Аутор Тема: ORA  (Прочитано 49219 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже miroslav sretenović

• Starosedelac
  • Поруке: 1.607
  • Године: 62
  • Локација: arandjelovac
  • 250 mnv, LR
Одг: ORA
« Одговор #80 послато: 20-04-2017, 12:46:45 »
Ko o čemu, baba u uštipcima ;)
A ko razume-shvatiće :)
Prvi put juče ujutru prošao kroz Olovo, ali nisam bio u adekvatnoj fotografskoj spremnosti.
A odavno sam želeo da vidim taj prostor.
Evo razloga:

OOOOOOOOOOO....... OLOVO!!!
B-O-S-N-A...BOSNA,BOSNA,BOSNA !!!

Ostalo mi u uspomeni, ko razume, shvatiće :D
Ako nećeš na kuću, kuća će na tebe
Kućni prag je najveća planina
Šapat kuću ruši
Okaljane haljine kod kuće se peru

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
  • Поруке: 2.293
  • Године: 59
  • Локација: Pančevo
    • Pčelarska i radio-amaterska stranica
Одг: ОРА
« Одговор #81 послато: 06-11-2018, 15:06:20 »
Znam da nemam veze sa tekstom ali kada vidim "volonterski" ili "dzabe" dize mi se kosa na glavi! Zasto bi iko pri zdravoj pameti ista u svom zivotu uradio "volonterski"
To je za budale i odlicno sredstvo placanja za novonastale srpske tajkune i robovlasnike.
Volonterski  :o >:(
Мислиш на акцијаше, добровољце у ратовима, спортске ентузијасте, друштвене раднике, самодопринос, људе који сређују око своје зграде или на пчеларе који несебично овде деле своје знање са другима?
Prvo izvukao si tekst iz druge teme i konteksta. Sto je kranje glupo da ne kazem "dzukacki"
E sada kada si vec cackas da ti kazem. Ocajno je sto to izvrces i pominjes u kontekstu sa dobrovoljcima u ratovima.
A onda mi to stavljas usta, to sto si sada uradio je vrhunski bezobrazluk! I treba da se stidis te sede kose.
Sport opet nema nikave veze sa time. Prosto je glupo da nabrajam koliko glupo.
Drustveni radnici ne rade za dzabe, postoje nadoknade, obicno nije neka ali nije dzabe.
Samodoprinos=budalastina i zaostatak komunjara koje su nam unistile narod i drzavu.
Ljudi koji sredjuju oko zgrade, prosto ne mogu da shvatim kako ti radi ako i radi mozak. Kakve to ima veze?! Prosto si uspeo da me zbunis.
Pa naravno da se sredjuje oko svoje zgrade, cisti sneg itd... Ko je to pominjao? Licno ja cistim oko svoje i barem jos jedne +
Pricas o pcelarima koji dele svoje znanje?!  :o Nigde veze...
Jos ne mogu da shvatim cemu izvucen tekst u temi o casopisu "Pcelar" cisto da razjanim ako neko procita pa se zbuni.
A onda ga ubacis ovde u temu koja me ne zanima.
Izvukao si tekst gde su napali coveka koji je normalno hteo honorar za svoje tekstove i onda mu preporucuju da radi za dzabe!
Pa daj mi med za dzabe kada si tako pametan!

