Аутор Тема: Да ли форум губи своју "драж"?!  (Прочитано 72192 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

На мрежи Nenad Tucakov

• Starosedelac
  • Поруке: 2.420
  • Године: 59
  • Локација: Pančevo
    • Pčelarska i radio-amaterska stranica
Одг: Да ли форум губи своју "драж"?!
« Одговор #80 послато: 16-10-2017, 13:48:59 »
Цитат
Gde je fabrika? Kada ce biti izgradjena? Kada krece punjenje?
Pratim, ćutim, al' ne mogu da odolim...
Čim budu isplaćene premije po košnici i deo uplaćen na račun Saveza...
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ako se ne preteruje u količinama šećera i pravilnim prihranjivanjem nema bojazni da šećer dospe u med za vrcanje i nema bojazni da se slabi imunitet pčela.  - Rade Stanković
Kakvih nas ima, takvih nas i treba - Radićeva baba

На мрежи Slobodan Jakovljevic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.284
  • Године: 34
  • Локација: Nis
  • Pcelarimo DB 12 kosnicama
« Одговор #81 послато: 16-10-2017, 14:24:05 »
Kako vidim forum ipak nije izgubio svoju draž, opet svađa oko para i rukovođenja  ;D  ;D  ;D
Zna li neko koju medonosnu travu je dobro posejati pokraj placa, mene to više brine ovih dana i dal će do godine biti bagrema :)
Pcelinjak u okolini Niša
Na forumu ga mozete posetiti ovde ;)

“Žao mi što nisam rođen ili malo gluplji, ili malo pametniji. Gluplji da ne primećujem neke stvari oko sebe, ili pametniji da ih primećene, ne komentarišem.”

Ван мреже Dejan Andrić

• Starosedelac
  • Поруке: 974
  • Локација: Bačka Palanka
« Одговор #82 послато: 16-10-2017, 14:37:54 »
Zna li neko koju medonosnu travu je dobro posejati pokraj placa
Belu detelinu  ;D ;D ;D

Ван мреже Gradimir Avramovic

• O Tim
  • Поруке: 5.538
  • Године: 52
  • Локација: Beograd
« Одговор #83 послато: 16-10-2017, 14:46:56 »
Belu detelinu  ;D ;D ;D

Slažem se...apsolutno. Ako ćeš da seješ...
     Kod mene se sam "natićio" maslačak i ne bih ga menjao nizašta. Mnogo rano cveta i njegov polen je dragocen. Preko leta bašta se plavi od cikorije, takođe samonikle.
     Obožavam ovaj forum!!!

Ван мреже Branislav Babic

• Stanovnik
  • Поруке: 208
  • Локација: Montreal, Kanada
« Одговор #84 послато: 16-10-2017, 16:02:21 »

Prosto nekad je neko ustao na levu nogu, nekad je jednostavno kreten!

E, zbog ovih zadnjih sam godinama izbegavao da se ukljucim na ovaj forum, mada ih ne bih bas nazivao kretenima, vise egzibicionistima sa kompleksom malenog "ega".  Iscitavajuci unazad neke od tema koje me zanimaju vidim da su se doticni destabilizujuci faktori u zadnje godinu - dve, ili preselili na neke druge platfome, odrasli, ili umorili, pa eto resih da se i ja malo aktiviram.  Godinama sam bio na diskusionoj grupi Predraga Cvetkovica i tamo mi je bilo lepo, a nadam se da ce mi i ovde sad biti isto tako (tamo sam se potpisivao kao Bane iz Kanade, ako me se ko jos odande seca).

Planiram da napisem nesto o sebi  (cim nadjem malo vremena) u "Predstavljanju" i sta i kako ovde radim sa pcelama i pcelarima, jer to jos nisam uradio iako sam se uclanio na forum pre par godina (samo da bih video poloske Marijana Sebelja koji ih je tada pravio).

