Аутор Тема: Производња ракије  (Прочитано 144617 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже stole stankovic

• Doseljenik
  • Поруке: 145
  • Године: 51
  • Локација: Pozarevac
Одг: Производња ракије
« Одговор #40 послато: 04-09-2015, 16:31:00 »
Gde je najpovoljnije, neznam al znam da imas kazandzije u Pozarevcu, Leskovcu, Svrljigu, Vranju.. Tesko da ces odokativno da kupis to sto te interesuje. Najbolje da odneses kazan kod nekog majstora pa da ti on napravi prema njemu. Ako znas odakle potice tvoj kazan (od kog majstora) pre ces  nabaviti poklopac i lulu, ovako ako ne znas moras da se raspitas .Evo ti broj od "Krepoljinca" iz Pozarevca  012 556 212

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.981
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #41 послато: 04-09-2015, 16:32:45 »
[urlZamolio bih kolege pčelare da mi napišu gde bih najpovoljnije mogao da kupim poklopac i lulu za kazan.
Hvala unapred.][/url]

To je lako napraviti u Valjevu ima najmanje 10 kazandzija, ali je problem sto neko mora da ,,izvadi meru"...kako bi napravljeni elemetni dobro pasovali....

Ван мреже MIRKO PROTIC

• Starosedelac
  • Поруке: 881
  • Године: 39
  • Локација: Majur,Sabac
« Одговор #42 послато: 04-09-2015, 21:01:02 »
Ne znam da li sam na pravom mestu postavio ako nije neka je urednici prebace gde treba.

U noći između srde i četvrtka ukradeni su mi poklopac i lula od kazana za pečenje rakije (naravno zbog bakra).
Vrednost toga je na otpadu oko 4000 dinara a mene bi to novo koštalo sigurno 10-ak puta više.
Sve je prijavljeno policiji oko 10,30 h ali mi je tamo rečeno da kolega koji radi na mom reonu radi drugu smenu od 15h.
Šta dalje reći ...
Ovo mi je prvi put u životu da idem u policijsku stanicu i mogu vam reći da sam se mnogo, mnogo razočarao.

Zamolio bih kolege pčelare da mi napišu gde bih najpovoljnije mogao da kupim poklopac i lulu za kazan.
Hvala unapred.

Ja sam pre tri godine od njih kupio i prezadovoljan sam.
https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CB0QFjAAahUKEwit_J30h97HAhVBPxoKHdWcDos&url=http%3A%2F%2Fwww.des-kazani.rs%2Fproizvodi%2Fkazani-za-rakiju%2F&usg=AFQjCNGDMxuzt04jQHpUwtfpYtZFDKQCRw&sig2=rqN-3Zeimwn5D8tJVg5otg

Ван мреже sinisastojsic

• Starosedelac
  • Поруке: 2.022
  • Године: 41
  • Локација: Apatin
« Одговор #43 послато: 05-09-2015, 10:06:25 »
evo jedan mali od 45 l

• Starosedelac
« Одговор #44 послато: 05-09-2015, 21:44:53 »
evo jedan mali od 45 l

Са овим се можеш само ти напити...за комшилук ће мало да остане..... ;)

Ван мреже Branko Radovanović

• Starosedelac
  • Поруке: 838
  • Године: 45
  • Локација: Ljig
« Одговор #45 послато: 05-09-2015, 21:49:21 »
evo jedan mali od 45 l

Kolega Momo nije to uopšte mali kazan bitno je samo da se često puni onda ima i za komšiluk a kod nas ove godine baš dobro rodilo.

• Starosedelac
« Одговор #46 послато: 05-09-2015, 22:00:05 »
Комшија Бранко, у односу на мој казан од 400 литара, :) овај је стварно мали, ;) ма колико га често пунили....

Ван мреже Branko Radovanović

• Starosedelac
  • Поруке: 838
  • Локација: Ljig
« Одговор #47 послато: 05-09-2015, 22:08:18 »
Za moje potrebe je dovoljan ovaj od 200 litara što imam ali bi voleo da vidim taj od 400 litara jer takav do sada nisam video a verujem da je princip rada isti kao i na mom kazanu.

Ван мреже MIRKO PROTIC

• Starosedelac
  • Поруке: 881
  • Године: 39
  • Локација: Majur,Sabac
« Одговор #48 послато: 05-09-2015, 22:44:29 »
Ovaj moj od 200l resava moje probleme,mada pecenje traje i do 10-tak dana dan i noc.

Ван мреже sinisastojsic

• Starosedelac
  • Поруке: 2.022
  • Локација: Apatin
« Одговор #49 послато: 05-09-2015, 22:49:41 »
evo jedan mali od 45 l

u ovom sto se pece nije za komsiluk ;) dunja.kruska,kajsija
sljiva,grozdje,jabuka ide u taj od 200  ;)

Ван мреже Nikola Markotanovic

• Namernik
  • **
  • Поруке: 13
  • Године: 24
  • Локација: Zlot
« Одговор #50 послато: 11-10-2015, 11:31:47 »
Da li bi neko mogao da mi pomogne, naime ja sam procitao da se kazan za rakiju cisti kausticnom sodom  ukoliko je rakija mutna, ima neke mirise i slico. Neko to radi cak sa svakim prepekom, i htedoh da probam i ja, uradio sam sve po upustvu,nalio 1% rastvor kausticne sode u instrument, lulu i ostavio nekih sat vremena,a istim sam i izribao kazan. Nakon toga lepo isprao vodom, pa sam zatim i uradio jednu destilaciju vode i nadao se da sam uradio dobru stvar. Medjutim kad sam ispeko jedan kazan rakije to je bilo uzasno, naime rakija je imala jprejak miris da nije moglo da se stoji pored kazana to je stipalo za oci i peklo u nosu, a na ukusu je pekla nepca i grlo... Da li  bi mogo da cujem vase  preporuke sta da radim da kazan bude normalan?
unapred zahvalan
Pcelarstvo je nisko-profitabilan i visoko-rizican posao, ali sta ces kad ga volimo....

