Аутор Тема: PCELARI SKIJASI  (Прочитано 318215 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже marjanovic slobodan

• moderator
  • Поруке: 8.914
  • Године: 58
  • Локација: Uzice
Одг: PCELARI SKIJASI
« Одговор #20 послато: 29-12-2014, 00:36:48 »
Bila je i neka tema ...kako je Pepi pao ili nesto slicno ;D

Ван мреже Aleksandar Lazovic

• Urednik foruma
  • Поруке: 2.780
  • Године: 48
  • Локација: Kraljevo
  • FR 480/170 mm
« Одговор #21 послато: 29-12-2014, 10:04:06 »
Slobo, nije bitno koliko se pada, bitno je da se svaki put ustane posle pada!
A moj komšija bi mogao malo da sredi one kupsere na Krstu, da možemo da se poskijamo ko ljudi neki dan O0
Life will find the way...

Ван мреже Dejan Jankovic

• Starosedelac
  • Поруке: 685
  • Године: 43
  • Локација: Šar planina, Brezovica
  • od 2005. LR
« Одговор #22 послато: 29-12-2014, 11:48:45 »
prava tema u pravo vreme. skijam od malih nogu al u zadnje vreme jednom-dva put u sezoni bas zbog nedostatka vremena i spleta okolnosti.
Ski centar Brezovica mi je na 8 km od kuce al vikendom su guzve, radnim danima sam na poslu, nekad nema snega, nekad nema struje...
nadam se da ce ove godine biti drugacije, tako da cu i ja obogatiti ovu temu sa nekim fotografijama sa prelepe Šar planine.
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.

Ван мреже Goran Arsić

• Starosedelac
  • Поруке: 821
  • Године: 49
  • Локација: Rsavci, Vrnjačka Banja
« Одговор #23 послато: 30-12-2014, 17:39:24 »
Ацо хупсери нису проблем, десетак добрих скијаша прође пар пута, и то буде ок. Проблем је код људи који брину о тој стази, жици, табачу... Ево сад снега има довољно, а они кажу да ће стаза прорадити за пар дана. Могуће је да их је изненадио снег...

Uzastopna poruka: 30-12-2014, 17:42:54
Ух што волим ову тему!!!

Свака част! Тако и треба.

Задовољство само гледати ове слике. а тек доживљај кад си тамо. Супер!
Хвала Пепи. Још је веће задовољство кад си са људима који су ти драги. Ми смо на свим тим локацијама били за солидно мало пара. Били смо и Банском, а на свим овим локацијама смо били или за исту кинту, или чак и за мању. Имамо супер рецепт за ту врсту уживања.

Ван мреже Predrag Brajkovic

• Pepi
  • Starosedelac
  • Поруке: 2.197
  • Године: 61
  • Локација: Zajecar
« Одговор #24 послато: 30-12-2014, 22:21:36 »
Ацо хупсери нису проблем, десетак добрих скијаша прође пар пута, и то буде ок. Проблем је код људи који брину о тој стази, жици, табачу... Ево сад снега има довољно, а они кажу да ће стаза прорадити за пар дана. Могуће је да их је изненадио снег...

О којој стази је реч?

Горане, теби је најблиши Гоч. Да ли се то односи на ту стазу?

Код нас у Зајечару исти случај. Пао снег, ниске температуре, а и влажност је ок, а они не праве снег (топови постављени). Табач још у гаражи. Нисам био данас до стазе да видим да ли се нешто предузима. Ја кренуо у школи са мојим почетницима да радим на равном, а 03. јануара идемо на стазу, радио лифт или не.

Јутрос сам видео да на Старој Планини ради гондола. Ако у недељу ради и нађем друштво крећем.

Uzastopna poruka: 30-12-2014, 22:26:22
Ево неких ранијих снимака моје ски секције.

https://www.youtube.com/watch?v=-0kxyWfQBQk

https://www.youtube.com/watch?v=ElvQoSsbrC0

• Urednik foruma
  • FR 480/170 mm
« Одговор #25 послато: 31-12-2014, 09:25:03 »
О којој стази је реч?

Pepi, postoji Goranov Goč i moj Goč ;D

Na KV strani je na lokaciji dobre Vode (oko 960mnv) "dečja" staza od 250m dužine sa sajlom kao ski liftom i osvetljenjem za noćnu vožnju + prelepa staza od preko 1500m sa žičarom jednosedešnicom i međustanicom na polovini staze, koja se ne održava i zarasla je u korov. A i retko kad je donji deo pod snegom, pošto joj je cilj na ispod 700 metara nadmorske visine.

Na VB strani postoje dve paralelne staza sa vrha Krst (1123mnv), nisu mnogo dugačke, sidro, ali su obično puke kupsera - ili hupsera, što bi rekao Goran, da neiskusnijim skijašima (čitaj: družbenicama skijaša ;)) predstavljaju nepremostiv problem. Zbog te neizvesnosti oko uređenosti staza nešto nam se ne mili da idemo tamo. Ali od pre par godina su ta "dva Goča" spojena odličnim asfaltnim putem dužine 11km, pa sad i nije toliko strašno probati VB, pa se vratiti na KV stranu.

• Pepi
  • Starosedelac
« Одговор #26 послато: 31-12-2014, 16:10:11 »
О којој стази је реч?

Na KV strani je na lokaciji dobre Vode (oko 960mnv) "dečja" staza od 250m dužine sa sajlom kao ski liftom i osvetljenjem za noćnu vožnju + prelepa staza od preko 1500m sa žičarom jednosedešnicom i međustanicom na polovini staze, koja se ne održava i zarasla je u korov. A i retko kad je donji deo pod snegom, pošto joj je cilj na ispod 700 metara nadmorske visine.

Na VB strani postoje dve paralelne staza sa vrha Krst (1123mnv), nisu mnogo dugačke, sidro, ali su obično puke kupsera - ili hupsera, što bi rekao Goran, da neiskusnijim skijašima (čitaj: družbenicama skijaša ;)) predstavljaju nepremostiv problem. Zbog te neizvesnosti oko uređenosti staza nešto nam se ne mili da idemo tamo. Ali od pre par godina su ta "dva Goča" spojena odličnim asfaltnim putem dužine 11km, pa sad i nije toliko strašno probati VB, pa se vratiti na KV stranu.

Александре, био сам, радио са децом и скијао на овој краћој стази код хотела ''Добре воде'' око 1990. год. Ту сам видео још тад да код хотела излази нака седечница, али ни тада није радила. Ову другу стазу, са купсерима сам видео на гугл мап. За распуст један мој учитељ из школе иде са децом на Гоч.

Ван мреже Goran Arsić

• Starosedelac
« Одговор #27 послато: 31-12-2014, 21:25:46 »
О којој стази је реч?

Александре, био сам, радио са децом и скијао на овој краћој стази код хотела ''Добре воде'' око 1990. год. Ту сам видео још тад да код хотела излази нака седечница, али ни тада није радила. Ову другу стазу, са купсерима сам видео на гугл мап. За распуст један мој учитељ из школе иде са децом на Гоч.
Сад мало ја. Ацо је све податке изнео математички прецизно и тачно. Није да се хвалим, али наше осветљење за ноћно скијање је одлично. Хупсери заиста нису проблем, обзиром да ми имамо и табач, који истина има одређених проблема у функционисању. Према најавама, ми би у петак могли да скијамо на Крсту, тако веле у СЦ.

Uzastopna poruka: 31-12-2014, 21:26:57
Иначе, Крст је од центра Бање удаљен 12 километара.

Ван мреже Драган Д Јовановић

• Starosedelac
  • Поруке: 345
  • Године: 59
  • Локација: Грљан
« Одговор #28 послато: 01-01-2015, 00:34:56 »
prava tema u pravo vreme. skijam od malih nogu al u zadnje vreme jednom-dva put u sezoni bas zbog nedostatka vremena i spleta okolnosti.
Ski centar Brezovica mi je na 8 km od kuce al vikendom su guzve, radnim danima sam na poslu, nekad nema snega, nekad nema struje...
nadam se da ce ove godine biti drugacije, tako da cu i ja obogatiti ovu temu sa nekim fotografijama sa prelepe Šar planine.

На Брезовици имам пуно пријатеља, много зимских одмора и празника сам тамо проводио.
Поздрав за Цибета из Молике и Брацу из Нарциса

Срећна Нова

Ван мреже Dejan Jankovic

• Starosedelac
  • Поруке: 685
  • Године: 43
  • Локација: Šar planina, Brezovica
  • od 2005. LR
« Одговор #29 послато: 02-01-2015, 13:06:00 »

На Брезовици имам пуно пријатеља, много зимских одмора и празника сам тамо проводио.
Поздрав за Цибета из Молике и Брацу из Нарциса

Срећна Нова

Pa kad je tako Dragane ti opet izvoli na Brezovicu. Ski sezona je pocela zicare rade a i Molika docekuje goste.
snega ima oko pola metra, staze su relativno dobro utabane,
Pozdrav sa Brezovice! 
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.

Ван мреже Nebojsa Teofilovic

• Starosedelac
  • Поруке: 429
  • Године: 69
  • Локација: Resavica
« Одговор #30 послато: 03-01-2015, 16:39:46 »

,,NEKAD CVALE BELE RUZE"!

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.993
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #31 послато: 03-01-2015, 17:33:27 »
Nebojsa druze ,stara dobra vremena.... >:(  Kada sebi ovo sad moze priustiti "srednja klasa"....NIKAD... >:(

• Pepi
  • Starosedelac
« Одговор #32 послато: 03-01-2015, 22:22:08 »
Nebojsa druze ,stara dobra vremena.... >:(  Kada sebi ovo sad moze priustiti "srednja klasa"....NIKAD... >:(

Може Момо. Средња класа и пуши и пије. Само за цигарете даје 1Е дневно (чак и више). То је 365Е за годину дана, а то је једно добро скијање, па можда ио на Алпима.

Данас кренуло са радом скијалиште у Зајечару на Краљевици. Мало снега, већ расквашен и неизвесно је колико ће се задржати.

Ван мреже Blagoja Daniloski

• Starosedelac
  • Поруке: 4.086
  • Године: 45
  • Локација: Тајмиште 1069м.н.в,Македонија
« Одговор #33 послато: 04-01-2015, 08:50:10 »

Може Момо. Средња класа и пуши и пије. Само за цигарете даје 1Е дневно (чак и више). То је 365Е за годину дана, а то је једно добро скијање, па можда ио на Алпима.

Данас кренуло са радом скијалиште у Зајечару на Краљевици. Мало снега, већ расквашен и неизвесно је колико ће се задржати.
Пепи,побркали сте класе,тада је средња класа била на нивоу,и сви су пушили пили и поново ишли на скијање!
Стандарди су били исти за све,све је било другачије од овог,ви сте старији и боље знате од мене,ја само кроз маглу се сеќам
 за све одличне ѓаке у школу као награда је био зимски одмор бесплатно у Маврово или Пелистер,дали сада тога има?
Светот го разбирам единствено,како поле за културен натпревар меѓу народите!

Ван мреже Dragan Arsenijevic

• Starosedelac
  • Поруке: 560
  • Локација: Užice
« Одговор #34 послато: 04-01-2015, 21:45:53 »
    Danas bio na Torniku na dnevnom skijanju Vreme oblačno a na vrhu jak vetar.  Staze dobro utabane i delom ledene zbog jutrošnje kiše , na nekim potezima rade topovi . Bilo jedno dobro ateriranje .. Planinski vazdum me je toliko opio da sam po dolasku odspavao jedan sat. Hteo sam koju sliku da načinim al izdale baterije na hladnom.

• Pepi
  • Starosedelac
« Одговор #35 послато: 05-01-2015, 00:22:41 »

Пепи,побркали сте класе,тада је средња класа била на нивоу,и сви су пушили пили и поново ишли на скијање!
Стандарди су били исти за све,све је било другачије од овог,ви сте старији и боље знате од мене,ја само кроз маглу се сеќам
 за све одличне ѓаке у школу као награда је био зимски одмор бесплатно у Маврово или Пелистер,дали сада тога има?

То си у праву али данас морамо да бирамо, цигарете или скојање. На жалост има оних који се пре определе за цигарете.

Danas bio na Torniku na dnevnom skijanju Vreme oblačno a na vrhu jak vetar.  Staze dobro utabane i delom ledene zbog jutrošnje kiše , na nekim potezima rade topovi . Bilo jedno dobro ateriranje .. Planinski vazdum me je toliko opio da sam po dolasku odspavao jedan sat. Hteo sam koju sliku da načinim al izdale baterije na hladnom.

Баш ти завидим. Ја два дана радим са децом на скијалишту у Зајечару где је добар део стазе помешан са земљом. Како сам сазнао на Бабином Зубу данас била магла (бар пре подне).

• Pepi
  • Starosedelac
« Одговор #36 послато: 12-01-2015, 09:27:04 »
СТАРА ПЛАНИНА, ски пас http://www.skijalistasrbije.rs/sr/ski-pass-informacije-kopaonik-stara-planina-zlatibor-brezovica . Ја узео десетодневни у сезони, тако да ме дневна кошта 1000 динара.

• Urednik foruma
  • FR 480/170 mm
« Одговор #37 послато: 12-01-2015, 09:51:27 »
To mi je bio omiljeni ski pass, sad za Kop košta preko 20.000.
A znao je pojedinih godina da bude na dobrom popustu na Ski Expo u Beogradu, pre dve godine skoro 40%, što je podnošljivo za vikend skijanje + jednu nedelju odmora.

Ван мреже Goran Arsić

• Starosedelac
« Одговор #38 послато: 12-01-2015, 14:55:46 »
Ацо, то је било само прве године, кад су увели ову услугу, 10 у сезони. Био је око 11000 динара. Већ следеће године су дигли цену, а попуст свели на 10% за време Експозима.
Пепи како је сад на Старој Планини, има ли скијања?

• Pepi
  • Starosedelac
« Одговор #39 послато: 12-01-2015, 17:03:53 »
ја идем само на по један дан. Углавном пратим временску прогнозу. Био сам у четвртак и јуче. У четвртак је било облачно али мирно време, стазе стегнуте. Јуче било сунчамо, лепо време, стазе мало попустиле, али је Коњарник остао стегнут са мање више леденим плочама. Снега има на стазама, а ван стаза нема довољно. Топови увек када постоје услови раде. Ако се не повеже дужи период топлог времена, па још ако крене да пада снег, биће скијања.

Uzastopna poruka: 12-01-2015, 17:09:15
слике:
« Последња измена: 12-01-2015, 17:09:17 Predrag Brajkovic »