A sada kada si me vec uvukao u ovu temu da ti kazem da smatram svakoga ko je isao na radne akcije hmmm ne znam koju rec da stavim posto je svaka koja mi pada na pamet uvredljiva. Takvim ljudima nista ne znaci ni njihovo vreme koje su bacali a samim tim ne znaju da cene ni tudje.
A kada pocnu da se javljaju sada akcijasi sa pricom o casti i kako je bilo bolje odmah da odgovorim da pored toga sto su unistili nasu zemlju, njihova deca, deca tih radnih akcija i komunizma sada jasu samo su promenili dres. Pa posto je to casno vreme iznedrilo toliko postenih i cestitih ljudi onda se cudite i dalje kakvu ste nam zemlju ostavili.
Umesto sto ste mlatili lopadama bolje mozak da ste koristili. I naucili sebe i generacije koje dolaze da se radom nesto stice da nije sve nase, vase i zajednicko.
Za svaki posao postoje ljudi koji treba za isti da budu placeni.  A onda se cudite sada sto se toliko krade, sto nema postovanja vase imovine, sto su vam penzije male, sto ne moze da se zivi od svog rada. Pa i ne treba da zivite od svog rada i penzija vi slobodno volontirajte. Jos kada vidim iste kako kukaju na cenu otkupa, pa sto malo volontirajte pa dajte med za 1E sto da ne. Prototip "druga", ne ceni tudji rad i naravno pljuje po njemu ali hoce nesto za sebe. Smratra da njemu nesto pripada.
Neka pljuvacina slobodno krene. Ali rezultate tog vaseg divnog vremena sada svi vidimo. Nisu nam krivi nikakvi vanzemaljci, masoni ni Amerikanci vec vi akcijasi.
Sta god vi rekli koliko god mene napljuvali istina je vidljiva iz aviona i svi je znamo!
Auuuu brate Marko, nadam se da si u međuvremenu evoluirao, u odnosu na gomilu bljuvotina, koje si izrekao o vremenu, o kojem nemaš pojma, ali ni trunke pojma. Ne znam ko te je tako vaspitao, i ne znam da li si dobio po fljanki, zbog ovako uvredljivog pisanja na forumu, ali ljudi, koje si provukao kroz fekalije u ovom tekstu, za likove takvih shvatanja, su oličenje ljudskosti i pravih ljudskih vrlina.
Trebalo bi bar malo da razmisliš i da se zacrveniš...
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ako se ne preteruje u količinama šećera i pravilnim prihranjivanjem nema bojazni da šećer dospe u med za vrcanje i nema bojazni da se slabi imunitet pčela.  - Rade Stanković
Kakvih nas ima, takvih nas i treba - Radićeva baba

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.010
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #82 послато: 06-11-2018, 15:32:24 »
I meni je zao pojedinih mladjih ljudi koji povrsno i ostrasceno govore o vremenu koje nisu licno proziveli...Ne kazem da je sve bilo sjajno, ali treba na neke stvari realno gledati i suditi...

Pozdrav Moma...

ps; ako neko smatra da gresim, moze na PP i to od vremena i filozofije Konfucija, pa sve do danasnjih dana....

Ван мреже grujicadragicevic

• Rado viđen gost
  • Поруке: 52
  • Године: 65
  • Локација: Ivanjica
« Одговор #83 послато: 06-11-2018, 15:38:02 »
   GOS, MARKO JA SAM 7 PUTA BIO NA ORA JEDNE GOD BIO KOMANDANT ORA I VRLO SAM PONOSAN .

Ван мреже Randjić Jovica

• Starosedelac
  • Поруке: 5.280
  • Године: 56
  • Локација: Bela Crkva
« Одговор #84 послато: 06-11-2018, 18:19:14 »
Svako vreme nosi svoje breme...poticemo iz zemlje gde je bilo vise strana..gde je bilo pobednika i pobedjenih..ne poticemo svi iz istih familija i necemo se nikad razumeti..neki se smatraju mladoscu koja je gradila buducnost a za neke ste bili jeftina radna snaga..mislili ste dobro,davali svoju snagu znoj za nesto vece i zajednicko a svi znamo sta je na kraju ispalo..devedesete su crta vaseg bratstva i jedinstva..omladina to pamti...godine bede i beznadja,ratova i krvi....budite ponosni na vas trud ali morate imati razumevanja i za one koji misle drugacije.....mada toga  na Balkanu nikad nije bilo..

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
« Одговор #85 послато: 06-11-2018, 18:42:49 »
Komšo, mnogo kolega svoje pčele na lipu doteruje putem, u koji sam ja ugradio dosta svoga znoja.
Devedesete nisu plod omladine, koja je volela zajedničku zemlju i gradila bratstvo i jedinstvo, nego onih, koji su imali drugačije shvatanje, zar ne? Priznaćeš, mi nismo zagovarali tu bedu, beznađe i prolivenu krv.
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ako se ne preteruje u količinama šećera i pravilnim prihranjivanjem nema bojazni da šećer dospe u med za vrcanje i nema bojazni da se slabi imunitet pčela.  - Rade Stanković

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.010
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #86 послато: 06-11-2018, 19:03:01 »
.budite ponosni na vas trud ali morate imati razumevanja i za one koji misle drugacije...

