Pravila korištenja foruma > Pravilnik o radu foruma SPOS-info

Molbe i primedbe urednistvu foruma

(1/87) > >>

Slobodan Pinjo:
Molio bih postovane kolege urednike foruma da od Nove 2014 godine prociste ovaj ceo forum po svim temama od ne potrebnih i ne korisnih poruka na ovom forumu. Jer vise od 30 % svih poruka je totalno ne svrsishodno ovom ozbiljnom i veoma respektovanom forumu.
Za koju god temu da uzme korisnik foruma da cita i da je analizira i da uci iz nje on bukvalno gubi sate dane i gubi se u prostori i na kraju izgubi volju da bilo sta da procita i nauci ovde.
Vecina ovde clanova nije dobro procitala pravilnik forumu i da li svesno ili ne svesno prave od ovog foruma jednu veliku lakrdiju.
Molio bih isto tako da se zakljucane ne vazne teme obrisu i jednostavno da se uvede neki red ovde da se napravi jedno veliko spremanje.
Poznajem dosta pcelara koji mi u razgovoru govore isto ovo sto sad pisem i jednostavno ce izgubiti volju za ovim forumom kao na kraju i ja.
Uzastopna poruka: 26-12-2013, 01:19:41Otvorio sam ovu temu sa ovim nazivom da mogu svi korisnici da iznose svoje sugestije.
Ima dosta clanova foruma koji imaju na hiljade poruka i ne pridrzavaju se pravila foruma ili nisu ni citali pravilnik

Evo nekih stavki iz pravilnika koja se svakodnevno ne postuju i ruse ugled foruma :

СПОС Инфо форум је сајт превасходно намењен едукацији и информисању.
СПОС Инфо форум има за циљ да постане водеци домаци Интернет центар за сабирање и проток информација битан за пчеларство.

Корисници СПОС Инфо форума могу расправљати и писати о разлицитим темама везаним за пчеларство, ако су, као сто је наведено, сврсисходне. То подразумева да:
- могу помоћи осталим корисницима, а не да прерасту у чат, односно причаоницу,
- садрже корисне информације до којих многи корисници не долазе лако на другим местима, информације морају бити једноставно размештене и лаке за претрагу,
- нису анкетне теме које се тичу појединих личних укуса корисника,
- нису трачеви, теорије ван званичне науке, квази-научне теме, теорије завера и, пре свега, непроверене алтернативне методе, које могу штетити осталим корисницима,
- нису теме о тренутној политичкој, религијској и националној ситуацији и не крше постојеће законе државе Србије.
Расправе које се воде морају имати сврсисходност, и морају се водити толерантно уз коришћење аргумената.
Ако желите активно да учествујете на форуму, морате се трудити да пишете само поруке које имају смисао и сврху. Немојте писати поруке само да бисте нешто написали
да поштују мишљење других људи
да не вређају, провоцирају, нити омаложавају друге кориснике

Забрањено је водити приватне дискусије на јавним местима. Приватна дискусија је када два, или више, корисника воде лични разговор, који не интересује остале. За приватне дискусије постоје "Приватне поруке",

Ovo sto sam izdvojio je naj vise zbog cega sam reagovao i otvorio ovu temu.

slobodan ilic:
Potpisujem svaku gore napisanu rijec i imam par kolega pcelara kojima sam preporucio forum i posle nekoliko poseta vise ga ne posecuju upravo iz gore navedeni razloga,Ja sam davno nesto ovako predlozio i dobio sam vrlo neprijatan odgovor i upozorenje.Ovo je zanimljivo pravilo ali na zalost se krsi svakodnevno i u svim temama i najveci broj clanova foruma upravo zbog ovoga ne uzima ucesce u radu ili ako to i uradi brzo se pokaju i povuku kao i ja.   Sve najbolje Ilic

Citat:
 да поштују мишљење других људи
да не вређају, провоцирају, нити омаложавају друге кориснике

Забрањено је водити приватне дискусије на јавним местима. Приватна дискусија је када два, или више, корисника воде лични разговор, који не интересује остале. За приватне дискусије постоје "Приватне поруке",

Nikola Petrović:
Слажем се са свим овде наведеним. А предложио бих уредницима да кад буду уређивали теме пођу и од чињенице која је то информација или информације битне за ту тему да би те исте свако одмах могао да види и прочита а не да губи сате читајући све са те теме док недобије-нађе тај податак.
Нпр. тема оксална киселина како почетник да нађе одмах како се иста справља и како се друштва третирају што је по мени у тој теми битна информација за све а тек после разна искуства у вези ње. Кад неко и упита добије прочитај тему до краја а ова само има 136 страница.

nenad savic:
  od jutros razmislajam na ovu temu ...
  sta mislite da otvorimo novu temu pa u nju strogo naprimer o oksalnoj napise se desetak postova sama srz tu temu zakljucamo postavimo je lepljivom i svako ko zeli srz ima je ko zeli opustenu varijantu koja tece ima onu staru i svi zadovoljni ili da iz postojecih tema izvadimo desetak postova koji su sama srz ostalo da ide kao do sada vidite nemozete neke postove brisati jer u njima ima deo teme a drugi deo je caskanja pa opet dali ste svesni da pola nas u datom trenutku napravi bunu gde mu je post kao da ga je od zlata klesao i uvek urednici krivi
  to trenutno radimo sa temom "recepti za pogace" ljudi moji znate to je ogroman posao nije da nema dovoljno urednika mozemo da se prihvatimo posla ali to ce jako dugo da traji a ni mi nesedimo zaludni

Stokic Dragan:

--- Цитат: nenad savic  26-12-2013, 11:15:36 ---  od jutros razmislajam na ovu temu ...
  sta mislite da otvorimo novu temu pa u nju strogo naprimer o oksalnoj napise se desetak postova sama srz tu temu zakljucamo postavimo je lepljivom i svako ko zeli srz ima je ko zeli opustenu varijantu koja tece ima onu staru i svi zadovoljni ili da iz postojecih tema izvadimo desetak postova koji su sama srz ostalo da ide kao do sada vidite nemozete neke postove brisati jer u njima ima deo teme a drugi deo je caskanja pa opet dali ste svesni da pola nas u datom trenutku napravi bunu gde mu je post kao da ga je od zlata klesao i uvek urednici krivi
  to trenutno radimo sa temom "recepti za pogace" ljudi moji znate to je ogroman posao nije da nema dovoljno urednika mozemo da se prihvatimo posla ali to ce jako dugo da traji a ni mi nesedimo zaludni

--- Крај цитата ---
Nenade neces verovati ali isto sam nocas I ja rasmisljo dok sam nocas trazio nesto po forumu,dosao s posla u 2 nocas I jutros do 6 nasao neku informaciju
Evo ja kao pocetnik kada neke osnovne stvari trazim moram procitati nekoliko tema I skakati sa jedne na drugu,jednom me sin pitao zasto imam otvoreno 6 tabova u cromu I svi su sa sposa
Ukratko srz neke teme I da se zakljuca I mozda cak u neki poseban podforum bilo bi odlicno
Pozdrav iz moskve

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију