Аутор Тема: DA SE NE ZABORAVI!!  (Прочитано 104693 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Blagoja Daniloski

• Starosedelac
  • Поруке: 4.109
  • Године: 45
  • Локација: Тајмиште 1069м.н.в,Македонија
Одг: DA SE NE ZABORAVI!!
« Одговор #20 послато: 24-03-2014, 21:30:37 »
Сеќам се да смо те вечери били код једног роѓака на госте,и прекинули су редовни програм на ТВ-у да објаве
да је напад на Југославију почео,нисам веровао својим очима да су се авиони враќали после напада преко Македоније
чак су неки и ишли преко нас и у напад,тада нисмо били сигурни шта се дешавало,али сада после неколико година све је јасно ко дан,зашто
и ко је у ствари напао Србију(тадашњу Југославију),тачно да се не заборави,и никоме да се то не деси!

Tri dana posle,27 marta, desilo se ovo!!! Imam deo njega, ali stvarno!

Потврѓујем,својим сам очима видео,и требаш бити поносан што то имаш,јер до тог дана нисмо знали да су невидљиви! ;) ;D
Светот го разбирам единствено,како поле за културен натпревар меѓу народите!

Ван мреже Slobodan Stanojkovic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.209
  • Године: 62
  • Локација: vranje
  • ko zna i zna da zna, sledi ga
« Одговор #21 послато: 24-03-2014, 21:36:09 »
Moj sin je tada bio u vojnoj policiji i palo mu je, njemu i njegovoj jedinici, da cuvaju i brane olupinu od mestana. Vlasnik te njive je polagao pravo na avion ;D ;D Ne znam, mozda jednom i ponudim to sto imam na ebay, nekome ce trebati 8)
Za bolesne - postoji bolnica, za lude - postoji ludnica, za budale nema nista, zato ih ima svuda!

Ван мреже Ilić S Goran

• O Tim
  • Поруке: 1.238
  • Године: 46
  • Локација: Donje Suhotno DP Aleksinac
« Одговор #22 послато: 24-03-2014, 21:39:46 »
Ne znam, mozda jednom i ponudim to sto imam na ebay, nekome ce trebati 8)

Ti si bogat covek ;)

Ван мреже Radovan Mandic

• Starosedelac
  • Поруке: 932
  • Године: 44
  • Локација: Vrbas
  • http://www.youtube.com/watch?v=ogWzNuj3Kw4
« Одговор #23 послато: 24-03-2014, 21:41:41 »
Secam se, te veceri su umesto filma blizanci sa Schwarzenegger-om pustili boj na kosovu. Posle sam sve vreme bombardovanja sa praznom puskom cuvao otadzbinu i kopao rovove. Jos bih dodao da sam slusao malo postenih ljudi koji su se pozivali na patriotizam i kunuli u srpstvo tokom svih ovih ratova koje sam prezivljavao.
Pcelarska zadruga TRUT Vrbas

Ван мреже Милан Делић

• Starosedelac
  • Поруке: 431
  • Године: 70
  • Локација: Коцељева
  • Милан Делић
« Одговор #24 послато: 24-03-2014, 22:15:22 »
   Нисмо знали да је невидљив.
Не пада снег да покрије брег ....

Ван мреже Mladen Kostic

• Prolaznik
  • *
  • Поруке: 4
  • Године: 43
  • Локација: Leposavic
« Одговор #25 послато: 24-03-2014, 23:32:47 »
Tog 24 marta sam bio na polozaju ispred Glogovca kada su nam javili oko16h da je nedaleko od nas(vojske) tesko ranjen policajac pjp-a i nemaju sanitetsko vozilo za evakuaciju.Ja(med.teh.) i vozac po naredjenju komandata borbene grupe1 krecemo pincgauerom da ga izvucemo.Fala Bogu komandant PJP-a nam daje blindiranog UAZA sa mitraljezom m84(popularni naziv Ceca) kao ceono obezbedjenje.Posto smo se udaljili nekih kilomer  i po dva upadamo u zasedu i tesku unakrsnu vatru,ali su oni gadjali samo UAZA PJP-a.Tako da smo se izvukli i stigli do ranjenuka nepovredjeni.Ranjenog policajca zbriuli,ali trebalo je se vratiti istim putem sanitetom ili nositi ranjenika PJP-a nosilima teskog preko 100kg oko 2km precicom .Kojim bi vi putem krenuli?O ovom dogadjaju mogu pisati do sutra.Da ne budem dug i dosadan  stigli smo u bolnicu u Kos.Mitrovici nesto pre 20h.Tamo sam docekao pocetak bombardovanja,a sutra vec 125motorizovana brigada i ja  krecemo na Kosare.....A kao sto vecina Vas kaze bilo neponovilo se,ja bih isao ponovo ali nema ko da nas vodi.Svi su penzionisani ,degradirani ili su u Hagu,125 i 549mbt rasformirane po nalogu..Toliko.......

