Аутор Тема: DA SE NE ZABORAVI!!  (Прочитано 103257 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Svetozar Veselinović

• Starosedelac
  • Поруке: 446
  • Године: 48
  • Локација: RIĐICA - Sombor
  • "Све за образ, а образ ни за шта"
Одг: DA SE NE ZABORAVI!!
« Одговор #40 послато: 13-04-2014, 20:27:02 »
МИЛАН ЈОВАНОВИЋ: КАКАВ ЈЕ ОВО ЖИВОТ, КАКАВ ЈЕ ОВО МИР!?

Коме да судимо, кад је Сотона, тај пали Божји анђео, завладао светом, како да заборавимо оно “Срећан Ускрс, Срби!”

Луд од бола, Драган, отац мале Анастасије, препричао је њене последње речи. Анђео измучен пакленим мукама, сањао је да се пресели у своју кућицу, где нема бола, где нема пакла који нам је неко посејао мислећи да је изнад Бога, изнад небеске правде, изнад свега.

Мали анђео је знао да земаљске правде нема.

И да је једини пут спаса онај што води на Небо.

Стајао сам једног дана уз зид једне онколошке клинике у Београду, где је доктор, који је видео многе дечје смрти, рекао: Мама, тата, идите код свога чеда и олакшајте му последње дане...

Свест ми је мркла, осећао сам како клизим низа зид те онколошке клинике осећајући ужасни бол тих родитеља које сам довео по последњу наду. Наде није било.

Њиховог малишана, тада старог само четири године, неко је осудио на смрт, јер је Велики Сотона са Запада проценио да је свака дечја смрт тако мала, тако небитна у поређењу са Сотониним пакленим планом опстанка по сваку цену.

А Србија ћути.

Народ који умире у мукама, избомбардован уранијумом и пираленом, свесно жртвован за велики Сотонин експеримент за будућност Запада, где не треба врбовати заморчиће, јер је рат идеална прилика да се наследници Менгелеа истакну, а можда се оките и Нобелом.

Да ли ће невидљиви докторат сада већ покојне Мирјане из Крагујевца икада угледати светлост дана или ћемо и децу опростити зарад смрдљиве коалиције за својим убицама? Докле сеже морални понор ове, као и претходних власти? Колики данак у крви још дугујемо?

Несрећни Драган Трајковић, луд од бола за мезимицом, тужиће државу, тужиће лекаре, тужиће све за које мисли да су му срушили живот и узели дете које је гајио од кила меса.

И у праву је.

Али, ко ће на суд извести Сотону што је на Србима и српској деци испробавао уранијум и пирален и уредно бележио: толико рођених, толико преживелих, толико умрлих; Посебан сектор - Врање, породица - Трајковић, јединка - Анастасија.

Анастасија, што је мајци и оцу рекла “ништа ме не боли, не секирајте се”, а медицинској сестри “не могу више...”

Грешна ми душа, избегао сам сахрану детета чије сам родитеље гледао како ужаснуто слушају доктора који каже: “Мама, тата, идите код свога чеда и олакшајте му последње дане...”

Тај мали анђео, који би ових дана, да није било Сотоне, требало да напуни једанаест година, да иде у школу, да тера лопту и гања сукњице својих другарица, последње је рекао: “Мама, не дај ме...!”

На његовом гробу играчкице и заустављено време.

Како да кривим грешне лекаре, како да њихове дијагнозе буду узрок смрти напаћених малих душица!

Коме да судимо, кад је Сотона, тај пали Божји анђео, завладао светом, како да заборавимо оно “Срећан Ускрс, Срби!” на бомбама које су падале на овај намучени народ, на бомбама које су децу убијале на ноши и шлогиране старце у болничким креветима усред Београд, отвореног града, коме нису праштали ни Поћорек ни Хитлер.

Мала Анастасија сахрањена је са сузом залеђеном у оку и поруком на уснама коју никад нико неће одгонетнути. У белом сандуку, симболу невиности и уз врисак до неба.

Да није било “милосрдног анђела”, не би било ни њене смрти. Ви, Сотоне, који сте у своје руке узели правду, горећете у паклу, а ми ћемо вас, упркос свему, жалити, јер ће ваша смрт бити вечна.

Али вам децу никада нећемо опростити. Бог нека вам суди, тамо, у оној кућици где је кренула намучена душа мале Анастасије.

