Аутор Тема: На путу за ЕУ  (Прочитано 63057 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Горан Чакардић

• Član Izvršnog odbora SPOS-a
  • Starosedelac
  • Поруке: 749
  • Године: 50
  • Локација: Лазаревац

Ван мреже Emil Urbanc

• Starosedelac
  • Поруке: 334
  • Године: 57
  • Локација: Cerknica, Slovenija
Одг: На путу за ЕУ
« Одговор #41 послато: 30-01-2014, 10:43:56 »
Ja se ne bi radovao EU. Odkad smo u EU puno smo izgubili.
Naj medi !
Emil

Ван мреже Milan D. Djordjevic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.003
  • Локација: Kragujevac
« Одговор #42 послато: 30-01-2014, 10:58:05 »
Radovali ste se pri izlasku iz Juge.
Ne ide uvek na bolje.

Ван мреже MiroslavJovanović

• Starosedelac
  • Поруке: 1.222
  • Године: 54
  • Локација: Sarbane, Ub
« Одговор #43 послато: 09-02-2014, 22:57:36 »
Mislim da netreba komentar

Ван мреже Randjić Jovica

• Starosedelac
  • Поруке: 5.254
  • Године: 55
  • Локација: Bela Crkva
« Одговор #44 послато: 10-02-2014, 07:59:28 »
Mozda je bolje i uci u EU nego da ti tajkuni sude...kako ljudi prodjose sa suncokretom i nikom nista..Sto se Rumunije tice imam dosta poznanika i svi bolje zive nego ranije i sto se cena hrane tice sve im je skuplje nego kod nas osim mesa i oni su nam glavni kupci na pijaci..Toliko su kupovali i vukli da je Rumunija uvela zabranu i ogranicila kolicine voca i povrca koje smeju da unesu za 1 mesec..Bar imaju mogucnost da odu u Spaniju i rada cela porodica i da se vrate kuci sa parama za celu godinu i plus dobar auto za male pare..A sta mi imamo.....i gde mozemo da radimo pa kad i dobijes posao rintaj za 20 000...Sto nam neko ne objasni sta znaci tih 20 000 sto se to zove minimalcem,osim sto je bedno i minimalno...Dovesce dosta firmi to je sigurno i zaposlice nasu decu ne sto nas vole jer nigde nema u EU da rintas kao konj za 180 eura i nesmes da pisnes...pa jos kad krenes na odmor da ti uzmu pola plate...pa sto ne prepisu nemacki zakon o radu nego izmisljamo toplu vodu...Mogao bih satima da pisem ali od kukanja nema vajde nego gledajmo da se rasirimo sa kosnicama,usavrsimo tehnologiju rada dobru za nas kraj,radimo kao za sebe a ne da se vucemo i da imamo u ponudi tone meda i onda cemo lako i uzdignute glave...Ako ostanemo ucaureni i sami a uostalom uvode nam u sve zakone koji vaze u EU,tako da cemo po njima raditi hteli ne hteli a subvencija koje daju u EU nece biti nigde.....Bice tesko kako god da bude i samo nas rad moze spasiti...

Ван мреже Slobodan Stanojkovic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.209
  • Године: 62
  • Локација: vranje
  • ko zna i zna da zna, sledi ga
« Одговор #45 послато: 10-02-2014, 09:03:17 »
Ja se ne bi radovao EU. Odkad smo u EU puno smo izgubili.

Ovo je uteha za jednu drugu izreku ;) ;D ;D - http://vukajlija.com/bolje-se-kajati-zbog-neceg-sto-si-uradio-nego-se-kajati-zbog-necega-sto-nisi
Bolje se kajati zbog nečeg što si uradio, nego se kajati zbog nečega što nisi ;)
Za bolesne - postoji bolnica, za lude - postoji ludnica, za budale nema nista, zato ih ima svuda!

Ван мреже Петар Пантелић

• Starosedelac
  • Поруке: 2.653
  • Локација: Гроцка -Пударци
« Одговор #46 послато: 10-02-2014, 09:08:25 »
 Значи Слобо, како год окренеш кајање ти стоји  ;D
 Јовице јел' ти познато колико је  Румунији продато земље странцима?

• Starosedelac
« Одговор #47 послато: 10-02-2014, 09:36:04 »
Cela Rumunija.

Ван мреже Milos Bogdanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 952
  • Године: 31
  • Локација: Galibabinac-Svrljig
    • Pcelarstvo M. Bogdanovic
« Одговор #48 послато: 10-02-2014, 09:38:05 »
Zar nije pocela prodaja zemlje Arapima i kod nas, a nismo u EU?
Zvali su ga dar bogova, sok nebeske rose i tecno zlato prirode jer je od vajkada bio i hrana i lek...

