Аутор Тема: Нестанак беба из породилишта!  (Прочитано 9922 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Петар Пантелић

• Starosedelac
  • Поруке: 2.728
  • Године: 55
  • Локација: Гроцка -Пударци

Ван мреже Veljkovic Sveta

• Rado viđen gost
  • Поруке: 75
  • Године: 52
  • Локација: Gornji Drenovac Žitorađa
Одг: Нестанак беба из породилишта!
« Одговор #1 послато: 19-12-2014, 13:12:16 »
Na ovakve teme se ne osvrcemo???
Pa stvarno - ko ce sad o bebama...
Imamo vaznija posla oko subvencija, aktivnog nadzora, PIO, pogaca,...
Tema je OK, mozda bi neko ovde nesto cuo, saznao, otkrio ali ako nam je ovo BLJAK ok...
Prepreke su one zastrašujuće stvari, koje vidite kada skrenete pogled sa svoga cilja.

Ван мреже fuad mumdzic

• Rado viđen gost
  • Поруке: 63
  • Године: 39
  • Локација: novi pazar
« Одговор #2 послато: 19-12-2014, 17:48:45 »
Drzava da pokrene istragu o nestanku beba od pre nekoliko decenija??? E bas da vidimo.
Mogu samo da kazem da mi je jako zao roditelje kojima su ukradena deca,mogu mislit sta sve prozivljavaju sve ove godine kad sigurno znaju da im je dete ukradeno a nemaju drzavu koja ce bar da pokusa da im pomogne. To je zalos povrh zalosti kad ste  tako bespomoćni a  pogodjeni gde najvise boli. Da Bog da da vise niko ne oseti takvu bol.

Ван мреже Драган Д Јовановић

• Starosedelac
  • Поруке: 345
  • Године: 60
  • Локација: Грљан
« Одговор #3 послато: 19-12-2014, 18:23:22 »
По мом утиску ово је најгнуснији могући криминал, опште је познато да су најжешћи криминалци блиски властима, кад саберемо 1+1 просто дођемо до закључка због чега се држава оглушује о вапаје родитеља.

• Rado viđen gost
« Одговор #4 послато: 19-12-2014, 22:59:26 »
tema je dosta puta posecena al  nema komentara,
ja sam za to da je odrzavamo aktivnom pa mozda nekome i pomogne...
Prepreke su one zastrašujuće stvari, koje vidite kada skrenete pogled sa svoga cilja.

Ван мреже Slobodan Stanojkovic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.209
  • Године: 62
  • Локација: vranje
  • ko zna i zna da zna, sledi ga
« Одговор #5 послато: 19-12-2014, 23:00:45 »
Ovo je bilo u razmerama koje mi ne mozema shvatiti!!

https://www.youtube.com/watch?v=Z7xXLJboXvw

Za bolesne - postoji bolnica, za lude - postoji ludnica, za budale nema nista, zato ih ima svuda!

• Rado viđen gost
« Одговор #6 послато: 19-12-2014, 23:07:11 »
ma shvatamo mi sve al se ne moze protiv:
hteo sam da nabrajam medjutim ima ih na stotine -"mafija"

• Starosedelac
« Одговор #7 послато: 19-12-2014, 23:15:34 »
Meni su se cerke bliznakinje rodile 4 februara 1984 i vrlo malo je falilo da dodje do toga, nije prvi put da se sa pistoljem ide u Vranjsko porodiliste kao covek pre neki dan, sacuvao sam svoje cerke, ali mesec dana posle je nestala beba saobracajnom policajcu,  nastavak price je -

Bilo je potrebno 25 dugih, teških godina neverice da Verica Pešić iz Vranja čuje glasove svojih kćerki, bliznakinja Aleksandre i Danijele, koje su navodno umrle po rođenju.
Aleksandru je pronašla u Vranju, dok je ovih dana sa suprugom Milivojem posetila drugu ćerku Danijelu, u niškom naselju Donji Komren, koja ih je i prihvatila kao majku i oca.

Ova priča, koja kao da je preslikana iz latinoameričkih sapunica, datira od novembra 1978. godine.
- Primljena sam u vranjsku bolnicu 27. novembra, a sledećeg dana upućena na GAK u Nišu, gde sam se porodila carskim rezom. Tada nisam znala ni koliko sam dece rodila, ni kog su pola. Posle par dana samo mi je saopšteno da mi je žensko dete umrlo - priča Verica. - Kada sam prošle godine počela da prikupljam dokumentaciju, uhvatila sam se za glavu! Za jedno dete, na primer, u prijavi o rođenju potpuno su pogrešno unete generalije roditelja, falsifikovan je moj potpis, a opštinski službenik prijavio je dete tek mesec dana kasnije.

Frapantna vest

Pešićeva tvrdi da se ne slažu ni podaci iz prijave i oni iz matične knjige rođenih. Jedan od krunskih razloga za njenu sumnju je bio kada je dobila uvid u kompjuterske podatke matične službe SO Niš, gde je stajalo da ni jedna beba u 1978. godini nije prijavljena kao umrla!

Pre nekoliko meseci Pešići su najpre ušli u trag kćerki Aleksandri, koju je telefonom pozvala Verica i saopštila joj frapantnu vest. Ubrzo je usledilo i priznanje “papirnate” majke.
- Istog dana javila se njena “majka”, koja je rekla da je ćerka u šoku, da je cela njena kuća uznemirena - priča Milivoje Pešić. - Smireno sam joj predložio da se vidimo i popričamo o svemu, ali je ona konstatovala da naše tvrdnje nisu istinite. Jer, “to dete sam uzela od Miše policajca, čija je supruga trgovac”. Očigledno nije znala kome se javila, a ostala je bez komentara kada sam joj rekao da razgovara upravo sa Milivojem - Mišom policajcem, suprugom Verice, trgovca.

Posle par dana Pešićima su se javili iz Centra za socijalni rad u Vranju, a jedan psiholog je Verici saopštio da je sa Aleksandrinom “majkom” dogovoreno da devojci prizna da ju je usvojila.
- Rečeno mi je i da je ta žena i ranije pokušala da kaže istinu Aleksandri, ali da nije uspela - kaže Verica. - Isti psiholog tada me je pitao i gde je Aleksandrina sestra bliznakinja. Odgovorila sam da je i ona doživela istu sudbinu. Potom su me opet pozvali iz Centra, sa predlogom da odem kod njih kako bi razjasnili jednu nedoumicu. Saopštili su mi, naime, da poseduju papir na kome sam se sa navodno mojim potpisom odrekla kćerke Aleksandre, uz obavezu da nikada više neću da je tražim! Kada sam ih pitala kako mrtvo dete može da se da na usvajanje, istog trenutka su mi predočili da dokumentaciju o ovom slučaju mogu da vidim samo uz sudski nalog.

Neće DNK test

Verica Pešić objašnjava da je “zabunu” kod žene koja je do sada uzgajala njihovu Aleksandru, i u Centru za socijalni rad, izazvao podatak da ona živi u Krupcu kod Niša, gde je u stvari rođena, dok se svi ostali podaci slažu. Drugu ćerku Danijelu, Pešići su pronašli pre par meseci. Tvrde da su joj “papirnati” roditelji iz Gornje Toponice kod Niša, dok je Danijela udata za Ivana Miloševića u Donjem Komrenu. Često se viđaju, a Danijela je nedavno porodici u Gornjoj Topnici otvoreno rekla da su je pronašli pravi roditelji.

- Bili su začuđujuće smireni, konstatovavši da od “toga nema ništa”, iako sam im rekla da sam prilikom prikupljanja dokumentacije sebe pronašla u knjizi za usvojenje - priča Danijela Milošević. - Predložila sam im da uradimo DNK test, ali su mi rekli šta ima da se to radi kada se zna...

Ista sudbina

I Danijela Milošević, za koju Pešići iz Vranja tvrde da je njihova ćerka, rodila je avgusta 2000. godine blizance - devojčicu i dečaka. Prema zvaničnim tvrdnjama niške GAK, kćerkica joj je umrla na putu za Beograd, prilikom transporta na Institut za neonatologiju.
- Na putu sam da dokažem da je i ovo dete živo. Nalazi se u jednoj niškoj porodici - tvrdi Danijela Milošević.
Za bolesne - postoji bolnica, za lude - postoji ludnica, za budale nema nista, zato ih ima svuda!

• Rado viđen gost
« Одговор #8 послато: 19-12-2014, 23:23:12 »
hvala Slobodane
bice od ove teme necega
makar da mladi koji se zene i udaju pripaze na sve sumnjivo kad dodju do bolnice...
samo se pitam gde ce tim monstrumima u belim mantilima i klompama dusa???
imaju li svoju decu il POZAJMLJENU???

Ван мреже milijan trifunovic

• Član redakcije časopisa "Pčelar"
  • Starosedelac
  • Поруке: 2.226
  • Локација: Gornji Milanovac
« Одговор #9 послато: 19-12-2014, 23:41:35 »
Slobo,
Dali je moguce da se ovako nesto dogodi, nemogu nocas spavati. Dali se moze rekonstruisati ko su ti zlocinci koji su ovako
nesto mogli rezirati, sprovesti, jesu li zivi, sta se moze uciniti da se kazne usvojitelji ove dece.
Dali je moguce da Danijelino dete dozivi njenu sudbinu, a ona sudbinu svojih roditelja.
Nemam reci, sta reci posle svega ovoga ?

