Аутор Тема: Да ли форум губи своју "драж"?!  (Прочитано 72855 пута)

0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.094
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
Одг: Да ли форум губи своју "драж"?!
« Одговор #160 послато: 27-10-2017, 09:39:33 »
Подвлачим, лекови се не смеју сматрати робом...

Pokusajte to da kazete "Bajeru"....! (Bajer vise zaradi nego cela auto industrija Nemacke)....

Ван мреже Rade Kostadinovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.560
  • Године: 62
  • Локација: Kragujevac
  • 034/311-910, 064/190 54 77
« Одговор #161 послато: 27-10-2017, 09:53:53 »
Pod jedan ima nas sedam i po milijardi trenutno ....treba tu rešetanje.
I ljudi žive sve duže i duže,
tašta mi gazi osmu deceniju....alo bre...dokle više...živa bila..

Savo, Savo, tako ti za tvoju milu majkicu, a danas će da ti donese rodjendanski poklon...41 bocu vina. :D
"Kada bi svi mislili isto, onda ne bismo mislili ništa".- Akademik Matija Bećković

Ван мреже zoran čurlić

• Starosedelac
  • Поруке: 670
  • Године: 45
  • Локација: Шумарице-Краљево
  • Ушће Ибра у Западну Мораву 220м/нв
« Одговор #162 послато: 27-10-2017, 10:17:06 »
Цитат
Pokusajte to da kazete "Bajeru"....! (Bajer vise zaradi nego cela auto industrija Nemacke)....
Момо,да би наша власт решила проблем вакцинисања мора да реши проблем поверења,кога нема.Лек не сме бити роба чији промет и коришћење одређује тржиште већ власт наше државе и то баш због Бајера и њему сличних.

Ван мреже Горан Чакардић

• Član Izvršnog odbora SPOS-a
  • Starosedelac
  • Поруке: 760
  • Године: 51
  • Локација: Лазаревац
« Одговор #163 послато: 27-10-2017, 10:28:15 »
Ова тема је најбољи доказ да форум није изгубио драж!

У вакцинацију се не разумем али схватам родитељске муке, вакцинисати или не вакцинисати. Појава масовних болести се умањује, али код одређеног броја деце се појављују нежељене реакције. Страшно!

О двојном пчеларењу могу да причам доста. Много! Користим га већ 25 година. Важно је схватити да двојно пчеларење обухвата више техника, и да свака од њих има своје предности и мане, као и једноматично пчеларење. Коју технику ћу да користим зависи од тренутне ситуације и жељеног циља. Људе које ја непосредно обучавам су задовољни двојним пчеларењем.

Ван мреже Makuljevic Predrag

• O Tim
  • Поруке: 1.067
  • Године: 46
  • Локација: Voluja,Kucevo
« Одговор #164 послато: 27-10-2017, 10:44:34 »
Meni je forum drag,dosta ljudi sam upoznao zahvaljujuci njemu i dosta toga naucio.
Fejs i ostali forumi se nemoze porediti sa ovim forumom.
Zao mi je sto slabo pisu ljudi koji imaju sta da kazu a vidim da dosta njih prati.
Sto rece Goran Tomic,pcelari su posebna sorta ljudi u stanju su da se svadjaju ako neradimo isto.
Pcelarstvo me ispunjava,volim da radim taj posao i imam koristi od doga.
Forum je enciklopedija znanja,dosta je toga receno.
Nesto sam primenio na svom pcelinjaku pa se nije pokazalo bas dobro a u teoriji je super a dosta toga odlicno i ne menjam.

Ван мреже Boban Gordić

• Doseljenik
  • Поруке: 117
  • Године: 47
  • Локација: Kladovo
« Одговор #165 послато: 27-10-2017, 11:03:11 »
Gorane, ako ti nije teško da pišeš, napiši leba ti kako radiš.Ovo dvomatično pčelarenje na stacionaru je velika nepoznanica.Ja planiram da probam ove godine na jednoj zajednici,pošto radim sa jednim LR nastavkom plodišnim, a ostalo su mi farari(170mm).Imam i nekoliko rojeva u fararu koji sad zimuju u dva nastavka.Planirao sam da prvo društvo bude na podnjači u dva farar nastavka, a drugo iznad njega u jednom LR, tako da zimuju.Od paše ima bagrem koji cveta izmedju 1 i 6 maja.Posle toga sve tiha paša, divlja kupina, lipa, livada,sve po malo.Od 1.07.nema više ništa značajno.U stvari ja i ne znam da li je moguće dvomatično pčelarenje na stacionaru, u ovakvim pašnim uslovima kakvi su moji.