На мрежи Nenad Tucakov

• Starosedelac
« Одговор #85 послато: 16-10-2017, 16:32:44 »
Belu detelinu  ;D ;D ;D
Al sa 4 lista, da te sreća prati... ;D
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ako se ne preteruje u količinama šećera i pravilnim prihranjivanjem nema bojazni da šećer dospe u med za vrcanje i nema bojazni da se slabi imunitet pčela.  - Rade Stanković

Ван мреже miroslav sretenović

• Starosedelac
  • Поруке: 1.608
  • Године: 62
  • Локација: arandjelovac
  • 250 mnv, LR
« Одговор #86 послато: 16-10-2017, 20:52:06 »
Gde god se okrenem...све мој до мојега :D :o
Ako nećeš na kuću, kuća će na tebe
Kućni prag je najveća planina
Šapat kuću ruši
Okaljane haljine kod kuće se peru

Ван мреже Randjić Jovica

• Starosedelac
  • Поруке: 5.349
  • Године: 56
  • Локација: Bela Crkva
« Одговор #87 послато: 17-10-2017, 11:42:26 »
Bela detelina i aster su oduvek dobre za nase pcele samo kada se poseje seme bele deteline nekako mnogo visoko raste a ova domaca,samonikla je taman koliko treba...ja sam zelenilo na mom pcelinjaku upropastio pre neku godinu kada je bukvalno bila invazija zmija i ja sam od muke sve preprskao totalom i ostala gola ledina bez zmija ali i drazi i cveta za moje pcele...sada polako sirim detelinu...sto se tice foruma...necemo se nikad sloziti ali je bitno da komuniciramo ljudski i bez zlobe a to je tesko..mora svako nekad da proguta zabu..Grado sta bih dao da mi je na pcelinjaku maslacak kao u kucnom dvoristu....on je zlata vredan..

Ван мреже Zeljko Vuckovic

• Starosedelac
  • Поруке: 490
  • Године: 57
  • Локација: Nova Varoš, Radoinja, Miševići
« Одговор #88 послато: 17-10-2017, 13:23:56 »
Kada pogledam svoju statistiku od skoro sedam godina kako sam član foruma, odnosno blizu 60 dana boravka na istom i skromnih 399 poruka, da ne prođe dan (osim kada nisam u mogućnosti) da se ne konektujem, mogu samo da zaključim da forum za mene ne gubi svoju "draž", već je i dalje jako privlačan i aktuelan.

Pristalica sam dijaloga, trudim se da razumem i one za i one protiv, samo neka se vodi civilizovana rasprava bez zlobe, prevelikog isticanja sujete i vređanja na bilo koji način.
Ja nisam baš nešto pisao previše, ali sam svaku poruku dobro odmerio, pročitao još jednom i pisao iskreno iz svog iskustva.
Forum je značajno uticao na poboljšanje moje tehnike i načina pčelarenja i hvala svima koji su tome svesno ili nesvesno doprineli.
Pratim ali doista ređe druga dva pčelarska foruma, društvene mreže me ne zanimaju, mislim da su štetne za ljudsku duhovnost (o ovome mogu dugo, ali neću da razvodnjavam temu).

Pozdrav

Ван мреже Blasko Krmpotic

• Starosedelac
  • Поруке: 353
  • Локација: Subotica
  • Pčelarim sa LR košnicama
« Одговор #89 послато: 18-10-2017, 19:19:43 »
Član ovoga foruma sam postao pre skoro 7 godina. Za to vreme bio sam prisutan oko 40 dana. Nisam aktivan u pisanju ali sam puno stvari naučio, skoro svakodnevno, čitajući teme koje me zanimaju.
Za mene ovaj forum ne gubi draž, iako je primetno lagano zamiranje...

Ван мреже Vladimir Kovacevic

• Član redakcije časopisa "Pčelar"
  • Starosedelac
  • Поруке: 4.742
  • Године: 52
  • Локација: Kikinda
« Одговор #90 послато: 18-10-2017, 21:20:24 »
 Forum je za mene izgubio onu draž koju je imao godinama ali je i dalje interesantan i posećujem ga redovno. Nekoliko godina bio sam konstantno prisutan, otvarao ga svaki čas, sa prvom jutarnjom kafom i ostajao do kasno u noć. Bilo je opuštenije, više zezanja, opuštenih tema, stručnih tekstova, dobrih rasprava...bilo je velikog entuzijazma...Sada ga neosetim...nema te "hemije" koja je bila prisutna...Čujem se sa dobrim delom te ekipe koja je tih godina najviše pisala, vidimo se, razgovaramo...približno svi to osećamo. Možda je to i prirodno i verujem da jeste...
 Mlađi članovi, početnici...oni su ti koji mogu i trebaju da "povuku" bez pardona, da pitaju i pokreću nove teme, da stvore novu dobru atmosveru ovde...To nedostaje a lako se to može osetiti i tako se vratiti pisanju ovde.
 Takođe, obzirom da je ovo SPOS-ov forum, smatram da je predsedniku SPOS-a mesto ovde, mesto gde treba aktivno da učestvuje a ne samo da je na fejsbuku. Sigurno da i njegovo neprisustvo na forumu čini ovaj forum manje interesantnim. U odnosu na fejs ovaj forum je ŽIV, ovo je živa enciklopedija jer se teme za čas ožive, znatno je veći edukativni karakter od fejsbuka i prosto, to je nešto što se nemože ni porediti na duže staze. Volim ovaj forum, najviše dobiti imam od poznanstva velikog broja dobrih i kvalitetnih ljudi, stečenih prijatelja, ali i nadogradnje znanja u pčelarstvu. To je nešto što ostaje i traje van foruma ali sigurno da ovaj forum uvek može da ponudi više i bolje. Samo od nas samih zavisi koliko ćemo to u svom interesu iskoristiti.
http://spos.info/forum/index.php?topic=14201.msg220345#msg220345
"Baci dobro niz vodu, voda će opet tebi da donese"

