Аутор Тема: Да ли форум губи своју "драж"?!  (Прочитано 72171 пута)

0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже Raša Radivoje Stojanović

• O Tim
  • Поруке: 2.985
  • Године: 53
  • Локација: Novi Beograd - Barajevo
Одг: Да ли форум губи своју "драж"?!
« Одговор #40 послато: 13-10-2017, 22:07:39 »
Tema otvorena u pravo vreme, pogodak u centar.
Svi treba da damo lični doprinos :
 iskusni savetima, mlađi ( od skoro prisutni) kulturnim pisanjem i obraćanjem, dijalog da, rasprava, vređanje, nipodaštavanje i omalovažavanje - ne.
Sale je u pravu za upoznavanje, druženje i ....
Imam principijelan stav o Fejsu - nalog nemam i neću ga imati. Forum i sajt zadovoljavaju sva moja interesovanja u oblasti pčelarstva.
Мој пчелињак

"Искуство је најбоља школа, само је школарина врло скупа". Сократ

"Добро чини, добром се надај"

Ван мреже miroslav sretenović

• Starosedelac
  • Поруке: 1.608
  • Године: 62
  • Локација: arandjelovac
  • 250 mnv, LR
« Одговор #41 послато: 13-10-2017, 22:57:31 »
Tema otvorena u pravo vreme, pogodak u centar.
Svi treba da damo lični doprinos :
 iskusni savetima, mlađi ( od skoro prisutni) kulturnim pisanjem i obraćanjem, dijalog da, rasprava, vređanje, nipodaštavanje i omalovažavanje - ne.
Sale je u pravu za upoznavanje, druženje i ....
Imam principijelan stav o Fejsu - nalog nemam i neću ga imati. Forum i sajt zadovoljavaju sva moja interesovanja u oblasti pčelarstva.

Raša je jedan od "mojih", več napred opisanih, što dokazuje i ovaj post.
Ovaj forum ima objektivnu vrednost bez obzira na sve ono što se javljalo kao negativno (da ne nabrajam šta)
i to treba dalje i potencirati i čuvati i unapredjivati.
Uvek treba sveže krvi kako bi se veterani malo raskravili. A zlatna sredina je zlatna i dobro se drži i dobro spaja ove krajeve, za sada ;) :o ::)
Ako nećeš na kuću, kuća će na tebe
Kućni prag je najveća planina
Šapat kuću ruši
Okaljane haljine kod kuće se peru

На мрежи Mirjana Bojovic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.084
  • Године: 75
  • Локација: Ниш
« Одговор #42 послато: 13-10-2017, 23:35:43 »

Одг: ПЧЕЛОСЕЛО ПОЕТА
« Одговор #1842 послато: 17-06-2017, 20:19:17 »

Цитат

Kod mene konacno poceo  neki unos, prosetala sam poljem iznad koga opojno mirise lipa i gle cuda pcela ima   na podubici kao kad  je to jedina pasa, takodje i na plavom korovu koji ima somotaste listove, a tamo gde sam ocekivala.....graorice bele , roza, lila, nista, drecavo pokazuju svoje lepe boje...pcele nista....

I jos nesto primecujem, ljudi provode vreme na fejsu, lajkuju tamo .... a ovaj nas DRAGI FORUM je  uskracen za njihovo prisustvo, ne znam  zasto ljudi pribegavaju vestackoj/uljudnoj/ komunikaciji...SVIDJA MI SE  /lajk/ a izbegavaju  razgovore na forumu, neka su i prepirke korisne su...
LAJKOVANJE STA JE TO,/KLIMOGLAV :(/ gde nam je smisao za ljudski razgovor, da se pohvalimo, pozalimo.....ne mi idemo na fejs i lajkujemo slike koje  ni pojma nemamo sta su i zasto su tu...
Ja rekoh, to mi je vec duze vremena teret na dusi, pa da mi bude lakse. :)

У ПЧЕЛОСЕЛУ ПОЕТА је нејасно,
а требало би одговор бити прост,
ко је овде домаћин,
ко Богомдан гост. 
                      Град и Мир

Ван мреже Radovan Mandic

• Starosedelac
  • Поруке: 932
  • Године: 44
  • Локација: Vrbas
  • http://www.youtube.com/watch?v=ogWzNuj3Kw4
« Одговор #43 послато: 14-10-2017, 06:42:24 »
Mozda bi forum bio zanimljiviji da se Rodoljub vrati ali da mu ne dozvolite da samo clanovi sposa imaju pristup ;D

Mislim da je fb pomodarstvo upravo on uveo i ljudi poleteli tamo. Naravno da ga ne osudjujem zbog toga ali ima istine...
Pcelarska zadruga TRUT Vrbas

Ван мреже Vranic Nikola

• Novi stanovnik
  • Поруке: 186
  • Године: 23
  • Локација: Republika Srpska, Šipovo, selo Vranići
« Одговор #44 послато: 14-10-2017, 06:45:58 »
Evo i ja cu se oglasiti kao ne mnogo aktivan clan koji pise ali sam aktivan clan koji cita. Prvo sto cu reci je to da nemam fejs, imao sam nekad ali vidio sam da je to jedna,,zabluda,, koja oduzima vrijeme. Iskreno mislim da forum nije izgubio draz. Kriza je, svakog dana teze se zivi i ljudi rade, trude se da zarade da bi prezivjeli, mnogo posla ima i oko pcela i pcelinjaka te de svako trudi da udje u narednu sezonu spreman. Navescu sebe za primjer, ljetos nisam ni jednom usao na forum, imam obaveza (to je jedini razlog), tako smatram da je i sa ostalim clanovima. Ovaj forum ima neku ozbiljnost za razliku od fb i to se ne moze izmjeniti sto je jedna od prednosti ovdje. Nadam se da ce u narednom zimskom periodu biti mnogo lijepih i korisnih tekstova kao i slika.

На мрежи Mirjana Bojovic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.084
  • Године: 75
  • Локација: Ниш
« Одговор #45 послато: 14-10-2017, 09:59:14 »
Да, Родољуб је побегао од нас на фејс,
зашто?
Ја мислим зато,
што смо се ми заборављали,
да је Он само један од нас, тј, први међу нама,
а све што би нам зафалило,
ми бисмо кидисали на њега,
Он је био увек 101% активан на свим нивоима,
 ми уместо да му помажемо, да делујемо као целина ПЧЕЛАРСКА,
 ми смо га вазда прозивали ,
и он је почео да ствара *одбранбене пунктове*, да би могао да наставља са радом,
 и да дође дотле  докле је данас дошао,
 а дошао је  даље него икада ико  радећи за добробит пчелара....
ми смо учесници у привреди ОВЕ НАШЕ  СРБИЈЕ,
власт је крочила међу нас,
можемо се надати све бољим резултатима.........
уосталом,
 ја као стара особа која пчеларим 30 година, тек сада видим да пчеларство није лук и вода за коју ни једна грана привреде не мари,
тешко се стиже до  РАМЕ УЗ РАМЕ до оних који треба да нас озбиљно и одговорно схвате, а Он је стигао, СВО ПОШТОВАЊЕ /И ДИВЉЕЊЕ /ЗА ТО,
али место му је међу нама, овде на форуму кога је он створио.....
.а фејс за фејс, њему је потребан ради популаризације пчеларства,
 а ФОРУМ МУ ЈЕ КУЋА; ПА НЕКА СВРАТИ КАДКАДА,
 и кад се ми поново заборавимо, :) ОН ИМА КАПАЦИТЕТА ДА ТУ НАШУ МАЊКАВОСТ СХВАТИ!
За то је, ваљда, ту  где је......али нека на ФОРУМ кадкада  сврати :)
У ПЧЕЛОСЕЛУ ПОЕТА је нејасно,
а требало би одговор бити прост,
ко је овде домаћин,
ко Богомдан гост. 
                      Град и Мир

Ван мреже Dobrica Vulićević

• Starosedelac
  • Поруке: 588
  • Године: 59
  • Локација: smederevska palanka
« Одговор #46 послато: 14-10-2017, 10:31:23 »
Mirjana sve se slažem. Negativna posledica njegovog izostanka, je što su njegov primer počeli da slede i drugi. Ovde na forumu, ponekad dođe do nerazumevanja, netolerancije i nepotrebnih kritika. Ljudima je jednostavnije da se sklone, a svoje mišljenje zadrže za sebe. Ko ume da čita između redova, primetiće da se jave iskusni pčelari, koji su verovatno više zaboravili, nego što su drugi ikada naučili, pa im nije prijatno da ih neko priučen podučava i onda se povuku i samo čitaju. A meni je baš njihovo iskustvo dragoceno. Juče je na forumu bilo više od 500 članova. Među njima dosta onih od velikog ugleda , iskustva i znanja ali ćute.....

Po meni, nije problem da se piše ponovo i inoviraju stare teme. Koliko smo knjiga pročitali, a da smo iz njih izvukli samo po par novih misli.

