Аутор Тема: Домаћине ожени се  (Прочитано 41642 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Рајко Борић

• Starosedelac
  • Поруке: 1.381
  • Локација: Београд
Домаћине ожени се
« послато: 07-01-2017, 18:40:12 »
u "Домаћине ожени се" управо колега демонстрира како се врцају плодишни рамови....

Та емисија спада у ретке позитивне ствари које виђамо на ТВ. Око те акције бисмо ми форумаши можда могли да допринесемо.

Например, да ли би неко вичан књизи лица (фејсбук) хтео да се јави девојци из овог чланка, да је упути на неки од курсева пчеларства. Па да јој онда нађемо домаћина, пчелара негде на селу и удамо је. Девојка је млада, племенита, лепушкаста и незапослена а живот у граду за њу превише суров...

Ван мреже Mirovic Sinisa

• Starosedelac
  • Поруке: 1.779
  • Године: 55
  • Локација: Negotin
  • Negotin
Одг: Домаћине ожени се
« Одговор #1 послато: 07-01-2017, 18:59:30 »
Ta emisija je tipican sou gde je sve namesteno samo se blamiraju mladici ,a devojke su verovatno placene .Sto se tice ove devojke sigurno  je da nikad nece ziveti na selu .
http://pcelarmirovic.weebly.com/
Ne bacaj bisere pred svinje jer ce se okrenuti i rastrgnuti te ,a bisere pogaziti.
Bolje ih odnesi u zlataru i prodaj .

Ван мреже Рајко Борић

• Starosedelac
« Одговор #2 послато: 08-01-2017, 08:19:34 »
Ta emisija je tipican sou gde je sve namesteno samo se blamiraju mladici ,a devojke su verovatno placene .Sto se tice ove devojke sigurno  je da nikad nece ziveti na selu .
Није идеална емисија али мислим да је ипак корак у добром правцу. Ако не зауставимо пропадање села готови смо као народ.

Што се ове девојке тиче, вероватно неће. Али не кошта ништа питати. Ако каже не, на истом си.

Уопштено, прави породични живот на селу је најбољи. Али ако се то не деси а време муњевито пролази, можда треба размотрити нека друга, "привремена" или чак вештачка решења. Викенд варијанте и слично. 

Ван мреже Стојан Паланчански

• Starosedelac
  • Поруке: 778
« Одговор #3 послато: 08-01-2017, 10:18:31 »
Што се ове девојке тиче, вероватно неће. Али не кошта ништа питати. Ако каже не, на истом си.

Није проблем ако каже НЕ. Проблем је ако каже ДА!
:o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o

Ван мреже miroslav sretenović

• Starosedelac
  • Поруке: 1.607
  • Године: 62
  • Локација: arandjelovac
  • 250 mnv, LR
« Одговор #4 послато: 08-01-2017, 10:22:44 »
Sloba Pejović, kolega, ima četvoro dece (uzimam njega za primer, možda od mladjih kolega ima još neko, a znam neke koji imaju troje).
Dokaz patriotizma. Dokaz vere u budućnost. A pre dece treba da se sklapaju brakovi.To je problem i u gradu, a kamo li na selu.
Emisija koja se ovde navodi je po meni isticanje apsurda u kojem se naše društvo nalazi.
Selo propada, tamo ostaju momci neženje, sve stariji i stariji, a njihove moguće saputnice su pobegle u tamo neki grad.
I ne vraćaju se za živu glavu. A one druge, rodjene u gradu :o ??? :-[One i ne znaju šta je tašno selo, jedino kad pogreše na internetu.
O tom apsurdu govori ta emisija, meni inače nezanimljiva zbog sporog tempa i već vidjenog, možda grešim, ni jednu nisam odgledao celu.
Neće ona rešiti, ali pokreće problem.
I ova dužina posta je velika a tema se načinje, tek...Malo je kompleksnija od otkupa meda a ni to nismo rešili ;D
Ako nećeš na kuću, kuća će na tebe
Kućni prag je najveća planina
Šapat kuću ruši
Okaljane haljine kod kuće se peru

Ван мреже Рајко Борић

• Starosedelac
« Одговор #5 послато: 08-01-2017, 16:43:24 »
Није проблем ако каже НЕ. Проблем је ако каже ДА!
Тако је. Отприлике као кад селиш пчеле у ринфузи. Пута 2
(ту је негде и ташта).

Шалу на страну, Стојане, уби бела куга и вас и нас ако се сви не потрудимо.

Ван мреже slobodanpejovic

• Starosedelac
  • Поруке: 6.635
  • Године: 42
  • Локација: rudnik
« Одговор #6 послато: 08-01-2017, 16:58:40 »
Мирослав ме нахвали, али у мом друштву, хвала Богу ја сам најтањи  ;)
Кум има петоро, мој надређени такође, као и наш форумаш Аца Велимировић. А другар, такође из Љига, чека шесто дете, коме је жена балерина из Земуна. Данас чујем занимљиву причу. Један познаник, из Бг, кога сам упознао када је имао четворо деце, одселио се из Бг подно Авале. Иначе машински инжењер, а жена је била асистент на математичком факултет. И кажу саговорници сад имају деветоро деце. Онда дођем кући, женина другарица из Прњавора затруднела носи близанце, а има већ двоје. И она проф. енглеског, муж инжињер. Раније су сиромашни рађали више деце, а сад образовани. Кад и обичан свет усвоји нову "моду" онда ће нам бити боље по овом питању. 

На мрежи Predrag Ivanković

• Starosedelac
  • Поруке: 3.295
  • Године: 37
  • Локација: Barajevo
« Одговор #7 послато: 08-01-2017, 17:04:48 »
Mora prvo da se ulaže u selo da bi ljudi tamo ostali , jer dok država vrati jednog iz grada na selo , iz sela će otići pet.
Oprostite mi moju prošlost.

Ван мреже Milan D. Djordjevic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.003
  • Године: 57
  • Локација: Kragujevac
« Одговор #8 послато: 08-01-2017, 17:15:48 »
A ova nova moda da devojke, zene, u radnom odnosu, kada zatrudne, drma im se pozicija i karijera, a moza i radno mesto.

Ван мреже miroslav sretenović

• Starosedelac
  • Поруке: 1.607
  • Године: 62
  • Локација: arandjelovac
  • 250 mnv, LR
« Одговор #9 послато: 08-01-2017, 17:19:59 »
Mora prvo da se ulaže u selo da bi ljudi tamo ostali , jer dok država vrati jednog iz grada na selo , iz sela će otići pet.

То је оно што напоменух...да не почињем.
Мени је логичније да се "искусни" градски брачни пар одлучи ѕа промену и оде на село.
Али и то су изузетци. Није лоше да постане правило, али и за то требају предуслови.
А камо ли за домаћина који тражи младу.
Можда се при ДБ оснује ОДРЕД Свдбене шајкаче са посебним задацима у повећању наталитета.
Али где је ту предуслов љубавне авантуре ;) :-*
Ako nećeš na kuću, kuća će na tebe
Kućni prag je najveća planina
Šapat kuću ruši
Okaljane haljine kod kuće se peru

Ван мреже Zeljko Vuckovic

• Starosedelac
  • Поруке: 487
  • Године: 57
  • Локација: Nova Varoš, Radoinja, Miševići
« Одговор #10 послато: 08-01-2017, 21:14:12 »
Moj rođak sa Zlatara u poznijim godinama oženio Albanku, rodila mu dvoje dece, žive normalno i tako...

• Starosedelac
« Одговор #11 послато: 08-01-2017, 21:49:19 »
Ma,ja sam Miroslave,globalno prestao da se sikiram. Ranije me to,ne udaja,zenidba,ne radjanje,vrlo pogadjalo. Rudnicka skola ima 75% manje dece nego kada sam ja isao u skolu. Imam decu zbog mene,a ne zbog Rudnika,Srbije,sveta. Itd,vrlo siroka tema,mozda i nije u ovoj temi mesto.

Ван мреже Nikola Gavrilovic

• Starosedelac
  • Поруке: 2.640
  • Локација: Аранђеловац
« Одговор #12 послато: 08-01-2017, 22:20:54 »
По најновијим научним сазнањима,  :) треба пажљиво бирати:
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2016&mm=10&dd=08&nav_id=1185734
Цитат
Deca nasleđuju inteligenciju od majke, a ne od oca
Geni za oštroumnost, koje prenosi X hromozom, mogu da budu deaktivirani ako dolaze od oca, pokazalo je britansko istraživanje.

Istraživači iz Glazgova otkrili su da genetski profil majke najverovatnije u najvećoj meri određuje koliko će njena deca biti pametna i da otac možda nema uticaja na pamet deteta, piše Independent.

Verovatnije je da će žena detetu preneti gen inteligencije jer se prenosi putem X hromozoma. Osim toga, naučnici sada veruju da geni za napredne kognitivne funkcije koji se nasleđuju od oca mogu automatski da se deaktiviraju.
Не очекујте медаље, признања и похвале – очекујте људске жаоке.

Никола Гавриловић
из никад објављеног текста:
"Друштвени притисци у пчеларству"
http://spos.info/forum/index.php?topic=28287.msg692117#msg692117

Ван мреже Dejan Andrić

• Starosedelac
  • Поруке: 963
  • Локација: Bačka Palanka
« Одговор #13 послато: 08-01-2017, 22:34:32 »
Imam decu zbog mene,a ne zbog Rudnika,Srbije,sveta.

Najveca glupost u zivotu koju sam napravio je sto sam jureci posao, sanse i  prilike, propustio odrastastanje prvih dvoje dece. Dok sam se osvestio, oni su vec odrasli. Najveci deo njihovog detinjstva sam preskocio zbog kojekakvih ruckova, sastanaka, kombinacija i ljudi kojih se danas ni ne secam.
A onda sam dobio trece. Moj centar sveta.
Ni zbog Srbije ni zbog sveta, samo zbog sebe. Zao mi je sto se sa 18 nisam ozenio i imao sedmoro.

Ван мреже ŽIVKOVIĆ MOMČILO

• Starosedelac
  • Поруке: 408
  • Године: 45
  • Локација: Boljetin , Donji Milanovac
« Одговор #14 послато: 08-01-2017, 23:28:41 »
Ja sam oženio ruskinju i sa njome imam troje dece i pastorka koga je dovela iz Moldavije . I živimo na selu .
Čovek se ući dokle je živ

• Starosedelac
« Одговор #15 послато: 09-01-2017, 00:32:38 »
Ja sam oženio ruskinju i sa njome imam troje dece i pastorka koga je dovela iz Moldavije . I živimo na selu .
Bravo Moco

Ван мреже Рајко Борић

• Starosedelac
Домаћине ожени се
« Одговор #16 послато: 09-01-2017, 07:54:33 »
Лепо сте написали за децу. Надам се да ћемо помоћи неком неожењеном домаћину да се одлучи на акцију а зимско је право време за то. Додајте, као Момчило и искуства са упознавањем боље половине и како сте јој учинили лепши живот на селу.

Девојку са почетка теме сам узео као пример, има много таквих по градовима које не знају шта ће са собом:
Домаћине, књигу лица (фејсбук) у шаке!
- прочитај горњи чланак и изучи њену страницу; треба наступити постепено, као што је лепо описано припитомљавање лисице у књизи "Мали принц".
- девојци пиши похвалу за њено несебично ангажовање (piši latinicom, почетно је време за сличности, после ће се пеглати разлике)
- саосећај у вези немилог догађаја
- после размене пар порука, треба нешта радикалније, например понуди да усвојиш неког од паса о којима брине; прво одеш пар пута да те пас упозна...
један пас мање-више на селу није проблем а и већина луталица се већ стерилисане, вакцинисане и чиповане

Ван мреже Стојан Паланчански

• Starosedelac
  • Поруке: 778
« Одговор #17 послато: 09-01-2017, 09:48:26 »
По најновијим научним сазнањима,  :) треба пажљиво бирати:
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2016&mm=10&dd=08&nav_id=1185734
Цитат
Deca nasleđuju inteligenciju od majke, a ne od oca
Geni za oštroumnost, koje prenosi X hromozom, mogu da budu deaktivirani ako dolaze od oca, pokazalo je britansko istraživanje.

Istraživači iz Glazgova otkrili su da genetski profil majke najverovatnije u najvećoj meri određuje koliko će njena deca biti pametna i da otac možda nema uticaja na pamet deteta, piše Independent.

Verovatnije je da će žena detetu preneti gen inteligencije jer se prenosi putem X hromozoma. Osim toga, naučnici sada veruju da geni za napredne kognitivne funkcije koji se nasleđuju od oca mogu automatski da se deaktiviraju.

Не бих рекао да је баш тако. Британци се нису потрудили да истраже ко је отац. :)
:o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o 8) :o

Ван мреже Marko Volarevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.545
  • Године: 35
  • Локација: Novi Banovci
  • 10xLR, 3xNukleus
    • http://mojmed.rs
« Одговор #18 послато: 09-01-2017, 10:06:52 »
Svaka cast svima. Ja jedno i jedno na putu. Ali da bi se zivelo i razmnozavalo po meni mora da postoji jos nesto sem suve egzistencije. Ako je samo bitno nesto pojesti i pregurati dan onda koja je razlika izmedju nas i zivotinja!?
Po meni toj deci treba pruziti kvalitet zivota. Zelim da uzivaju u zivotu, da vide nesto, da se raduju a ne da se muce.
Zivot je jedan i nema reprizu!
A ova drzava cini sve kako bi otezala svima zivot a deci i roditeljima ponajvise.
Pricate o nekom zivotu van grada a sta tamo da rade?! Infrastruktura nula. Nema, kulturnog sadrzaja, nema bolnica, skola, pustara.
Najveci sadrzaj je lokalna prodavnica ispred koje se skupljaju svi od 7-77god.
Volim da gledam emisije o selu i gledam gde deca idu u skolu kroz smetove kilometrima. Pa jesam li ih zato pravio? Da se muce i pate.
To nije normalno u 21. veku. Ko mi kaze da je to ok i da im nista ne fali njemu fali neka daska u glavi. Pa neka se ljuti ko hoce.
Selo je unisteno i to ne od juce, unistava se vec skoro 100god. Tako ni resenje ne treba ocekivati sutra. Nije ni realno ocekivati da se neko sada "zrtvuje" za tamo nesto imaginarno i muci nizasta. Svako trazi bolje za sebe i taj jedan zivot koji ima.

Ван мреже Branko Radovanović

• Starosedelac
  • Поруке: 838
  • Године: 45
  • Локација: Ljig
« Одговор #19 послато: 09-01-2017, 10:29:05 »
A ova drzava cini sve kako bi otezala svima zivot a deci i roditeljima ponajvise.
Мој син је предшколац и пошто је једино дете од те генерације у нашем селу не постоје услови за предшколско које је обавезно тако да га возим и у школу и из школе сваки дан 7км. Трошкове бензина и дангубу свакодневну уопште ми нико не признаје. Кад се осврнем на прошлу јесен изгледа ми да смо само за то и радили да можемо дете да одведемо до школе.