• Starosedelac
« Одговор #10 послато: 19-12-2014, 23:56:16 »
I meni je "smestana" slicna prica, samo sam ja izgleda bio malo ludji no sto se ocekivalo i pripretio, i to ozbilno, doktoru i pre nego da me poceo "obradjivati" Uglavnom,jedna od sestara me je pitala, bukvalno, sta sam to doktoru uradio te joj je naredio da se ne pomera iz stolice pored inkubatora sa mojim bebama!! A njegova supruga je Neonatolog, doktor specijalista za prerano rodjene bebe!! Samo dragi Bog zna koliko je dece na taj nacin"nestalo"!!! Koliko pratim ovakve teme, skoro da u Srbiji i nije bilo grada u kome se ovako nesto nije desavalo, to govori da je u pitanju bila prava mafija u belim mantilima!!!

Ван мреже Петар Пантелић

• Starosedelac
  • Поруке: 2.728
  • Локација: Гроцка -Пударци
« Одговор #11 послато: 20-12-2014, 10:34:46 »
 У мом комшилуку живе две породице којима су бебе "умрле" у породилишту. Нису знају, ал никако не могу да утврде шта је било даље и где су? :o

Ван мреже goran radic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.445
  • Локација: Bijeljina,Republika Srpska
  • Goran Radic
« Одговор #12 послато: 20-12-2014, 11:19:44 »
Ovo je gore nego u "Zoni sumraka".
Zar je moguce da postoje ovako pomraceni umovi.
Mislim na ljekare koji su spremni uciniti takav zlocin.

Ван мреже Goran Stanojevic

• Urednik foruma
  • Поруке: 4.675
  • Године: 47
  • Локација: Smederevska Palanka
« Одговор #13 послато: 20-12-2014, 11:30:46 »
Sokiran sam. Prosto da covek ne poveruje... :o

Ван мреже Rade Stevanovic

• Ambasador SPOS-a
  • O Tim
  • Поруке: 3.420
  • Локација: Apatin
  • Član DP "Dunav" Apatin, SPOS-a i SPOV-a
« Одговор #14 послато: 20-12-2014, 15:42:01 »
Strašno, svako ko je umešan u ovo, zaslužio je štrik oko vrata,  pa i oni koji su nešto znali, a nisu preduzeli ništa dase otkrije istina

На мрежи Горан Чакардић

• Član Izvršnog odbora SPOS-a
  • Starosedelac
  • Поруке: 759
  • Године: 51
  • Локација: Лазаревац

• Rado viđen gost
« Одговор #16 послато: 21-12-2014, 00:27:45 »
Koliko se tu novca okrece nemozemo ni zamisliti...
A nas zamajavaju "zutom kucom", to jeste zlocin, ali u ratu se svasta dogadja.
Veci je zlocin  ovo sto su radili NASI pojedini doktori  - uvazeni, cenjeni, placeni, nedodirljivi ,...
Ali - postoje nedela, prevare, korupcija,... na svakom koraku , medjutim ovo sto su ONI radili je vrh !!!
Ja samo verujem da im savest nikada nece biti cista pa sagradili i po 3 crkve, kao dobrotvori...
Njima mirnog sna nema dok su zivi - a i posle toga...

Ван мреже Tadić Savo

• moderator
  • Поруке: 11.733
  • Године: 43
  • Локација: Stanišić
  • što ne želiš sebi ne poželi ni drugom.......
« Одговор #17 послато: 21-12-2014, 00:30:58 »
A nas zamajavaju "zutom kucom", to jeste zlocin, ali u ratu se svasta dogadja
strasno mi deluje ova recenica ,uveren sam da ne mislite to sto ste napisali .Zlocin je zlocin ...ne bih dalje
http://spos.info/forum/index.php?topic=15387.0

...pčelarstvo je postojalo pre nas ,nadajmo se da će i posle...

• Rado viđen gost
« Одговор #18 послато: 21-12-2014, 00:39:21 »
Svakako da je svaki zlocin - ZLOCIN !
Samo je u nasim medijima zuta kuca pominjana bar 1000 puta vise od nestalih beba.
Razlika je i ta da su u toj kuci TO radili nasi neprijatelji a ovo sa bebama rade nase komsije, poznanici, prijatelji!!!

Ван мреже Milos Bogdanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 952
  • Године: 31
  • Локација: Galibabinac-Svrljig
    • Pcelarstvo M. Bogdanovic
Zvali su ga dar bogova, sok nebeske rose i tecno zlato prirode jer je od vajkada bio i hrana i lek...

Prezentacija pcelinjaka:
http://pcelarstvombogdanovic.weebly.com/