Аутор Тема: Да ли форум губи своју "драж"?!  (Прочитано 69923 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Рајко Борић

• Starosedelac
  • Поруке: 1.390
  • Локација: Београд
Да ли форум губи своју "драж"?!
« Одговор #320 послато: 03-01-2018, 09:22:41 »
...vasarski prizvuk...

Како би било да размислиш пре писања и потрудиш се да средиш прво анархију у свом тексту? Прво смисао па ћелаву латиницу.

Форум на латинском значи пијаца, трг, друштвени центар. Људе на Тргу Републике, например, можеш донекле да усмериш (организујеш протест, уз помоћ милиције). Али не можеш (чак ни у војсци) да их тотално дисциплинујеш. Зато људима веће религије дозвољавају (некакву) слободну вољу.

Ван мреже milic dragoslav bozevac

• Starosedelac
  • Поруке: 983
  • Године: 69
  • Локација: bozevac
  • Pcelarim kosnicom Rodna Voja
Одг: Да ли форум губи своју "драж"?!
« Одговор #321 послато: 03-01-2018, 10:15:35 »
Имаш гоогле па бирај.

Ovo me podseca na onu cuvenu recenicu.Ako ti nije dobra vlast onda menjaj drzavu.

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
  • Поруке: 2.293
  • Године: 59
  • Локација: Pančevo
    • Pčelarska i radio-amaterska stranica
« Одговор #322 послато: 03-01-2018, 10:31:10 »
Forum će umnogome dobiti na draži, kada ugledamo Mosurovićev lik i saznamo bilo šta o njemu. :)

I dalje mislim da se radi o "fake" nalogu. Urednici? IP adresa?
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ako se ne preteruje u količinama šećera i pravilnim prihranjivanjem nema bojazni da šećer dospe u med za vrcanje i nema bojazni da se slabi imunitet pčela.  - Rade Stanković
Kakvih nas ima, takvih nas i treba - Radićeva baba

Ван мреже Tadić Savo

• moderator
  • Поруке: 11.672
  • Године: 42
  • Локација: Stanišić
  • što ne želiš sebi ne poželi ni drugom.......
« Одговор #323 послато: 03-01-2018, 10:39:23 »
Nenade ,opusti se ....
Mosurovic ima pravo na svoje misljenje pitanje je da li shvata sta je forum?

http://spos.info/forum/index.php?topic=15387.0

...pčelarstvo je postojalo pre nas ,nadajmo se da će i posle...

Ван мреже Dragoljub Krstic

• Administrator foruma
  • Поруке: 3.788
  • Године: 39
  • Локација: Врбас
  • Следимо дух својих предака...
« Одговор #324 послато: 03-01-2018, 10:42:36 »
Имаш гоогле па бирај.

Ovo me podseca na onu cuvenu recenicu.Ako ti nije dobra vlast onda menjaj drzavu.

Државу не можеш баш тако лако, али ово можеш.

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
« Одговор #325 послато: 03-01-2018, 10:46:57 »
Борићу, на линку, који си дао, налазе се линкови, који воде ка сајту "Ћирилица", на којем има изречених и неистина. Наиме, пише се како су комунисти забрањивали ћирилицу, што је ноторна неистина. ја сам у први основне кренуо 1966. године, убрзо након тога што је Хоустон  :) имао проблем, и прво писмо које сам учио, била је ћирилица. Два најтиражнија листа "Политика" и "Новости" су у "ћириличним републикама" имала ћирилична издања. Новосадски "Дневник" је излазио на ћирилици итд, итд...

Без обзира на било чија политичка уверења, онај ко гради код народних маса уверења о било чему, не би смео да се користи неистинама. Уколико имаш неког уплива на том сајту, а верујем да имаш, молим те укажи на појаву коришћења неистина, да би се појачао ефекат, или компромитовале одређене идеологије.

И мене страшно нервира "ћелава латиница"...