Ван мреже Gradimir Avramovic

• O Tim
  • Поруке: 5.538
  • Године: 52
  • Локација: Beograd
« Одговор #47 послато: 14-10-2017, 11:59:34 »

I ja sam od onih koji počinju dan sa forumom a i svakodnevno svratim u toku dana (otkad imam takav telefon).
    Samo malo više tolerancije i sve će biti u redu.
    Oni iskusni nek malo manje budu uvredljivi a neiskusni neka se trude da im dorastu i to je to.
    Kao i u svakom društvu, za stolom, na poslu, na letovanju...tolerancija i razumevanje i... nema problema. Vrlo brzo se vidi gde je kome mesto i nema potrebe da se diže ton.
    Ako nekoga treba da "okrivim" za posustajanje foruma onda su  to, ipak, stariji članovi i iskusniji pčelari.
    Početnici su, po pravilu, neobavešteni i pitaju nešto što je odgovoreno sto puta ali šta bi mi pričali ako bi insistirali da se govori samo o onome što do sad nije spomenuto.
    Kao da i u svakodnevnici ništa ne ponavljamo...ponavljamo mnogo. Mnogi pričaju samo o istoj stvari, koja njima odgovara i drugi ne mogu da dođu do reči od njih. A ovamo se sablažnjavaju ako neko pita nešto što je bilo na prethodnoj stranici.
    Skoro je moj sin sa devojkom odlučio da iz Pirota, preko Studenice i Žiče obiđe Zlatar, Uvac, Mokru goru...i to našim automobilom koji je prilično u "neispitanom" stanju. Bilo mi je drago da su to poželeli ali sam u sebi jako strahovao da li će auto izdržati. Jedino što mi je palo na pamet je da se presaberem i vidim koga imam sa foruma u mestim a kroz koja prolazi. Kad sam video da na svakih 80 do 100 km imam pčelara kog mogu zamoliti da im se nađe u slučaju kvara brige su se smanjile i ponovo sam bio srećan što su se odlučili na taj put. Od Beograda do Pirota i dalje preko Zlatara i Tare, prešli su oko 1200 km za pet dana i auto je bio kao "šafhauzen".
     Forum je veliko bogatstvo svih nas i onakav je kakvi smo i mi. Ako se samo malo potrudimao bićemo bolji i mi i forum.

Ван мреже Radovan Mandic

• Starosedelac
  • Поруке: 932
  • Године: 44
  • Локација: Vrbas
  • http://www.youtube.com/watch?v=ogWzNuj3Kw4
« Одговор #48 послато: 14-10-2017, 12:35:24 »
Да, Родољуб је побегао од нас на фејс,
зашто?
Ја мислим зато,
што смо се ми заборављали,
да је Он само један од нас, тј, први међу нама,
а све што би нам зафалило,
ми бисмо кидисали на њега,
Он је био увек 101% активан на свим нивоима,
 ми уместо да му помажемо, да делујемо као целина ПЧЕЛАРСКА,
 ми смо га вазда прозивали ,
и он је почео да ствара *одбранбене пунктове*, да би могао да наставља са радом,
 и да дође дотле  докле је данас дошао,
 а дошао је  даље него икада ико  радећи за добробит пчелара....
ми смо учесници у привреди ОВЕ НАШЕ  СРБИЈЕ,
власт је крочила међу нас,
можемо се надати све бољим резултатима.........
уосталом,
 ја као стара особа која пчеларим 30 година, тек сада видим да пчеларство није лук и вода за коју ни једна грана привреде не мари,
тешко се стиже до  РАМЕ УЗ РАМЕ до оних који треба да нас озбиљно и одговорно схвате, а Он је стигао, СВО ПОШТОВАЊЕ /И ДИВЉЕЊЕ /ЗА ТО,
али место му је међу нама, овде на форуму кога је он створио.....
.а фејс за фејс, њему је потребан ради популаризације пчеларства,
 а ФОРУМ МУ ЈЕ КУЋА; ПА НЕКА СВРАТИ КАДКАДА,
 и кад се ми поново заборавимо, :) ОН ИМА КАПАЦИТЕТА ДА ТУ НАШУ МАЊКАВОСТ СХВАТИ!
За то је, ваљда, ту  где је......али нека на ФОРУМ кадкада  сврати :)
Rodoljub ima plcenu funkciju koja bi trebala biti i ogranicena rokom. Siguran sam da je pritisak deo posla za koji je placen. Mi ostali smo ovde samo volonterski ;). Ja kao mladji pcelar sam jos uvek zeljan i radujem se svakoj promeni u nadi da je na bolje ::)
Pcelarska zadruga TRUT Vrbas

Ван мреже Жарко Дамњановић

• Starosedelac
  • Поруке: 432
  • Године: 32
  • Локација: Шабац
« Одговор #49 послато: 14-10-2017, 17:13:23 »
Овај форум је увек актуелан, можда се мање пише, али то не значи да нема своју драж.Мени је лично мука од група на фб, не бих волео да се овај форум претвори у неку од њих.А то што су неки истакнути чланови са овог форума више на фб-ку, мислим да је само због сопствене рекламе.
‚‚Вера је основ свега чему се надамо, потврда ствари невидљивих."