Prezentacija pcelinjaka:
http://pcelarstvombogdanovic.weebly.com/

• Starosedelac
« Одговор #49 послато: 10-02-2014, 09:41:06 »
Mi grabimo.
Moza su oni nezniji.

Ван мреже Slobodan Stanojkovic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.209
  • Године: 62
  • Локација: vranje
  • ko zna i zna da zna, sledi ga
« Одговор #50 послато: 10-02-2014, 09:57:48 »
Zar nije pocela prodaja zemlje Arapima i kod nas, a nismo u EU?
U tome je i razlika, oni nisu prodavali Arapima nista, nasa Vlada nema nista protiv njih, naprotiv!!!
Za bolesne - postoji bolnica, za lude - postoji ludnica, za budale nema nista, zato ih ima svuda!

Ван мреже Randjić Jovica

• Starosedelac
  • Поруке: 5.254
  • Године: 55
  • Локација: Bela Crkva
« Одговор #51 послато: 10-02-2014, 10:27:32 »
U Rumunskom delu Banata sva bivsa kombinatska zemlja je u rukama Italijana..cak sam i ja nadrljao zbog njih jer su uz samu granicu preorali neki parlog od 50 H koji nikad nije obradjivan a meni je bila lepa pasa od raznih trava i cickova.Mozete misliti kakav je bio kada sam sve prodavao crnogorcima koliko god da ima,ladno je prolazio kao njihov...Da li se pitate sto drzavnu zemlju ne isparcelisu po 10 H pa mozes da kupis 1 parcelu i ne mozes drugu dok se svi ne izredjaju i imaju deca sta da rade nego naprave 4 parcele po 600 h pa zna se ko moze da uzme u zakup...sitan paor sigurno ne....ne bojim se EU jer ovde nisam neku pravdu video..Mada iskreno ja mislim da od naseg ulaska nema nista...Ima dupe da nam pomere sa pravilima a nece nam nista dati za uzvrat..

Ван мреже Петар Пантелић

• Starosedelac
« Одговор #52 послато: 10-02-2014, 18:03:38 »
  Значи ли то Ранђићу, да Европа долази код нас а ми нигде не идемо?

Ван мреже milijan trifunovic

• Član redakcije časopisa "Pčelar"
  • Starosedelac
  • Поруке: 2.200
  • Локација: Gornji Milanovac
« Одговор #53 послато: 10-02-2014, 23:52:10 »
Vasim bombardovanjem oko EU, poceh da razmisljam gde sam rodjen, gde ziveh sedam i kusur decenija ?,   ??? .

Ван мреже Dragan Radovic

• Starosedelac
  • Поруке: 417
  • Године: 43
  • Локација: Beograd
« Одговор #54 послато: 22-02-2014, 22:36:28 »
Eto kakav je nas put u EU !!  cenzura i samo cenzura .  Mislim na nase nacionalne televizije. Kada hoce neko da im postavi neka nezgodna pitanja, oni ga i ne pustaju da se uopste pojavi na televiziji.

Kada neko hoce da ih pita zasto hoce da uvedu GMO, kada neko hoce da ih pita zasto hoce da prodaju nase njive kao da su njihovo privatno vlasnistvo, zasto hoce da prodaju izvore pitkih voda kada po podatku Ujedinjenih Nacija za 10-tak godina ce biti veliki problem zbog manja pijace vode, oni ga lepo CENZURISU i ne dozvoljavaju da ih uopste neko nesto pita, nego oni i dalje brste svoju politiku i bas ih briga za sve !!

Ван мреже Sasha Mrkailo

• Starosedelac
  • Поруке: 853
  • Локација: Sombor
« Одговор #55 послато: 23-02-2014, 05:40:52 »
Evo vam jedne razlike. deca iz te "proklete" EU ladno dolaze na rad na Novi Zeland, godinu dana, malo se zezaju, malo putuju, vide sveta, ko hoce da radi i stedi moze i to. Samo nigde ne vidim decu iz nase zemlje. Poljaci, Madjari, Slovaci, Slovenci...Nemci, Englezi, Irci... Nigde Srba ni za korov.
Eto bar nasa deca ne moraju da se muce, da vide taj prokleti svet koji nas je bombardovao. Mada znate ovde ljudi zive od svog rada. Zive dobro, oni koji hoce da rade, mogu i da zarade. Eh taj prokleti zapad...
Ubi apis, ibi salus. - Gaius Plinius Secundus
Gde su pčele, tu je zdravlje. - Gaj Plinije Stariji

Ван мреже Милан Делић

• Starosedelac
  • Поруке: 431
  • Године: 70
  • Локација: Коцељева
  • Милан Делић
« Одговор #56 послато: 23-02-2014, 14:03:29 »
    Лако би ми у ЕУ али срећом неће да нас приме и ови што
    су ушли нису бољи од нас.
    Једино што би нас спасило, могли би да идемо на Нови
    Зеланд.
Не пада снег да покрије брег ....

Ван мреже Dragan Radovic

• Starosedelac
  • Поруке: 417
  • Године: 43
  • Локација: Beograd
« Одговор #57 послато: 23-02-2014, 14:41:33 »
Evo vam jedne razlike. deca iz te "proklete" EU ladno dolaze na rad na Novi Zeland, godinu dana, malo se zezaju, malo putuju, vide sveta, ko hoce da radi i stedi moze i to. Samo nigde ne vidim decu iz nase zemlje. Poljaci, Madjari, Slovaci, Slovenci...Nemci, Englezi, Irci... Nigde Srba ni za korov.
Eto bar nasa deca ne moraju da se muce, da vide taj prokleti svet koji nas je bombardovao. Mada znate ovde ljudi zive od svog rada. Zive dobro, oni koji hoce da rade, mogu i da zarade. Eh taj prokleti zapad...

A zasto ne kazes kolika je nezaposlenost zavladala u EU? To cenzurises kao i nasi mediji. Evo ja cu da ti kazem da je u Spaniji nezaposlenbost 26%, u Portugalu 17%..itd .Ako mislis da ce kod nas biti kao u Austriji i Nemackoj onda si mnogo naivan. Nece  niko dozvoliti da ovde bude bolje nego kod njih. Bugarska,Rumunija,Hrvatska,Srbija to ti je sve za njih isto. I sam ces videti ako nastavimo ovim tempom da ce nam pokupovati sve sto valja u ovoj nasoj zemlji, pa ce ti tek onda mozda biti nesto jasnije. Nije EU kao sto je nekada bila, i nece nikada ni biti, i sve ce vise biti socijalnih nereda, a mi jedva cekamo da im se pridruzimo  :o

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/391063/Rekordna-stopa-nezaposlenosti-u-evrozoni

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/13/Ekonomija/1416798/Kako+protiv+nezaposlenosti+u+EU.html

http://www.novimagazin.rs/svet/rekordna-nezaposlenost-u-eu---12-odsto

Ван мреже Sasha Mrkailo

• Starosedelac
  • Поруке: 853
  • Локација: Sombor
« Одговор #58 послато: 23-02-2014, 18:09:31 »

A zasto ne kazes kolika je nezaposlenost zavladala u EU? To cenzurises kao i nasi mediji. Evo ja cu da ti kazem da je u Spaniji nezaposlenbost 26%, u Portugalu 17%..itd .Ako mislis da ce kod nas biti kao u Austriji i Nemackoj onda si mnogo naivan. Nece  niko dozvoliti da ovde bude bolje nego kod njih. Bugarska,Rumunija,Hrvatska,Srbija to ti je sve za njih isto. I sam ces videti ako nastavimo ovim tempom da ce nam pokupovati sve sto valja u ovoj nasoj zemlji, pa ce ti tek onda mozda biti nesto jasnije. Nije EU kao sto je nekada bila, i nece nikada ni biti, i sve ce vise biti socijalnih nereda, a mi jedva cekamo da im se pridruzimo  :o

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/13/Ekonomija/1416798/Kako+protiv+nezaposlenosti+u+EU.html

Ti dobro poznajes zemlje evropske unije, pretpostavljam da si dosta putovao svetom?

Uzastopna poruka: 23-02-2014, 19:21:55

Ti dobro poznajes zemlje evropske unije, pretpostavljam da si dosta putovao svetom?

I hvala ti mnogo na tvojim objasnjenjima o tome kako sam naivan i nista neznam. Ljubazno i uljudno, bas kako i dolikuje.
« Последња измена: 23-02-2014, 19:21:55 Sasha Mrkailo »
Ubi apis, ibi salus. - Gaius Plinius Secundus
Gde su pčele, tu je zdravlje. - Gaj Plinije Stariji

Ван мреже Петар Пантелић

• Starosedelac
« Одговор #59 послато: 23-02-2014, 19:26:01 »
Ја из овога могу само да извучем закључак, да њима тамо у Јевропи није лепо, па је зато напуштају. За разлику од нас овде. :) 8)