Аутор Тема: Да ли форум губи своју "драж"?!  (Прочитано 72840 пута)

0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже Радосављевић Ненад

• Starosedelac
  • Поруке: 7.387
  • Локација: Осаоница
  • Чини другима оно што би волео да други чине теби.
Одг: Да ли форум губи своју "драж"?!
« Одговор #260 послато: 14-12-2017, 20:48:43 »
ja trudim da se određene teme zaključaju".

Конкретно у теми коју сам споменуо, прво си сугерисао уредницима да се тема закључа, па када уредници нису то урадили, променио си тактику, и принудио уредника да то уради. Уредник је по мени то оправдано урадио.Заиста те не разумем Душане. Ти се активно укључујеш у теме које ти не одговарају? Да ли је циљ свега тога да све теме које теби не одговарају упропастиш? Кажеш да ми који отварамо такве теме имамо фрустрације, а и ти учествујеш на тим темама.

Добро чини , добру се надај.
Помозимо слабијим и немоћним и људима у невољи јер се добро се добрим враћа.
Да су људи само мало бољи и да имају више вере у Бога , било би нам боље свима.
http://www.pouke.org/forum/index

Ван мреже Miodrag S Stanković

• Starosedelac
  • Поруке: 2.406
  • Године: 57
  • Локација: Beograd
« Одговор #261 послато: 14-12-2017, 20:51:27 »
Pa ti Dusane navedi recept pa pisi - tih recepata ima svuda sa i bez kvasca ... nema veze da li si pravio ili ne postupak po kome se radi je poznat kao i uslovi - temperatura duzina kuvanja itd - samo pazi da ne prodjes kao Stekicevi oponenti kod procenta HMF-a u kuvanim pogacama  ;D

U S. Koreji nije zabranjen internet samo se malo jace kontrolise a ako mislis da se ovde u Srbiji ne kontrolise ili bilo gde onda stvarno imas idealisticke poglede na svet. Znas li kako je internet nastao i na osnovu koje mreze?

Ван мреже Dušan Miladinović

• Starosedelac
  • Поруке: 353
  • Године: 49
  • Локација: Okruglica 205m, Trstenik
« Одговор #262 послато: 14-12-2017, 21:01:37 »
E samo si mi ti falio...  ;D
Pusti to, nisam dužan da se pravdam nikome. Pisali su ovde i oštrije od mene i o "Serbistanu" i o državi pod znacima navoda itd. Čak i o ministrima "kojima se gnušaju i ime da napišu", pa, ti, nikog ne opomenu.
Što se tiče tvog imenjaka, on je naveo temu u kojoj nisam iskazao, nigde, svoj politički stav ni zavijeno ni otvoreno. Pogrešne navode si uzeo.
Naravno da ću i ja "poštovati" pravila foruma dok god su ovakva kakva jesu.
Odgovoriću ti isto što i ostalima-i dalje se zalažem za što više pčelarskih tema! I voleo bih da, ako može to bude i pravilo.
I nemoj da se žališ kod mene... pogrešna sam ti ja adresa za to!
Pozdrav tebi Nenade... "bez ljutnje"!  ;)
P.S. Mislim da treba ovako:
Mislim da treba ovako:
Ako neko nije nepismen ili zaista glup, onda je krajnje zlonameran. (nisam siguran-napominjem, ali čini mi se da zarez ne ide ispred "ili", ali proveriću. Posle "i", sigurno ne ide. )
Rekoh, proveriću. Hvala ti u svakom slučaju.

Ван мреже Gradimir Avramovic

• O Tim
  • Поруке: 5.538
  • Године: 53
« Одговор #263 послато: 14-12-2017, 21:04:36 »

Ovoga puta, u pravu si ti Dušane ;D

• Starosedelac
« Одговор #264 послато: 14-12-2017, 21:14:10 »
Jel za pravopis, Grado?  :)

Ван мреже Gradimir Avramovic

• O Tim
  • Поруке: 5.538
  • Године: 53
« Одговор #265 послато: 14-12-2017, 21:17:49 »

To...ja mislim da je tvoja verzija ispravna...jes da se Tucakov trudi ;)

• Starosedelac
Одг: Да ли форум губи своју \"драж\"?!
« Одговор #266 послато: 14-12-2017, 21:20:13 »
E ovo mi više znači nego da su me svi podržali oko forsiranja samo pčelarskih tema.  ;D ;D ;D
Hvala Grado!  ;)

Uzastopna poruka: 14-12-2017, 21:21:24
Znam, Miodraže kako je nastao kao i što, verovatno i ti znaš-internet niti ima vlasnika, niti centralu. A u Srbiji se ne kontroliše, bar ne u obimu kako bi SVAKA vlast (ovu reč pišem velikim slovima da me ne bi "otkrio" još jedan Ilija Čvorović prerušen u Nenada Tucakova  ;D). Za S. Koreju sam mislio da je zabranjen, ne znam.
U Turskoj je veoma "restriktivan" lično sam se uverio i to pre "pokušaja" puča na Erdogana. Sad je, pretpostavljam, mnogo restriktivnija situacija. A, sigurno, da ima još takvih diktatura gde je sve to pod stegama, a možda i potpuno zabranjen.
Drugo sam pitao oko kvasca, ali, hajde... otvoriću temu, pa te molim, da se pojaviš tamo i napišeš koje slovo svojih, znanja, saznanja i iskustava.

Ван мреже Радосављевић Ненад

• Starosedelac
  • Поруке: 7.387
  • Локација: Осаоница
  • Чини другима оно што би волео да други чине теби.
« Одговор #267 послато: 14-12-2017, 21:22:59 »
Еее, да ималајкова овде би на крају и они пали. :)
Добро чини , добру се надај.
Помозимо слабијим и немоћним и људима у невољи јер се добро се добрим враћа.
Да су људи само мало бољи и да имају више вере у Бога , било би нам боље свима.
http://www.pouke.org/forum/index

Ван мреже Sasa Blagojevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.102
  • Године: 39
  • Локација: Negotin
  • Lr+fr, f8
« Одговор #268 послато: 14-12-2017, 21:24:17 »
E sad ga preterujete sa zapetama :)

• Starosedelac
« Одговор #269 послато: 14-12-2017, 21:27:11 »
Hahahaha...
Hvala Nenade!
Saša, ja ih uvek koristim, ali ne i uvek pravilno. Sve nešto žurim da ne stigne sledeći post i razvodni priču.
Potrebni su, zaista. Lakše se, sa njima, razume šta je neko hteo da kaže.

Ван мреже Aleksandar Mosurovic

• Starosedelac
  • Поруке: 864
  • Локација: Novi Beograd
« Одговор #270 послато: 14-12-2017, 21:41:40 »
Iznenadjen sam logikom koja prati ovu polemiku ?? Na forumu SPOS- akcent nije na pojefincu i njegovom konformitetu vec na delovanju same organizacije i sveukupnoj oblasti pcarstva !?  Pojedinci bi morali da se vrate u okvir svojih pcelarskih udruzenja i eventalnih stranica za sopstvenu prezentaciju koje bi im one pruzale.  Dakle niko ne spori i ne misli da zabrani ista ali naprosto mora se znati mesto i red . Na kraju ovo jeste svojevrstan presedan jer ne znam ni jednu organizaciju koja na ovaj nacin radi u korist svoje stete. Citajuci danasnje komentare jasno vidim da su skoro svi zaboravili ko je domacin i da se  konstantno u prvi plani isticu potrebe i zelje pojedinaca. Ne mislim da ce to tako moci dugo ,ne zato sto je to moj hir vec zato sto  jednostavno nije odrzivo .Sistem tako ne funkcionise i ne moze da funkcionise jer upotrebna vrednost foruma kao glasila nije u funkciji organizacije kojoj pripada. Nadam se da ljudi razumeti tu vrlo prostu cinjenicu. Druga je stvar sto rukovodstvo SPOS-a smatra da je lakse da ne bude svoj na svome vec se igra hajduka po sumi.  Medjutim kako raste moc i uticaj organizacije tako je neophodno uozbiljiti sve segnmente u interesu pcelarstva i pcelara.

Ван мреже Sasa Blagojevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.102
  • Године: 39
  • Локација: Negotin
  • Lr+fr, f8
« Одговор #271 послато: 14-12-2017, 21:51:54 »
Pa sta da pisu ljudi o pcelarstvu kad vi kazete u vecini tema da je to dzabe i da nije dobro.

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
  • Поруке: 2.536
  • Године: 59
  • Локација: Pančevo
    • Pčelarska i radio-amaterska stranica
« Одговор #272 послато: 14-12-2017, 21:54:14 »
Цитат
Mislim da treba ovako:
Ako neko nije nepismen ili zaista glup, onda je krajnje zlonameran. (nisam siguran-napominjem, ali čini mi se da zarez ne ide ispred "ili", ali proveriću. Posle "i", sigurno ne ide. )
Proveri za ili. Inače, ne ide ni ispred "i", a kamoli iza... ;)
Цитат
da me ne bi "otkrio" još jedan Ilija Čvorović prerušen u Nenada Tucakova  ;D
Ne radi se o "razotkrivanju", već su, naprosto, tvoji komentari "o ovima na vlasti" baš ubadali u oko. A onda se pojaviš sa nonšalantnom pričom, kako ne bi trebalo na forumu pisati o politici. A to tek ubode...
Цитат
To...ja mislim da je tvoja verzija ispravna...jes da se Tucakov trudi ;)
Grado, vas ste dvojica, izgleda, kod iste učiteljice išli. ;D
Hajd'mo brzo, pravopis u ruke.

Blagojeviću care...

Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ako se ne preteruje u količinama šećera i pravilnim prihranjivanjem nema bojazni da šećer dospe u med za vrcanje i nema bojazni da se slabi imunitet pčela.  - Rade Stanković
Kakvih nas ima, takvih nas i treba - Radićeva baba

Ван мреже Miodrag S Stanković

• Starosedelac
  • Поруке: 2.406
  • Године: 57
« Одговор #273 послато: 14-12-2017, 22:05:40 »
Internet i te kako ima i vlasnika i upravnika i centralu i sve ostalo a da se kontrolise - kontrolise i te kako samo sto bi neko ovo nase prepucavanje smatrao za opasno  :D :D

• Starosedelac
« Одговор #274 послато: 14-12-2017, 23:35:10 »
A gde je centrala i kako se zovu vlasnik i upravnik?
Ne postoje, Miodraže. Prosto je nemoguće. Čak ne postoji ni neki, ne znam kako da ga nazovem... centralni računar ili tako nešto?
Što se restrikcija, filtera i ograničenja tiče-oko toga se slažem sa tobom, ali samo u delu da je moguće, ali ne i da je to slučaj u svim zemljama i u neograničenom obimu.
Evo pročitaj, ako te ne mrzi:
https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82

Nenade, pre nego što počnem da se "pravdam", hoću samo da znaš da ja nikada nisam bio naklonjen ni jednoj, aktuelnoj, vlasti! Ima takvih ljudi, šta ćeš... malo po karakteru, a više po iskustvu. Uostalom, ja (svi mi) smo oduvek njih plaćali. Oni treba nama da služe i polažu račune. Kako beše ono-"servis građana"!? a u vezi sa: "ako nam ne bude, značajno bolje, za godinu, godinu i po dana, sami kupimo prnje i odlazimo".
Ti si, izgleda, pomislio da ću ja mirno čitati, sve i svašta i da ću čekati da se promeni način pisanja raznih partiJota i ovih koji veruju u teorije zavera? Neću, naravno. Pisaću i ja ono što mislim. Sve dok me ne spreče u tome, fizički. To u prevodu znači da ću koristiti sve resurse pravila koja su dozvoljena i svima ostalima na ovom forumu. Uvek ću se  truditi da nikoga, lično, ne uvredim i da zadržim pristojan oblik komunikacije sa svim kolegama, pa i onima sa kojima se, apsolutno, ne slažem-s njima naročito. Ovi drugi će mi, ponekada i progledati kroz prste. Zato sam i pokušao da se zalažem da se takve stvari promene. Više se neću zalagati za to, imajući u vidu da mi je, sa "najvišeg" mesta rečeno da se neće ništa, značajno, menjati. A i kolege smatraju da ništa ne treba menjati. Dakle, poštujem stav većine, koja se izjašnjava o tome.
Prosto je i računam da smo svi jednaki, ovde.
Kad se promeni, nećeš naći moja "ubadanja", kako ti nazva kada ja iznesem, svoje, mišljenje, napominjem, o opštim stvarima. Pa smešno, stvarno. Ja se s tobom, takođe, ne slažem u nekim tvojim stavovima, nevezanim za pčelarstvo, pa nikada ne bih rekao da ti "ubadaš". Tvoja stvar. Misli šta hoćeš.
Umeš ti i pristojnije, a opet oštro i duhovito.
Ajd u zdravlje.  ;D

Ван мреже Bojan Jekovic

• Stanovnik
  • Поруке: 202
  • Године: 34
  • Локација: Čačak
« Одговор #275 послато: 14-12-2017, 23:35:40 »
Aca se zaneo, moc se uvecava upotrebom, ali se ista gubi neadekvatnom.Problem nastaje kada se pojedinac poistoveti sa "krovnom organizacijom" pa nacini znak jednakosti izmedju sebe I iste.Napravi krovic spajajuci prste obe ruke pa kaze:
Ja = "Krovna organizacija", a ta organizacija postoji 100 godina pre njega, a postojace I posle njega.
To je uradio pokojni Boban devedesetih pa je "Krovna organizacija" otisla u tri lepe.Postoje strucnjaci koji su napravili znak jednakosti sa "Krovnom organizacijom" tako da je empirijski, dekonstrukcija neminovna.Upravo je na snazi i nista je ne moze zaustaviti.
~Venus comforting her son
Speaking with a mocking fun -
The little bee's tiny sting
Is for you an earnest thing
But more painful and real hard
are your  stings in human’s heart.~

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
  • Поруке: 2.536
  • Године: 59
  • Локација: Pančevo
    • Pčelarska i radio-amaterska stranica
« Одговор #276 послато: 15-12-2017, 00:30:02 »
Dušane, nisi ubadao ti, već su tvoje izjave bole oči. A velim, ponajviše ona, gde se zalažeš za izbacivanje politike sa foruma. Naravno, posle kritika režima.
Ni sam nemam političku opciju...
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ako se ne preteruje u količinama šećera i pravilnim prihranjivanjem nema bojazni da šećer dospe u med za vrcanje i nema bojazni da se slabi imunitet pčela.  - Rade Stanković
Kakvih nas ima, takvih nas i treba - Radićeva baba

Ван мреже Aleksandar Mosurovic

• Starosedelac
  • Поруке: 864
  • Локација: Novi Beograd
« Одговор #277 послато: 15-12-2017, 06:12:29 »
Pojedinci osnivaju organizaciju da bi im donela korist ,visestruku. Od tog trenutka osnivanja ni jedan pojedinac nije vazniji od organizacije oko koje se okuplja. Svaka zloupotreba urusava organizaciju a samim tim radi i na stetu pojedinca. Dakle sustina je u svesti pojefina koje je na zalost na Balkanu vrlo mala pa se stalno kuburi sa institucijama sistema. Pcelari b po vokaciji trebalo da budu razumni i puni razumevanja za organizaciju posla. Treba raditi na toj svesti makar koliko  na pcelinjaku.

Ван мреже Miladin Ivanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 266
  • Године: 52
  • Локација: Veliki Crljeni
« Одговор #278 послато: 15-12-2017, 07:20:08 »
  Auu... al ga zakukuljiste-zamrsiste zadnjih nekoliko postova  :o

Ван мреже Marko Volarevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.556
  • Године: 36
  • Локација: Novi Banovci
  • 10xLR, 3xNukleus
    • http://mojmed.rs
« Одговор #279 послато: 15-12-2017, 08:56:49 »
Ono oko srbistana i nabrajanja grehova tj lopovluka svih ministara i sire mora da sam ja. Ja ih uvek onako socno opisem i opletem da ima neka uciteljica dala bi mi 5 za stilsku figuru itd  ;D
@Dusan
Svaki forum ima slicnih tema veruje mi. A citajuci sve njih provlace se 100% iste stvari. Clan sam nekih forume koji su vezani za racunare, za motore, kola...
Svuda postoje preslikane teme.
Kao da isti ljudi pisu. To ne treba gledati lose. Malo pisemo, malo se zabavimo. A jako mnogo naucimo.

Evo u jednoj temi je neko skoro preporucio jednu knjigu vezano za nasu istoriju za koju nisam znao. Procitao sam je u dahu, presrecan sam zbog toga i bogatiji sam za mnogo znanja. Moram da mu se zahvalim.
A od kada sam na forumu do sada da ne brojim knjige o pcelama procitao sam minimum 10-15 knjiga koje nemaju veze sa pcelama ali sam dobio preporuku od forumasa i odusevljen sam.
A o ljudima koje sam upoznao necu ni da pricam.
Sto se tice politike na nasu zalost nije moguce da se nje otresemo. Kao sto rekoh ima je na svim forumima to ti garantujem.
Prosto jako smo tuzno i siromasno drustvo pritisnuti svakodnevnim problemima pukog prezivljavanja!
Da samo neke Danska, Novi Zeland... ne bi znali ni ko je premijer a kamoli ko su ministri i poslanici. Ali sta ces, tuzna nam je sudbina.

Vec sam citirao ali aj ponovo. Tekst je od Ramba Amadeusa. :D Evo zasto stalno i svuda politika.
Nacionalizam je tema do 300 evra prihoda mesečno. Njima se servira ta priča. Kad plata pređe 500 evra, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kad pređe hiljadu, onda je top tema zdrava hrana, letovanja i zimovanja, a kad se popne na više od tri hiljade, onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi - rekao je Rambo i dodao da, budući da većina ljudi na ovim prostorima ima prosečnu platu od 300 do 500 evra (ako uopšte i prima platu), zato nacionalizam i jeste dominantna tema.