Ван мреже Милан Делић

• Starosedelac
  • Поруке: 431
  • Године: 70
  • Локација: Коцељева
  • Милан Делић
« Одговор #26 послато: 03-04-2014, 22:05:08 »
   Ево сад на РТС-у онај што каже да је оборио тај
   чувени невидљиви авион.
Не пада снег да покрије брег ....

• Starosedelac
« Одговор #27 послато: 06-04-2014, 10:20:06 »
Nikako ne treba zaboravljati!! Na danasnji dan su Hitler i nacisticka Nemacka razorili Beograd!! -

1941. - Nacistička Nemačka je u Drugom svetskom ratu bez objave rata napala Jugoslaviju. Beograd je u 6.30h napalo 234 bombardera i 120 lovaca. Većina žitelja Beograda zatečena je na spavanju, jer je bila nedelja. U bombardovanju koje je nastavljeno i u naredna dva dana poginulo je oko 2.500 ljudi. Uništeno je više stotina zgrada, među kojima je bilo i zdanje Narodne biblioteke Srbije - ustanove osnovane 1832. - sa oko 300.000 knjiga, uključujući srednjovekovne spise neprocenjive kulturne vrednosti.
Za bolesne - postoji bolnica, za lude - postoji ludnica, za budale nema nista, zato ih ima svuda!

Ван мреже Nikolić Dragan PO

• Starosedelac
  • Поруке: 1.612
  • Године: 51
  • Локација: Požarevac
« Одговор #28 послато: 06-04-2014, 10:30:38 »
Juče na predavanju u Kamenovu, profesor Ševarlić je citirao generala Ajzenhauera...Naime, kada je Američka vojska ušla u Aušvic naišli sa na užasan prizor, gomilu leševa, poluraspadnutih, kosti na sve strane...
Ajzenhauer je tada svojim vojnicima rekao :' napravite što više snimaka, uzmite što više izjava, sačuvajte sve dokaze koje nadjete, jer će se sutra pojaviti neki kurvin sin koji će reći da se ovo nije ni dogodilo'...

Ван мреже zoran čurlić

• Starosedelac
  • Поруке: 669
  • Локација: Шумарице-Краљево
  • Ушће Ибра у Западну Мораву 220м/нв
« Одговор #29 послато: 06-04-2014, 20:42:49 »
Pitanje za sve da li ko zna ko je ova devojčica na slici?Slikano u Vrnjačkoj Banji između dva rata a dečak je naš čovek.

Ван мреже Marijan Sebalj

• Starosedelac
  • Поруке: 2.684
  • Године: 77
  • Локација: Devojacki bunar
« Одговор #30 послато: 06-04-2014, 20:54:39 »
Prvog dana bombardovanja iznad moje vikendice na Devojackom bunaru je vrlo nisko preleteo prvi tomahavk koji je pogodio fabriku aviona"Utva" u Pancevu.Moja mladja unuka se igrala u dvoristu pored nas.Odjedanput pogleda u nebo i glasno kaze:NATO JEBEM TI MATER".Nasmejali smo se i pored sve muke.
Tada sam imao najboljeg psa ne svetu moju Donu.Pola sata pre svakog naleta aviona nam je najavljivala bombe.Celu noc je lezala pored mog kreveta i nije se pomerala do ujutro.A prozori zvrje li zvrje...
Koliko ih mrzim ne smem ni da napisem.

Ван мреже zoran čurlić

• Starosedelac
« Одговор #31 послато: 06-04-2014, 21:00:19 »
Da vas ne mučim,radi se o tada izbeglici iz Češke koja se zove Madlen Olbrajt a bivšem državnom sekretaru SAD I zmiji koju smo gajili da nas bolje ujede.
Evo i kako nam se odužila...

Uzastopna poruka: 06-04-2014, 21:02:13
Imam još slika ali nisu za naš forum.

Ван мреже Рајко Борић

• Starosedelac
  • Поруке: 1.390
  • Локација: Београд
DA SE NE ZABORAVI!!
« Одговор #32 послато: 06-04-2014, 21:02:55 »
Народ је недавно, солидном већином, изгласао да се заборави. Иако сам био против, сада се трудим да народну вољу, бар у својој глави, спроведем. Помоћиће ми у томе, можда, Немац.

Ван мреже Milanko Bjelic

• Starosedelac
  • Поруке: 486
  • Године: 59
  • Локација: Нова Варош
  • Ко ХОЋЕ нађе начин-Ко НЕЋЕ нађе разлог
« Одговор #33 послато: 06-04-2014, 21:03:09 »
Мислим да је Олбрајтова,она дебела бабетина која нам је са својим хохштаплерима нанела толико зла да ће нам последице бити вечне..Док је њено детињство било безбрижно у нашој Србији.
Она је један од саучесника и идејних твораца убијања српске деце 99.године.Убијају нас и данас.И нико од тих убица па ни она није и неверујем да ће за то одговарати.
Али надам се.Даће Господ Бог да сви за своја недела одговарају -Кад -Тад.

Uzastopna poruka: 06-04-2014, 21:10:26
Da vas ne mučim,radi se o tada izbeglici iz Češke koja se zove Madlen Olbrajt a bivšem državnom sekretaru SAD I zmiji koju smo gajili da nas bolje ujede.

Uzastopna poruka: 06-04-2014, 21:02:13
Imam još slika ali nisu za naš forum.
Зоране.Кад се постави питање мора се бити мало стрпљив док неко не покуша дати  одговор.Само што сам писао текст и дао неки одговор а ти као Олбрајтова из ведра неба.
« Последња измена: 06-04-2014, 21:10:26 Milanko Bjelic »

Ван мреже Zeljko Simonic

• Doseljenik
  • Поруке: 123
  • Године: 31
  • Локација: Vrnjacka Banja
« Одговор #34 послато: 06-04-2014, 21:25:47 »
ma vratice se njima, njihova sila ce ih i unistiti. . .
Zaklela se zemlja raju,da se istine sve saznaju!

Ван мреже zoran čurlić

• Starosedelac
« Одговор #35 послато: 07-04-2014, 07:54:37 »
Цитат
Мислим да је Олбрајтова,она дебела бабетина која нам је са својим хохштаплерима нанела толико зла да ће нам последице бити вечне..Док је њено детињство било безбрижно у нашој Србији.
Она је један од саучесника и идејних твораца убијања српске деце 99.године.Убијају нас и данас.И нико од тих убица па ни она није и неверујем да ће за то одговарати.
Али надам се.Даће Господ Бог да сви за своја недела одговарају -Кад -Тад.
Uzastopna poruka: 06-04-2014, 21:10:26
Цитат: zoran čurlić  06-04-2014, 21:00:19

Uzastopna poruka: 06-04-2014, 21:02:13Imam još slika ali nisu za naš forum.

Зоране.Кад се постави питање мора се бити мало стрпљив док неко не покуша дати  одговор.Само што сам писао текст и дао неки одговор а ти као Олбрајтова из ведра неба.
« Последња измена: 06-04-2014, 21:10:26 Milanko Bjelic »
Миланко на истом смо задатку, да документујемо ово, да сутра не дође неко и каже да се ово није ни догодило.Свака част на препознавању.

Ван мреже Aleksandar Lazovic

• Urednik foruma
  • Поруке: 2.780
  • Године: 48
  • Локација: Kraljevo
  • FR 480/170 mm
« Одговор #36 послато: 07-04-2014, 12:20:50 »
Народ је недавно, солидном већином, изгласао да се заборави. Иако сам био против, сада се трудим да народну вољу, бар у својој глави, спроведем. Помоћиће ми у томе, можда, Немац.

Rajko, imaš piće za ovo od mene kada se vidimo, ako ne zaboravim ;D
Life will find the way...

Ван мреже stanko grozdic

• Starosedelac
  • Поруке: 725
  • Локација: Kucevo
« Одговор #37 послато: 07-04-2014, 12:45:23 »
Moj sin je tada bio u vojnoj policiji i palo mu je, njemu i njegovoj jedinici, da cuvaju i brane olupinu od mestana.

i ja sam tada bio u vojnoj policiji i taj dan tj. vece zadesili u Obrenovcu na poligonu preko puta elektrane gledali taj pogodak sa suprotne obale Sve, ujutro otisli na lice mesta eto mozda sam se tada i sreo sa Vasim sinom, posle nas je kao samostalan vod specijalne namene guralo staresinstvo od bugarske granice, kosova pa nazad  u srbiju inace sam bio na redovnom odsluzenju , martovska klasa, kad je trebalo kuci poceo rat, odma produzili vojni rok, sedam dana vojna vezna i resto do kraja ucesce u radu to mi upisase u vojnu knjizicu...ima mnogo prica ali bolje....ne

• Starosedelac
« Одговор #38 послато: 07-04-2014, 14:08:08 »
On je takodje bio redovan vojnik, junska klasa, kod ovog coveka - http://www.webtv.rs/partnerplay/blic/48851/dodela-priznanja-rvackog-kluba-partizan - jer je bio prvo to - covek, pa onda oficir, tada major! Vecina staresina je tokom rata, na Kosarama, kod Manastira Veliki Decani, Junika ..... poginula, imali su zrtava i medju policajcima-vojnicima. Po jednom od njih, Dejanu Mileticu je nazvano i kulturno umetnicko drustvo u selu Bacina kod Varvarina - http://kud-dejanmiletic-bacina.blogspot.com/

Slava im i hvala!!

Ван мреже stanko grozdic

• Starosedelac
  • Поруке: 725
  • Локација: Kucevo
« Одговор #39 послато: 07-04-2014, 14:23:06 »
znam,znam i vise nego sto treba, mnogo ih je stradalo , pa i jedan je opet mnogo, da i dosta mojih staresina iz Kragujevca gde smo bili na obuci stradalo sve vodnici i ugovorci i potporucnici, ...da se ne zaboravi ....slava im