Jovice imam ja razumevanja za sve koji misle razlicito od mene, ali bi to trebalo (ako su upravu) da se vidi nekim rezultatom (boljim zivotom)...Cime mogu da se podice generacije od 2000-te na ovamo....Moja komsinica iz sela (polupismena) odrzava javni WC u beckom Prateru ima 250 evra vecu platu od nasih najeminentnijih hirurga...Nasi politicari privlace strane investicije jeftinom radnom snagom...

Pozdrav Moma...

Ван мреже grujicadragicevic

• Rado viđen gost
  • Поруке: 52
  • Године: 65
  • Локација: Ivanjica
« Одговор #87 послато: 06-11-2018, 21:56:02 »
   U ONO VREME"  KOJE "NIJE BILO DOBRO" SAM PRIMAO PLATU U DINARIMA KOJI JE BIO CENJEN U EVROPI, NIJE ME ZANIMALO KOLIKO VREDI MARKA ,DOLAR ,ŠV. FRANAK ŽIVELO SE DOSTA DOBRO IZGRAĐIVALA SE ZEMLJA, NIJE SE PLAĆALO LEČENJE ,ŠKOLOVANJE,DRŽAVA IMALA MNOGO GIGANATA MNOGO FIRMII ZAMISLITE SVE RADILE. BIVŠA SFRJ BILA U KREDITU 22MILIJARDE DOLARA A SADA SRBIJA DUGUJE MNOGO VIŠE A DEMOKRATIJA UNUŠTILA SVE ŠTO JE SOCIJALIZAM NAPRAVIO ZAHVALJUJUĆI NARODU PA I
O R A.
        ŽIVELI!!!!!!!!!

Ван мреже Savo Todorović La

• Starosedelac
  • Поруке: 429
  • Године: 52
  • Локација: Lazarevac
« Одговор #88 послато: 07-11-2018, 07:05:09 »
Uvek neko gradi neko ruši,samo u ovom slučaju našem je bilo mi gradili mi i porušili.Slepo verovanje i u jednom i u drugom slučaju.

Ван мреже Randjić Jovica

• Starosedelac
  • Поруке: 5.280
  • Године: 56
  • Локација: Bela Crkva
« Одговор #89 послато: 07-11-2018, 07:22:23 »
Pomazem volonterski u zameni drvenog poda keramickim plocicama u crkvi...nas trojica i svestenik...ostaje celom gradu vo vjeki vjekov ali niko jos da pridje..a ima ih slobodnih koliko hoces..sta reci...Grujice,narod je tako hteo jer su svi mislili da ce biti gazde a ne sluge......opet kazem 2014 je pokazala da duh patriotizma jos uvek zivi medju nama..

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
« Одговор #90 послато: 07-11-2018, 07:48:01 »
Pomazem volonterski u zameni drvenog poda keramickim plocicama u crkvi...nas trojica i svestenik...ostaje celom gradu vo vjeki vjekov ali niko jos da pridje.
Znači ima još uvek tog "mobaškog" (akcijaškog) duha, samo je potrebna inicijativa i organizacija.  ;)
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ван мреже Marko Volarevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.545
  • Године: 35
  • Локација: Novi Banovci
  • 10xLR, 3xNukleus
    • http://mojmed.rs
« Одговор #91 послато: 08-11-2018, 14:15:28 »
@ Nenad
Mislim da si bio izuzetno dokon kada trazis tekstove i ponovo citiras 2god unazad.
Mrzi me i da pocinjem da pisem posto sam davno prestao, nema svrhe.
Ali sada si uleteo u nesto sto ne znas! Nisi bio prisutan tada, a prica se razvukla na vise tema u tom trenutku tako da ni kontekst ti nije jasan.
Pa ti predlazem da ne lomis glavu i ne mozgas vise o tome...