Ван мреже sasa bauk

• Starosedelac
  • Поруке: 2.106
  • Године: 44
  • Локација: Banja Luka, pčelinjak Banja Luka - Drvar
« Одговор #91 послато: 18-10-2017, 21:43:08 »
Vlado,šta još dodati???
NIŠTA :)
,,,da mi daju pola svijeta mom je srcu preče,ono parče đedovine kuda Unac teče'''

Ван мреже Rade Kostadinovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.556
  • Локација: Kragujevac
  • 034/311-910, 064/190 54 77
« Одговор #92 послато: 18-10-2017, 22:07:08 »
Vlado,šta još dodati???
NIŠTA :)

A ništa i ne oduzeti.
"Kada bi svi mislili isto, onda ne bismo mislili ništa".- Akademik Matija Bećković

Ван мреже Zarko Misic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.376
  • Године: 37
  • Локација: Beograd-Smederevska Palanka
« Одговор #93 послато: 18-10-2017, 23:57:32 »
BRAVO  Vlajko,

Ван мреже Rade Kostadinovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.556
  • Локација: Kragujevac
  • 034/311-910, 064/190 54 77
« Одговор #94 послато: 19-10-2017, 06:31:52 »
А ко каже да је игубио "драж".

Ево велепчелар Саво Тадић се овде јутрос огласи у 4,49, па поново у 6,22 сати.
Или је на пчелињку 24 сата или на Форуму исто толико.
Браво Саво.
"Kada bi svi mislili isto, onda ne bismo mislili ništa".- Akademik Matija Bećković

Ван мреже Tadić Savo

• moderator
  • Поруке: 11.727
  • Године: 43
  • Локација: Stanišić
  • što ne želiš sebi ne poželi ni drugom.......
« Одговор #95 послато: 19-10-2017, 06:57:09 »
Nije Rade samo što sam odlepio već sam na put rano krenuo
http://spos.info/forum/index.php?topic=15387.0

...pčelarstvo je postojalo pre nas ,nadajmo se da će i posle...

Ван мреже Boban Gordić

• Doseljenik
  • Поруке: 117
  • Године: 47
  • Локација: Kladovo
« Одговор #96 послато: 19-10-2017, 07:55:57 »
Forum je slabo posećen, jer oni koje smatramo za iskusne pčelare, koji imaju znanje, u većini slučajeva pišu,, bajke" i ,,opise pejzaža" po raznim temama.Stiče se utisak da stalno kriju neke ,,velike tajne".Forum bi trebao da služi u lečenju najteže bolesti našeg pčelarstva, a ta bolest se zove NEZNANJE, i kod nas se prenosila sa kolena na koleno.Zato i pčelarimo, kako se ko snadje, a i rezultati su nam isto takvi, nikakvi.Kad početnik očekuje odgovor na konkretno pitanje, dobije ćutanje ili odgovor koji se može tumačiti na sto načina.Najbolji odgovor dobije od kolega koji su stariji početnici.Čast izuzetcima, ali njih je mali broj.

На мрежи Nenad Tucakov

• Starosedelac
« Одговор #97 послато: 19-10-2017, 08:04:10 »
Forum za starije članove ne bi trebao da izgubi draž, jer se stalno pojavljuju novi članovi, koji ih svojim pitanjima zasmejavaju i razmrdavaju, podsećaju na njihove početke, a doskočicama nerviraju, ili oduševljavaju... ;) :)
Dakle, budući da su od početka prisutni, te da su poruke čitali i u diskusijama učestvovali "u vremenu", sada mogu da se opuste i uživaju u čarima, koje forum pruža.

