Аутор Тема: На путу за ЕУ  (Прочитано 64151 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Петар Пантелић

• Starosedelac
  • Поруке: 2.694
  • Године: 55
  • Локација: Гроцка -Пударци
На путу за ЕУ
« послато: 14-09-2013, 11:03:45 »
 Негде у мојој околини има једно пољпривредно домаћинство. Живели су пристојно. Нису "Луксузирали" али су век имали за пристојан живот. Имање су обрађивали "Коњчетом". Елем, реши домаћин да прода коња и да купи трактор. Да олакша, осавремени обраду земље. Прода коња, прода и једну њиву и купи фергусонче Ново још на фарбу мирисало. Трактор ко трактор,  сам не вреди ништа. Прода и другу њиву, да купи приколицу плуг. Зафалило још прикључних уређаја. На крају оста само једна њива. Јесте, ал та њива и поред савремене обраде не може да роди тол'ко да би издржавао породицу. Деца мала, родитељи стари. Трошкова колко 'оћеш. На крају оде и та њива. Његовом комшији, као и предходне њиве. Живот тече даље. Мора да се живи. Чим устанеш, ухватиш се за новачаник. Треба 'леба и уз 'леба. Пара нема. Поче да продаје прво прикључне уређаје, а на крају оде и фергусонче.
  Питате шта сада ради и као живи? Ради код оног газде, комшије коме је продао имање. Само сада ради за надницу. Нема пензијско социјално. Ради исте оне њиве које су некада биле његове. Кад нема посла код газде, оде ујутро у центар села.  Тамо се распита дал' некоме треба да се одради нешто. Ради сваки посао, не бира. Копа септичке јаме, канале, крчи синоре и њиве.  Кад' нема посла, онда код оног газде на капију, за вересију. Добије, газда добар човек, ал' то мора да се одради.
  Ова прича је истина!

Ван мреже Rodoljub Živadinović

• Predsednik SPOS-a
  • Starosedelac
  • Поруке: 11.658
  • Године: 46
  • Локација: Житковац
Одг: На путу за ЕУ
« Одговор #1 послато: 14-09-2013, 11:45:11 »
То је оно о чему стално говори проф. др Миладин Шеварлић, да наша пољопривреда мора бити самоодржива, ако желимо будућност, и СПОС га ту снажно подржава. До сада га наше власти нису слушале. Видећемо шта ће даље бити.
Он предлаже да се задржи самоодрживост малих газдинстава, јер су она увек вадила Србију из кризе. Ако се превише глобализујемо, и увећамо имања, сви ћемо ићи или на надницу, или на казан.
У ЕУ се може ићи и на другачији начин него што је наша власт замишљала протеклих година. Ако се нешто не промени хитно, чему се сви надамо, сви ћемо у надницу.
Не узимајте кредите, купујте земљу ако имате чиме, радите оно што је самоодрживо. То је једини излаз из кризе, оно што се заборавило у целом свету: Кредити не доносе живот, већ смрт.
Ако трошиш онолико колико зарадиш, имаш сигурну будућност. Није епохална, али је сигурна.
Ако немате непријатеље, значи да нешто нисте урадили како треба (Конфучије).

Веома је тужна судбина оног ко нема непријатеље (Публилије).

"I'm not sorry they stole my ideas, I'm sorry they didn't have their own" - Nikola Tesla

Ван мреже milijan trifunovic

• Član redakcije časopisa "Pčelar"
  • Starosedelac
  • Поруке: 2.217
  • Локација: Gornji Milanovac
« Одговор #2 послато: 14-09-2013, 21:42:08 »
Ko se drzi narodnih izreka " USE I U SVOJE KLJUSE" ili "TESKO LONCU KOJI CEKA ZAPRSKU IZ SELA" rucak nikada na vreme.
Te i mi, mislimo dace od JEVROPE stici UMESENO i OKACENO, nema od toga nista, netrebamo mi njima zbog nas, vec zbog njih.

Ван мреже Милан Делић

• Starosedelac
  • Поруке: 431
  • Године: 70
  • Локација: Коцељева
  • Милан Делић
« Одговор #3 послато: 15-09-2013, 21:37:01 »
   Нама овај пут за ЕУ добро дође као изговор за све и
   свашта. За све што не ваља ми кажемо да је то тражила
   ЕУ или да је то њихов услов.
   То му дође као анти реклама.
   Они су нашли свој интерес а ми ћемо испуњавати неке
   услове једно 20 година ако дотле и они не пропадну.
Не пада снег да покрије брег ....