Ван мреже Zarko Misic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.376
  • Године: 37
  • Локација: Beograd-Smederevska Palanka
« Одговор #50 послато: 14-10-2017, 18:29:07 »
O forumu sve naj i hvala mu, e sad mislim da ipak malo kaska u koraku sa vremenom ( nije opravdanje nikakvo) ali sve slicne drustvene mreze aplikacije i td ...." lete u odnosu na forum u smislu brzine postavljanja fotografije i slicnih  stvari , volim forum , za mene ne gubi draz i tu sam :), ali bar za sebe mogu reci da bi bio aktivniji kada ne bi morao da smanjujem slike i sve ostalo , jer u ovo vreme kada udaramo na vise frontova stvarnobje bitno da sve u dva tri koraka moze da se resi..podelio bi slike sa suncokreta , mora , bio sam kum novi serijal serije ubeceo mog oca se snimao u staroj srbiji svasta nesto , realno za to mi treba da sedna za lap top pa polako , verujem da ima istomisljenika

Ван мреже Жарко Дамњановић

• Starosedelac
  • Поруке: 432
  • Године: 32
  • Локација: Шабац
« Одговор #51 послато: 14-10-2017, 19:37:52 »
Ovo podrzavam, ja sam probao par puta sa slikama, ali neće, a i ko zna sporo je ubacivanje istih.
‚‚Вера је основ свега чему се надамо, потврда ствари невидљивих."

Ван мреже Рајко Борић

• Starosedelac
  • Поруке: 1.424
  • Локација: Београд
Да ли форум губи своју "драж"?!
« Одговор #52 послато: 14-10-2017, 21:32:59 »
Не.

Форум ми је драг, ту учимо, дружимо се и дајемо допринос пчеларству. Има своје успоне и падове а углавном је солидан.

Што се књиге лица тиче, не видим никакав разлог да се тиме бавим. Изгледа ми као кад бих шетао около са мегафоном и причао шта сам радио и мислио. Неки то раде јер им је (у недостатку религије) потребан привид да их неко посматра. Службе морају да скупљају информације. Сви задовољни.

Ван мреже Dobrica Djurcinovic

• Starosedelac
  • Поруке: 403
  • Године: 66
  • Локација: Smederevo
« Одговор #53 послато: 14-10-2017, 22:30:50 »
Ima nas dosta koji samo uglavno citamo a to smo i ranije radili. Mi nemozemo a da ne kazemo da nam je forum izgubio car. Ali mozemo i da napisemo koju Pa tako redom Sloba iz Kostolca se latio predavanja po gradovima i republikama a ima sta da napise. Sloba iz Uzica samo gleda iz prikrajma i javi se kad mora. Nenada Ilica udarila naftna zica pa se ugasio na forumu. Gazda Stankovic se nekada i javi Savo Tadic juri za Slobom i koncipirao predavanja pa se redje javlja.Gospodin Krstic Zoran se javi kada ga nekada prozovu. O predsedniku nesmem ni da kazem od kako smo ga udavili sa registracijom vozila umuknuo i tamo gde je nekada zborio. Dejan Milosevic se ni na svojoj temi vise ne javlja.Organizuje po neku eskurziju i to je to a do agencije za bezbednost nije uspeo ni da ode. Mali Krstic valda kao i svi muskarci kad se ozne oni umuknu. E Petar iz Grocke bori se sa novom primenom oksalne pa i on oredio sa javljanjima. Jedino Rasa iz BGDA se bori uspesno sa kradjama ali ta tema nas iritira pa valja i to gasi draz foruma. Ima tu jos da se nabroji. E sada Mi ocekujemo da pisu oni koji nikada nisu pisali to nije bilo odkada je prase iskrivilo rep. Pozdrav svima koje sam po malo uvredio ali ja obecavam da tu nema nista licno.

