Аутор Тема: Да ли форум губи своју "драж"?!  (Прочитано 69495 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Dejan Prsic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.969
  • Године: 38
  • Локација: Kruševac
  • LR pčelinjak 230mnv
Одг: Да ли форум губи своју "драж"?!
« Одговор #20 послато: 13-10-2017, 19:02:00 »
Ovih dana naručena  nova tura, spram mojih mogućnosti. Forum je lep, nadju se ljudi, neke sam upoznao, sa nekima čujem, a sve ih poštujem. Nemam socijalne mreže, a težina jeste na forumu. Nije izgubio draž.

Ван мреже marjanovic slobodan

• moderator
  • Поруке: 8.926
  • Године: 58
  • Локација: Uzice
« Одговор #21 послато: 13-10-2017, 19:15:27 »
Mozda je Forum i izgubio nesto od svoje drazi, mozda bi trebalo svi da se zapitamo zasto je to tako. Ne funkcionise Forum sam od sebe. Mnogi od nas treba da daju dodatni doprinos da se stvari poprave. Znam da je mnogo toga napisano ali jos uvek moze i vise i bolje. Sve je do nas, ako ne pisemo sve se gubi.

I urednici zasluzuju kritike i oni sto rade i oni sto se danima ne pojavljuju na Forumu.

Momo, 10 godina Foruma je sledece godine

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.005
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #22 послато: 13-10-2017, 19:22:55 »

Momo, 10 godina Foruma je sledece godine

Slobo u pravu si, kasnije sam se i ja peracunao, da je sve krenulo u oktobru 2008. godine...

Ван мреже stojanovic predrag

• Starosedelac
  • Поруке: 5.723
  • Године: 72
  • Локација: Vlasotince
« Одговор #23 послато: 13-10-2017, 19:25:14 »

Ja sam napravio korekciju.Kupljeno je pre dvadesetak dana 7.5 ari i formiran i obelezen novi  pcelinjak sa 25 db-10 za starijeg sina. IDEMO DALJE!!!

Samo kako se zove taj stariji sin? Da li je to moj kolega? Ako je on puno ga pozdravi i želim mu lep pčelarski uspeh.

Pozdrav Peca
Uzimaj med kao hranu da ga ne bi uzimao kao lek.

Ван мреже Ilić S Goran

• O Tim
  • Поруке: 1.237
  • Године: 46
  • Локација: Donje Suhotno DP Aleksinac
« Одговор #24 послато: 13-10-2017, 19:32:30 »

Slobo u pravu si, kasnije sam se i ja peracunao, da je sve krenulo u oktobru 2008. godine...

Eto prilike da se na druzenju forumasa u septembru proslavi i jubilej :D

Ван мреже Miodrag Rajcic

• Starosedelac
  • Поруке: 811
  • Године: 30
  • Локација: Veliko Gradiste - Kusice
« Одговор #25 послато: 13-10-2017, 19:35:42 »

Eto prilike da se na druzenju forumasa u septembru proslavi i jubilej :D

У праву си! Било би лепо и требало би бити најбројније дружење...можда га СПОС организује, на пример :)

Ван мреже Miladin Ivanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 255
  • Године: 52
  • Локација: Veliki Crljeni
« Одговор #26 послато: 13-10-2017, 19:46:09 »
 Igore druze,da ne bude zabune,ne mislim da forum gubi draz,jednostavno je takav,pametnica je oduvek bilo.Ovde ima divnih ljudi,zato sam svakodnevno na njemu,a malo pisem,ne sto nemam sta,vec zbog gore navedenih.Jednom sam se upecao na iste,a drugi put se zahvalio na komentaru i ignorisao.Mozda malo vise tolerancije i razumevanja sa sagovornicima.Trajace ovaj forum na moju a i drugih radost jos dugo,dugo  :) Inace fb nalog i nemam,star sam za to,sto neznaci.

Ван мреже Marko Strbac

• Namernik
  • **
  • Поруке: 14
  • Локација: Zrenjanin
« Одговор #27 послато: 13-10-2017, 19:53:27 »
        Slobodan Jevtic

Ne očekujte da desetak pčelara drze ceo forum.

Ako neko i pokusa da ucestvuje,ili je na ignor ili mu neko od redovnih objasni da nije u pravu(pokopa) Treba skupiti hrabrost pa nesto napisati.  ;)Bez da se iko naljuti,cast pojedincima.

Ovo je tacno.  Bez uvrede al tih 10tak Velikih pcelara  ne dozvoljava novima da ista pitaju, napisu, pokrenu neku novu raspravu...
Kad god se nesto i pokrene, uvek se pojavi neko ko napise citati, citati i samo citati i tu je kraj svakoj novoj odnosno staroj temi.
Dozvolite da se pokrenu stare teme. Verujem da ce se pojaviti novi poznavaoci pcelarstva koji ce odgovarati na pitanja a mozda se pojave i neke nove ideje. ;)

Ohrabrite ljude da pisu a mi koji smo vec sve procitali nesto cemo procitati novo a nesto preskociti al neko novi ce sigurno pratiti diskusiju kao i mi nekad kad smo tek otvarali profile. Sigurno je da ste dali ogroman doprinos razvoju pcelarstva. Svaka cast na svemu napisanom!