Ван мреже Branko Radovanović

• Starosedelac
  • Поруке: 839
  • Године: 45
  • Локација: Ljig

Ван мреже Goran Sašić

• Starosedelac
  • Поруке: 1.479
  • Године: 45
  • Локација: Lipik, Hrvatska
« Одговор #5 послато: 16-09-2013, 08:27:14 »
Kad vam sve poljoprivredne institute kupe stranci i služe kao servis za prodaju njihovog sjemena bez daljeg istraživačkog rada na njima, kad sami uništite stočni fond ( uz savjete izvana kako).. Onda ste na sigurnom putu za EU..
"The one who flies is worthy. The one who is worthy flies. The one who doesn't fly isn't worthy"
Il gruppo TNT

Ван мреже Dragan Radovic

• Starosedelac
  • Поруке: 417
  • Године: 44
  • Локација: Beograd
« Одговор #6 послато: 16-09-2013, 11:48:01 »
I kako to da nasem novom ministru poljoprivrede, prvi potez bude taj da se sastane sa americkim ambasadorom? A sto, da necemo mozda da izvozimo nase poljoprivredne proizvode u Ameriku? Ko je koga tu zvao na razgovor,..da li on ambasadora ili ambasador njega?
 O cemu se tu zapravo radi? Zasto ministar ne kaze sta su se dogovarali? Kakvu to vlast imamo kada ne znamo sta rade u nase ime?
« Последња измена: 16-09-2013, 11:53:08 Dragan Radovic »

Ван мреже zivorad ilic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.301
  • Године: 63
  • Локација: Simićevo -44.39°N 21.21°E 90m N.V.
« Одговор #7 послато: 16-09-2013, 11:53:53 »
Ja bih samo dodao  -  gmo , globalizacija , harp , osvajački ratovi , neka nova pravila življenja i ponašanja ( kako u porodici tako i van nje ), životni ciljevi su bitno izmenjeni ( ne borimo se za preživljavanje , već nam je cilj - prevlast ) i tako dalje . Mi smo odrasli u nekoj drugoj sredini i edukacija - počev od naših roditelja , osnovne škole i viših škola - se bitno razlikuju od sadašnjeg ,,savremenog" shvatanja načina življenja . Ali ovo je samo početak kraja civilizacije ljudskog roda . Zašto ja to tako mislim : Pogledajte samo ponašanje naših mladih naraštaja koji će nas sutra zameniti i kao roditelji ali i kao upravitelji svega što budu nasledili od nas . Dakle u većini slučajeva su : Bahati , samoživi , nepoštovanje roditelja i starijih osoba , perverzija , nepoštovanje rođaka , siledžije , uživaoci opojnih narkotika , manjak moralau svim pravcima . . . . . .
Reći ćete da sam preterao ? Uredu , hajde da se prisetimo naših mlađih dana . Koliko je bilo narkomana onda , kako smo se mi kao mlađi ponašali prema starijima , kada su nam devojke izlazile u šetnju i do kog vremena , kako se brak sklapao , dali smo mogli sa našom izabranicom da spavamo godinama pre braka , i raskinuti kao da nije ničeg ni bilo . Može tu da se napiše jedan poveći roman ali nije mi cilj da vas zamaram s,time . Kakve to veze ima sa sadašnjim stanjem ? Oduvek je poznato kod nas na selu , ono što se poseje u njivi to se i žanje .  Ima puno ljudi na ovom sajtu koji su završili visoke škole , radili na odgovornim mestima , kao takvi su sada u penziji , ili su i dalje na svojim radnim mestima ( žao ih je fotelje , a i kako nebi , kada je tako mekana i ne žulja a plata ide ) , ali retko ko je pročitao Sveto Pismo ? Ili zna Oče naš napamet , da ne kažem neke druge molitve . Zašto je ovo važno ? Ljudi su se odrekli osnovnih načela koje život znače , jel ONAJ  što je izdiktirao 10 Zapovesti , dobro je znao zašto je to bilo potrebno da se poštuje i PRIMENI .  Molim vas , pročitajte Jovanovo Otkrovenje , ali ne kao neku novinu koja se posle pet minuta pošto se pročita odbaci , nađite malo vremena i mira , svakog dana po malo , čitajte studiozno , jer pisac ovih redova , nije bio novinar niti je učio neku školu u tom pravcu - žurnalistike - već je to jedan običan čovek iz naroda , lični doživljaj je opisivao  koko je video i preneo na papir za buduće naraštaje . Dakako da je tu dosta nepoznanice i protivurečnosti , ali ne zato što je to tako , već je bilo teško nekom čoveku onog vremena i shvatanja , verodostojno preneti doživljaj da bi ga drugi razumeli u drugom vremenu ( posle 2000 godina)  , jedan prenosioc po završetku svog pisanja  na kraju napisa ,,ja napish što mi je rečeno , ali ne razumeh" , jel je tu bilo reči o budućem vremenu . Dragi prijatelji , moram da se zahvalim svima koji ste našli malo vremena da pročitate ovaj moj post , ali ga krunišite sa ,, Otkrovenje Svetog Jovana " prozvanog Zlatoustog , Molim vas pročitajte ga , pa ćete malo bolje videti i razumeti - gde smo svi mi skupa , i šta nam sledi - hteli to mi ili ne . . . . . Videćete gde ljudski rod ide , i da se vrti sve vreme u krug pod lažnim obećanjima o boljem sutra koje nikako da stigne , a ja sam ubeđen da od ljudi neće nikad ni stići , ma koliko mudar bio taj predvodnik nacije , jer uvek iza uspešnog čoveka ( političara ) stoji , nasilje nad drugim ljudima .   Prijateljski pozdrav od mene s, pozdravom Hrist po sredi nas , jeste i da bude .
,,kakvi su ti misli, takav tije život" Otac Tadej.