Саво, опуштен сам скроз. Чак су ми Мосуровићеви погледи на свет интересантни и лепо ме увесељавају. :)
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ako se ne preteruje u količinama šećera i pravilnim prihranjivanjem nema bojazni da šećer dospe u med za vrcanje i nema bojazni da se slabi imunitet pčela.  - Rade Stanković

Ван мреже Рајко Борић

• Starosedelac
  • Поруке: 1.390
  • Локација: Београд
« Одговор #326 послато: 03-01-2018, 11:13:06 »
...пише се како су комунисти забрањивали ћирилицу, што је ноторна неистина...
Дискутабилно. Можемо о томе, на теми ћирилица, за пар дана, ако прочиташ важније текстове на тој теми и "Ћирилици". Тачнији је израз "сузбијали". Није било ћириличних писаћих машина итд.

Ван мреже Petkovic Dragan

• Starosedelac
  • Поруке: 529
  • Локација: srpski miletic
« Одговор #327 послато: 03-01-2018, 11:50:35 »
Sto se cirilicnih pisacih masina tice,okupacijom Madjarske od strane Rusije 1956 ,uz tenkove stigle i one.Eto bila prilika da ih uvezemo uz otvaranje granicnih kapija.. 8)
Kako posijem tako cu i pozeti plodove svog zivota..

Ван мреже Zarko Misic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.370
  • Године: 37
  • Локација: Beograd-Smederevska Palanka
« Одговор #328 послато: 03-01-2018, 11:56:52 »
Ma ajte molim vas , ja lepo napisa drago mi je sto  se malo vrati draz  forumu, i krenu sve ovo , mani te se malog mrava , zita kukolja  i td . Sve je na mestu , u svojim temama , i da je vise nas junaka koji ce u vreme " stikera" i brzih aplikacija  pisati na forumu i jednk drugome pozeleti srecnu novu god i tome slicno

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
« Одговор #329 послато: 03-01-2018, 12:34:29 »
Цитат
manite se malog mrava
Шта фали малом мраву?
И Ајшиним недрима? ;)
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ван мреже Gradimir Avramovic

• O Tim
  • Поруке: 5.538
  • Године: 52
  • Локација: Beograd
« Одговор #330 послато: 03-01-2018, 13:04:48 »
Da su komunisti branili da se slavi slava i da se piše ćirilicom tačno je isto toliko koliko je tačno kad neki komplesaš, koji iman pogrešno mišljenje o sebi kaže: "One su prepotentne. One nikom nedaju."
    Dakle, pravi domaćini su uvek slavili i uvek pisali ćirilicom a fa, kao takvi, nisu baš meteorskom brzinom napredovali na komitetskoj lestvici- to je tačno. Trebalo je samo da znaju šta žele.
    Elem, dok ne nađem namenski forum za čestitanje Nove godine, želim ovako Mosurovići da poželim sve najlepše u Novoj godini, da poradi na predstavljanju ljudima do čijeg mišljenja mu je stalo...

Ван мреже Zarko Misic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.370
  • Године: 37
  • Локација: Beograd-Smederevska Palanka
« Одговор #331 послато: 03-01-2018, 13:16:24 »
Цитат
manite se malog mrava
Шта фали малом мраву?
И Ајшиним недрима? ;)
pa kako sta ? , da menjamo mesto 8)

Ван мреже stojanovic predrag

• Starosedelac
  • Поруке: 5.725
  • Године: 72
  • Локација: Vlasotince
« Одговор #332 послато: 03-01-2018, 13:23:15 »
Da, da Rajko nije bilo ćiriličnih pisanih mašina ali ja sam 1966. negde iskopao jednu i otkucao svoj diplomski rad u Tehničkoj školi. Ala sam imao ‚‚problema". Nisam dobio peticu, već četvorku.  :D :D

Pozdrav Peca
Uzimaj med kao hranu da ga ne bi uzimao kao lek.

• O Tim
« Одговор #333 послато: 03-01-2018, 13:24:35 »
E Peco, srećna ti Nova godina!!!

Ван мреже stojanovic predrag

• Starosedelac
  • Поруке: 5.725
  • Године: 72
  • Локација: Vlasotince
« Одговор #334 послато: 03-01-2018, 13:26:41 »
Grade, da si živ i zdrav. I tebi neka je srećna i berićetna nova godina. :)  :D

Pozdrav Peca
Uzimaj med kao hranu da ga ne bi uzimao kao lek.