Ван мреже Slobodan Jevtic

• Dokazani prijatelj foruma SPOS Info
  • moderator
  • Поруке: 18.369
  • Године: 70
  • Локација: St.Kostolac
« Одговор #54 послато: 15-10-2017, 07:14:33 »
Jedino Rasa iz BGDA se bori uspesno sa kradjama ali ta tema nas iritira pa valja i to gasi draz foruma]
Raša momentalno je čovek za respekt koji mnogo sebe ulaže u nešto gde mi olako shvatamo ,ostavljajući svoje košnice na izvolte.
Mnogo se lopova pojavilo mnogo krađa i od pčelara
Za Rašu-i ekipu,  moj veliki respekt

Forem je tu, nekada se mora malo i opustiti i drugome dati priliku.

• Starosedelac
« Одговор #55 послато: 15-10-2017, 16:38:27 »
Rasi sam cestitao i licno na p.p za svoj besprekorni rad i zalaganje ali nemoze on sam protiv lopurdi mnogo ih ima moramo mu pomoci svi.

• O Tim
« Одговор #56 послато: 15-10-2017, 16:46:59 »
Rasi sam cestitao i licno na p.p za svoj besprekorni rad i zalaganje ali nemoze on sam protiv lopurdi mnogo ih ima moramo mu pomoci svi.

Dobrice, svaka pomoć je dobrodošla.
Nisam sam širi se ekipa a uskoro će i zvanično biti predstavljen Operativni tim.
Koristim priliku da javno kritikujem većinu predsednika DP ili UP koji od maja meseca do današnjeg dana nisu odgovorili na zvanično pismo SPOSa. Moraćemo zajedno da ih nateramo da rade ili da mesto prepuste agilnijim i sposobnijim.
Мој пчелињак

• Starosedelac
« Одговор #57 послато: 15-10-2017, 17:09:57 »
Raso pa nije valjda da i ovi nasi nisu odgovorili. Moramo ih nateraju bar po tom pitanju budu aktivniji.

• O Tim
Мој пчелињак

Ван мреже Dejan Andrić

• Starosedelac
  • Поруке: 974
  • Локација: Bačka Palanka
« Одговор #59 послато: 15-10-2017, 20:22:03 »
Koristim priliku da javno kritikujem većinu predsednika DP ili UP koji od maja meseca do današnjeg dana nisu odgovorili na zvanično pismo SPOSa.

Raso , ne poznajemo se licno, a nadam se da cemo to ispraviti jednom prilikom, pa molim da ovo ne shvatis licno.

Upravo tvoja citirana recenica je istovremeno i odgovor na naslov teme.  Iako ti nisi krivac, ipak cu iskoristiti tvoju recenicu da ukazem na pogresna razmisljanja i stavove.

Ponavljam citat:

Koristim priliku da javno kritikujem većinu predsednika DP ili UP koji od maja meseca do današnjeg dana nisu odgovorili na zvanično pismo SPOSa.

Da li zaista smatras da je u redu da ti kritikujes vecinu? Zar ne mislis da, ako vecina ima drugaciji stav, mozda tvoj pristup treba promeniti?  Naravno da ovde ne mislim o operativnom timu protiv kradja, vec sam samo iskoristio recenicu koja se sama namestila.

Broj udruzenja koji se odazvao pozivu sposa je srazmeran broju pojedinaca koji su se odazvali ucescu u pogonu za preradu meda. Zanemarljiv.

Da li to znaci da su svi tj vecina pogresno orjentisani ili znaci da manjina vise ne uziva podrsku vecine, ali zbog delegatskog sistema koji je nakaradan, manjina i dalje pliva?

Pa je tu i odgovor na temu. Ljudi koji treba da "vuku" forum ne zele da imaju korektivni faktor u vidu administratora i moderatora, pa su se prvi okrenuli fb gde se razlicita misljenja regulisu blokom. Prvi medju jednakima hoce da bude jedini ali ne i jednaki. A onda se sete tog istog foruma da bi "prosjacili" za ideju bez perspektive.

Nakon propalih projekata tegle, ne odziva za samodoprinosima, ne odziva velike vecine pcelarskoh udruzenja zdrav razum kaze da je delegarski model izbora prevazidjen. Da je vreme za nove ljude.

Vracanje "drazi " forumu treba da prati vracanje autoriteta po pitanju znanja, a ne jednoumlja, autoriteta zarad vlasti i kontrole.

U svakom slucaju, forum je velika riznica znanja, 5 kopalja iznad fb i velika biblioteka za sve pocetnike cak da vise niko ne napise ni jedan post.

I ne morate da se slozite, ali tako vam je  ;D