Toliko od mene ;)

Ван мреже Blagoja Daniloski

• Starosedelac
  • Поруке: 4.108
  • Године: 45
  • Локација: Тајмиште 1069м.н.в,Македонија
« Одговор #28 послато: 13-10-2017, 20:37:03 »
Овај форум је место(виртуелног карактера) где свраќам сваки дан,дружимо се увек ујутру са првом кафом,ја+кафа и он-форум!
Тачно је,и понекад у праву су људи и да помисле да је форум пуко,пао...и како год се изразили,ал нека ми неко каже дали се може без њега функционирати???,посебно нама који смо рецимо више од 4-5 године чланови,и првенци форума,њима верујем је без форума незамисливо!!???
Неко поменуо да се одбележи и прослави 10 годишњица,искрено најбољи предлог,о овоме уредништво и организација треба озбиљно да размисле,јер је ово интернационални,меѓународни форум у коме су учлањени многи пчелари са Балкана и шире,и то сматрам да би требало бити обавеза уррдништва,и да се обележје и јубилеј 10-година на достоинствен начин и прославити,првенцима(пионирима форума) доделити захвалнице,зато што су њихове визије преточили у дело,које траје,и нрпроценливог је карактера!
Светот го разбирам единствено,како поле за културен натпревар меѓу народите!

Ван мреже nenad stasic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.133
  • Године: 44
  • Локација: Vrnjacka Banja
  • sve vise saznajem da nista ne znam
« Одговор #29 послато: 13-10-2017, 20:41:20 »
Izgubila Severina draz,
 nek mo li ce forum :D.

Ван мреже Milan D. Saric

• Gost
  • Поруке: 28
  • Године: 32
  • Локација: Arilje
« Одговор #30 послато: 13-10-2017, 20:48:28 »
Izgubila Severina draz,
 nek mo li ce forum :D.
:D :D :D

Možda je izgubio draž za starije članove, ali za nas koji smo (budući) početnici i skoro registrovani članovi forum predstavlja bogatu enciklopediju koju je, čini se, nemoguće potpuno pročitati i "upiti". Malo smeta što ima nekih ponavljanja, istih ili sličnih tema na nekoliko različitih mesta (podforuma), ali sve u svemu čitajući forumske diskusije i tekstove svakako predstavlja neku draž. 

Ван мреже Dragoljub Krstic

• Administrator foruma
  • Поруке: 3.788
  • Године: 39
  • Локација: Врбас
  • Следимо дух својих предака...
« Одговор #31 послато: 13-10-2017, 20:51:47 »
Draz mu dajemo mi, i cinimo ga dobrim ili losim.
Pisanje je stalo vec neko vreme, cujem da dosta ljudi pise na FB.
FB je mnoge Forume ugusio, ali opet znam i posecujem dosta tematskih Foruma koji su opstali i koji traju uporedo sa FB i veoma au kvalitetni.
Ima tu krivice i moje i urednika, ali mi je upravo drago sto je ova tema otvorena da bi poravili sta se moze.
Ne mozemo parirati FB, osim kvalitetom pisanja koje svakako ovde postoji.
Lako je tamo "blokirati" nekoga ko ti se ne svidja, onda jaca sujeta, ali ovde to nije slucaj.
Upravo mogucnost rasprave(naravno bez svadje) i daje tu draz.

Ван мреже Радосављевић Ненад

• Starosedelac
  • Поруке: 7.385
  • Локација: Осаоница
  • Чини другима оно што би волео да други чине теби.
« Одговор #32 послато: 13-10-2017, 20:59:55 »
Ја сам један од ређих повратника који у задње време ређе пише. Ја се надам да сам дао један веома скромни допринос овом форуму, али са друге стране се трудим да ником ништа не намећем и мало сам се повукао да и други дођу до изражаја. Требало би да и остали буду активнији, а не да се цео форум своди на мали број активних чланова.
У глобалу, наша неактивност и очекивање да ће уместо нас неко други урадити нешто за нас је наша веома велика мана.
Добро чини , добру се надај.
Помозимо слабијим и немоћним и људима у невољи јер се добро се добрим враћа.
Да су људи само мало бољи и да имају више вере у Бога , било би нам боље свима.
http://www.pouke.org/forum/index

Ван мреже sasa bauk

• Starosedelac
  • Поруке: 2.095
  • Године: 44
  • Локација: Banja Luka, pčelinjak Banja Luka - Drvar
« Одговор #33 послато: 13-10-2017, 21:05:15 »
Krle,ne moze se FB ni porediti sa forumom.Forum ima mnogo vecu tezinu. Ja znam jedno. Za 7 godina koliko sam na forumu mozda se nisam ulogovao 7 dana. A koliko sam poznanika i prijatelja stekao ne znam ni broja. Mislim da nema grada u Srbiji i BiH pa i sire gdje nekoga ne znam zahvaljujuci forumu.
Da je samo to korist,malo li je?! A koliko sam tek naucio i koliko bar mislim da sam danas bolji pcelar....  :)
,,,da mi daju pola svijeta mom je srcu preče,ono parče đedovine kuda Unac teče'''

Ван мреже marjanovic slobodan

• moderator
  • Поруке: 8.926
  • Године: 58
  • Локација: Uzice
« Одговор #34 послато: 13-10-2017, 21:11:39 »

Kad god se nesto i pokrene, uvek se pojavi neko ko napise citati, citati i samo citati i tu je kraj svakoj novoj odnosno staroj temi.