Ван мреже Nikola Gavrilovic

• Starosedelac
  • Поруке: 2.765
  • Локација: Аранђеловац
« Одговор #166 послато: 27-10-2017, 11:14:22 »
Сад ми је јасно зашто си банован ;D
Човек је врло интелигентан и културан,и већ написах образован,а и искусан. Значи није наивко кога може неко тек тако да врбује. Него је пре по среди где има дима ту има и ватре.

Кад си поменуо дим и ватру сетих се "полемике" Тесла - Едисон око концепта електрификације. Едисон је буквално убио слона: https://www.youtube.com/watch?v=wYxu-nwGOGw да би послао поруку популацији: "Видите ово чудо убија огромне животиње, а лудак Тесла хоће то да вам убаци у ваше куће".

На сличним принципима је настао антивакционални покрет на Западу.
Неки лик је имао финансијски интерес па је штеловао истраживања и ширио панику.

Зато служи дијалог,разговор,па и спорење,јер некада нам се чини да је наш став 100% истинит. А као што видиш,за двоматично се испостави другачије и то је сад симпатично :)

У двојном (удвојеном) нема штете ни за пчеле ни за људе. Експеримент је безазлен. А овде су животи у питању.

Анти-научни покрети јачају захваљујући активистима којима је лакше да трућају него да нешто раде.
Медицина се бави људима, не постоји "гарантни лист" да ће неко бити заувек здрав, без обзира на стручност лекара.
То отвара простор за манипуланте.

Јесам за слободу говора, да свако заступа шта год хоће и да пропагира шта год хоће.
Само потенцирам узалудност полемике са припадницима анти-научног покрета.
Јер кад полемишеш онда их квалификујеш као "зналце", полемика може ићи само у смеру да не знају шта причају.
Не очекујте медаље, признања и похвале – очекујте људске жаоке.

Никола Гавриловић
из никад објављеног текста:
"Друштвени притисци у пчеларству"
http://spos.info/forum/index.php?topic=28287.msg692117#msg692117

Ван мреже Marijan Sebalj

• Starosedelac
  • Поруке: 2.685
  • Године: 77
  • Локација: Devojacki bunar
« Одговор #167 послато: 27-10-2017, 13:24:59 »
Evo i  ja priznajem da sam se potpuno deaktivirao sa foruma.Imam nameru da to ispravim ove zime.
Takodje sam primetio da mi FB postaje sve mrskiji.Kakvih tu sve likova nema ko od njih ne poludi taj nije normalan.Pri tome mislim i na pcelarske grupe i teme(naravno cast izuzecima).
Forum volim i to mi je svakojutarnje stivo.Treba se aktivirati nemojmo dozvoliti da se ugasi.
Pozdrav svim forumasima sa Devojckog bunara.

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.094
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #168 послато: 27-10-2017, 13:44:11 »
Цитат
Момо,да би наша власт решила проблем вакцинисања мора да реши проблем поверења,кога нема.Лек не сме бити роба чији промет и коришћење одређује тржиште већ власт наше државе и то баш због Бајера и њему сличних.

Zorane sve je to OK, ako drzavu predstavljaju doktori, kako onda da drzava uspostavi poverenje, ako se apriori ne slusa struka...Ti si mlad pa se ne secas epidemije "Variola vere" pocetkom 70-tih godina, kakva je to tada panika bila, redovi i guzve za vakcinaciju veci nego u gradskom saobracaju...Zar treba da cekamo opet takvu situaciju....? Kada su u pitanju veliki brojevi, uvek treba gledati koji je niz duzi....

Pozdrav Moma....

Ван мреже Branislav Babic

• Stanovnik
  • Поруке: 208
  • Локација: Montreal, Kanada
« Одговор #169 послато: 27-10-2017, 14:29:30 »
Pozdrav Marijane. Uvek je zadovoljstvo citati tvoje poruke I diskutovati s tobom, pa se nadam da ce biti prilike ove zime.

Sto se tice vakcina, one su deo moje struke (kojom se trenutno ne bavim), tako da mislim da dosta znam I o njihovoj proizvodnji, rizicima (svakako ih ima), a i  o njihovim koristima. Mislim da ce reci sve ako kazem da su moja deca  vakcinisana.

Izjava onog lekara u vezi vakcina je jako simpaticna, ali u realnosti dobar broj bolesti protiv kojih se vakcinisemo ima jako malu stopu smrtnosti, ali svakako malo drame tu I tamo nije na odmet :)

Ван мреже Aleksandar Mosurovic

• Starosedelac
  • Поруке: 864
  • Локација: Novi Beograd
« Одговор #170 послато: 27-10-2017, 15:24:46 »
Prvo je neki manijak rekao da ce svi koji gledaju pomracenje sunca oslepeti  i taj dan u Bg, a bilo je to nesto oko podne , nije bilo zive duse na ulici . Posle je neko rekao da se od vakcine kovrdza kosa i deca progovaraju unatraske pa onda onaj policajac sto rece da pesaci uvek imaju prednost pa od tog dana treba rezervacija za sahranu ...

Uglavnom sve recidivi "90-tih godina gde se frustracija ocitava u svim pojavnim oblicima. Iza toga postoji taj efekat prevelikog komunikacijskog soka dostupnoscu drustvenih mreza kao i brzom pristupu informacijama. Na zalost nije sve za sve i ne reaguju svi isto na sve .

Ван мреже Marko Volarevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.556
  • Године: 36
  • Локација: Novi Banovci
  • 10xLR, 3xNukleus
    • http://mojmed.rs
« Одговор #171 послато: 27-10-2017, 15:42:33 »
Prvo je neki manijak rekao da ce svi koji gledaju pomracenje sunca oslepeti  i taj dan u Bg, a bilo je to nesto oko podne , nije bilo zive duse na ulici . Posle je neko rekao da se od vakcine kovrdza kosa i deca progovaraju unatraske pa onda onaj policajac sto rece da pesaci uvek imaju prednost pa od tog dana treba rezervacija za sahranu ...

Uglavnom sve recidivi "90-tih godina gde se frustracija ocitava u svim pojavnim oblicima. Iza toga postoji taj efekat prevelikog komunikacijskog soka dostupnoscu drustvenih mreza kao i brzom pristupu informacijama. Na zalost nije sve za sve i ne reaguju svi isto na sve .
Zanimljiv podatak je da je najvise problema i nevakcinisane dece upravo u BG-u i to u centralnim gradskim opstinama.
Samo potvrdjuje onu tezu da je Beograd selo sa najvise kuca ali u kojem nema seljaka vec samo Seljacina!
Stvar je u tome sto po da kazem unutrasnjosti su ljudi ocito vise sa obe noge na zemlji. Pa su svesni da posto vec nisu doktori da se ne prave da jesu!
A ovi po BG-u koji su umislili da nesto kao znaju samo zato sto oko njih ima semafoa pa jos imaju i racunare i internet koji ocito ne znaju da koriste.
Sve to daje taj divan koktel preterane pameti i razumevanja u sve, od fudbala do medicine. A ti glupavi doktori sto uce ceo boziji zivot oni su gubili vreme.

• Starosedelac
« Одговор #172 послато: 27-10-2017, 16:45:45 »
Ne posmatra se to kroz prizmu geografije vec zivotnog doba. Svi roditelji koji sada izbegavaju da vakcinisu decu su vakcinisani .To su roditelji koji su '90 bili deca i tu se vidi frustracija. Bilo da je u vidu nepoverenja ili neznanja.  A inace trecina nacije zivi u Bg pa je normalno da statisticki dominira... Imate situaciju da penzioneri cekaju na red za vakcinu protiv gripa i da pod istim krovom njihova deca ne zele da vakcinisu njihove unuke. To dakle pokazuje da geografija nije presudna...

