kao i u ostalim zemljama gde se probalo nasilno rusenje vlasti, a svuda isti scenario i isti rekviziti.
Bili izbori, prosli i kraj. Zaboravi ih.

Pozdrav

Pcelinjak na Oblacinskom jezeru
43*18' 08" N, 21*40'30" E
303m.n.v.

Ван мреже Radovan Mandic

• Starosedelac
  • Поруке: 932
  • Године: 44
  • Локација: Vrbas
  • http://www.youtube.com/watch?v=ogWzNuj3Kw4
« Одговор #958 послато: 06-04-2017, 20:20:38 »
Ovo treba brisati na vreme. Neki vise gledaju u pink i informer od mene pa mi postaje iritantno. Predlazem da procitaju Orvela 1984 ili neko slicno stivo... mozda Gebelsa
Pcelarska zadruga TRUT Vrbas

Ван мреже Nikolić Dragan PO

• Starosedelac
  • Поруке: 1.612
  • Године: 52
  • Локација: Požarevac
« Одговор #959 послато: 06-04-2017, 20:47:45 »
 Bot...