Смрт, свуда смрт нејаких и невиних, какав је ово живот, какав је ово мир...

Господе, спаси и помилуј.

Извор Вести 12. 04. 2014.

http://www.standard.rs/index.php/zeljko-cvijanovic-preporucuje/28904-%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D0%BD-%D1%98%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%9B-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B2-%D1%98%D0%B5-%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82,-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B2-%D1%98%D0%B5-%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%BC%D0%B8%D1%80
Pčelarstvo Veselinović  http://spos.info/forum/index.php?topic=19355.0
3D Animacija  http://spos.info/forum/index.php?topic=19251.0

„Ко не цени себе тај је несрећан, а ко се прецењује тај је глуп.“

Ги де Мопасан

Ван мреже stojanovic predrag

• Starosedelac
  • Поруке: 5.699
  • Године: 72
  • Локација: Vlasotince
« Одговор #41 послато: 20-04-2014, 09:49:15 »
Da se prisetimo na današnji blagdan. Na dan kada i Hrišćani pravoslavne vere kao i Hrišćani katoličke vere zajednički slave svoj praznik. Praznik mira i blagostaja.
I 1999. godine i jedni i drugi su slavili ovaj blagdan zajedno. I na taj zajednički praznik Nato zveri nisu mirovale i izvršile teška bombardovanja sa mnogo nedužnih žrtava. Neka je tim žrtvama večna slava.

Pozdrav Peca
Uzimaj med kao hranu da ga ne bi uzimao kao lek.

Ван мреже Slobodan Stanojkovic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.209
  • Године: 62
  • Локација: vranje
  • ko zna i zna da zna, sledi ga
« Одговор #42 послато: 20-04-2014, 10:45:49 »
Imamo mi mnogo cega da se prisecamo, ali i "oni" imaju po cemu ce pamtiti taj Uskrs -

Како је тога дана јавила агенција Тањуг, један НАТО авион оборен је између Сомбора и Оџака. Претпоставља се да је авион долазио из правца Хрватске али је погођен противавионском ракетом што је проузроковало његов распад на хиљаде комада. Пилот је погинуо на лицу места.

Ne trebamo zaboraviti ni "saveznicko" bombardovanje, cak i mnogo zverskije i krvavije i od Nemackog bombardovanja 1941 godine! Takodje na Uskrs!!

КРВАВИ ВАСКРС 1944. – На неексплодираним савезничким бомбама које су 16. и 17. априла 1944. у операцији “Недеља пацова” разориле Београд писало је “Срећан Ускрс”

http://srpskaistorija.wordpress.com/2014/04/15/%D0%BA%D1%80%D0%B2%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%BA%D1%80%D1%81-1944-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BC-%D1%81%D0%B0/

Za bolesne - postoji bolnica, za lude - postoji ludnica, za budale nema nista, zato ih ima svuda!

Ван мреже zoran čurlić

• Starosedelac
  • Поруке: 669
  • Године: 45
  • Локација: Шумарице-Краљево
  • Ушће Ибра у Западну Мораву 220м/нв
« Одговор #43 послато: 20-04-2014, 11:46:44 »
Цитат
Дакле, савезници (или „Савезници“) су „тепих бомбардовањем“ умели да газе све пред собом (додуше, када је реч о Србији, чини се – најмање Немце), али када се радило о нечему што се тиче њиховог капитала ту су и те како могли да буду и прецизни и опрезни.
По причи једног од бивших дректора Прве петолетке из Трстеника она 1999.године није бомбардована иако је била војна фабрика само зато јер је имала важећи уговор о осигурању са енглеским Лојдом...

Ван мреже Милан Делић

• Starosedelac
  • Поруке: 431
  • Године: 70
  • Локација: Коцељева
  • Милан Делић
« Одговор #44 послато: 23-04-2014, 19:43:43 »
   Данас се навршило 15 година од НАТО бомбардовања зграде
   РТС у којој је убијено 16 новинара.
Не пада снег да покрије брег ....

Ван мреже miodrag jovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.458
  • Локација: Donja Rasovača
« Одговор #45 послато: 26-04-2014, 19:39:59 »
.

Ван мреже Blagoja Daniloski

• Starosedelac
  • Поруке: 4.079
  • Локација: Тајмиште 1069м.н.в,Македонија
« Одговор #46 послато: 26-04-2014, 23:19:46 »
коначно сам схватио да од цртања стварности слепцу – нема користи; и кад му је нацрташ - он и даље не види… Најчешће јер му се свиђа да не види.
Ово што пишем није моје(сем неке ствари ;))! >:(
Светот го разбирам единствено,како поле за културен натпревар меѓу народите!

Ван мреже Slobodan Stanojkovic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.209
  • Године: 62
  • Локација: vranje
  • ko zna i zna da zna, sledi ga
« Одговор #47 послато: 05-05-2014, 14:47:50 »
POSLEDNJE REČI SRPSKOG PILOTA HEROJA: Nećete vi da ginete, ja ću!

http://www.telegraf.rs/vesti/1056125-poslednje-reci-srpskog-pilota-heroja-necete-vi-da-ginete-ja-cu-video
Pre tačno petneast godina na današnji dan komandant 204. lovačko avijacijskog puka Milenko Pavlović izvukao je mlađeg kolegu pilota iz aviona i poleteo ka NATO avionima koji su bombardovali Valjevo. Leteo je pravo u smrt. - Vidim ih, ali vide i oni mene! Imaju me! – bile su poslednje reči koje je izgovorio Pavlović.
Bio je to poslednji Milenkov let. I poslednji let do kraja NATO agresije. On za svoja dela nikada nije proglašen herojem. Posthumno je odlikovan Ordenom za hrabrost i Zlatnom letačkom značkom.

Svake godine 4. maja u znak sećanja na Milenka Pavlovića, komandanta 204. lovačko avijacijskog puka njegove kolege, rodbina i poštovaoci polože vence na spomenike u Valjevu i selu Bujačić gde je pao njegov avion. Poginuo je 4. maja 1999. godine, a iza njega su ostali supruga i dva sina.
www.youtube.com/watch?v=83V-2AEG9to#t=871
Za bolesne - postoji bolnica, za lude - postoji ludnica, za budale nema nista, zato ih ima svuda!

Ван мреже Милан Делић

• Starosedelac
  • Милан Делић
« Одговор #48 послато: 09-06-2014, 23:53:11 »
    Ових дана се навршава 15 година од завршетка или престанка
    бомбардовања Србије. Да се сетимо оних 19 силних који су
    директно бомбардовали и још три пута толико оних који су
    им помагали.
    Да се сетимо нашег хероја Миленка Павловића и много других
    знаних и незнаних хероја.

Ван мреже zoran čurlić

• Starosedelac
  • Поруке: 669
  • Локација: Шумарице-Краљево
  • Ушће Ибра у Западну Мораву 220м/нв
« Одговор #49 послато: 10-06-2014, 08:29:50 »
Слава им!!!

• Starosedelac
« Одговор #50 послато: 10-06-2014, 09:51:17 »
Slava svim žrtvama tog zločinačkog dela.

Peca

Ван мреже Miroslav Lazic

• Rado viđen gost
  • Поруке: 94
  • Године: 58
  • Локација: Ниш, Мозгово
« Одговор #51 послато: 24-03-2015, 17:49:33 »
Zar smo zaboravili zlocinacki akt bombardovanja...kasetne bombe...trgovinu organima... Milicu i ostale zrtve.... Zar imamo pravo na zaborav....

https://www.youtube.com/watch?v=kZpF4dD2XhY
"Орлови лете сами, чавке лете у јату".

Ван мреже Mirovic Sinisa

• Starosedelac
  • Поруке: 1.779
  • Године: 54
  • Локација: Negotin
  • Negotin
« Одговор #52 послато: 24-03-2015, 17:57:39 »
Mi nismo ali ima oni koji jesu i hrle u NATO jer im je bilo lepo za vreme bombardovanja dobili stanove  po ar i po .Nisam primetio da nas tuzioc trazi izrucenje fasista koji su bombardovali Nis ,Varvarin,Grdelicu i druge gradove .Protiv medjunarodnog prava su nas napali i jos pritom ubijali civile kao legitimne ciljeve,da li ti ljudi imaju obraza kad se pojave u javnosti.
Zasto danas nisu pozvali Blera na mesto zlocina da ih posavetuje .
Trebamo odati pocast poginulima i pljunuti izrode domace koji nam se obracaju svakodnevno sa TV ekrana,nama je pomracenje svaki dan od 2000god . kao konstanta .
Zato kad cujem za projekte i donacije EU povrace mi se jer znam sta su nam radili na uskrs 41,45 i 99god.Krvave su to pare ali mi smo alav narod bolujemo od Svedskog sindroma vezemo se za svoje dzelate zato i nestajemo.
http://pcelarmirovic.weebly.com/
Ne bacaj bisere pred svinje jer ce se okrenuti i rastrgnuti te ,a bisere pogaziti.
Bolje ih odnesi u zlataru i prodaj .

