Аутор Тема: Obelezavanje kosnica i ramova vrucim pecatom  (Прочитано 42798 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Vlada Jovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.158
  • Године: 49
  • Локација: Nis,
Одг: Obelezavanje kosnica i ramova vrucim pecatom
« Одговор #20 послато: 02-03-2015, 16:54:11 »
Našao sam ja u beogradu kod jednog gravera pločica cca 70x40mm u mesingu je oko 40eur a može se preraditi za brener, tako da mislim da ti se ne isplati da je sam praviš.... osim ako nemaš kadu za ecovanje..  :o

Dejane pre 2 dana sam ovde na forumu imao upit za izradu okruglog ziga. Prijatelj ih radi i cena bez materijala (mesing) je za Fi 20 je 17 Eura, za Fi 40 je 22 EURA

Pozdrav
Pcelinjak na Oblacinskom jezeru
43*18' 08" N, 21*40'30" E
303m.n.v.

Ван мреже Dejan Prsic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.957
  • Године: 38
  • Локација: Kruševac
« Одговор #21 послато: 02-03-2015, 17:32:17 »
Ok, i to je dobra cena. Kada uradi moj pecat slikacu i postaviti slike. Ovo bi trebalo da bude malo veci pecat. Ali kada zavrsi posavljam slike.

Ван мреже Ivan Stajic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.339
  • Године: 45
  • Локација: Beograd
  • Farrar 170 mm
« Одговор #22 послато: 02-03-2015, 19:54:27 »
Kolega,sa laznim kamerama na vidnom mestu idemo,dok ne montiramo skrivene.Raspitivao sam se prosle godine kod nekih strucnjaka,kazu da je cena oko 200 evra.

Kolega to nije dokaz na sudu i uvek se ospori. U mojoj firmi imaju kamere i slaba vajda. Jedino ako policija nahvata... ali na zalost ova zemlja ima
velike druge probleme, ubistva tako da kosnice dodju poslednje po prioritetu...

pozzz
Pozdrav Ivan !

Vivere est militare!

Ван мреже nenad savic

• Starosedelac
  • Поруке: 5.767
« Одговор #23 послато: 02-03-2015, 20:04:54 »
  jos mozes nadrljati pre neki dan citam mislim u austriji lopov tuzio ostecenog sto ga je snimao na javnoj povrisni osteceni postavio kameru tako da je lopova slikao na ulazu ustvari na plocniku tako da se jos moze nadrljati ako snimis lopova
  na upravo zavrsenom sajmu jedna od inovacija je bila SMS lokator on se stavlja na ram ako se kosnica neovlasceno otvara ili prenosi on javi vlasniku a zatim se moze pratiti greska pri lociranju 15 m autonomija 2 meseca sa duplom baterijom 4 kosta 90e
  dali to moze biti dokaz? dobar dan dobar dan moja kosnica se nalazi u dvoristu a nisam je tamo preselio dobrovoljno
Kap nebusi kamen snagom nego cestim kapanjem

Ван мреже Dejan Prsic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.957
  • Године: 38
  • Локација: Kruševac
« Одговор #24 послато: 02-03-2015, 20:17:43 »
Vidite, nadam se da necu imati probleme. Na ovom mestu gde su sada. Obzirom da sam i dosta na placu. Obelezicu svoje. Ako dodje do kradje, ja ih nadjem, recimo.....mada kako sam razumeo, nase kosnice uglavnom zavrse preko grane. Ali ako budu nadjene ovde, postoji mogucnost da ih vratim. Obzirom da ih necu seliti. Makar psiholoski efekat.

Ван мреже Radoicic Miodrag

• Starosedelac
  • Поруке: 646
  • Године: 69
  • Локација: Bor
« Одговор #25 послато: 03-03-2015, 21:02:53 »
Znači ipak elektronika,kolega Nenade.Naravno po odredjivanju bliže lokacije ukradene kosnice,slede sva druga  prepoznavanja.Dzaba su nam svi žigovi i pecati ako neznamo u kom pcelinjaku da ih tražimo!  8)
Mica Bor

Ван мреже mirko petrovic

• Doseljenik
  • Поруке: 121
  • Године: 41
  • Локација: mladenovac
« Одговор #26 послато: 03-03-2015, 22:01:06 »
Elektronika je dobra stvar samo je pitanje koliko talasi mobilne mreze uticu na same pcele u kosnici? poznato je da predajnici mobilne telefonije uticu na orjentaciju pcela.
Vecina android telefona ima mogucnost za instalaciju aplikacije za pracenje.
Jedna interesantna aplikacija

Ван мреже radovan ilic

• O Tim
  • Поруке: 1.241
  • Године: 62
  • Локација: lazarevac
« Одговор #27 послато: 03-03-2015, 22:50:02 »
Ima posebna tema ali da ponovim i ovde. Za članove Foruma, laserski izrađujem na gumi pečat na automatu(natpis, logo i drugo) po ceni 1500,00 dinara sa uračunatom poštarinom. Za unutrašnjost košnice i ramove bolje ne treba. Inače u graverskim radnjama cene istih kreću se od 2000,00 do 2500,00 RSD. Automat je "Trodat" austrijski.
http://spos.info/forum/index.php?topic=23042.0

Želja i ljubav, to su krila za velika dela.
Johan Volfgang Gete

Ван мреже Zarko Misic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.370
  • Године: 37
  • Локација: Beograd-Smederevska Palanka
« Одговор #28 послато: 03-03-2015, 23:12:43 »
Ima posebna tema ali da ponovim i ovde. Za članove Foruma, laserski izrađujem na gumi pečat na automatu(natpis, logo i drugo) po ceni 1500,00 dinara sa uračunatom poštarinom. Za unutrašnjost košnice i ramove bolje ne treba. Inače u graverskim radnjama cene istih kreću se od 2000,00 do 2500,00 RSD. Automat je "Trodat" austrijski.
jel izvodljivo da se menja boja mastila? Primer logo inicijali a po godini menjamo boju mastila po redosledu kako obelezacamo i matice?

Ван мреже radovan ilic

• O Tim
« Одговор #29 послато: 03-03-2015, 23:20:54 »
jel izvodljivo da se menja boja mastila? Primer logo inicijali a po godini menjamo boju mastila po redosledu kako obelezacamo i matice?
Nije izvodljivo Žarko. Postoje pečati odnosno jastučići gde svaki red teksta na pečatu može da bude različite boje (što normalno poskupljuje izradu) ali boje ne mogu da se menjaju. Ako za jedan red izradiš zelenu boju, drugi crvenu, trećii plavu, onda je tako uvek.

Johan Volfgang Gete

Ван мреже Zarko Misic

• Starosedelac
« Одговор #30 послато: 03-03-2015, 23:48:28 »
Nije izvodljivo Žarko. Postoje pečati odnosno jastučići gde svaki red teksta na pečatu može da bude različite boje (što normalno poskupljuje izradu) ali boje ne mogu da se menjaju. Ako za jedan red izradiš zelenu boju, drugi crvenu, trećii plavu, onda je tako uvek.
npr.moj pecat tj.na gumici stoji ž.m.koj koristi jastuce crvene boje(kao boja matice za 2014) da li moze jastuce sada biti plavo za 2015,pa sledece recimo belo na to sam mislio da izbegnemo menjanje gumice po godini ako bi bilo izvodljivo ?

Ван мреже radovan ilic

• O Tim
« Одговор #31 послато: 04-03-2015, 00:03:02 »
npr.moj pecat tj.na gumici stoji ž.m.koj koristi jastuce crvene boje(kao boja matice za 2014) da li moze jastuce sada biti plavo za 2015,pa sledece recimo belo na to sam mislio da izbegnemo menjanje gumice po godini ako bi bilo izvodljivo ?
Belo mastilo nema jer se otisak na belom papiru ne bi video. Ima plava, zelena, crvena, ljubičasta ali bela nema a mislim da nema ni žuta.

Johan Volfgang Gete

Ван мреже Zarko Misic

• Starosedelac
« Одговор #32 послато: 04-03-2015, 00:19:29 »
Belo mastilo nema jer se otisak na belom papiru ne bi video. Ima plava, zelena, crvena, ljubičasta ali bela nema a mislim da nema ni žuta.
palo mi je napamet da bi bela bila prob mozda bi joj nasli zamenu neku hvala Vam ,zelim da uradim pecat pa razmisljam o resenju nekom ,pozdrav

Ван мреже Zarko Misic

• Starosedelac

Ван мреже Marko Volarevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.545
  • Године: 35
  • Локација: Novi Banovci
  • 10xLR, 3xNukleus
    • http://mojmed.rs
« Одговор #34 послато: 09-12-2015, 21:35:47 »
Bilo bi dobro kada bi se javio neki majstor da ovo moze da uradi, imao bi dosta posla ovde.

Ван мреже ilic igor

• Starosedelac
  • Поруке: 2.407
  • Године: 43
  • Локација: Beograd-Borca
« Одговор #35 послато: 09-12-2015, 21:59:29 »
Vec smo pricali negde o tome.
U kosnicu da mu zaviris ne mozes.
Ramove zameni sto brze moze.
Spolja iskituje i ofarba.

