Аутор Тема: Какву би Србију желели да имамо .  (Прочитано 30721 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

На мрежи milic dragoslav bozevac

• Starosedelac
  • Поруке: 1.044
  • Године: 70
  • Локација: bozevac
  • Pcelarim kosnicom Rodna Voja
Одг: Какву би Србију желели да имамо .
« Одговор #240 послато: 04-02-2020, 22:03:47 »
   Slažem se sa Nenadom i Markom, samo dodao bi da ja ni sada ne pratim politiku,
i ne znam za koga bi glasao, a tek sa 18 godina ništa nisam znao i bio sam sklon da me neko izmanipuliše. :)

I što se tiče zdravstva Marko sve si u pravu. Lekari u državnim bolnicama honorarno rade u privatnim ordinacijama,
 i tu se gubi svaki trag hipokratovoj zakletvi.
Ja se odavno zalazem da penzioneri sami shvate da ne treba da kroje sudbinu mladima ali vi mladi ne zelite da se bavite politikom i da glasatea one za koje mislite da su najbolji.Lakse vam je da neko drugi bude kriv nego da preuzmete odgovornost.

Ван мреже Veljan Ilijevski

• Gost
  • Поруке: 42
  • Године: 34
  • Локација: Pancevo
« Одговор #241 послато: 04-02-2020, 22:31:35 »
i ne znam za koga bi glasao, a tek sa 18 godina ništa nisam znao i bio sam sklon da me neko izmanipuliše. :)

I što se tiče zdravstva Marko sve si u pravu. Lekari u državnim bolnicama honorarno rade u privatnim ordinacijama,
Ja se odavno zalazem da penzioneri sami shvate da ne treba da kroje sudbinu mladima ali vi mladi ne zelite da se bavite politikom i da glasatea one za koje mislite da su najbolji.Lakse vam je da neko drugi bude kriv nego da preuzmete odgovornost.
Slažem se sa Vama, ali šta ćemo sa tim kad nemamo baš i neki izbor? Znam. Izabrati manje zlo!? E pa to opet nije rešenje, jer zlo je zlo. U svakom slučaju moje skromno mišljenje je da ili treba prihvatiti sistem i batrgati se ili pali gde misliš da će ti biti bolje, a treće nema. Tj. ima ali.... Nismo mi takav narod. Zaboravili smo na ssss.

Ps. Francuzi i Grci su čudo

Ван мреже milijan trifunovic

• Član redakcije časopisa "Pčelar"
  • Starosedelac
  • Поруке: 2.323
  • Локација: Gornji Milanovac
« Одговор #242 послато: 04-02-2020, 22:32:07 »
Ja sam sebi oduzeo pravo glasa kada se preslo na stranacko glasanje, a ne za persone po imenu i prezimenu.  :o
Ako budem docekao takav izborni sistem, sto verujem da se za ovo malo ostalog zivota nece desiti, necu videti glasacko mesto.  :D

Ван мреже Radovan Cirkovic

• Starosedelac
  • Поруке: 308
  • Године: 44
  • Локација: Zitiste
« Одговор #243 послато: 04-02-2020, 22:53:36 »

Dragoslave, kad ste bili mojih godina vaša generacija je preuzela odgovornost i rasturila državu i uvela ceo region u višedecenijsku krizu iz koje još nismo izašli.

Ван мреже Vojo Brstina

• Starosedelac
  • Поруке: 6.794
  • Године: 57
  • Локација: Novo Milosevo
  • tel. 063 383 114 i 023 782 015
    • www.kosnicevoja.rs/forum
« Одговор #244 послато: 04-02-2020, 23:54:49 »
Радован: "Dragoslave, kad ste bili mojih godina vaša generacija je preuzela odgovornost i rasturila državu i uvela ceo region u višedecenijsku krizu iz koje još nismo izašli."

Радоване пријатељу, претходне генарације нису преузеле одговорност нити су растуриле државу и цео регион увеле у кризу.
То је нека виша политика урадила за све нас.

9.новембра 89 када се рушио берлински зид после приказа те вечери на телевизији  рекао сам готово је, почињу припреме за рат, овде ће да зарати за мање од годину дана.
Сутрадан ујутро 10. новембра 1989 год устао сам у 4 сата и кренуо са југа земље са мање од 20 км од мора на пут преко Дрине да тражим колико толико сигурнији смештај за своју породицу. Имао сам тек 27 година, нову кућу коју сам скоро изградио ( никада нисам преспавао ни једну ноћ у њој), два сина ( сада већ одавно покојна због неизлечиве болести) и супругу. 
Након годину дана смо се коначно преселили.

Нисам био у праву, рат је почео након годину и по дана од мог предвиђања ( пуно сам погрешио). Скоро сви које сам познавао и са којим сам о томе причао нису веровали шта нам се спрема.
 Људи су били заведени, целе генерације су биле заведене и изгубљене, мало је било оних који су у шумама лажи проналазили прави пут до некакве истине и оних који су долазили до јасних показатеља и погледа у сутрашњицу.  Највеће магле биле су на територији данашње Србије... Када сам се преселио 1990 год нисам могао да верујем колико је народ незаинтересован за своју судбину, за дешавања око нас, готово нико није могао да види или да схвати све оно што нам се спрема.
Људи су веровали у магију у којој су живели, говор истине и доток било каквих информација је био под најстрожом контролом власти. Било је немогуће било кога ослободити од опијума и на лак начин извести у трезвено стање.
Отрежњавање народа је полако кренуло али до данас наш народ још није отрежњен. Људи који су цео живот провели у магли и у опијуму не желе да прихвате другачији живот.
Треба полако да дође време када нећемо имати рођених у магли да полако нестане њихов утицај на нове генерације. Треба да нестану све маглуштине у којим је наш народ деморалисан и заведен. За то треба време. Још сигурно неколико деценија треба да прође до полуотрежњења а тек за неколико генерација под утицајем брзине протока информација и до потпуног отрежњења. 
Срећом појави се интернет и проток информација који ће новим генерацијама створити јасну слику о нама и који ће разбити све маглуштине из прошлости и наше садашњости.   
Сви ратови на овим просторима у последњих неколико векова па можда и много више, сви су испланирани од стране неког другог и сви су били неизбежни за наш народ.

Зато треба да стварамо Србију без магле, без туђих опијума, тих опасних опијума који су чак и најмоћнију царску Русију брзо срушили, Србију слободне и незаведене деце  и Србију слободног и јасног погледа на  будућност...

Благодарим...
« Последња измена: 05-02-2020, 00:03:47 Vojo Brstina »
Српска решења за препород српског пчеларства.

Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света!

Нека блиста српско пчеларство.

Нађи ме у потпису..
http://www.kosnicevoja.rs/forum

Ван мреже Radovan Cirkovic

• Starosedelac
  • Поруке: 308
  • Године: 44
  • Локација: Zitiste
« Одговор #245 послато: 05-02-2020, 00:14:09 »
 Vojo, šalio sam se na konto Dragoslavog posta u vezi preuzimanja odgovornosti.

Žao mi je za sinove, primi moje saučešće.

Ван мреже Vojo Brstina

• Starosedelac
« Одговор #246 послато: 05-02-2020, 00:43:46 »
Хвала Радоване, нема потреба сада да даље причам или да пишемо о томе, нити да даље ширим причу о себи и свом животу.
Србија као ни претходна Југославија није марила за свој народ, заправо за све оне који нису слепо подржавали "једини пут".
Ми данас имамо славе које углавном славимо ради хране и пића ( част изузецима), рођендане на којим певамо хепи-хепи ту јууууу, не знам ни како се пева јер моје уво то не може да прими, хепи бригдај за Божић, или тако некако ми стижу поруке на телефон, на такве поруке углавном не одговарам или одговорим кратко ћириличним хвала  јер не разумем шта то значи на српском...

Имамо младе људе који се изјашљавају као ЈовановиЦХ или тако некако и када то видим не читам даље поруку шта год да је у њој написано.

Треба да смо свесни да живимо у време силе и да наша слобода зависи више од других него од нас самих али и поред свега морамо сачувати себе..
Такву Србију, Србију слободних погледа и потпуног разумевања нашег стања морамо да стварамо...
Благодарим... 

Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света!

Нађи ме у потпису..