• Starosedelac
« Одговор #53 послато: 24-03-2015, 18:09:43 »
Pa šta hoćeš? Poginulo je samo njih šesnaest. ??? :-[ :(

Pozdrav Peca

Ван мреже Mirovic Sinisa

• Starosedelac
  • Поруке: 1.779
  • Године: 54
  • Локација: Negotin
  • Negotin
« Одговор #54 послато: 24-03-2015, 18:27:33 »

Pozdrav Peca
Ne znam na kojih  16 mislis ,mozda one u RTS,ali ukupno je poginulo mnogo vise.Nekad smo se smejali kad se sudilo stolicama na kojima je pisalo ime presednika drzava koje nas bombardovase,mada ispalo je da su oni isto radili i nama samo sto su te stolice bile popunjene nasim generalima presednicima itd i svi osudjeni sto su branili svoju zemlju.A oni koji su protivno medjunarodnom pravu izvrsili agresiju na suverenu zemlju od prestavnika te zemlje samo osmesi tapsanje po ramenu i zagrljaji ako daju koji evro.
Vidim danas neki od prestavnika vlade pa i sam presednik daju izjave kao da su u opoziciji kao da nisu u vlasti i da isti ti nece izglasati sva potpisana dokumenta sa NATO koja su potpisana pre neki dan .Ili su mozda to rekli kao ljudi ,a kao ministri i presednici  ne misle tako .Ipak su to dvojne licnosti ,mozda i trojne ili ....
http://pcelarmirovic.weebly.com/
Ne bacaj bisere pred svinje jer ce se okrenuti i rastrgnuti te ,a bisere pogaziti.
Bolje ih odnesi u zlataru i prodaj .

Ван мреже Dragoljub Krstic

• Administrator foruma
  • Поруке: 3.779
  • Године: 39
  • Локација: Врбас
  • Следимо дух својих предака...
« Одговор #55 послато: 24-03-2015, 18:30:23 »
Ni zaboraviti, ni oprostiti!

Ван мреже Radoicic Miodrag

• Starosedelac
  • Поруке: 646
  • Године: 69
  • Локација: Bor
« Одговор #56 послато: 24-03-2015, 18:49:49 »
Sta se moze kada nam je tako sudjeno ?

PROKLETA ZEMLJA

Zar da opet maceve vadimo,
stare bitke ponovo vodimoda?     
Nije li vam dosta kasapnice,
krvi vrele dzaba prolivene?

Rat vodimo od kad se rodimo.
Koreni nam sezu iz dubina,
zemlje koja lezi na kostima,
pra dedova nasih a i vasih.

Cekali su da voda im dodje,
preko pasa skoro do usana.
Tek onda su slozno zaplivali,
s'bujicom se strasnom izborili.

Rodjeni smo na zemlji prokletoj,
od dusmana sto put osvajanoj.
Bezali su mrtve ostavljali,
njihove smo s'nasima kopali.

Malo prodje ponovo se rodi,
neko ko bi racun izravnavo,
osvetio groblje ostavljeno,
snadom da ce proci ne kaznjeno!

Mica Bor
Mica Bor

• Starosedelac
« Одговор #57 послато: 24-03-2015, 20:04:40 »

Pozdrav Peca

Na RTS-u najčešćese spominju njih šesnaest, a za ostale se ponekad i sete.

Pozdrav Peca

P.S. na primer ni danas se nezna koliko njih je nastradalo u vozu ispod sarajevskog mosta.

Ван мреже Милан Делић

• Starosedelac
  • Милан Делић
« Одговор #58 послато: 24-03-2015, 21:01:09 »
   Касетне бомбе се још увек налазе на многим местима у
   Србији и још увек убијају.
   Да се не заборави.