Čovek je dobar advokat za svoje greške ,
a jako dobar sudija za tuđe greške !

Ne sudite ljudima po izgledu , jer neznate šta ko nosi na dusi !

Немојте по оскудности мојих речи, судити о дубини мојих осећања.
Никола Тесла

• Predsednik SPOS-a
  • Starosedelac
« Одговор #8 послато: 16-09-2013, 17:00:04 »
Живораде, са првим пасусом не могу да се сложим у потпуности. Шта ћемо са оним да се са васпитањем деце почиње првог дана рођења њихових родитеља?

А са другим пасусом се слажем више него што можеш да помислиш, иако не могу да кажем да сам верник, али православац јесам. ПРАВО СЛАВИ, и ПРАВО СЛОВИ.
Ја мислим да се од тога отишло и због све бржег живота, који нам не да времена да размишљамо о било чему. Само рутина за рутином.

"I'm not sorry they stole my ideas, I'm sorry they didn't have their own" - Nikola Tesla

Ван мреже zivorad ilic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.301
  • Године: 63
  • Локација: Simićevo -44.39°N 21.21°E 90m N.V.
« Одговор #9 послато: 16-09-2013, 17:55:19 »
Rodoljube , roditelji su prvi učitelji i glavni za usmeravanje svog deteta u životne vode . Ali i oni su morali biti poučeni od svojih roditelja , da bi nastavili tradiciju svojih predaka . Tako da sačinjava to jedan krug sa nekom izmenom u vremenu u kome živimo , ali nikako u pogubnom smislu , treba ići u napredku i boljitku novih ideja za bolje sutra . Zaista , kako stvari stoje u ovom stanju kod nas , ja nevidim ništa dobro . Činjenica je da : Najbolji kadrovi sa visokih škola uz pomoć ,,države" odlaze u inostranstvo koje ih oberučke prima - a što i nebi , njima su potrebni takvi kadrovi , umesto da se neko zamisli o tom problemu , oni se još hvale kako je to dobro i uspešno za Srbiju ? 
Ovakve činjenice možemo da pišemo do u nedogled, nažalost imamo mnogo materijala - daj Bože da ga nemamo uopšte - ali takvo je kakvo je .
,,kakvi su ti misli, takav tije život" Otac Tadej.

Čovek je dobar advokat za svoje greške ,
a jako dobar sudija za tuđe greške !

Ne sudite ljudima po izgledu , jer neznate šta ko nosi na dusi !

Немојте по оскудности мојих речи, судити о дубини мојих осећања.
Никола Тесла

Ван мреже Srdjan Miladinovic

• Rado viđen gost
  • Поруке: 75
  • Године: 36
  • Локација: Glavinci,Jagodina
« Одговор #10 послато: 18-09-2013, 00:23:01 »
Kako u jednoj emisiji rece pokojni Brana Crncevic: "Lako je bilo Titu da vodi drzavu kada mu je omladinu vaspitavao Kralj,videcemo kakva ce biti njegova omladina".
Verovatno da to nije njegova misao vec nekog drugog coveka,koga je on samo citirao.
Neka razmisle o ovome mnogi ljudi koji ovde pisu i o sebi,i o svom vapitanju,i o vaspitanju svoje dece, i o evropi itd.

Ван мреже milijan trifunovic

• Član redakcije časopisa "Pčelar"
  • Starosedelac
  • Поруке: 2.217
  • Локација: Gornji Milanovac
« Одговор #11 послато: 18-09-2013, 00:50:32 »
Generacije se nikada nisu u potpunosti slagale, uvek je taj jaz bio manji ili veci, ali dovoljno jasno razumljiv i
podnosljiv, dase preko njega moglo prelaziti i normalno komunicirati.
Cini mi se, ili gresim, da je taj jaz sve veci i veci, kako u porodicama tako i u drustvu u celini, pase bojim da
nije daleko dan kada ce doci do prekida saobrecaja preko tog jaza. Naj sretniji bi bio ako gresim jer to nista
nekosta osim mog pogresnog shvatanja vremena u kojem zivimo. A ako se moje vidjenje pokaze tacnim
kuda ce ovaj svet, dali ce taj svet biti bolji od prethodnog, da nekazem sadasnjeg ??? .

• Predsednik SPOS-a
  • Starosedelac
« Одговор #12 послато: 18-09-2013, 07:31:22 »
Generacije se nikada nisu u potpunosti slagale, uvek je taj jaz bio manji ili veci, ali dovoljno jasno razumljiv i
Cini mi se, ili gresim, da je taj jaz sve veci i veci, kako u porodicama tako i u drustvu u celini, pase bojim da
nije daleko dan kada ce doci do prekida saobrecaja preko tog jaza. Naj sretniji bi bio ako gresim jer to nista
nekosta osim mog pogresnog shvatanja vremena u kojem zivimo. A ako se moje vidjenje pokaze tacnim
kuda ce ovaj svet, dali ce taj svet biti bolji od prethodnog, da nekazem sadasnjeg ??? .

Милијане, ја сам се, на пример, увек боље разумео са старијим људима, него са вршњацима. Не знам зашто, могу само да нагађам.
А након што сам чуо шта су стари Египћани написали на зиду једне пирамиде (парафразирам: "Ова данашња младеж ништа не ваља"), више нисам сигуран да има сврхе коментарисати, али да не иде на добро, не иде, не могу а да се не сложим са тобом. Чудне ствари се догађају. А на шта ће све изаћи, видећемо.

Ван мреже Srdjan Velickovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.289
  • Године: 42
  • Локација: Vladicin Han
  • Nemam sve sto volim,ali volim sve sto imam !
« Одговор #13 послато: 18-09-2013, 08:20:24 »
A kako da stvari idu na dobro kad se svuda okonas propagira samo blud , nastranost , nemoral , nasilje kako na ulici tako i u porodici i mnogo sto sta jos .
Neke od ovih stvari nam namece i jEVROPA kao osnov demokratije i ljudskih prava .
Neka nam je sam Bog upomoc , inace smo ga nahebali .
Jedini normalan u svetu ludih,ili jedini lud u svetu normalnih...

Ko zna da ne zna - poduci ga, ko ne zna da zna - podseti ga, ko zna da zna - sledi ga...Ko ne zna da ne zna - bezi od njega!!!

Ван мреже MiroslavJovanović

• Starosedelac
  • Поруке: 1.222
  • Године: 54
  • Локација: Sarbane, Ub
« Одговор #14 послато: 18-09-2013, 14:24:29 »
Ovu državu i narod jedino može podići omladina. Iako imam skoro 50 imam dobru komunikaciju i saradnju sa mladima. Dobra je naša omladina. Ima izuzetaka al isto kao i u mnjoj generaciji.

Ван мреже Dragan Radovic

• Starosedelac
  • Поруке: 417
  • Године: 44
  • Локација: Beograd
« Одговор #15 послато: 02-10-2013, 18:02:17 »
Evo sta se desava u Madjarskoj i sta kaze Madjarski premijer : „ЕУ администрација у Бриселу троши недеље и недеље да би дефинисала величину кавеза за кокошке; она тера пољопривреднике да уграђују играчке у штале, брине се за душе гусака, и ради друге сличне ствари.