Obelezavanje ima smisla ,ako ima nekog pracenja (tehnickog) pa da organi reda narede proveru i pregled radi utvdjivanja vlasnistva.
Mnogo je veci nas problem od ovog.

I kad neko kupi od nekog nepoznatog i ukapira prevaru isto ce da cuti.
Nece valjda da baci sve zasta je tesko radio i stedeo jer nema na koga da pokaze prstom.
Mada o da ima nema neke vajde.
Ne zalim sto su drugi pokrali moje ideje. Zalim sto nemaju svoje.           Nikola Tesla

063--711-6-345
065--820-75-10

IZRADA KOSNICA
http://spos.info/forum/index.php?topic=20736.0  

Moj pcelinjak
http://spos.info/forum/index.php?topic=18340.0

Ван мреже Marko Volarevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.545
  • Године: 35
  • Локација: Novi Banovci
  • 10xLR, 3xNukleus
    • http://mojmed.rs
« Одговор #36 послато: 10-12-2015, 08:11:01 »
Jes vala, mudro zboris, ali moze da se podkrade nekad iz ciste lenjosti da lopovu nesto promakne pa ostane neki dokaz.
Ali to sto kazes onaj ko kupi realno zna vec da je kupio kradeno. Ajde da se ne lazemo!
Pa naravno da nece da kaze onda.

Ван мреже Stevanović Nebojša

• Prolaznik
  • *
  • Поруке: 0
« Одговор #37 послато: 02-03-2016, 21:44:57 »
... Za članove Foruma, laserski izrađujem na gumi pečat na automatu(natpis, logo i drugo) po ceni 1500,00 dinara sa uračunatom poštarinom...

U poplavi vesti o sve češćim krađama, rešio sam da obeležim svoje buduće košnice, koje uskoro pristižu.  :)

Ramove ću obeležiti gumenim pečatom u izradi kolege Radovana Ilića. (S obzirom da, kao forumski novajlija, ne mogu da mu se obratim na PP, zamolio bih Radovana da se privatnim porukama dogovorima o detaljima, da ne opterećujemo forum.)

Nastavke bih obeležio vrućim pečatom. Ali, ovo je malo komplikovanije od gumenog pečata. Elem, iako se na nekoliko mesta govorilo o njemu, nigde nema kontakta osobe/firme koja to izrađuje.
Цитат
Ja sam rešio da oče godine odradim ,biće grejan brenerom...hoću li ga praviti sam ili će mi ga neko napraviti vidiću još,slikam kad napravim
Цитат
Našao sam ja u beogradu kod jednog gravera pločica cca 70x40mm u mesingu je oko 40eur a može se preraditi za brener, tako da mislim da ti se ne isplati da je sam praviš.... osim ako nemaš kadu za ecovanje..
Цитат
Dejane pre 2 dana sam ovde na forumu imao upit za izradu okruglog ziga. Prijatelj ih radi i cena bez materijala (mesing) je za Fi 20 je 17 Eura, za Fi 40 je 22 EURA

Dakle, GDE i KO može da izradi vrući pečat?
Ako neko ovo radi, ili zna nekoga ko to radi, molio bih da navede kontakt.
Pretpostavljam da bi informacija mnogima koristila.

Ван мреже šovljanski radovan

• Starosedelac
  • Поруке: 390
  • Године: 56
  • Локација: inđija
« Одговор #38 послато: 02-03-2016, 21:59:23 »
probaj na www.slovo.rs

Ван мреже Ivan Stajic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.339
  • Године: 45
  • Farrar 170 mm
« Одговор #39 послато: 02-03-2016, 22:23:50 »
Evo konkretno druze :

Poštovani,

Žig za drvo se radi obično na mesingu debljine oko 8 mm.
Slova bi bila ispupčena, cena orjentaciona bi bila 65 evra u dinarskoj protivrednosti plus PDV.
Srdačan pozdrav,
__________________________________________________________________________________________
Goran Isaković 
GRAVEX d.o.o.
Dragoslava Jovanovića 13,
11000 Beograd, Srbija
Tel: +381 (0) 11 3232-128
Fax: +381 (0) 11 3240-903
www.gravex.rs
info@gravex.rs
Description: 60 godina rada -small

Osoba koja je uradila topli zig za GOLDEN BEE je :

Peka
064 61 4444 5

pa pozovite rekose mi orjentaciono oko 90 - 100 eur nesto kao ono njihovo...

pozzzz
Pozdrav Ivan !

Vivere est militare!