Ван мреже Петар Пантелић

• Starosedelac
  • Поруке: 2.789
  • Године: 55
  • Локација: Гроцка -Пударци

На мрежи Miodrag S Stanković

• Starosedelac
  • Поруке: 2.479
  • Локација: Beograd
« Одговор #248 послато: 09-02-2020, 21:04:52 »
E moram da kazem - jace od mene - aj da poverujem u smestaj u kasarni ali ovo oko oduzimanja kuca koje su napustene a imaju vlasnike - e to je spin na koji valjda treba da se upeca - ko?

Sada svako moze da kaze sta hoce a ako promesa malo istinu pa ubaci masnu laz eto nam nove "istine" ...

Uzastopna poruka: 09-02-2020, 21:05:19
Izvini Petre ...

Ван мреже Горан Чакардић

• Član Izvršnog odbora SPOS-a
  • Starosedelac
  • Поруке: 771
  • Године: 51
  • Локација: Лазаревац
« Одговор #249 послато: 10-02-2020, 10:47:13 »
Не знам да ли је ова вест спиновање и не знам шта ће да се деси у наредном периоду али знам шта се десило својевремено у Боговађи у општини Лајковац. Тамо је такође пре десетак година отворен центар за избеглице. У прво време није било проблема. Временом се њихов број повећавао до те мере да више није било места у самом центру, већ су мигранти сами почели да проваљују у бројне викендице и у њих се усељавају. Власници тих објеката више нису могли да их користе, а нису могли ни да их продају. Наравно, дошло је и до опште побуне мештана Боговађе у више наврата.

• Starosedelac
« Одговор #250 послато: 10-02-2020, 10:56:32 »
Pricam o zakonskom otimanju imovine koje se navodi u ovom clanku ... Provale su druga stvar a to sto mi ne umemo ili hocemo da se samoorganizujemo da bi odbranili ono sto je nase je druga stvar.

Cak i po Ustavu imamo pravo na samoodbranu ali izgleda da ovde pocinje da se siri neka cudna bolest zvana - i u rodjenoj kuci ne mozemo nista da promenimo vec je neko odlucio sta ce biti ...

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.242
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #251 послато: 10-02-2020, 11:07:03 »
. Тамо је (Bogovadja) такође пре десетак година отворен центар за избеглице.

Pre 30 godina...

Uzastopna poruka: 10-02-2020, 11:17:21
Pricam o zakonskom otimanju imovine koje se navodi u ovom clanku ... Provale su druga stvar a to sto mi ne umemo ili hocemo da se samoorganizujemo da bi odbranili ono sto je nase je druga stvar.

Cak i po Ustavu imamo pravo na samoodbranu ali izgleda da ovde pocinje da se siri neka cudna bolest zvana - i u rodjenoj kuci ne mozemo nista da promenimo vec je neko odlucio sta ce biti ...

Evo kako te stvari stoje npr. u Francuskoj:

Po sticanju poljoprivredne penzije, ako poljoprivrednik (seljak) ne moze da obradjuje svoju zemlju (ili nema ko da je nasledi radi obradjivanja)...Drzava mu ustupa 50 ari zemlje radi gadjenja povrca za svoje potreba, a ostali deo poseda ustupa onome ko izrazi spremnost da istu obradjuje, naravno uz neku procenjenu naknadu...Medjutim, ta naknada ne ide sva vlasniku zemlje vec ide u poljoprivredni penzioni fond, stim sto mu je penzija povecana za odredjeni procenat, ali ne u visini naknade...Naravno, vlasnik zemlje moze istu po odlasku u penziju prodati, ali novog vlasnika ocekuje obaveza da istu obradjuje....

Ustav je ustav, ali zemlja mora da se obradjuje...pa ko voli, nek' izvoli....Mnogi od onih koji se busaju u prsa poklonili bi sve cim bi se uvela obaveza placanja naknade na neobradjenu zemlju ....

Pozdrav Moma...
« Последња измена: 10-02-2020, 11:17:21 Moma Milovanovic »

Ван мреже Radoicic Miodrag

• Starosedelac
  • Поруке: 712
  • Локација: Bor
« Одговор #252 послато: 10-02-2020, 11:21:55 »
Tarabici su ptedvideli "zute" , kod nas su vec stigli ! Koliko li ce ih jos stici !
Mica Bor

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
  • Поруке: 2.921
  • Године: 59
  • Локација: Pančevo
    • Pčelarska i radio-amaterska stranica
« Одговор #253 послато: 10-02-2020, 11:41:31 »
Momo, nisam upratio do današnjih dana, ali mi smo imali neki propis (možda Pokrajinski) da se kažnjava vlasnik, čija zemlja ostane u parlogu.
Ko u dvadesetoj nije komunista, nema ni srca ni duše. Ko je u četrdesetoj komunista, nema mozga. Ser Vinston Čerčil
Kakvih nas ima, takvih nas i treba - Radićeva baba

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.242
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #254 послато: 10-02-2020, 11:59:57 »
Momo, nisam upratio do današnjih dana, ali mi smo imali neki propis (možda Pokrajinski) da se kažnjava vlasnik, čija zemlja ostane u parlogu.

Druze, pravilnike i propise je bolje ne donositi, nego ne primenjivati...ovako, imamo, a u stvari nemamo....Ili jos gore je primer pravilnika u upisivanju PUS broja na vozila....Imamo pravilnik (kao pratimo Evropu) a taj pravilnik nema ko da primeni, jer niko nema laserski uredjej za  upisivanje tog broja ....a drzava ne moze nikoga da natera da ga kupi....Sto je najgore, taj broj ne utice na bezbednost vozila koje je u saobracaju ....Sta da se radi, sto smo mi zelelii pametniju Srbiju....kad mi nismo pametni....

Pozdrav Moma....

ps: bas me  interesuje za koje babe zdravlja zaposleni u Agenciji za bezbednost saobracaja primaju plate...

• Starosedelac
« Одговор #255 послато: 10-02-2020, 12:28:50 »
Pa da bi luksuzno ziveli i decu slali u inostranstvo na skolovanje ...

Ван мреже Vojo Brstina

• Starosedelac
« Одговор #257 послато: 15-02-2020, 03:48:13 »
Треба нам Србија слободног ума, Србија слободног народа који поштује себе и своју историју...
Проф. Дамјановић.. Жрнов.. 
https://www.youtube.com/watch?v=tIKIH4FqYfc

Благодарим...

Три века испред света!

Нађи ме у потпису..

Ван мреже Петар Пантелић

• Starosedelac
  • Поруке: 2.789
  • Године: 55
  • Локација: Гроцка -Пударци
« Одговор #258 послато: 15-02-2020, 14:50:22 »

• Starosedelac
« Одговор #259 послато: 15-02-2020, 15:17:27 »
Evo Petre kad vec pitas sta mislim - prvo clanak je miks vise nezavisnih clanaka - prvi deo govori o prolasku kolone migranata pod pratnjom milicije kroz jedno banatsko selo a predstavljeno je kao da je milicija upala u selo, konfiskovsla nekretnine i smestila migrante.

Drugi deo clanka je preuzet iz Blica gde se govori o strahu mestana iz Mackovca i jos par sela sa hrvatske strane Save koji tu zive i u strahu su od migranata koji pokusavaju iz Bosne ds predju Savu u Hrvatsku. Kao sto znas a verujem i da si se bunio da citiranje tekstova bez navodjenja izvora i autora predstavlja strasan prekrsaj u demokratskim drzavama ocekujem da osudis i ovog Frankestajna od clanka.

Izmedju ove dve celine se nalazi podnaslov o tome da gradjani Srbije organizuju patrole protiv nasilnih migranata sto podrzavam.

Inace ovakve clanke svrstavam u onu vrstu hibridnih delovanja protiv drzave Srbije a sa ciljevima koji su stari koliko i drzava Srbija a pod maskom brige za tu istu Srbiju ...

Nazalost mnogi ljudi veruju ovakvom "novinarstvu" ali sta reci ...

Uzastopna poruka: 15-02-2020, 15:18:39
Usput koja je veza Gradiske, Save i Banata?

Uzastopna poruka: 15-02-2020, 15:22:06
Inace da dodam podnaslov o fotmiranju straza je predstavljen kao da se ono sto rade u Gradiski desava u Srbiji tako da Petre kad bih rekao sta mislim o clanku bio bih banovan ... Pozz