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
« Одговор #335 послато: 03-01-2018, 13:43:46 »
Da, da Rajko nije bilo ćiriličnih pisanih mašina ali ja sam 1966. negde iskopao jednu i otkucao svoj diplomski rad u Tehničkoj školi. Ala sam imao ‚‚problema". Nisam dobio peticu, već četvorku.  :D :D

Pozdrav Peca
Да је рад био на латиници, можда би добио тројку, а на ћелавој латиници, једва двојку. ;)
Дакле, било је машина...

Градо, потпуно си у праву. Мој деда по мајци је славио Аранђеловдан и ми смо ишли на славу. Никад нико њега (није био друг члан), нити пак нас ( отац и ја смо имали књижице карактеристичне боје) није ни питао, а камоли прекоревао.
Очев отац је поцепао чланску карту (и тако се ишланио), јер је на добровољном раду у руднику остао 3 месеца, а руководиоци, који су их повели, збрисаше за 7 дана. Никада због тога није имао проблема. Баба је увек обележавала Св. Николу и правила чесницу за Божић, а ни њу нико није прогањао.

Можда смо ми из Прека живели у неком, сасвим другачијем социјализму... ;D  ;D ;D
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ван мреже Aleksandar Mosurovic

• Starosedelac
  • Поруке: 864
  • Локација: Novi Beograd
« Одговор #336 послато: 03-01-2018, 15:13:03 »
Da pojasnim ,ako to uopste ima smisla posle ovakvih komentara...Elem ovaj prostor je institucionalni,namenski i tematski predodredjen za polemicku diskusiju o pcelama i pcelarenju. Medjutim on je mahom postao mesto za licne prezentacije i promocije lika i dela pojedinaca ?! Nasuprot tome na Fejsbuku ,kao prostoru za licnu promociju pojedinaca , vodi se institucionalna polemika ?!  Problem je sto ni jedni ni drugi a cesto su to isti pcelari ne uvidjaju svu gresku takvog pristpa. Greska zbog koje ispasta pcelarstvo jer je liseno prave, definisane i mudre polemike na mestu koje je predvidjeno za to...  Pre svega liseno je respektabilnih aktera jer niko ozbiljan ne zeli da se na ovakav nacin nadgornjava sa masom clanova koji svakodnevno mnogo govore o nicemu ili sebi. Onda nastaje ovakva vasarska,svadbarska atmosfera koja je apsolutno neproduktivna. Stotine da ne kazem hiljade recenica o svakodnevnici, tapsanje po ramenu ,hvaljenje,pozdravi ,zelje...a da recimo niko ne pita ili pokrene polemiku o lociranju zarazenih podrucja varoom . Ne podrucju gde je prisutna vec zarazena...a to moze samo prenesenjem iskustvenih informacija.  Misljenja sam da ovaj forum mora da dozivi brutalne promene a pre svega da mora da se bukvalno tematski vodi i uredjuje. Licne promocije morale bi da potraze drugu lokaciju,da ne kazem da i tu postoji anomalija u vidu svakodnevnih promocija pcelara sa stazom od nekoliko meseci ili godina nasuprot visedecenijskh pcelara. Ne pisem ja ovo da bi se trazio krivac ili zato sto mi treba sujetan odgovor vec u cilju spoznaje da se ovako ne dobija kvalitet.  Na institucionalnom mestu mora da se jasno vidi i vodi institucionalna polemika u vidu osmisljene ideje pravca kom stremi pcelarstvo Srbije.

• O Tim
« Одговор #337 послато: 03-01-2018, 15:19:39 »

Gotovo da se slažem s tobom...
     Izvoli, napravi prvi korak, daj svoj doprinos, pokreni lavinu.

Ван мреже Aleksandar Mosurovic

• Starosedelac
  • Поруке: 864
  • Локација: Novi Beograd
« Одговор #338 послато: 03-01-2018, 15:36:49 »
Nema potrebe za lavinom ,ovo je SPOS-ov forum a on ima svoje organe upravljanja ?! To i jeste sustina ,ta vrsta duznosti,obaveze i odgovornosti prema javnoj reci ,polemici i glasilu. Moje licno misljenje ima isklucivo formu apela.

• O Tim
« Одговор #339 послато: 03-01-2018, 15:44:15 »

Da SPOS-ovi organi upravljanja određuju šta ćemo pisati oko Nove godine???
     Ne miriše  mi to na dobro. Mislim da su ta vremena prošla sa komitetima :-\