Kod nas novih, problem je drugačiji. Teško je pročitati sve poruke po temama, a od začetka foruma. Pogotovo one, koje imaju više desetina, pa i stotina stranica. Verujem da je upravo to uzrok višestrukog postavljanja pitanja po jednoj temi.

Lično, čitam teme koje su mi interesantne od početka, a javljam se komentarima samo tamo, gde ponešto i znam, ili gde smatram da odredjene stvari treba raščistiti, naročito ukoliko su iznete tvrdnje na samoj ivici. :)
Kao što je primećeno, volim i da se upustim u rasprave i za mene je to jedna od draži foruma. Neke to iritra ( dobro za povremeno lučenje adrenalina ), nekima je bolje od drugih reality programa. :)
Još jedna od draži je to, što se na ljude, sa kojima na forumu sukobim mišljenje, u "živom" životu nemam nikakav problem, niti negativan stav prema njima. Osim, ako su stvarno karakteri, koji mi se ne dopadaju...

Na forumu sam stalno ulogovan, jedva čekam odgovore po temama koje me interesuju i smatram da stari i novi članovi, udruženim snagama ( radnijem brigadama ), mogu sačuvati draži foruma.
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ван мреже Boban Gordić

• Doseljenik
  • Поруке: 117
  • Године: 47
  • Локација: Kladovo
« Одговор #98 послато: 19-10-2017, 08:36:16 »
Mislim da bi svi trebali da se ugledaju na majstore, koji daju odgovor i kada početnici postave smešno pitanje.Ono što je za početnika veliki problem, za majstora je prosta stvar, jer ima iskustvo. A od onih koji misle da sve znaju, treba bežati što dalje.Ja sam jednom prilikom, ovde kod mene, slušao razgovor jednog, koji sebe smatra za najboljeg pčelara na svetu, kako kaže nekom početniku:Naučiću te ja i pokazaću ti neke ,,cake",ali to ne smeš nikome da kažeš". Naučio ga je ,,cake" tako dobro, da je ovaj morao u sred bagremove paše, koja je omanula, da nosi sirup da prihranjuje pčele, da ne umru od gladi.Nisam ovog ni pitao šta ga je to naučio onaj ekspert, za mene je bolje da ne znam tu,, nebesku tehniku pčelarenja".Mislim da su pumpali košnice u proleće da imaju što više legla, a onda su još dodavali iz drugih zajednica.

Ван мреже zoran petrovic 374

• Starosedelac
  • Поруке: 2.810
  • Године: 50
  • Локација: Lajkovac
« Одговор #99 послато: 19-10-2017, 10:22:47 »
Mislim da bi svi trebali da se ugledaju na majstore, koji daju odgovor i kada početnici postave smešno pitanje.Ono što je za početnika veliki problem, za majstora je prosta stvar, jer ima iskustvo. A od onih koji misle da sve znaju, treba bežati što dalje.Ja sam jednom prilikom, ovde kod mene, slušao razgovor jednog, koji sebe smatra za najboljeg pčelara na svetu, kako kaže nekom početniku:Naučiću te ja i pokazaću ti neke ,,cake",ali to ne smeš nikome da kažeš". Naučio ga je ,,cake" tako dobro, da je ovaj morao u sred bagremove paše, koja je omanula, da nosi sirup da prihranjuje pčele, da ne umru od gladi.Nisam ovog ni pitao šta ga je to naučio onaj ekspert, za mene je bolje da ne znam tu,, nebesku tehniku pčelarenja".Mislim da su pumpali košnice u proleće da imaju što više legla, a onda su još dodavali iz drugih zajednica.
Često će Vam pre ,,pomoći'' neko ovde sa Foruma koga i neznate, nego poneko iz lokalnog udruženja pčelara.
Za nepoverovati ali je nažalost tako. Sreća je da pčelarski Forum postoji, a uglavnom smo mi ti koji kreiramo sadržaj, apliciramo kakav ugled isti ima i samim tim osetimo ili ne njegovu draž.
Nemam dovoljno bogat rečnik da opišem koliko mi je u početku značio i znači i dan danas ....... upravo ovaj naš Forum  ;).
,,Pčelice PETROVIĆ'' Lajkovac