Ван мреже Dejan Prsic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.987
  • Године: 38
  • Локација: Kruševac
  • LR pčelinjak 230mnv
« Одговор #173 послато: 27-10-2017, 17:31:41 »
Postoji naziv za to nazovi ponašanje. Naziv je Pomodarstvo!

Ван мреже milic dragoslav bozevac

• Starosedelac
  • Поруке: 1.012
  • Локација: bozevac
  • Pcelarim kosnicom Rodna Voja
« Одговор #174 послато: 27-10-2017, 18:19:25 »
Ovo je primer kako se tema kvari i pise o stvarima koje nemaju veze sa temom.Ja mislim da bi trebalo otvoriti temu o vakcini i tamo pisite do mile volje jer to nema nikakve veze sa ovom temom.Mislim da ovo kvari draz foruma.Ja sam najvise proveo vremena na temama o Rodnoj Voji sto je i logicno jer pcelarim sa tom kosnicom i skoro uvek se desavalo da pojedinci pokusavaju da temu povedu u pravcu koji nema nikakve veze sa nazivom teme sto je i ovde slucaj.

Ван мреже Dragoljub Krstic

• Administrator foruma
  • Поруке: 3.799
  • Године: 40
  • Локација: Врбас
  • Следимо дух својих предака...
« Одговор #175 послато: 27-10-2017, 19:36:25 »
Драгославе, свако може да отвори тему.
На РВ теми је било свашта, од камених секира до неких других ствари, ни једно ни друго није за похвалу.

Ван мреже milic dragoslav bozevac

• Starosedelac
  • Поруке: 1.012
  • Локација: bozevac
  • Pcelarim kosnicom Rodna Voja
« Одговор #176 послато: 27-10-2017, 20:35:24 »
Драгославе, свако може да отвори тему.
На РВ теми је било свашта, од камених секира до неких других ствари, ни једно ни друго није за похвалу.

Ja o tome bas i pisem jer sam se uvek trudio da pisem u temi i o svojim rezultatima u pcelarenju bez lazne skromnosti i nailazio sam na razne provokacije cak i na lazi o mom radu.Mnogi pisu samo da bi nesto pisali i onda se pitaju dali forum gubi draz.Ovde na forumu je ostalo vrlo malo onih od kojih jedan pocetnik moze nesto nauciti.Mozda neko razume sta hocu da kazem ovim pisanjem a mozda neko i ne .Nadam se da nikog nisam uvredio.

Ван мреже Dragoljub Krstic

• Administrator foruma
  • Поруке: 3.799
  • Године: 40
  • Локација: Врбас
  • Следимо дух својих предака...
« Одговор #177 послато: 27-10-2017, 20:52:05 »
Не делим мишљење, сматрам да од свакога може нешто да се научи.

Не знам колико пратите друге Форуме?
Генерално је код свих ФБ, преузео примат, али је то донело и све што иде уз то.
Овај Наш Форум има добру статистику посета, фали ми писање.
Дешавало се да Форуми једноставно нестану, да се напише пар постова дневно и то је то, овде није случај.
Највећи је проблем око постављања фотографија, али то је тако код свих Форума, првенствено због "морања" да се слике први смање итд...

• Starosedelac
« Одговор #178 послато: 27-10-2017, 21:04:11 »
Protokom vremena sve gubi draz i to je dobro jer znaci da napredujemo :) Lamentirati  nad starim vremenima ,osecajima i dogadjajima nema neku svrhu jer oduzima mogucnost da se sagledaju neke nove "drazi" .  Recimo kad gledate svoje slike od pre 40 godina u prvom trenutku pomislite da bi bilo zgodno zamaknuti se odma na neku gredu  :) ali samo ono sto vas interesuje sada i sutra je vrednost koja je bitna. I tako sve do dana kad nastupi predstavljanje :)

Ван мреже Jovica Velickovic

• Starosedelac
  • Поруке: 266
  • Године: 52
  • Локација: Vladičin Han
« Одговор #179 послато: 27-10-2017, 21:12:22 »
Možda ovde leži razlog zašto na momente forum gubi svoju draž!  ;D

Sudbina vodi onoga koji hoće, a vuče onoga koji neće.