Ван мреже Raša Radivoje Stojanović

• O Tim
  • Поруке: 2.904
  • Године: 53
  • Локација: Novi Beograd - Barajevo
« Одговор #92 послато: 20-12-2018, 12:54:39 »
Malo volonterizma ;)
Kad nema više DORA, može malo oko stanbene zgrade, do parkinga....
Мој пчелињак

"Искуство је најбоља школа, само је школарина врло скупа". Сократ

"Добро чини, добром се надај"

Ван мреже milijan trifunovic

• Član redakcije časopisa "Pčelar"
  • Starosedelac
  • Поруке: 2.206
  • Локација: Gornji Milanovac
« Одговор #93 послато: 20-12-2018, 21:57:39 »
Malo volonterizma ;)
Tako je Rašo, nema kuće bez lu.. braće .... , nevidim ovde da ih ima ?

• O Tim
« Одговор #94 послато: 21-12-2018, 07:47:28 »
Malo volonterizma ;)
Tako je Rašo, nema kuće bez lu.. braće .... , nevidim ovde da ih ima ?

Smenski rad, dve lopate, nas dvojica započeli...
Kasnije se pridružiše i ostali :)
Мој пчелињак

Ван мреже Рајко Борић

• Starosedelac
  • Поруке: 1.390
  • Локација: Београд
ОРА
« Одговор #95 послато: 16-01-2019, 19:01:32 »
У радњама често уместо „распродаја“ или „попуст“ пише „акција“. Стигло са капитализмом ваљда. Виђао сам то у Мађарској 90тих. Питам понекад: „јел` то пријављивање за радну акцију“, „где“? Млађи не схвате шалу.

У ресторану, скоро без изузетка, питају: „кеш или картица“. Одговарам: „плаћам готовином, ако сте то питали“;  а понекад (као досадни деда) и: „картицу имам, пензионерску а слабо се кешам последњих 30так година. Некада јесам“. Данас сам решио да се бар још једном окешам о трамвај. Почео сам да истражујем који је згодан за то.

Ван мреже Savo Todorović La

• Starosedelac
  • Поруке: 429
  • Године: 52
  • Локација: Lazarevac
Одг: ОРА
« Одговор #96 послато: 17-01-2019, 07:54:31 »
У радњама често уместо „распродаја“ или „попуст“ пише „акција“. Стигло са капитализмом ваљда. Виђао сам то у Мађарској 90тих. Питам понекад: „јел` то пријављивање за радну акцију“, „где“? Млађи не схвате шалу.

У ресторану, скоро без изузетка, питају: „кеш или картица“. Одговарам: „плаћам готовином, ако сте то питали“;  а понекад (као досадни деда) и: „картицу имам, пензионерску а слабо се кешам последњих 30так година. Некада јесам“. Данас сам решио да се бар још једном окешам о трамвај. Почео сам да истражујем који је згодан за то.
Ako se razbaškariš ja ti na đenazu dolaziti neću.

• O Tim
« Одговор #97 послато: 01-04-2019, 14:55:21 »
    Svim učesnicima Omladinskih Radnih Akcija Čestitam praznik :)
Мој пчелињак

Ван мреже Петар Пантелић

• Starosedelac
  • Поруке: 2.681
  • Године: 55
  • Локација: Гроцка -Пударци
« Одговор #98 послато: 01-04-2019, 17:40:38 »
  Како је било на послератним акцијама причао ми сада покојни стриц.  Када се вратио са акције цело лето чувао овце, јер је био толко исцрпљен да ништа друго није могао да ради! Терали су их као с....у и ноћу и дању! Да би се неки од руководиоца  покаао и окачио ударничку значку. И добио привилегије које уз то иду.
  Акцијаши , су јели гершлу скоро увек.
 И те послератне алције нису биле добровољне,  већ присилне!

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
« Одговор #99 послато: 02-04-2019, 05:31:40 »
Ko nije išao na radne akcije, ne treba o njima da piše ni negativno, ni afirmativno, jer ne može sebi ni da predstavi sliku, kako je to izgledalo. Mogu samo da mu kažem da je ostao uskraćen...
Stric, koji je išao na ORA posle rata, bez ljutnje, verovatno se više ni ne seća šta je juče doručkovao, a ne kako je bilo na akciji.

Interesantno je da najnegativnije priče o SFR Jugoslaviji iznose oni, koji u njoj nisu živeli, ili su bili klinci, pa se ne sećaju.
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica