Аутор Тема: Скијање  (Прочитано 4526 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Predrag Brajkovic

• Pepi
  • Starosedelac
  • Поруке: 2.203
  • Године: 61
  • Локација: Zajecar
Скијање
« послато: 11-10-2009, 23:47:00 »
С обзиром да је после породице, а поред пчела моја велика љубав скијање, интересује ме, да ли међу форумашима има заљубљеника у скијање. Ако има заљубљеника у беле стазе, можда би смо се могли дружити и сарађивати и на том пољу.

Ја сам готово одлучио да и ове године идем у Банско у Бугарској, а током целе зиме скијаћу у Зајечару (на Краљевици где имамо сидро, топове и ноћно скијање) и на Бабином Зубу.

Поздрав!

Ван мреже marjanovic slobodan

• moderator
  • Поруке: 8.950
  • Године: 58
  • Локација: Uzice
Одг: Скијање
« Одговор #1 послато: 12-10-2009, 00:00:38 »
A sta ce biti sa padanjem? Hocemo li opet ovde pisati zasto se Pepi okliznuo? ;) :D ;D

• Pepi
  • Starosedelac
« Одговор #2 послато: 12-10-2009, 00:13:48 »
A sta ce biti sa padanjem? Hocemo li opet ovde pisati zasto se Pepi okliznuo? ;) :D ;D

Нема скијања без падања али с годинама страхујем од падова. Некада није било проблема, док сада сваки пад може бити опасан. Иначе не болујем од сујете и никада се нисам стидео падања. Замор материјала и то ме плаши.

Ван мреже Dejan Jankovic

• Starosedelac
  • Поруке: 685
  • Године: 44
  • Локација: Šar planina, Brezovica
  • od 2005. LR
« Одговор #3 послато: 13-10-2009, 15:24:54 »
A do zime izvoli Pepi na Brezovicu, evo nam snega taman da otvorimo ski sezonu.
Inace sam i ja veliki zaljubljenik u skijanje no previse obaveza mi nedozvoljavaju da provodim onoliko vremena na snegu koliko bi trebalo. S'obzirom da mi je ski centar udaljen svega 10 km, snega ima uvek dovoljno, staze su izvanredne (mada ne za pocetnike) a sam ski centar vapi za skijasima mogu samo jedno da kazem----KOLEGE IZVOLITE!
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.

• Pepi
  • Starosedelac
« Одговор #4 послато: 13-10-2009, 15:29:12 »
Деки, само кратко. Био сам на Брезовици деведесет и неке. Одо на час јер је звонило.

Поздрав!

Ван мреже Sveto Stevanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 4.055
  • Локација: Užice
« Одговор #5 послато: 19-10-2009, 16:00:20 »
Skijanje mi je bilo hobi sve do 90-te. Od tada sam okačio skije o klin. Ove godine su otvorili ski centar Tornik na Zlatiboru, pa razmišljam da li da ponovo počnem ili da ne čačkam mečku. Možda bi mi Kolega Predrag mogao dati neki savet. Pozdrav.

Ван мреже Djoko Zecevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.118
  • Локација: Zlatar - Nova Varoš
    • www.zlatarpcela.org.rs
« Одговор #6 послато: 19-10-2009, 16:39:07 »
Dođite ovih dana ovde na Zlatar, nadam se da će proraditi uspinjača direktno iz grada pa da se malo skijamo?
Snega ima koliko hoćete?

Ван мреже zdravkoobradovic

• moderator
  • Поруке: 5.212
  • Године: 63
  • Локација: Bačka Palanka
« Одговор #7 послато: 19-10-2009, 20:51:47 »
nikad u životu nisam stao na skije ,kažu da je lepo ali sad je kasno . ipak mislim da je u ove hladne zimske dane lepše otići negde na jug i kupati se  :-\

Ван мреже Dragan Djordjevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.239
  • Године: 38
  • Локација: Zaječar
  • pčelar početnik
    • Društvo Pčelara Grljan
« Одговор #8 послато: 19-10-2009, 21:28:34 »
 Ja se sećam svojih iskustava...vrlo nerado i dozom gorčine. Ukupno sam tri dana pokušavao u svom životu da naučim skijanje i posledice su bile tragikomične... 1 polomljena trešnja, 1 iskrivljen štap, jedan par skija upropašten (ELAN), 2 puta su me vadili iz nekog trnja, šipka šta li je ne znam, JEDINI SAM OD SVIH SKIJAŠA KOJI NIKADA NIJE PAO NA ZADNJICU SA SKIJA, SAMO NA NOS... kako, pa prirodni talenat, 1 par vezova uništen ... I ŽIVCI POKIDANI JOŠ IZ MLAĐIH DANA, suze dečačke najbolnije, ponos lavlji skrhan... UŽAS. A da i pokušaj ubistva komšije, zbog neprilagođene brzine i njegove neopreznosti, srećom...
 Od tada MRZIM ZIMU, HOĆU LETO...
" Bolje je upaliti i jednu malu svetiljku nego proklinjati tamu. " ( Konfucije )
"Ljudi izvikuju mnoge istine, ali, kako to čine bez stila, one nemaju dejstva"
"Ne volim političare. Zašto bi ih voleo? To je kao da imaš kamen u žuči: treba para da bi se uklonio. Pa zašto bi ga onda imao?" (Bukovski)

• Pepi
  • Starosedelac
« Одговор #9 послато: 20-10-2009, 01:10:29 »
Skijanje mi je bilo hobi sve do 90-te. Od tada sam okačio skije o klin. Ove godine su otvorili ski centar Tornik na Zlatiboru, pa razmišljam da li da ponovo počnem ili da ne čačkam mečku. Možda bi mi Kolega Predrag mogao dati neki savet. Pozdrav.

Свето, скијање се не заборавља лако (мислим на знање). Врло брзо се облови техника. Ради се о функцији крупнијих мишића, па је заборављање спорије. На пример, техника стоног тениса се брже заборавља. Питање је само колико те скијање привлачи и колико ти пружа задовољство. Начин скијања, брзину и тежину стаза бираш сам и никада изнад својих могућности. Увек мораш битио изнад ситуације, мораш бити ментално испред скија, бржи од њих. Ако оне буду брже од тебе изгубио си контролу над њима. Имај то у виду и напред.
Dođite ovih dana ovde na Zlatar, nadam se da će proraditi uspinjača direktno iz grada pa da se malo skijamo?
Snega ima koliko hoćete?

Могу да кажем ''давно'', јер није било скоро, био сам у ''Панорами'' и радио обуку са децом на оној оближњој стази са сидром. Други терени ми нису познати јер нисам имао времена и могућности да се шетам около. Вероватно се до сада много и променило.

Ja se sećam svojih iskustava...vrlo nerado i dozom gorčine. Ukupno sam tri dana pokušavao u svom životu da naučim skijanje i posledice su bile tragikomične... 1 polomljena trešnja, 1 iskrivljen štap, jedan par skija upropašten (ELAN), 2 puta su me vadili iz nekog trnja, šipka šta li je ne znam, JEDINI SAM OD SVIH SKIJAŠA KOJI NIKADA NIJE PAO NA ZADNJICU SA SKIJA, SAMO NA NOS... kako, pa prirodni talenat, 1 par vezova uništen ... I ŽIVCI POKIDANI JOŠ IZ MLAĐIH DANA, suze dečačke najbolnije, ponos lavlji skrhan... UŽAS. A da i pokušaj ubistva komšije, zbog neprilagođene brzine i njegove neopreznosti, srećom...
 Od tada MRZIM ZIMU, HOĆU LETO...

Драгане, имамо Краљевицу, лифт, топове, биће вероватно и снега, а и Баин Зуб није далеко, ту сам ја,па ако си расположен никад није касно, а ти си у пуној снази. Колико могу да приметим из твог текста проблем је био у томе што си ти хтео да видиш да ли знаш да скијаш. Требао си то да не покушаваш, већ да почнеш да учиш да скијаш, а то су различити приступи. Не знам да ли ме разумеш. Било која вештина када се учи увек са полази од познатог, па се полако усваја ново кретање.

Поздрав!

• Starosedelac
  • pčelar početnik
    • Društvo Pčelara Grljan
« Одговор #10 послато: 20-10-2009, 02:50:00 »
 Gosn Pepi, ja na skije više ne stajem, jak jesam, al' glup NJET!!! Inače hvala, mogu da te bodrim uz čaj sa rumom, samo napred, a ja ću dole kod kućice!!!
 Pozzz...
" Bolje je upaliti i jednu malu svetiljku nego proklinjati tamu. " ( Konfucije )
"Ne volim političare. Zašto bi ih voleo? To je kao da imaš kamen u žuči: treba para da bi se uklonio. Pa zašto bi ga onda imao?" (Bukovski)

• Starosedelac
« Одговор #11 послато: 20-10-2009, 14:38:42 »
Hvala Predraže na savetima. Ne bojim se ja da sam zaboravio da skijam, ali šta ako sada nešto polomim, a u životu nisam ništa (svoje). Možda je ipak bolje da posmatram ili da se šankam negde u kafani. Pozdrav.

• Starosedelac
  • pčelar početnik
    • Društvo Pčelara Grljan
« Одговор #12 послато: 21-10-2009, 00:16:13 »
 Eto i gospodin Sveto je više za pozadinski nastup...

• Pepi
  • Starosedelac
« Одговор #13 послато: 24-10-2009, 00:10:04 »
Ако има оних који би да скијамо заједно у Банском у Бугарској од 09.јануара2010. ево аранжмана: http://www.filip.rs/smestaj.php?IdS=332&IdR=7

А тамо нас чека скијашки рај (само да има снега):

« Последња измена: 24-10-2009, 13:52:22 Predrag Brajkovic »

• Starosedelac
« Одговор #14 послато: 27-10-2009, 21:00:25 »
Nisam imao pojma da su Bugarske planine ovako bogate snegom. Ovo na slikama je izgleda pravi raj za skijaše. Pozdrav.

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.067
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #15 послато: 27-10-2009, 21:50:18 »
Sveto, Balkan planina je to, mi smo jos mali za Bugare, a prsimo se ko mace na dzigericu...

Pozdrav Moma.

• Pepi
  • Starosedelac
« Одговор #16 послато: 27-10-2009, 22:50:45 »
Nisam imao pojma da su Bugarske planine ovako bogate snegom. Ovo na slikama je izgleda pravi raj za skijaše. Pozdrav.

Ове године идем четврти пут у Банско. То је планина Пирин, а врх испод којег крећу стазе је око 2600 м нв. Стазе крећу са 2500 м па онако разгранате са мањим и већим стрминама и различитим дужинама иду до 1400м (или беше 1600м), а једном стазо (12 км) стиже се до Банског (око 900м нв где су готово сви смештајни објекти (хотели и пансиони) продавнице, угоститељски објекти итд. све што подразумева један мањи град. Снега нема увек са сигурношћу на свим стазама, али када га нема главне стазе су увек покривене вештачким снегом. Ако буде довољно приподног снега, онда је то заиста прави рај.

Да не заборавимо и наше планине. Ево стазе на Бабином Зубу (Стара Планина):