Аутор Тема: Да ли форум губи своју "драж"?!  (Прочитано 69498 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Miodrag Rajcic

• Starosedelac
  • Поруке: 811
  • Године: 30
  • Локација: Veliko Gradiste - Kusice
Да ли форум губи своју "драж"?!
« послато: 12-10-2017, 22:34:20 »
У последње време ми се чини да је дружење на форуму као и активност чланова, а и администратора, изгубило своју драж... Најрадоснија тема била је "избор за најлепши пчелињак", назовимо је такмичарска, али је у њој било много дружења...та тема је, на жалост, замрла у потпуности. Најлепши месеци прођоше без иједне слике... Дружење форумаша у Апатину беше, много лепих слика, али "насловну" страну форума краси још увек слика са дружења из Засавице (немојте мислити да имам нешто против, само ето треба да се мења од дружења до дружења). Шта се дешава, јесмо ли све свели на комерцијалу, купи - продај или једноставно нема више шта да прикажемо?

Ван мреже Rade Stevanovic

• Ambasador SPOS-a
  • O Tim
  • Поруке: 3.419
  • Године: 54
  • Локација: Apatin
  • Član DP "Dunav" Apatin, SPOS-a i SPOV-a
Одг: Да ли форум губи своју "драж"?!
« Одговор #1 послато: 12-10-2017, 22:43:24 »
Дружење форумаша у Апатину беше, много лепих слика, али "насловну" страну форума краси још увек слика са дружења из Засавице (немојте мислити да имам нешто против, само ето треба да се мења од дружења до дружења)

sad videh da nisu promenili fotografiju, svaka čast na zapažanju, ajde urednici izaberite neku sa druženja u Apatinu  i postavite novu.

Ван мреже Dobrica Vulićević

• Starosedelac
  • Поруке: 584
  • Године: 59
  • Локација: smederevska palanka
« Одговор #2 послато: 13-10-2017, 00:13:14 »
Mislim da si u pravu Miodraže. Mnogi  se preselili na fejsbuk  :o

Ван мреже Slobodan Jakovljevic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.187
  • Године: 33
  • Локација: Nis
  • Pcelarimo DB 12 kosnicama
« Одговор #3 послато: 13-10-2017, 00:18:36 »
Istina, sve je manje aktivnih. Ranije je bilo bolje
Pcelinjak u okolini Niša
Na forumu ga mozete posetiti ovde ;)

“Žao mi što nisam rođen ili malo gluplji, ili malo pametniji. Gluplji da ne primećujem neke stvari oko sebe, ili pametniji da ih primećene, ne komentarišem.”

Ван мреже Rade Kostadinovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.540
  • Године: 62
  • Локација: Kragujevac
  • 034/311-910, 064/190 54 77
« Одговор #4 послато: 13-10-2017, 06:57:50 »
Istina, sve je manje aktivnih.
Ranije je bilo bolje.

Ima nas koji i dalje često ovde smo prisutni, ali jeste Forum izgubio draž.

Pre svega zbog jednoličnih tema koje se danima ponavljaju. Nepotrebno.
Svaka čast osmoramnoj Farar...ali, da li sve interesuje taj tip košnice? Ne verujem.
Ovo je samo jedan od tih primera.

Časopis Srpski pčelar mnogi od nas čitaju, ali veoma malo ovde njegov sadržaj komentarišemo.
Sigurno bi dobronamernijim komentarima pomogli u mnogome uredniku i redakciji.

Čak je malo izveštaja i sa 43. Medjunarnog festivala TAŠ, a mnogi od nas su tamo bili...kao i svih predhodnih godina. Beše jako lepo.

Uveliko počinju pčelarska predavanja. Osim nekih blagovremenih najava, izveštaja posle predavanja skoro da i nema. Šteta.
Mada bi o tome trebalo mnogo više objava i na Sajtu. "Aktivnosti društva-udruženja" tamo je prva stavka.

Ovo su samo neka od mojih zapažanja...a ima ih mnogo više.
Hvala onim koji ovo podržavaju, daju nove predloge, dopune, izmene...