Malo smeta što ima nekih ponavljanja, istih ili sličnih tema na nekoliko različitih mesta (podforuma),

Ovo se delom verovatno odnosi i na mene ;D, ali kako pomiriti sve

svedoci ste da se pojavi novi clan koji bi samo da resi svoju dilemu i postavlja pitanje koje je vec po sto puta "prezvakano" ali ga mrzi da cita, pojavi se neko ko bi samo da postavi oglas...Imamo vise clanova koji aktivno ucestvuju u diskusiji i to vrlo "drcno" ali nigde nisu napisali ni jednu rec o sebi i svom pcelinjaku....svi moramo biti malo tolerantniji (sem urednika  ;D)

Sad videh Saletovu poruku

Krle,ne moze se FB ni porediti sa forumom.Forum ima mnogo vecu tezinu. Ja znam jedno. Za 7 godina koliko sam na forumu mozda se nisam ulogovao 7 dana. A koliko sam poznanika i prijatelja stekao ne znam ni broja. Mislim da nema grada u Srbiji i BiH pa i sire gdje nekoga ne znam zahvaljujuci forumu.
Da je samo to korist,malo li je?! A koliko sam tek naucio i koliko bar mislim da sam danas bolji pcelar....  :)

TACKA

Ван мреже Петар Пантелић

• Starosedelac
  • Поруке: 2.675
  • Године: 55
  • Локација: Гроцка -Пударци
« Одговор #35 послато: 13-10-2017, 21:13:07 »
 Много је затворен. Како неко да се пријави на форум кад пре тога  скоро ништа није могао да видии не зна шта се тамо налази?  Погледајте неке друге форуме. Скоро све теме може свако видети. Само пар тема је затворено.
 Мислим да би тако добили више нових чланова, чак и странаца.

Ван мреже Dragoljub Krstic

• Administrator foruma
  • Поруке: 3.788
  • Године: 39
  • Локација: Врбас
  • Следимо дух својих предака...
« Одговор #36 послато: 13-10-2017, 21:23:22 »
Много је затворен. Како неко да се пријави на форум кад пре тога  скоро ништа није могао да видии не зна шта се тамо налази?  Погледајте неке друге форуме. Скоро све теме може свако видети. Само пар тема је затворено.
 Мислим да би тако добили више нових чланова, чак и странаца.

Петре, постоји разлог зашто је тако, а то нема везе са причом од пре коју годину са затварањем или само чланови и слично...

На мрежи Sasa Blagojevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.065
  • Године: 38
  • Локација: Negotin
  • Lr+fr, f8
« Одговор #37 послато: 13-10-2017, 21:45:10 »
Meni licno je ovaj forum dosta pomogao kao pocetniku. FB je smesna strana istorije

Ван мреже Radoicic Miodrag

• Starosedelac
  • Поруке: 648
  • Године: 70
  • Локација: Bor
« Одговор #38 послато: 13-10-2017, 21:55:33 »
Potvrda da forum i te kako živi je i lista korisnika koji su na njemu bili danas , iz dana u dan je duga , duga .     :D
Mica Bor

На мрежи ilic igor

• Starosedelac
  • Поруке: 2.430
  • Године: 43
  • Локација: Beograd-Borca
« Одговор #39 послато: 13-10-2017, 21:57:26 »
Meni licno je ovaj forum dosta pomogao kao pocetniku. FB je smesna strana istorije

Mnogo smesna.
Nacitah se svadja i gluposti kolko volis.
Ne zna se ko vise zna.

Skoro covek,, proziva,, malog Dolasevica oko matica i oplodnje.
Da mu pojasni neke stvari  ;D

A momak enciklopedija.
Sa toliko znanja, iskustva na ozbiljnim pcelinjacima i ustanovama bez imalo ega uvek spreman da slusa mnogo manje poznavaoce od sebe i da ne kaze nista ako nije pitan.

Ne zna covek dali da se nasmeje i rasplace, ali svakako bude interesantno.
Ne zalim sto su drugi pokrali moje ideje. Zalim sto nemaju svoje.           Nikola Tesla

063--711-6-345
065--820-75-10

IZRADA KOSNICA
http://spos.info/forum/index.php?topic=20736.0  

Moj pcelinjak
http://spos.info/forum/index.php?topic=18340.0