Аутор Тема: Какву би Србију желели да имамо .  (Прочитано 10211 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Goran.Popović

• O Tim
  • Поруке: 417
  • Године: 49
  • Локација: Зајечар
Одг: Какву би Србију желели да имамо .
« Одговор #40 послато: 07-11-2018, 14:44:14 »
Slobodane, mislim da se slažemo da je više štete nego koristi i protiv sam izgradnjih bilo čega na ovim rečicama.
Išao sam na pecanje na Toplodolskoj reci, Visošici, Tmštici ... sem starih vodenica koje ima protiv izgradnje sam bilo čega.
Pre par godina obišao sam kraj oko Vlasinskog jezera, Bosilegrada, Ribarci ... ono što sam video je bogu plakati prazna korita onih rečica zarad proizvodnje struje ili da pojedinac stavi koju paru u džep. Niko se ne pita šta je sa biodiverzitetom i kako će to sutra da se odrazi na nas a ne našu decu i dalje, to je daleko . To su sada već teme gde idemo u politiku a nije mesto ovde.
Poslednja priča je kako se narod pobunio u Zaječaru zbog jedne bušotine odakle su se snabdevali vodom za grejanje u hotelu. Sudski epilog je zatvaranje bušotine.
moj pčelinjak     ‚‚ GAP ‚‚
http://spos.info/forum/index.php?topic=29636.0

- sa pčelarima ne pričati o pčelarstvu uvek dođe do duge i mučne rasprave. Kada im dokažeš da nisu u pravu ( ili obratno ) oni smatraju i dalje da su u pravu -

Ван мреже Tadić Savo

• moderator
  • Поруке: 11.162
  • Године: 42
  • Локација: Stanišić
  • što ne želiš sebi ne poželi ni drugom.......
« Одговор #41 послато: 07-11-2018, 15:28:07 »
Nije politika, ja imam osećaj da je ovde najbolji biznis uzimanje para od države koje ona uzima građanima na račun akciza, poreza, plata. Tako mi i to sa MHE izgleda kao jedna velika svinjarija jer se ljudima otimaju resursi. Kao u jeftinim američkim filmovima sam fali Sigal da pobije bandu....
Takvu Srbiju pravimo, kao u jeftinim američkim filmovima
http://spos.info/forum/index.php?topic=15387.0

...pčelarstvo je postojalo pre nas ,nadajmo se da će i posle...

Ван мреже stojanovic predrag

• Starosedelac
  • Поруке: 5.592
  • Године: 71
  • Локација: Vlasotince
« Одговор #42 послато: 07-11-2018, 15:36:36 »
Slažem se sa kolegama koji zastupaju tezu o zaštiti prirode.
Samo hoću reći da treba maksimalno smanjiti i emisiju CO2 u atmosferu, a to je i manji rad termoelektrana čiji rad u proizvodnji električne energije je, za sad, dominantan. Znači stvar je kompromisa da li hoćemo više CO2 ili na neki način oštećene reke. Naravno standard traži i više upotrebljene električne energija, a to je veoma teško suzbiti. Uzmimo za primer električni automobil. Na sva usta se govori da je to ekološko vozilo i da ne emituje CO2. A čime se pune baterije. Naravno strujom koja je najverovatnije dobijena u termoelektrani.

Pozdrav Peca
Uzimaj med kao hranu da ga ne bi uzimao kao lek.

Ван мреже Tadić Savo

• moderator
  • Поруке: 11.162
  • Локација: Stanišić
  • što ne želiš sebi ne poželi ni drugom.......
« Одговор #43 послато: 07-11-2018, 15:50:32 »
Prijatelj mi reče da mi i sad proizvodimo više el. energije iz obnovljivih izvora nego što je eu propisala
http://spos.info/forum/index.php?topic=15387.0

...pčelarstvo je postojalo pre nas ,nadajmo se da će i posle...

Ван мреже Dušan Lazić

• Starosedelac
  • Поруке: 1.230
  • Године: 66
  • Локација: Vojka
« Одговор #44 послато: 07-11-2018, 16:45:18 »
Slažem se sa kolegama koji zastupaju tezu o zaštiti prirode.
Samo hoću reći da treba maksimalno smanjiti i emisiju CO2 u atmosferu, a to je i manji rad termoelektrana čiji rad u proizvodnji električne energije je, za sad, dominantan. Znači stvar je kompromisa da li hoćemo više CO2 ili na neki način oštećene reke. Naravno standard traži i više upotrebljene električne energija, a to je veoma teško suzbiti. Uzmimo za primer električni automobil. Na sva usta se govori da je to ekološko vozilo i da ne emituje CO2. A čime se pune baterije. Naravno strujom koja je najverovatnije dobijena u termoelektrani.

Pozdrav Peca
To je sve istina, Peco. Ali..Sve te nedoumice treba da reši struka a ne tamo neke šićarđije!
(A za sve ima rešenje!)

Ван мреже Radoicic Miodrag

• Starosedelac
  • Поруке: 596
  • Године: 69
  • Локација: Bor
« Одговор #45 послато: 07-11-2018, 16:46:02 »
Здравица српском народу

Народе, нек ти здравица ова
буде уместо благослова…
Штогод радио,
деца ти се рађала…

И када певао, и када сневао,
и када мукама одолевао
деца ти се рађала…

И када патио, и када ратио,
И када памтио па вратио,
деца ти се рађала…

Није богат ко има волова,
већ синова,
Није срећан ко има пушака,
већ колeвки…

И када жео, и када млео,
и када црну судбину клео,
деца ти се рађала…

Нек љубав надјача,
нек не буде плача, осим дечјег
И када учио, и кад се мучио
И када свету тајну докучио,
деца ти се рађала…

И када љубио, и кад огрубио
И када главу с' рамена губио
Деца ти се рађала

Јаки нек се свађају, глупи нагађају,
теби, нек се рађају…
И када кадио, и воће садио,
и кад се љутио и богодарио,
Деца ти се рађала…

Даће Бог да роди зоб и узри клас,
Да буде и за коње и за нас.
И када свеца славио,
И када школу правио,
И кад се у чуду, чудом бавио
Деца ти се рађала!

Добрица Ерић
Mica Bor

Ван мреже Slobodan Jakovljevic

• Starosedelac
  • Поруке: 2.712
  • Године: 33
  • Локација: Nis
  • Pcelarimo DB 12 kosnicama
« Одговор #46 послато: 07-11-2018, 16:59:11 »
Za sve ima rešenje, to je tačno... Ali kad se sedne i sve stavi na papir, kad neko zna šta treba da se radi i kako... Odgovor se sam nametne. Generalno mislim da smo svi prilično razmaženi i da resursi treba da se racionalnije koriste, jer nam je i vreme to pokazalo. Priroda ne može neograničeno da se eksploatiše.
Ali opet, kod nas ne postoji dublje promišljanje o stvarima i planiranje na duži rok, ili možda postoji a da ja to ne mogu da shvatim. Zbog toga i ne može da se stekne jasna slika šta je ispravno a šta ne. Generalno ako je neko područje zaštićeno, tu ne bi trebalo da bude nedoumice. Gledam neke slike na internetu, izmesti se put da bi se zaštitilo neko bogatstvo...
Sad misli čovek da li su ljudi koji se bune protiv nečega gomila dokonih ili kivnih, ili su svi ostali nedovoljno zainteresovani za ono što se dešava. Nikako ne treba zagovarati nasilje jer je i bez toga dovoljno teško i onako nas malo ima, ali mislim da je sasvim u redu da se kaže da nešto nije ispravno i da ljudi kažu šta misle. Šta više to je i neka vrsta dužnosti svakog
Pcelinjak u okolini Niša
Na forumu ga mozete posetiti ovde ;)

“Žao mi što nisam rođen ili malo gluplji, ili malo pametniji. Gluplji da ne primećujem neke stvari oko sebe, ili pametniji da ih primećene, ne komentarišem.”

Ван мреже Slobodan Jevtic

• Dokazani prijatelj foruma SPOS Info
  • moderator
  • Поруке: 18.303
  • Локација: St.Kostolac
« Одговор #47 послато: 07-11-2018, 17:47:22 »
Peco ne postoje više dimnjaci kao ranije sada rade dimnjaci koji su sazidani i radi se odsumporavanje gore izlazi samo para a dole umesto šljake gips http://ebranicevo.com/zavrseni-radovi-na-izgradnji-dimnjaka-visine-180-metara-foto

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.502
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #48 послато: 07-11-2018, 18:43:27 »
I mene brine prekomerna emisija CO2, ali me jos vise brine plastika koja nas bukvalno svaki dan zatrpava... >:(

Pozdrav Moma...

Ван мреже milic dragoslav bozevac

• Starosedelac
  • Поруке: 915
  • Локација: bozevac
  • Pcelarim kosnicom Rodna Voja
« Одговор #49 послато: 07-11-2018, 19:18:07 »
Mozda nije mesto u ovoj temi ali mene muci masovno secenje bagrema ne gleda se koje je starosti sece se i onaj malo deblji od ruke a nisam video par njih koji su zasadili neku parcelu.    Mislim da bi mogla drzava da uradi nesto u vezi posumljavanj sa bagremom .Neke subvencije ili tako nesto. Sve je vise parcela zaraslih u trnje a sve manje je bagrema       

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.502
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #50 послато: 07-11-2018, 19:45:53 »
Za bagrem nema zime, kad se jedan posece iz panja nike najmanje dvadesetak...bagrem je invazivna biljka...

Ван мреже stojanovic predrag

• Starosedelac
  • Поруке: 5.592
  • Године: 71
  • Локација: Vlasotince
« Одговор #51 послато: 07-11-2018, 19:47:11 »
Peco ne postoje više dimnjaci kao ranije sada rade dimnjaci koji su sazidani i radi se odsumporavanje gore izlazi samo para a dole umesto šljake gips http://ebranicevo.com/zavrseni-radovi-na-izgradnji-dimnjaka-visine-180-metara-foto

Slobo ja sam pisao o CO2, a o sumporu, i čvrstim materijama koje ima u dima nisam pisao. Malo je teže izdvojiti i vezati CO2 (ugljen dioksid), pa se to i ne radi.

Momo, što se tiče plastike potpuno si u pravu. Samo ja dodajem i staklo. Kad je u pitanju plastika (ja samo znam za PET ambalažu) bar se pokušava da se ona prikupi i reciklira. Staro staklo niko ne prikuplja, a kako znam staklare uvoze lomljeno staklo.

Pozdrav Peca
« Последња измена: 07-11-2018, 19:54:11 stojanovic predrag »
Uzimaj med kao hranu da ga ne bi uzimao kao lek.

Ван мреже milijan trifunovic

• Član redakcije časopisa "Pčelar"
  • Starosedelac
  • Поруке: 1.997
  • Локација: Gornji Milanovac
« Одговор #52 послато: 07-11-2018, 19:50:27 »
Za bagrem nema zime, kad se jedan posece iz panja nike najmanje dvadesetak...bagrem je invazivna biljka...
Nema ni stoke da ga uništava, ko nekada kada smo bili mali, dobijali batine ako stoku pustimo u pošumljene zasade.

Ван мреже Zeljko Vuckovic

• Starosedelac
  • Поруке: 444
  • Године: 56
  • Локација: Nova Varoš, Radoinja, Miševići
« Одговор #53 послато: 13-11-2018, 13:03:17 »
Slobodane za mini HE treba najmanje 20-ak kojekakvih papira od raznoraznih ustanova. A treba i dobro ulaganje od nekih tričavih više stotina hiljada evra pa do miliona evra što zavisi od snage i sl. Tako da obični smrtnici tu nema šta da traže :-[. Usput pogledajte treću stavku na računima za struju >:(. Tu svi plaćamo trošak namenjen povlašćenim potrošačima. Ruku na srce ako sve i isfinansiraš i budeš u pravoj ekipi ima samo da kaplje 8)

Ван мреже grujicadragicevic

• Namernik
  • **
  • Поруке: 11
  • Године: 64
  • Локација: Ivanjica
« Одговор #54 послато: 13-11-2018, 18:44:03 »
   Meni najviše smeta  prokleto  smeće (plastika) koje se baca svuda. Treba nam samokultura pa ono što ne bi bacili u svoje dvorište ili imanje da ne bacamo u tuđe.
 Kada bar malo poštovali sebe  tada bi poštovali i druge.
     Pozdrav iz Ivanjice!!!

• Starosedelac
« Одговор #55 послато: 16-11-2018, 10:18:42 »
Slobodane za mini HE treba najmanje 20-ak kojekakvih papira od raznoraznih ustanova. A treba i dobro ulaganje od nekih tričavih više stotina hiljada evra pa do miliona evra što zavisi od snage i sl. Tako da obični smrtnici tu nema šta da traže :-[. Usput pogledajte treću stavku na računima za struju >:(. Tu svi plaćamo trošak namenjen povlašćenim potrošačima. Ruku na srce ako sve i isfinansiraš i budeš u pravoj ekipi ima samo da kaplje 8)
Baš sam to i hteo da kažem, izgleda da para vrti gde burgija neće  ;D
Čista energija... sve je to u redu i svakome je stalo da zagađenje bude što manje. Na žalost ne postoji ništa na ovom svetu tako dobro, da nema lošu stranu To je slučaj i sa ovim elektranama, koje su u redu ukoliko ne uništavaju svet oko sebe. Da se grade na nači i na mestima gde ne prave ekološku katastrofu.
Na svu sreću postoje pojedinci koji imaju snage i volje da se bore sa tim stvarima, tako da verujem da će na kraju sve ispasti kako valja.

https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Zabranjena-gradnja-MHE-na-Visocici-Kasacioni-sud-ponistio-presudu-Ustavnog-suda.sr.html?fbclid=IwAR3bXjT7PjOrFZFc1C5i9RaWmTYW4lrmgkTGLVJTlhr9QxT9TLkr-zdA8TQ
Pcelinjak u okolini Niša

“Žao mi što nisam rođen ili malo gluplji, ili malo pametniji. Gluplji da ne primećujem neke stvari oko sebe, ili pametniji da ih primećene, ne komentarišem.”

Ван мреже Zeljko Vuckovic

• Starosedelac
  • Поруке: 444
  • Године: 56
  • Локација: Nova Varoš, Radoinja, Miševići
« Одговор #56 послато: 16-11-2018, 11:18:46 »
Odlična vest. Nadam se da će ovo obeshrabrivati lobije, koji bi naše prelepe planinske lepotice smeštali u cevi zbog lične koristi, mimo svih zdravorazumskih razloga, nasuprot životnim interesima stanovnika tih područja, a i šire.

Ван мреже ilic igor

• Starosedelac
  • Поруке: 2.106
  • Локација: Beograd-Borca
« Одговор #57 послато: 16-11-2018, 12:40:09 »
Sinoc je bila emisija na tu temu.
Interesantna je bila nervoza prisutnog investitora koji je inace i proizvodjac opreme ili izvodjac radova za druge(nisam ispratio ) koji na sve nacine pokusava da izokrene zakone i ubedi u korisnost.
Nismo ni svesni kolicine stete po prirodu , a ni koliko smo siromasni vodom.
U okruzenju su svi bogatiji od nas.
Nas priliv ili izvor u sekundi po kvadratnom kilometru je 5l , Makedonija 12l , Bosna 17l, Albanija 37, C.Gora 44l.

Nas plan prelazi sve norme za prihvatljivosti.

Nisam idgkedao do kraja , ali cini se da se investitora svi su imali osecaja za oroblem i skretali paznju.
Izmedju osralog i sam ministar Trivan.
Ne zalim sto su drugi pokrali moje ideje. Zalim sto nemaju svoje.           Nikola Tesla

063--711-6-345
065--820-75-10

IZRADA KOSNICA
http://spos.info/forum/index.php?topic=20736.0  

Moj pcelinjak
http://spos.info/forum/index.php?topic=18340.0

• Starosedelac
« Одговор #58 послато: 16-11-2018, 13:33:38 »
Jeste,
meni je jedino žao što ljudi ćutke gledaju, a imaju pravo čak i obavezu da na miran i kulturan način barem kažu "ljudi, ovo nije u redu".
Prirodno je da neko gleda na tome da zaradi...
Obični građani još i nekako, ali najviše pogađa da intelektualna elita i ljudi na uticajnim položajima ćute po takvim pitanjima a njihova je obaveza da se u te stvari uključe. Posle deset godina neko će se dosetiti da kaže, "nismo mi, to su ovi prethodni"... nikom ništa.
Pcelinjak u okolini Niša

Ван мреже Горан Чакардић

• Član Izvršnog odbora SPOS-a
  • Starosedelac
  • Поруке: 717
  • Године: 50
  • Локација: Лазаревац