То су та ‘европска питања’ док стотине хиљада становника губе посао, гледају како њихови финансијски системи пропадају и осећају како постаје све теже и теже преживети јер нема ‘европског рецепта’ за решавање дужничке кризе

http://srbin.info/2013/10/vlada-madarske-protiv-eu-i-mmf-nacionalizujemo-firme-koje-ste-nam-oduzeli-privatizacijom/

http://www.srbijadanas.net/madjarski-premijer-porucio-korporacijama-da-je-era-kolonizacije-zavrsila/

Ван мреже rajic zivoslav

• Starosedelac
  • Поруке: 1.632
  • Године: 67
  • Локација: kostolac
« Одговор #16 послато: 02-10-2013, 19:41:06 »
Ja malo drugacije gledam na taj jaz.
Izmedju mene i mojih roditelja bio je jaz u oblasti mode,muzike,literature ali nije bilo jaza u lepom ponasanju,postovanju drugih i starijih,radu,
govorenju istine,kradji.Tu su nam merila bila ista.
To sto ne razumem da  neko moze da se drogira ili opija citavu noc,da spava do 3 popodne,udari svakog ko ga popreko pogleda,
.To sto su profesori manji od svojih ucenika i da mozes da zavrsis u zatvoru ako pokusavas da vaspitas svoje dete,ne mogu da nazovem jazom.
Ja nemam ime za to.
Neko pametan je rekao da za zlo oduvek postojalo ali da nikada nije bilo ovoliko reklamirano kao dobro.
Zivorad je nesto poceo a ja bih da nastavim.Od 45. je naredjeno da Boga vise nema i onda je poceo sunovrat morala.
Kombinovano  ucenjem sa Zapada,gde je Bog jos ranije proteran,rezultati su morali da budu ovakvi.
Kada kazem Bog, da ostavimo na stranu kako ga vernici dozivljavaju,mislim da nikome normalnom nije strano da ne treba da se laze,krade,zeli tudje,svedoci lazno,cini preljuba.
Moja generacija jednostavno tome nije ucena.Mozda smo imali srece da nismo mnogo ni lose uceni jer nije bila tolika kolicina TV kanala.
Ali sto Srdjan rece sada su svuda okolo negativne reklame.
Mozda sam ja u tim godinama kada se sve crnje vidi,ali daj Boze da ovaj tunel ima kraja i da se ipak kad-tad ugleda svetlo.

Za coveka je najvaznije da bude istinit.
               Otac Sava Rukumijski.

Ван мреже Радосављевић Ненад

• Starosedelac
  • Поруке: 7.385
  • Локација: Осаоница
  • Чини другима оно што би волео да други чине теби.
« Одговор #17 послато: 02-10-2013, 19:56:19 »
Рајо ми смо се одрекли Бога и ја мислим да све ово што нам се дешава је заправо Божија казна .То светло ће да се појави тек када се ми изменимо .
Добро чини , добру се надај.
Помозимо слабијим и немоћним и људима у невољи јер се добро се добрим враћа.
Да су људи само мало бољи и да имају више вере у Бога , било би нам боље свима.
http://www.pouke.org/forum/index

Ван мреже rajic zivoslav

• Starosedelac
  • Поруке: 1.632
  • Године: 67
  • Локација: kostolac
« Одговор #18 послато: 02-10-2013, 20:00:51 »
Neso,ja sam to isto hteo da kazem,ali na malo blazi nacin.
Za coveka je najvaznije da bude istinit.
               Otac Sava Rukumijski.

Ван мреже Tadić Savo

• moderator
  • Поруке: 11.700
  • Године: 42
  • Локација: Stanišić
  • što ne želiš sebi ne poželi ni drugom.......
« Одговор #19 послато: 02-10-2013, 21:12:34 »
Kada kazem Bog, da ostavimo na stranu kako ga vernici dozivljavaju,mislim da nikome normalnom nije strano da ne treba da se laze,krade,zeli tudje,svedoci lazno,cini preljuba.
hmmmm
http://spos.info/forum/index.php?topic=15387.0

...pčelarstvo je postojalo pre nas ,nadajmo se da će i posle...