A i često nedovoljno tolerancije ima ovde.
"Kada bi svi mislili isto, ne bismo mislili ništa" - reče slavni Akademik.

"Kada bi svi mislili isto, onda ne bismo mislili ništa".- Akademik Matija Bećković

Ван мреже zoran petrovic 374

• Starosedelac
  • Поруке: 2.782
  • Године: 50
  • Локација: Lajkovac
« Одговор #5 послато: 13-10-2017, 07:40:12 »
Mislim da su i dve loše uzastopne godine takođe učinili svoje. Većina je ostala bez novca, napeto se, bezvoljno itd.
Idu zimski meseci i iskreno nadam se pozitivnoj atmosferi ovde na Forumu, kada će i prisutnost biti veća i radosti koju nam posle dve loše donose zimski poslovi i nova sezona .......... no kako je, tako je ......... idemo dalje  :).
,,Pčelice PETROVIĆ'' Lajkovac

Ван мреже Randjić Jovica

• Starosedelac
  • Поруке: 5.274
  • Године: 56
  • Локација: Bela Crkva
« Одговор #6 послато: 13-10-2017, 07:53:53 »
Slazem se sa Zokijem,kod mene u kraju je opsta apatija medju pcelarima.....i kod mene licno je prisutna neka bezvoljnost...skuckam po 30 ramova dnevno na silu..danas planiram da pocnem topljenje crnih ramova a to me ceka vec mesec dana...odlazem od danas do sutra...cujem se sa par kolega koje sam upoznao na forumu i na silu nateram sebe da nesto napisem...cinjenica je i da je mnogo toga vec napisano,receno,objasnjeno i doslo se dotle da se nema novog sta reci...i tema farar 8 je stala kao i tema visina nastavaka pre 3 g....ko ce mene da ubedi da je neka kosnica bolja od lr kada sam ja rad sa njom doveo do automatizma...unapred znam sta i kad i ide kao po loju...drugi to rade sa db ili nekom drugom kosnicoma...razliciti nam pasni uslovi i tu opet neshvatanje sto neko nekad radi a negde to nije potrebno....bar 20 kg na bagremu i svi cemo zivnuti.. ;) ;) ;D ;D

На мрежи Slobodan Jevtic

• Dokazani prijatelj foruma SPOS Info
  • moderator
  • Поруке: 18.362
  • Године: 69
  • Локација: St.Kostolac
« Одговор #7 послато: 13-10-2017, 08:22:34 »
Дружење форумаша у Апатину беше, много лепих слика, али "насловну" страну форума краси још увек слика са дружења из Засавице (немојте мислити да имам нешто против, само ето треба да се мења од дружења до дружења)

sad videh da nisu promenili fotografiju, svaka čast na zapažanju, ajde urednici izaberite neku sa druženja u Apatinu  i postavite novu.
Rade. Krstić je za to krivac, nadam se da ce sliku zameniti danas. Marjanović je svoje sve odradio. Druženje je tradicija jedini sam koji je na sva bio. Sledeće na proleće biće Velika Plana. Forum je takav koliko učestvujemo u pisanju Ne očekujte da desetak pčelara drze ceo forum. Srdačan pozdrav

Ван мреже Milan D. Djordjevic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.007
  • Године: 57
  • Локација: Kragujevac
« Одговор #8 послато: 13-10-2017, 10:02:00 »
Mozda su nas ove dve poslednje godine uvele u neku realnost, koja se razlikuje od nase zamisljene vizije pcelarenja. I ona nam se ne svidja. Zato smo malo razocarani, pa otuda i opsta i pcelarska apatija.
Nismo bili dobri vizionari.
Kako stoje stvar, moracemo mnogo korekcija da napravimo.

На мрежи ilic igor

• Starosedelac
  • Поруке: 2.430
  • Године: 43
  • Локација: Beograd-Borca
« Одговор #9 послато: 13-10-2017, 11:15:51 »
Ne slazem se sa,, pcelarska apatija,,,  jer verujem da to nema veze sa pcelarima.
Ne zalim sto su drugi pokrali moje ideje. Zalim sto nemaju svoje.           Nikola Tesla

063--711-6-345
065--820-75-10

IZRADA KOSNICA
http://spos.info/forum/index.php?topic=20736.0  

Moj pcelinjak
http://spos.info/forum/index.php?topic=18340.0

Ван мреже Edi Daruši

• Starosedelac
  • Поруке: 407
  • Године: 46
  • Локација: Elemir
    • Manufaktura Daruši
« Одговор #10 послато: 13-10-2017, 11:22:52 »
Dok pijem jutarnju kafu čitam poruke sa foruma. Radujem se porukama na pp. Zahvaljujući pčelarskim forumima upoznao sam nove prijatelje. Nameravam da proširim pčelinjak, danas trgovao za vrcaljku, radim kod stolara za košnice, u planu je kontejner...

ps Što se tiče loših godina i nas početnika: sećam se da je pokojni Zaharije promovisao uzgoj puževa, nojeva, vertikalnog uzgoja jagoda pa se neki dobrodušni ljudi nasankali... Da ne objašnjavam.

На мрежи Tadić Savo

• moderator
  • Поруке: 11.668
  • Године: 42
  • Локација: Stanišić
  • što ne želiš sebi ne poželi ni drugom.......
« Одговор #11 послато: 13-10-2017, 11:59:09 »
Pogrešno je očekivati da  će neko drugi da nas zabavlja. Dosta pčelarskih velikana je pisalo po forumu, napisali su šta su imali a suviše cene svoje vreme da bi se ponavljali i nadmudrivali sa drugim,to što su im postovi zatrpani bože moj,forum je.
Ovo je jedna velika arhiva i treba čitati šta je pisano a kakav će forum biti i hoće li ga biti do nas je
http://spos.info/forum/index.php?topic=15387.0

...pčelarstvo je postojalo pre nas ,nadajmo se da će i posle...

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.005
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #12 послато: 13-10-2017, 12:45:06 »
Ja jos ne odustajem od ovon naseg foruma, on mi je prvo jutarnje stivo...za ovih deset godina od kada je forum startovao napisao sam skoro  8 hiljada postova, a sigurno jos toliko u Privatnoj prepisci, nije mi tesko da svakom ponaosob razjasnim neke stvari ili pojave u pcelarstvu bez obzira ko mi se obrati....Taj ko mi se obrati za pomoc siguran sam da me uvazava i kao coveka i kao pcelara...Mora se priznati da ima dosta nepotrebnih pitanja samo iz razloga sto, neki, narocito novi clanovi ne citaju sta je na odredjenu temu vec napisano i po nekoliko puta prezvakano na Forumu...Ali se mora priznati da ima i nekih "velikana pcelarstva" koji su nabacili sebi kompleks "velikana" pa nece da se "zamaraju" sa nama obicnim smrtnicima. Sada im je popularniji Fejsbuk ili neka druga drustvena mreze, gde sakupljaju zbirku novih poena...Meni to ne smeta, ja sam uvek tu na "licu mesta" u svako vreme i sa svakoga, jer sam na ovom forumu dobrovoljno i nista mi nije tesko...A znam kako je bilo kad smo pre 10 godina pocinjali...

Mozda je greska sto urednici nisu organizovali na neki prigodan nacin obelezavanje 10-togodisnjice postojanja ovog foruma, jer ima cime da se dicimo i sta da proslavimo...A mozda je to trebalo da uradi i rukovodstvo SPOS-a jer smo i mi njihov deo....

Veliki pozdrav od 64 clana ovog foruma, za sve one koji po bilo kom osnovu borave na njemu...

Ван мреже Угљеша Булатовић

• Starosedelac
  • Поруке: 498
  • Године: 36
  • Локација: Фекетић
« Одговор #13 послато: 13-10-2017, 13:06:31 »
Најбоље парче интернет неба. Ништа ја ту не би дирао.  :)

Ван мреже Miladin Ivanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 255
  • Године: 52
  • Локација: Veliki Crljeni
« Одговор #14 послато: 13-10-2017, 14:21:28 »
        Slobodan Jevtic

Ne očekujte da desetak pčelara drze ceo forum.

Ako neko i pokusa da ucestvuje,ili je na ignor ili mu neko od redovnih objasni da nije u pravu(pokopa) Treba skupiti hrabrost pa nesto napisati.  ;)Bez da se iko naljuti,cast pojedincima.

На мрежи ilic igor

• Starosedelac
  • Поруке: 2.430
  • Године: 43
  • Локација: Beograd-Borca
« Одговор #15 послато: 13-10-2017, 14:25:43 »
        Slobodan Jevtic

Ne očekujte da desetak pčelara drze ceo forum.

Ako neko i pokusa da ucestvuje,ili je na ignor ili mu neko od redovnih objasni da nije u pravu(pokopa) Treba skupiti hrabrost pa nesto napisati.  ;)Bez da se iko naljuti,cast pojedincima.

Naprotiv.
Sve je u nastupu.
Jedno je debata, a drugo je ultimativno pisanje.
Tu smo da o svemu razmenimo pricu, ali i da se drzimo neke teme, a ne da bilo gde pisemo sta nam padne kao licna i trenutna tegoba.

Forum je nesto posebno, a fb reka koja nosi razne pametne stvari ali i mnogo gluposti.
Zato je tamo lakse izreci i zaboraviti.
Ne zalim sto su drugi pokrali moje ideje. Zalim sto nemaju svoje.           Nikola Tesla

063--711-6-345
065--820-75-10

IZRADA KOSNICA
http://spos.info/forum/index.php?topic=20736.0  

Moj pcelinjak
http://spos.info/forum/index.php?topic=18340.0

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.005
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #16 послато: 13-10-2017, 14:31:55 »
Zato je tamo lakse izreci i zaboraviti.

Ovo je pogodak u centar...Na Fb "karavani stalno prolaze", a Forum citaju oni koji na bilo koji nacin vole pcele....Plasim se da ne dozivimo sudbinu foruma HPS, gde  prodje po nekolika dana,  a da nema ni jednog komentara...
« Последња измена: 13-10-2017, 14:42:17 Moma Milovanovic »

Ван мреже miroslav sretenović

• Starosedelac
  • Поруке: 1.607
  • Године: 62
  • Локација: arandjelovac
  • 250 mnv, LR
« Одговор #17 послато: 13-10-2017, 18:10:09 »
Nisam na FB znaci prakticno sam mrtav.
Ovde se javljam kao duh prolaznih vremena.
Imao sam zadoviljstvo da upoznam divne ljudie  u nadrealnom tamnom vilajetu foruma, pre svega preko pisanja
a neke i licno. Obogatili su me. A kraja biti nece....
Ako nećeš na kuću, kuća će na tebe
Kućni prag je najveća planina
Šapat kuću ruši
Okaljane haljine kod kuće se peru

Ван мреже Slobodan Jakovljevic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.187
  • Године: 33
  • Локација: Nis
  • Pcelarimo DB 12 kosnicama
« Одговор #18 послато: 13-10-2017, 18:40:04 »
Nema fb tu tezinu reci kao forum, ovde se mnogo više meri i vodi racuna sta se pise i kaze.
Pcelinjak u okolini Niša
Na forumu ga mozete posetiti ovde ;)

“Žao mi što nisam rođen ili malo gluplji, ili malo pametniji. Gluplji da ne primećujem neke stvari oko sebe, ili pametniji da ih primećene, ne komentarišem.”

Ван мреже bratislav stojanovic

• Novi stanovnik
  • Поруке: 170
  • Године: 66
  • Локација: leskovac
« Одговор #19 послато: 13-10-2017, 18:52:18 »
Mozda su nas ove dve poslednje godine uvele u neku realnost, koja se razlikuje od nase zamisljene vizije pcelarenja. I ona nam se ne svidja. Zato smo malo razocarani, pa otuda i opsta i pcelarska apatija.
Nismo bili dobri vizionari.
Kako stoje stvar, moracemo mnogo korekcija da napravimo.
Ja sam napravio korekciju.Kupljeno je pre dvadesetak dana 7.5 ari i formiran i obelezen novi  pcelinjak sa 25 db-10 za starijeg sina. IDEMO DALJE!!!