Ван мреже Blagoja Daniloski

• Starosedelac
  • Поруке: 4.079
  • Локација: Тајмиште 1069м.н.в,Македонија
« Одговор #51 послато: 11-10-2015, 11:51:11 »
Kao prvo nisi smeo k.sodu stavljati tamo uopste,jer je to najtezi otrov a rakiju pijemo!
Kad si vec to uradio,sada je kasno,sipaj kominu i taj kazan i to baci jer nije za upotrebu,na zalost mozda ce ti trebati vise komine da bi to sve vratio nekoj normali,nemoj vise nikad( osim za dezinfekciju kosnica i ramova) koristiti k.sodu tamo gde se koristi nesto za ishranu ljudi!
Светот го разбирам единствено,како поле за културен натпревар меѓу народите!

• Namernik
  • **
« Одговор #52 послато: 11-10-2015, 13:42:07 »
Ali cudno mi je to, zato sto sam ja to upustvo video od coveka koji pece rakiju po 1t godisnje i koji ne bi trebalo da se sali sa tim... a posle kad sam vec zeznuo kazan sam potrazio po netu i vecina ljudi radi pranje sodom... ne znamsamo gde sam ja pogresio i vrv da postoji nesto da se ispravi... A inace iz svog a vrv i svi drugi ljudi, peru burice za vino i rakiju kausticnom sodom i svo ostalo podrumsko posudje isto..

Pcelarstvo je nisko-profitabilan i visoko-rizican posao, ali sta ces kad ga volimo....

• Doseljenik
« Одговор #53 послато: 11-10-2015, 15:58:03 »
Ali cudno mi je to, zato sto sam ja to upustvo video od coveka koji pece rakiju po 1t godisnje i koji ne bi trebalo da se sali sa tim... a posle kad sam vec zeznuo kazan sam potrazio po netu i vecina ljudi radi pranje sodom... ne znamsamo gde sam ja pogresio i vrv da postoji nesto da se ispravi... A inace iz svog a vrv i svi drugi ljudi, peru burice za vino i rakiju kausticnom sodom i svo ostalo podrumsko posudje isto..
Ukucaj u pretrazivacu" kako ocistiti bakarno posudje" i sve ce ti se kasti.

Ван мреже Sreten Puzic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.113
  • Локација: Власотинце
« Одговор #54 послато: 11-10-2015, 16:15:00 »

Млад си и неискусан јер је сода за бачве-Натријев карбонат Na2CO3 а каустична Натријум-хидроксид NaOH.
    Давно је то било јер је градиво из одмогодишње, Хемија. ;)

• Doseljenik
« Одговор #55 послато: 11-10-2015, 16:22:59 »
Slusaj Vlasotincane i nece pogresis. Odokle si  vince? Ako nesi iz Vlasotince...

• Namernik
  • **
« Одговор #56 послато: 11-10-2015, 17:53:04 »
Ali moje pitanje je da li se moze ovo sada ispraviti i kako ako moze?

Ван мреже radoslavjankovic

• Starosedelac
  • Поруке: 4.299
  • Локација: Rogatica, selo Kovanj, Republika Srpska
« Одговор #57 послато: 12-10-2015, 08:49:24 »
Gdje nabaviti mjerač šećera u komini i mjerač jačine alkohola u rakiji i koja je cijena istih spravica

Ван мреже Milos Mirkovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.112
  • Године: 35
  • Локација: Lajkovac - Šabac
« Одговор #58 послато: 12-10-2015, 10:29:30 »
Merac alkohola u rakiji imas u poljoapotekama. Najjeftiniji kos nas je oko 5e a najskuplji oko 50e. Skoro sam uzimao. Rvi samo meri jacinu rakije a drugi meri i temperaturu tecnosti pa samim tim mozes tacnije utvrditi kolicinu alkohola u rakiji.
PROIZVODNJA KOŠNICA SUNNY BEE
http://spos.info/forum/index.php?topic=26927.0

069 615-157

Ван мреже Недић Лазо

• Starosedelac
  • Поруке: 402
  • Локација: Брезове Дане ,350 м нв , Маглај - Теслић
« Одговор #59 послато: 12-10-2015, 19:22:32 »
Gdje nabaviti mjerač šećera u komini i mjerač jačine alkohola u rakiji i koja je cijena istih spravica
Ja sam uzeo  prošle godine u poljoprivrednoj apoteci neke zagrebačke "gradi" što mjeri i temperaturu i trenutno jačinu rakije  .Naravno uz nih ide i tabela  na kojoj odrediš količinu alkohola u rakiji ,Koštali su 30 km
Види  тему :    
пчелињак "Н Е Д И Ћ"